Skocz do zawartości
IGNORED

Chris Sound Research - ile to kosztuje?


Krajcar

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Szanownych Kolegów o info o tym sprzęcie, a najlepiej o cenach (na priva bez rozgłosu) - dawnych, obecnych, używanych:

Chris Sound Research D-2 (D-3 pisze z tyłu)

Chris Sound Research - wzmak na 2 monobloki mono

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ...

 

Zamiast udzielić odpowiedzi, skoro wiesz, dokonałes oceny. Tylko nie wiem czego i czyjej. Swoich mozliwości finansowych, to jeszcze jestem w stanie zrozumieć? Pytającego? producenta?

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ...

 

 

w pelni sie zgadzam , mysle , ze ...... 15-20 tys za klocek , nawet nie wiem , co to jest i jakie ma parametry , ale warte jest baaaaaardzo duzo :-))

 

Gratuluje pojecia i podejscia !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@Krajcar :

Chris Sound Research chyba już nie istnieje... Kiedyś właściciel Pan Krzysztof Jarkowski z Gdańska aspirował do miana pierwszego polskiego producenta hi-end. Robił wzmacniacze, chyba kolumny, kable, powstał tez gramofon. Widziałem ten sprzęt baaaardzo dawno temu, o ile pamiętam na wystawie "Hi-End.pl" w hotelu Marriott, która miała konkurować z AudioShow. CSR wykonane były perfekcyjnie. Ocen dźwięku na wystawach raczej się nie wydaje, ale grały kapitalnie. Ceny były bardzo wysokie; myślę, że dziś nowe kosztowałyby w granicach 40-50 tys. za komponent. U siebie miałem tylko kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem ten sprzęt w salonie 3logica na Brackiej w W-wie. Był pre + końcówki oraz kolumny z obudowami wykonanymi z betonu. Zawsze można zadzwonić i zapytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

roszę Szanownych Kolegów o info o tym sprzęcie, a najlepiej o cenach (na priva bez rozgłosu) - dawnych, obecnych, używanych:

Chris Sound Research D-2 (D-3 pisze z tyłu)

Chris Sound Research - wzmak na 2 monobloki mono

Przeglądając stare świerszczyki, w relacji z wystawy w 1999 roku znalazłem:

Integra California - 130 W lampowe pre, cena 15000

Monobloki M-2 - 150 W, cena 12000 para

poza tym w ofercie lampowa integra V-3, pre A-2 i pre słuchawkowe HAD-2 - nie ma cen.

Widziałem to na żywo - b. ładne, ale nie wiem jak grają....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańskim salonie HiFi Ja i ty można kupić nowe klocki:

 

Przedwzmacniacz Chris Sound Research Phenom.

Przedwzmacnicz jest przeznaczony do współpracy z gramofonami wyposażonymi we wkładkę typu MM lub MC High Output. Urządzenie zostało zrealizowane w konfiguracji dual-mono, zastosowano w nim wysokiej jakości elementy elektroniczne.

Całkowicie niezależny zespół zasilaczy obydwu kanałów w przedwzmacniaczu jest wyposażony w dwa transformatory toroidalne oraz układy podwójnej stabilizacji napięcia. Zapewnienie znakomitych parametrów zasilania jest szczególnie ważne w urządzeniu wzmacniającym sygnał o niskim poziomie.

Obudowa powstała w całości ze stali nierdzewnej. Przedwzmacniacz współpracuje z większością wkładek typu MM, jakkolwiek na specjalne życzenie może być dostosowany do wkładek posiadających specyficzne parametry.

chris_sound_research_phenom_fot1.jpg

chris_sound_research_phenom_fot2.jpg

 

Dane:

- Wzmocnienie: 36dB

- Impedancja wejściowa: 47 kOhm/ 47pF

- THD - 0.006% Input: 10mV/1kHz

- Nierównomierność korekcji RIAA: - +/- 0.3dB

W ofercie CSR znajduje się jeszcze wyższy model przedwzmacniacza gramofonowego skierowany do posiadaczy gramofonów z wkładkami MC i toru sygnałowego całkowicie zbalansowanego.

 

 

Zasilacz Chris Sound Research Power-Tech UPVR-1

Urządzenie składa się z dwóch modułów - podstawowego zasilacza stabilizowanego 13,5V/1,5A oraz modułu precyzyjnego regulatora napięcia UPVR 9V/1A. Konsekwencją zastosowania 2-stopniowej stabilizacji napięcia oraz bardzo precyzyjnego regulatora hybrydowego UPVR są rekordowo małe szumy własne, bardzo niska impedancja wyjściowa oraz duża szybkość reakcji. W efekcie zasilacz Power Tech UPVR-1 oferuje parametry prądu wyjściowego porównywalne do dobrej klasy akumulatora żelowego. Zasilacz CSR Power-Tech UPVR-1 wytwarzany jest w dwóch wersjach - Basic i Sensor. Układy urządzenia mają wydzieloną sekcję regulatora oraz sekcję referencyjnego źródła odniesienia wyposażonego w osobne wyjście monitorujące. Standardowe zasilacze spotykane na rynku jak i te stosowane w układach urządzeń monitorują nie tyle właściwe urządzenie zasilane, co same siebie.

W wypadku UPVR-1 jest inaczej. Wyjście monitorujące poprzez zastosowanie czterożyłowego przewodu (w wersji Sensor) "obserwuje" stan zmian napięcia, zakłóceń i szumów w docelowo zasilanym urządzeniu. Firma Chris Sound Research jako jedyna na rynku komercyjnym stosuje tego typu technologię dotychczas zarezerwowaną dla specjalistycznej aparatury pomiarowej, medycznej itp.

chris-sound-research-power-tech-upvr-1_max.jpg

 

 

Przetwornik analogowo-cyfrowy CSR D-2.

Tak o urządzeniu mówi muzyk, a zarazem konstruktor urządzenia Krzysztof Jarkowski:

"Przyjmując format zapisu danych jako parametr niemodyfikowalny, główne czynności podczas konstruowania konwertera DA powinny koncentrować się na rozwiązywaniu zasadniczych problemów związanych z techniką analogową. Konstruktorzy, którzy zapominają o takiej prawidłowości, mogą stracić wiele czasu nie uzyskując zadowalających wyników. Konwerter D-2 jest najlepszym przykładem wzorcowej rzetelności w zakresie sposobów zasilania oraz egzekucji wyjściowych układów analogowych. Przetwornik scalony wykorzystany w D-2 umożliwia konwersję w formacie CD AUDIO 16bit/44.1kHz, PRO-AUDIO 16,18,20,24bit/48kHz, DVD AUDIO 24bit/96kHz. Układy wejściowe przetwornika akceptują poziom transmisji SPDIF.

Zasilacz konwertera D-2 jest wyposażony w specjalnie przygotowany wielosekcyjny transformator toroidalny o mocy 200W, którego uzwojenia osłonięte zostały ekranami Faraday`a ograniczającymi spektrum zakłóceń. Wysokiej klasy niskoimpedancyjne kondensatory o łącznej pojemność 200.000uF stanowią układ filtrujący zasilaczy zbudowanych w oparciu o diody typu FRED.

Poszczególne napięcia dla każdej z sekcji są stabilizowane za pomocą hybrydowych regulatorów napięcia z serii UPVR o rekordowo małej impedancji, bardzo dużej szybkości i szumach własnych na ekstremalnie niskim poziomie. Tego rodzaju topologia umożliwia osiągnięcie lepszych parametrów zasilania niż przy wykorzystaniu akumulatorów. W rezultacie konwerter D-2 oferuje naturalne bardzo precyzyjne przetwarzanie. Wielu użytkowników podkreśla iż to urządzenie w minimalnym stopniu posiada określoną własną "osobowość", odkrywając wiele niuansów odtwarzanych nagrań".

D-2 nie jest jedynym przetwornikiem analogowo-cyfrowym w ofercie Chris Sound Research. Wyższe miejsce zajmuje urządzenie z oznaczeniem D-1.

dac-csr-d-2_max.jpg

dac_csr_d2_rear.jpg

 

 

CSR Texas Monoblok

Texas Monoblok otwiera linię wzmacniaczy dzielonych w ofercie Chris Sound Research - gdańskiej manufaktury konstruktora i znanego muzyka Krzysztofa Jarkowskiego.

W Texas Monoblok zastosowano symetryczne wzmacniacze prądu stałego pełniące funkcję regulatorów napięć zasilania stopnia mocy wzmacniacza. Tego rodzaju rozwiązanie dotychczas można było spotkać jedynie w bardzo kosztownych urządzeniach takich jak np. Pass Aleph 0 czy Levinson No33.

Wzmacniacz Texas Monoblok ma w pełni stabilizowany zasilacz wykorzystujący klasyczne transformatory z rdzeniem typu C lub toroidalne (w zależności od wersji) oraz zespół kondensatorów elektrolitycznych o łącznej pojemności 90.000uF dla każdego z kanałów. Konsekwencją tego rodzaju topologii jest duża precyzja i doskonała kontrola przetwarzania.

Inną wyróżniającą się cechą tak skonstruowanego wzmacniacza jest realistyczna stereofonia oraz "gładkość" brzmienia osiągnięta z układu funkcjonującego w klasie AB pracującego ze stosunkowo niewielkim prądem spoczynkowym, a więc z układu energooszczędnego.

Dobór elementów podporządkowany został rezultatom "tuningu subiektywnego" mającego na celu przywrócenie przetwarzanym dźwiękom ich pierwotnej naturalności. Tp właśnie optymalizacja parametrów niemierzalnych decyduje o ostatecznej reprodukcji wzmacniacza. Polegało to między innymi na doborze elementów, których właściwości w zasadniczy sposób oddziałują na wynikowe brzmienie urządzenia.

Zespoły głośnikowe są chronione przez zaawansowany układ zabezpieczeń monitorujący stopień wyjściowy wzmacniacza oraz temperaturę radiatorów.

csr-texas-monoblok_max.jpg

texas_monoblok_fot1.jpg

texas_monoblok_fot2.jpg

 

Dane:

- Moc: 90W (8O hm)

- Zniekształcenia THD: poniżej 0.05%

- Pasmo przenoszenia: 5Hz do 30kHz +/- 0.3%

- Stosunek sygnał / szum: 100 dB

- Masa (para): 22 kg

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

HiFi Ja i Ty

Al. Grunwaldzka 487A, Gdańsk

www.hifijaity.pl

 

Oferta jest aktualna, co do cen, to trzeba się pytać salonu HiFi Ja i Ty.

 

PS: Reszta wypowiadających się umie tylko tak pierdzielić, nie justas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Te, które do mnie trafiły:

Chris Sound Research D-2 MkI

Chris Sound Research - Monobloki M2

są z lat 1999-2000 i grały z

kolumnami Thiel CS 2.2

 

Prośba moja dotyczy okablowania. Czy ktoś z Szanownych Kolegów widział, jest w stanie odszyfrować, kto to robił, co to za materiał, cenę z tamtych lat (ok. 2000r.)?

 

1 - głośnikowe DIY, grube Fi 24 mm z widełkami - 2 x 2,1 m

2262214500_1436009946.jpg

5449051000_1436009949.jpg

7382504300_1436009951.jpg

 

2 - IC DIY srebro z wtykami Neutrik Profi Gold - 1,5 m i 2,1 m / 3 x po 2 solid core w 3 rurkach teflonowych plecione w warkocz, razem w dość miękkiej rurce nylonowej.

7028025300_1436009954.jpg

3112490000_1436009956.jpg

8426861200_1436009958.jpg

5856693300_1436009960.jpg

 

3 - koaksjalne DIY z wtykami NEUTRIK PROFI GOLD - 1 m / Fi 5mm i 10 mm

7870010300_1436009962.jpg

3710368200_1436009965.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.