Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio x14 czy KEF R300


maczbik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuje zakupić kolumny do 4 tys. Zastanawiam się głownie między tymi dwoma modelami. Kolumn nie miałem okazji posłuchać więc mam parę pytań.

Zacznę od tego co posiadam obecnie.

Cambridge audio stream magic 6

NAD C356

Monitor audio BX2

Pokój w którym słucham ma tylko 9 m2, ale planuje przeprowadzkę (kiedyś) do 20m2. Chcę, aby nowe kolumny były zdecydowanie lepsze od obecnych. Muzyka docelowa to głównie filmowa, ale też rock, pop, elektroniczna czyli kolumny muszą być uniwersalne. W obecnych kolumnach brakuje mi szerokiej sceny i wypełnienia (chcę poczuć moc orkiestry symfonicznej, wtedy kiedy trzeba ma przywalić , a kiedy trzeba ma grać romantycznie i na emocjach bo obecne monitor audio bx2 tego nie mają, a skrzypce brzmią nijako. Elektronika już brzmi poprawnie, ale klasyka już nie.

 

Czy wymiana na kolumny w temacie mnie zadowoli, czy trzeba sprzedać wszystko i celować w całkiem coś innego. Pomóżcie coś doradzić. Najlepiej samemu posłuchać, ale może nakierujecie mnie na jakąś drogę.

 

Dźieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Kef R300

Zagrają i w tym i w nowym pomieszczeniu .

Aktywuj też funkcję regulacji głośności w SM6 i wepnij się nim wprost w końcówki C356 - przyniesie to spora poprawę .

 

R300 to 3 way i coaxial . Czyli bas lepszy niż z 2 way X14 i świetna scena .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wydaje mi się, że podstawowym ograniczeniem Twojego systemu są kolumny. Na razie wzmacniacz zostawiłbym.

Zdecydowanie wolałbym w Twoim systemie Kef R300. To bardzo dobra propozycja do Twojego wzmacniacza, która także poradzi sobie w pomieszczeniu 20m2. Jako alternatywa posłuchałbym jeszcze najnowszą serię kolumn Tannoy Revokution XT6 oraz Xavian Neox1.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..z tego co wiem, KEF-300 to fajna kolumna,ale trochę efekciarska.Świetny bas ,szczegółowość i niezły środek.Z tych 3 kolumn podanych przez Q21 najbardziej detaliczna,dłuższe słuchanie może męczyć.Po drugiej stronie mamy Xaviana Neox1 i Dynaudio x14 ,kolumny o cieplejszym brzmieniu,zaokrąglonym dźwięku, z pięknymi wokalami,ale z trochę słabszą dynamiką i rozdzielczością.I na koniec pozostał nam Tannoy Revolution XT6 Ta opcja jest jakby po środku nich,zwinny,,wyrafinowany,precyzyjny dźwięk,fajna kolumna...ale te cokoły na jakich stoi ,dla mnie porażka.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..z tego co wiem, KEF-300 to fajna kolumna,ale trochę efekciarska

To neutralna kolumna a nie zamulająca jak większość w podobnych cenach a pisze się o nich " barwne ".

Coaxial i rewelacyjne rozpraszanie na boki jak i większa tolerancja na stawianie w gorszych warunkach .

Kolumy które podałeś to 2 way na 15cm midwooferkach .

R300 to kolumny trójdrożne gdzie sam bas obsługuje osobny i większy przetwornik niż w obydwu . R300 mają lepiej zrobione skrzynki ( Dynaudio 6,5kg , Xawiany 7kg a Kef 12kg - przepaść ) a średnicę i górę przetwarza tan sam coaxial co w modelach R700 czy R900 .

Potrafią też zagrać czysto i bardzo głośno .

Jednak nie zagrają z byle czym przez to że są właśnie neutralne więc " krzycząca " tania elektronika odpada .

 

Są jeszcze Kefy LS50 , jeszcze lepsze ale wymagają jeszcze lepszej elektroniki i nie zagrają tak głośno i z takim rozmachem jak R300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ok,ok...przepraszam za to ,że tak to odebrałeś.Nie chciałem dyskredytować tych kolumn...na pewno są ok.Chciałem bardziej pokazać ,czym się różnią....może to była subiektywna ocena,no ale nie każdy słyszy,to co słyszy...pozdrawiam i bez urazy:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 20m2 można myśleć też o X16. np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jednak na 9m2 będą się dusiły. Pytanie kiedy planujesz przeprowadzkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R300 mają lepiej zrobione skrzynki ( Dynaudio 6,5kg , Xawiany 7kg a Kef 12kg - przepaść ) a średnicę i górę przetwarza tan sam coaxial co w modelach R700 czy R900 .

 

I Blade :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

 

Wychodzi na to, że jednak Kefy są najlepszym wyborem.

Muda miałeś okazję posłuchać takiego połączenia: SM6, NAD 356 i kEFR300? Czy dobrze się taki zestaw zgrywa i czy zagra dużo lepiej od moich obecnych kolumn.

Mam naprawdę mało czasu by jeździć i słuchać po salonach, a i wiem z ostatniego doświadczenia, ze takie słuchanie na szybkiego w salonach jest bardzo mylące, choć wypadałoby jednak z konfrontować te Dynaudio, kefy i nawet te xaviany czy tannoye polecane przez Q21.

Czy te Kefy dobrze zagrają klasykę(lepiej od Dynaudio?), i co dla mnie ważne czy dobrze grają na niskich poziomach głośności (9-12)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda miałeś okazję posłuchać takiego połączenia: SM6, NAD 356 i kEFR300? Czy dobrze się taki zestaw zgrywa i czy zagra dużo lepiej od moich obecnych kolumn.

Od lat zajmuję się modyfikacją NADów a model C352 jest mi bardzo dobrze znany . Tak jak i SM6 czy R300 .

Dlatego wcześniej pisałem żebyś SM6 uaktywnił preamp i wpiął się nim w końcówki C352 dzięki czemu uzyskasz dużą poprawę jakości brzmienia .

SM6 jest szybki i nieco suchy , R300 neutralne a NAD ( jako końcówka ) lekko ciepły więc razem to będzie dobrze pasować ( znam kilka takich zestawów swoich klientów ) .

Reszta to kwestia akustyki , ustawienia i co będzie źródłem sygnału dla SM6 ( najlepiej gra po coaxie albo po USB z PCtem w roli transportu ) .

 

R300 to moim zdaniem kolumny należące do innego świata niż kolumny w podobnych cenach .

Słuchanie ich na szybko niewiele da bo nowe grają szorstko i nieco technicznie a długo się docierają .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda, tylko ja mam nad c356, nie c352 - no chyba że te modele niczym się nie różnią brzmieniowo.

A jakie kable polecasz to tego (tylko nie za drogie bo nie jestem zwolennikiem wydawania dużej kasy na kable)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda, tylko ja mam nad c356, nie c352 - no chyba że te modele niczym się nie różnią brzmieniowo.

Mam na stole 352 i mi się końcówka pomyliła ;)

Oczywiście pisze o tym co masz - 356 ( większość NADów gra lepiej jako końcówki niż z ichnimi preampami )

Brzmieniowo 352 od 356 różni się ale to nie o tym temat ...

 

A jakie kable polecasz to tego (tylko nie za drogie bo nie jestem zwolennikiem wydawania dużej kasy na kable)

Poczytaj w klubie Qed

Qed Ruby + bananki Eagle a IC Performance Graphite .

Pograć na tym z miesiąc ( R300 dłużej ) i ewentualnie bawić się w wymianę IC ale " lepszy " IC od tego Qeda będzie kosztował wielokrotnie więcej więc możesz sobie odpuścić .

Warto też pomyśleć o lepszej listwie zasilającej i kablu zasilającym do SM6 - polecam WireWorld Stratus .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nowy model C356 nie ma nic wspólnego z ciepłym graniem, stare C350, C352, C320, C370 itd grają ciepło tzn. zamulają przy tym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie. To ja mam w takim razie pytanie do Was w temacie R300. Czy zgraja sie takei glosniki z 300b 8wat? czy to wogole ma sens wchodzić w kolumny z tak niską skutecznością ? Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie czy warto pofatygować się gdzies do sklepu na odsłuchy z moim wzmacniaczem. Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie czy warto pofatygować się gdzies do sklepu na odsłuchy z moim wzmacniaczem.

 

Zabierz wzmacniacz do salonu i posłuchaj kilku par kolumn , nie sugeruj się tak wspaniałymi opiniami o R-300 i nie kupuj w ciemno !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, pytałem już na tym forum... mam C356, wpięty M Dac. Zastanawiam się nad KEFami R300. Chodzi mi o to, żeby nie było ostro. Zależy mi na głębokiej scenie, w miarę dobrym basie i braku ostrości. Słucham sporo klasyki, trochę jazzu i komercji. Z powodu ceny zastanawiałem się nad MA Silver 2 - ale boję się, że może być ostro. Jest taniej, niż KEF R300. Ale jeśli R300 będzie ok, to cena aż tak nie gra roli. Pierwotnie napaliłem się na podłogowe SF Toy Tower. Ale tu cena jest sporo wyższa, nawet po rabacie ;))

Wiadomo, że nie kupię, zanim nie posłucham....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie R300 nie dają rady w małych pomieszczeniach, chyba że wystawisz je na środek takiego pokoju (co jak się domyślam nie będzie łatwe) lub zatkasz otwory BR (zamknięte częściowo - jest jeszcze w miarę OK, zamknięte całkowicie - nie da się słuchać ). Faktycznie dobrze emitują dźwięk "na bok", ale to nie wystarczy. Jeżeli masz w perspektywie przeskok do 20m2 to możesz w nie zainwestować, pod warunkiem że taka przeprowadzka czeka Cię w jakimś rozsądnym czasie, czyli zanim się zniechęcisz. Mam R300, całkiem fajne kolumny, tak jak już koledzy wspomnieli czasem trochę efekciarskie, jednak to nie jest wybór do malutkiego pokoju (sprawdzałem to!).

 

Co do grania to R300 nie są za ostre, średnica OK, bas można powiedzieć OK (zależy od gustu). Polecam dobranie w miarę dobrego systemu bo głośniki całkiem sprawnie przekazują to jak gra sprzęt. To rozsądne kolumny, ale nie ma też co nad nimi wznosić zachwytów. Najlepiej posłuchać, ale nie w salonie tylko u siebie i zdecydować czy to granie dla Ciebie, czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie są kolumny do plumkania...jak bym słuchał szumu wiatru, klasyki czy jakiejś poezji spiewanej to pewnie kupiłbym coś innego, cały sprzęt kupiłbym wtedy inny. R300 dają radę, jest wykop jak trzeba (można się zdziwić), bardzo dobra scena i nie krzyczą a zarazem nie są zmulone. Problem się zaczyna jak ktoś podpina do nich jakiś cherlawy wzmacniacz albo amplituner....pomimo że mój Arcam A28 dobrze sobie radzi to zmieniłbym go już na coś lepszego szczerze powiedziawszy. R300 to jest półka R500, R700 i R900 tyle że z mniejszą budą i inną wielkościa / ilością niskotonowych, a nikt chyba R700 czy R900 nie będzie spinał z wzmacniaczem za 2 czy 3 tysiaki....chociaż pewnie są też i tacy.Pamiętam jak kiedyś pojechałem kupowac do gościa RX8, wchodze do pokoju a one spięte z ampitunerem KD Sony a muzyka gra z podpiętego telefonu:)

 

Według mnie R300 nie dają rady w małych pomieszczeniach, chyba że wystawisz je na środek takiego pokoju

 

Moim zdaniem też nie. U mnie grają teraz w 17 metrach, mam je ustawione na krótszej ścianie, odsunietę są od niej na 1,1 metra licząc od tyłu komulny, pomimo tego basreflex mam do połowy zatkany;) Słuchałem ich na 25 metrach i to była inna bajka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam R300 tylko w 15m2 i daja radę. Jestem też troche basolubem więc jesli chodzi o bas jest go w sam raz. Nie leje i nie buczy ma sporego kopa, ale rzeba mocnego pieca żeby to wyciągnął. Jesli chodzi o ostrośc to nie ma jej w cale mimo aluminiowych głośników. Też bałem się że może być ostro, ale jest OK. Ostatnio kumpel też stwierdził to samo jak wpadł na mały odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz je ostawione na krótszej czy dłuższej ścianie? Bo to może być też w tym problem, ja na dłuższej nie mam szans się rozstawić, z jednej strony okno na pół ścniany z drugiej drzwi prawie na samym środku:)No i ogólny problem na 38-39 Hz z tego wynkający:) Cały pokój chodzi wytrzymać się nie da:) Przy połowicznie zatkanych otworach jeszcze jest ok, przy całkowicie otwartych jest totalna katastrofa (rezonans) a też jestem basolubny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz je ostawione na krótszej czy dłuższej ścianie? Bo to może być też w tym problem, ja na dłuższej nie mam szans się rozstawić, z jednej strony okno na pół ścniany z drugiej drzwi prawie na samym środku:)No i ogólny problem na 38-39 Hz z tego wynkający:) Cały pokój chodzi wytrzymać się nie da:) Przy połowicznie zatkanych otworach jeszcze jest ok, przy całkowicie otwartych jest totalna katastrofa (rezonans) a też jestem basolubny:)

Niestety na dłuższej, siedze dość blisko kolumn, ale basu jest w sam raz. Ma odpowiednie zejscie i uderzenie jak trzeba. Na krotszej jest raczej lepiej, bo masz dalej do kolumn, ale u mnie nie ma jak z powodow jak u ciebie. Na jednej okno i balkon, a drugiej drzwi etc. Na sile moglbym urzadzic pokoj na opak, ale zabral bym sobie kolejne 3-4m2 ze wzgledu na ustawienie mebli pod sprzet/TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, ja bym z chęcią się obrócił/ustawił na dłuższej ścianie:)Siedzisz bliżej = szersza baza względem słuchacza, inaczej działają mody pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne te Wasze Kefy, niedługo dozbieram pieniążki i również je przytulę. R300 są piękne, niebawem ruszam na odsłuchy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.