Skocz do zawartości
IGNORED

JAKI CD Z MIĘSEM, ZŁEM W ROCKU


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

witajcie,

 

chodzi mi o ostrzejszy rock w stylu Coma, Rammstein, Metallica, Pain of Salvation itp. Nie pytam oczywiście o 1 święty model, ale o kierunki, czego szukać i słuchać.

 

Nie chcę "wysokich" cd, grających "górą", gdzie taki rock ciut szumi - szukam cd ze świetną separacją riffów, skupiających się na środku i dole, z dobrą dynamiką i świeżym szybkim punktowym basem. Inaczej mówić, chcę poczuć zło gdy Rogucki o nim śpiewa, moc rocka, bez "krwi z uszu", ale dobrą separacją i zaznaczaniem riffów, bez "syczących" talerzy.

 

I nie chodzi mi też o "miękkie" cd, które tylko zaokrąglają - Rotel RCD-06 czy Roksan mi nie podeszły, to ma być bezpośredni duży mocny czytelny rockowy atak, Z PAZUREM!

 

Cena do około 2 tysięcy, używane też. W komplecie Audiolab 8000 i Dali Zensor 5, których na razie nie zamierzam zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w to co piszesz naprawdę? Ja na twoim miejscu jak bym chciał mieć jazdę słuchając rocka, to bym się po prostu najarał i po sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Wierzysz w to co piszesz naprawdę? Ja na twoim miejscu jak bym chciał mieć jazdę słuchając rocka, to bym się po prostu najarał i po sprawie.

Czeczen, tylko pytam - ideałów nie ma, ale chcę znaleźć coś najbliższego temu. Jeśli masz jakąś propozycję dawaj, osobiście wolę pozytywne wpisy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeczen, tylko pytam - ideałów nie ma, ale chcę znaleźć coś najbliższego temu. Jeśli masz jakąś propozycję dawaj, osobiście wolę pozytywne wpisy :)

Nie ma żadnych propozycji. Wszystkie opisane przez ciebie rzeczy odnoszące się do kształtowania jakiegoś specyficznego brzmienia przez odtwarzacz to istnieją tylko w reklamach i postach. W realnym świecie takich rzeczy nie ma. Dawno temu to jeszcze bym Ci może i napisał który magnetofon (kasetowy) lepiej gra, ale teraz są już inne czasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena do około 2 tysięcy

W tej cenie i tym kierunku jedynie Pioneer PD50 a dokładnie to czego szukasz powinieneś szukać w odtwarzaczach NAIMa jak CDX ale to nie te pieniądze niestety .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

W tej cenie i tym kierunku jedynie Pioneer PD50 a dokładnie to czego szukasz powinieneś szukać w odtwarzaczach NAIMa jak CDX ale to nie te pieniądze niestety .

Z Naima zdaję sobie sprawę, Pioneer jest mocny na liście, dzięki za odpowiedź :), myślę o nim ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś gdzieś upolował Marantza ale w wersji CD72MKIISE i potrafisz coś wylutować i wlutowac to ci wyślę fotki co w nim zrobić i za około 1500zł będziesz miał odtwarzacz grający tak jak oczekujesz i grający lepiej nawet od CDXa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />To czego ci brakuje nazywa się Paradigm - i nie jest odtwarzaczem <br />
Bingo! Szok, że ludzie w odtwarzaczu szukają tak silnych cech! Kompletny brak orientacji. CD to nie samochody, tu można faktycznie kupić litrową Corsę i 8 litrowego Vipera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w to co piszesz naprawdę? Ja na twoim miejscu jak bym chciał mieć jazdę słuchając rocka, to bym się po prostu najarał i po sprawie.

 

Rokersi chyba nie jaraja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

chodzi mi o ostrzejszy rock w stylu Coma, Rammstein, Metallica, Pain of Salvation itp. Nie pytam oczywiście o 1 święty model, ale o kierunki, czego szukać i słuchać.

 

Nie chcę "wysokich" cd, grających "górą", gdzie taki rock ciut szumi - szukam cd ze świetną separacją riffów, skupiających się na środku i dole, z dobrą dynamiką i świeżym szybkim punktowym basem. Inaczej mówić, chcę poczuć zło gdy Rogucki o nim śpiewa, moc rocka, bez "krwi z uszu", ale dobrą separacją i zaznaczaniem riffów, bez "syczących" talerzy.

 

I nie chodzi mi też o "miękkie" cd, które tylko zaokrąglają - Rotel RCD-06 czy Roksan mi nie podeszły, to ma być bezpośredni duży mocny czytelny rockowy atak, Z PAZUREM!

 

Cena do około 2 tysięcy, używane też. W komplecie Audiolab 8000 i Dali Zensor 5, których na razie nie zamierzam zmieniać

 

NAD S500 po XLRach - wiem, że dziadek ale...., że ho ho!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, to jestem wegetarianinem, nie na sto procent, ale staram się. Jednak takie postawienie sprawy nie wydaje mi się właściwe. Z mojego punktu widzenia czyli mojej wrażliwości, także muzycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja zdecydowanie obstawiam..... naim....ale 2 kzł to trochę niewiele....kiedyś miałem taki komplecik i w ostrej muzie sprawdzał się doskonale:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Naima - a jeśli środki ograniczone do 2 tysięcy to model CD 3, lub CD 3.5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.