Skocz do zawartości
IGNORED

Kupowanie kolumn na sztuki, czyli sztuczki sprzedawców


Melepeta

Rekomendowane odpowiedzi

W sprzedawaniu kolumn na sztuki nie byłoby nic złego, gdyby faktycznie dało się je pojedynczo kupić.

Mam np. kolegę "monofila", który z oczywistych względów bardzo chętnie by z takiej możliwości skorzystał, ale w żadnym salonie pojedynczej kolumny sprzedać mu nie chcą.

Co najwyżej głośnik centralny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci tłumaczę właśnie.

Dostanie rabat, promocje, talon na balon, transport w cenie i obniżkę przy zakupie wzmacniacza w przyszłości...

naobiecują mu tyle, że sam chętnie im dośle brakującą kwotę, bo trafił okazję niebywałą i na pomyłce sklepu zarobi.

A że w rzeczywistości gówno zarobi, tylko jeszcze dopłaci...

 

Daj spokój. Jak ktoś jest jeleń to da się w ten sposób wymanewrować.

Jednak tak strategia sprzedawcy ma krótkie nóżki, bo większość z kupujących przez internet na takie numery nabierać się nie daje.

A działający w ten sposób sprzedawca za chwile straci wiarygodność i nie sprzeda już nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale strona z cena w nazwie jakos funkcjonuje.

Wydaje mi sie, ze jest tak jak ktos wyzej napisal, ze chodzi o wciagniecie klienta na swoja strone a jak sie juz zorientuje, ze go nie stac na to co wlasnie oglada to zainteresuje sie innym produktem z tego sklepu.

 

Taki chlyt:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działający w ten sposób sprzedawca za chwile straci wiarygodność i nie sprzeda już nic.

A tam nie sprzeda.

Przecież proceder "sprzedawania" kolumn na sztuki nie został wymyślony wczoraj, tylko jest stary jak internet i jeszcze żadnemu sprzedawcy włos z głowy nie spadł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o uczciwości niektórych sprzedawców to niedawno przypadkiem na forum natrafiłem no post człowieka, który kupił "nowe monitory" jakie było moje zdziwienie gdy poznałem swoje "blisko roczne paczki" które oddałem w rozliczeniu. Sprzedawca sprzedał je drugi raz w cenie nowych. Trochę to przykre bo miałem trochę lepsze zdanie o tym sklepie. Jak ktoś ciekawy to proszę o kontakt na priv to podam nazwę sklepu z mojego miasta który sprzedaję też w sieci.

Jedyne pocieszenie że klient jest zadowolony z monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Panowie nikt nikogo nie zwalnia od myślenia jeśli głośniki kosztują przykładowe 10kzł a widzimy je na alle za 5kzł to od razu jest coś podejrzane (dlaczego tak tanio) trzeba czytać cały opis aukcji.

Sprawa inna wystawienie przedmiotu "kup teraz" kosztuje inaczej za 5kzł niż za 10kzł. Tak więc czytać i rozumieć co się czyta i oczywiście więcej rozsądku.

Pozdrawiam, Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym to się chyba ciągle wydaje, że prowadzenie biznesu audio, to hobby takie samo jak zbieranie znaczków czy granie w ping ponga na przykład.

Otóż nie. Każdy jeden biznes prowadzi się przede wszystkim po to, żeby na nim zarabiać, niezależnie od tego jak słodkie pierdy przy tym się wypisuje.

Nasi forumowi dłubacze czy sklepikarze, udający waszych kumpli, też są tu głównie po to, żeby wyciągnąć od was kasę, a nie po to, żeby się z wami przyjaźnić.

Jak coś na allegro kosztuje połowę tego co w sklepie, to zazwyczaj nie dlatego, że ktoś chce was oszukać, tylko dlatego, że ktoś inny ma was za idiotów,

którym nie chce się sprawdzać i szukać po internecie, tylko kupują albo tam gdzie mają najbliżej, albo z linku który pierwszy im się w google wyświetlił,

albo od sprzedawcy z którym "znają się" z forum i ufają mu bezgranicznie, no bo przecież kolega to w balona by nie robił. A dlaczego niby nie? Kasa jest kasa.

Jak jest cena za sztukę, to nie dlatego że ktoś się pomylił, tylko dlatego, że a nóż widelec klient debil sobie nie sprawdzi gdzie indziej po ile takie kolumny stoją,

a że debili w narodzie nie brakuje, to wystarczy jednego takiego złapać w miesiącu i już jest na wypłaty dla pracowników czy na ratę leasingu za Jaguara prezesa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działający w ten sposób sprzedawca za chwile straci wiarygodność i nie sprzeda już nic.

W sieci na portalach aukcyjnych zakłada nowe konto i jedzie dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.