Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw do Rocka


rockman81x

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zbudować zestaw do Rocka. Zestaw ma się składać z odt.CD/wzmacniacza/kolumny podłogowe. Słucham głównie The Beatles, Pink Floyd, Queen, Roxette, Rush, U2 itp. Nie słucham muzyki głośno. Pokój to max. 25m2. Moje zasoby finansowe zamykają się w kwocie 20tys. zł. W brzmieniu szukam dobrej kontroli basu, dynamiki, barwy... dobrej różnicy w głosie wokalistów. Co polecacie posłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

w tej kwocie dobre rady nie pomogą-trzeba posłuchać samemu i to najlepiej w swoich warunkach akustycznych,ja ze swojej strony mogę napisać jaka amplifikacja się u mnie sprawdziła -końcówka mocy na ice power,przedwzmacniacz lampowy ,żródło to dac hegla;celowo nie piszę o kolumnach ,bo to już zależy od indywidualnych preferencji, takich "staroci"jak Led Zeppelin,P. floyd,Queen,

słucham też na tranzystorze hegla i kolumnach ripol visatona,a czegoś bardziej akustycznego na lampowej integrze i kolumnach w obudowie zamkniętej z dużym wooferem.ja na twoim miejscu wybrałbym się do jakiegoś salonu audio i poświęcił trochę czasu na odsłuchy-gdybym miał tyle pieniędzy do wydania,szukałbym kolumn z jakiejś polskiej manufaktury -są o wiele lepsze i cenowo i dzwiękowo od zachodniej konkurencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

Rok temu miałem podobny problem,czytalem te forum,prosilem o porady.Slucham tak jak ty ,rocka,wykonowacow z twojej listy też.W koncu wykonalem pare wizyt w sklepach,słuchałem kilku kombinacji sprzetu.Odwiedziłem tez producenta polskich kolumn Studia 16hz.Skonczyło sie na klockach Naima 5si oraz kolumnach Focal Chorus 726.

Dla mnie gra to świetnie,ma to co w rocku ważne,wyraźna góre,dobrze kontrolowany bas,chociaz jesli ktos lubi go dużo to może mieć problem,świetna scene.Dźwięk nie lata w kosmosie,w 3d ani nie jest holograficzny,nie jest jak pluszak,ani gumowa kaczuszka,przepraszam musiałem ,hehe.Instrumenty graja tam gdzie maja grać,czyli jak wyprodukowano,nagrano płyte.A rock z reguły jest nagrwany dobrze,a nawet bardzo dobrze,w przeciwienstwie do tego co twierdzi tu wiele osob,ta muzyka ma tak brzmieć,nie jak jazz,Norah Jones itd,ale jak ROCK.

Dla jasnosci,pokój mam gabarytowo podobny ok.20m,ale niestety oprócz sprzetu,bardzo ważna jest akustyka ,wiec to co u mnie ,nie musi grac od razu dobrze u Ciebie,czasem jeden mebel mniej lub wiecej,może zmienic wszystko,nie mowiąc o ustawieniu kolumn itd

Jest późno wiec to tyle,to moja propozycja,myśle,że calkiem niezła i .... tańsza.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

podana przez Ciebie kwota pozwala na dobór naprawdę dobrego systemu. Wybór jednak należy wyłącznie do Ciebie, zaufaj własnym odczuciom, to Tobie musi sie podobać brzmienie.

Z mojej strony na pewno na początek sugerowałbym odsłuch elektroniki Naim oraz Hegel, jako odpowiednie konfiguracje do rocka. Podczas odsłuchów jednak czesto pojawiają sie także inne konfiguracje, które ostatecznie sa wybierane przez naszych Klientów, m.in. wyższe modele Exposure czy Creek Evo 100A.

Kwestia kolumn - na pewno Focal (spójrz na moim zdaniem swietnie serie Aria) będzie idealnym uzupełnieniem dobrej elektroniki, chociaż warto posłuchać także Audio Physic Tempo 6, przy żywej elektronice (np. Creek czy Rega) Tannoy Revolution XT8 F oraz najnowsze Paradigm Prestige.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi konfiguracjami znajdziemy jeszcze na miejscu dziesiątki innych, ciekawych wzmacniaczy i kolumn. U nas na koniec jest także możliwość zorganizowania odsłuchu także w Twoim domu, z pomocą w ustawieniu, konfiguracji systemu w zależności od akustyki pomieszczenia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.