Skocz do zawartości
IGNORED

JAKI CD Z MIĘSEM, ZŁEM W ROCKU


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

witajcie,

 

chodzi mi o ostrzejszy rock w stylu Coma, Rammstein, Metallica, Pain of Salvation itp. Nie pytam oczywiście o 1 święty model, ale o kierunki, czego szukać i słuchać.

 

Nie chcę "wysokich" cd, grających "górą", gdzie taki rock ciut szumi - szukam cd ze świetną separacją riffów, skupiających się na środku i dole, z dobrą dynamiką i świeżym szybkim punktowym basem. Inaczej mówić, chcę poczuć zło gdy Rogucki o nim śpiewa, moc rocka, bez "krwi z uszu", ale dobrą separacją i zaznaczaniem riffów, bez "syczących" talerzy.

 

I nie chodzi mi też o "miękkie" cd, które tylko zaokrąglają - Rotel RCD-06 czy Roksan mi nie podeszły, to ma być bezpośredni duży mocny czytelny rockowy atak, Z PAZUREM!

 

Cena do około 2 tysięcy, używane też. W komplecie Audiolab 8000 i Dali Zensor 5, których na razie nie zamierzam zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w to co piszesz naprawdę? Ja na twoim miejscu jak bym chciał mieć jazdę słuchając rocka, to bym się po prostu najarał i po sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Wierzysz w to co piszesz naprawdę? Ja na twoim miejscu jak bym chciał mieć jazdę słuchając rocka, to bym się po prostu najarał i po sprawie.

Czeczen, tylko pytam - ideałów nie ma, ale chcę znaleźć coś najbliższego temu. Jeśli masz jakąś propozycję dawaj, osobiście wolę pozytywne wpisy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeczen, tylko pytam - ideałów nie ma, ale chcę znaleźć coś najbliższego temu. Jeśli masz jakąś propozycję dawaj, osobiście wolę pozytywne wpisy :)

Nie ma żadnych propozycji. Wszystkie opisane przez ciebie rzeczy odnoszące się do kształtowania jakiegoś specyficznego brzmienia przez odtwarzacz to istnieją tylko w reklamach i postach. W realnym świecie takich rzeczy nie ma. Dawno temu to jeszcze bym Ci może i napisał który magnetofon (kasetowy) lepiej gra, ale teraz są już inne czasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena do około 2 tysięcy

W tej cenie i tym kierunku jedynie Pioneer PD50 a dokładnie to czego szukasz powinieneś szukać w odtwarzaczach NAIMa jak CDX ale to nie te pieniądze niestety .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

W tej cenie i tym kierunku jedynie Pioneer PD50 a dokładnie to czego szukasz powinieneś szukać w odtwarzaczach NAIMa jak CDX ale to nie te pieniądze niestety .

Z Naima zdaję sobie sprawę, Pioneer jest mocny na liście, dzięki za odpowiedź :), myślę o nim ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś gdzieś upolował Marantza ale w wersji CD72MKIISE i potrafisz coś wylutować i wlutowac to ci wyślę fotki co w nim zrobić i za około 1500zł będziesz miał odtwarzacz grający tak jak oczekujesz i grający lepiej nawet od CDXa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />To czego ci brakuje nazywa się Paradigm - i nie jest odtwarzaczem <br />
Bingo! Szok, że ludzie w odtwarzaczu szukają tak silnych cech! Kompletny brak orientacji. CD to nie samochody, tu można faktycznie kupić litrową Corsę i 8 litrowego Vipera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w to co piszesz naprawdę? Ja na twoim miejscu jak bym chciał mieć jazdę słuchając rocka, to bym się po prostu najarał i po sprawie.

 

Rokersi chyba nie jaraja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

chodzi mi o ostrzejszy rock w stylu Coma, Rammstein, Metallica, Pain of Salvation itp. Nie pytam oczywiście o 1 święty model, ale o kierunki, czego szukać i słuchać.

 

Nie chcę "wysokich" cd, grających "górą", gdzie taki rock ciut szumi - szukam cd ze świetną separacją riffów, skupiających się na środku i dole, z dobrą dynamiką i świeżym szybkim punktowym basem. Inaczej mówić, chcę poczuć zło gdy Rogucki o nim śpiewa, moc rocka, bez "krwi z uszu", ale dobrą separacją i zaznaczaniem riffów, bez "syczących" talerzy.

 

I nie chodzi mi też o "miękkie" cd, które tylko zaokrąglają - Rotel RCD-06 czy Roksan mi nie podeszły, to ma być bezpośredni duży mocny czytelny rockowy atak, Z PAZUREM!

 

Cena do około 2 tysięcy, używane też. W komplecie Audiolab 8000 i Dali Zensor 5, których na razie nie zamierzam zmieniać

 

NAD S500 po XLRach - wiem, że dziadek ale...., że ho ho!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbys dodac że te nowe Pioneery bywaja awaryjne.

Jak każda współczesna elektronika niezależnie od ceny .

Dodałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, to jestem wegetarianinem, nie na sto procent, ale staram się. Jednak takie postawienie sprawy nie wydaje mi się właściwe. Z mojego punktu widzenia czyli mojej wrażliwości, także muzycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja zdecydowanie obstawiam..... naim....ale 2 kzł to trochę niewiele....kiedyś miałem taki komplecik i w ostrej muzie sprawdzał się doskonale:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Naima - a jeśli środki ograniczone do 2 tysięcy to model CD 3, lub CD 3.5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.