Skocz do zawartości
IGNORED

Nad C316 bee vs Pioneer A-30


karens26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wybrałem kolumny Tonsil Maestro II 180. I teraz mam pytanie. Rozważam dwa wzmacniacze, mianowicie NAD C316 BEE oraz Pioneer A-30? Który z nich lepiej sprawdzi się do tych kolumn? Czy Nad nie będzie za słaby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy już kupiłeś ?

Nie, jeszcze nie kupiłem, ale zamierzam. Myślałem jeszcze nad Pearl 25, ale jednak mój wybór padł na Tonsile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadałem te tonsile dość długo szukałem nowych kolumn dużych i nie miałem zbyt dużego budżetu a jakieś prawie 20 letnie budy mnie nie interesowały.Uwierz mi można lepiej i na pewno jest całe full ludzi lepiej osłuchanych niż Ja którzy spróbują doradzić lepiej.Z własnego doświadczenia powiem Ci tak wzmacniacz na nich w ogóle mi się nie grzał , dość mocny bas , średnica w miarę na poziomie wysokim niestety bliżej do tub z altusa niż głośników innych marek , jak na zestaw 3-drożny mało szczegółowe przy muzyce elektronicznej po wymianie na dali concept 6 (też żadna rewelka wiem) przepaść.Słuchałem płyt które bardzo dobrze znam na nowo i praktycznie w każdej słyszałem dźwięki których wydawać by się mogło nie było wcześniej(drugi ,trzeci plan coś jak różnica między cd a mp3).Ja bym ci proponował przy mniejszym budżecie szukać używanych ale nie jakiś staruszków ale oczywiście zrobisz jak uważasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli już koniecznie zostajesz przy kolumnach Tonsil, lepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz Nad. Zgodzę sie jednak z przedmówca, że każdy ze wzmacniaczy będzie za dobry do kolumn.

Jeśli chcesz dobrze skonfigurować system, moim zdanie poszukałbym innych kolumn, W podobnym budżecie znajdziesz moim zdaniem lepsze brzmienie.

 

Podaj proszę wielkość Twojego pomieszczenie odsłuchowego, najczęściej odsłuchiwane gatunki muzyczne, Twoje preferencje brzmieniowe i maksymalny budżet, w jakim możemy poruszać się, szukając wzmacniacza i kolumn.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze mieszkając w Łodzi i mając pod nosem kilka fajnych salonów ( jeden z nich to np. Q21, choć nie tylko ) i nie najgorzej zaopatrzone saturny, media i spory rynek wtórny, miotasz się w pytaniach miedzy nijakością, a przeciętnością i to nawet w tej cenie. No bo jak dla mnie te kolumny, nie są żadnym wyznacznikiem jakości w cenie 1500-2000 zł. A wzmacniacze mimo że każdy ciekawy, to jednak mocno inny, zestawienia pioneera z maestro nie polecam, choć może by Ci się podobało.

Rozmieniasz swój problem na podrzędne drobne tematy z których niewiele wynika, część osób pewnie już zapomniała, że piałeś o pokoju koło 12 metrów , więc po diabła maestro II chcesz tam postawić, co nimi chcesz osiągnąć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma 12-13 m więc jest dość mały. Nie mam jakiegoś najczęściej odsłuchiwanego rodzaju muzyki, kolumny mają być uniwersalne i sprawować się dobrze w każdym rodzaju muzyki, lecz wiem, że będzie to ciężkie w tych pieniądzach. Mój budżet wynosi ok 2500 zł.

 

posiadałem te tonsile dość długo szukałem nowych kolumn dużych i nie miałem zbyt dużego budżetu a jakieś prawie 20 letnie budy mnie nie interesowały.Uwierz mi można lepiej i na pewno jest całe full ludzi lepiej osłuchanych niż Ja którzy spróbują doradzić lepiej.Z własnego doświadczenia powiem Ci tak wzmacniacz na nich w ogóle mi się nie grzał , dość mocny bas , średnica w miarę na poziomie wysokim niestety bliżej do tub z altusa niż głośników innych marek , jak na zestaw 3-drożny mało szczegółowe przy muzyce elektronicznej po wymianie na dali concept 6 (też żadna rewelka wiem) przepaść.Słuchałem płyt które bardzo dobrze znam na nowo i praktycznie w każdej słyszałem dźwięki których wydawać by się mogło nie było wcześniej(drugi ,trzeci plan coś jak różnica między cd a mp3).Ja bym ci proponował przy mniejszym budżecie szukać używanych ale nie jakiś staruszków ale oczywiście zrobisz jak uważasz

Z używkami wolałbym jednak nie ryzykować, więc w grę wchodzą tylko nowe. Cena do ok 1800 zł. Czy polecasz jakieś inne w tej cenie? Co Ciebie skusiło do zakupu tych Tonsili? Słuchałeś ich gdzieś czy to po prostu wziąłeś w ciemno wzorując się na opiniach innych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzyłeś co już przypomniałem, ale co skłania Cię do zakupów tych maetro w te 12 m. nadal nie wiadomo.

Nowa kwota 2500zł pozwala już sporo przebierać w produktach nawet dwie klasy wyższych, względem tych małestro. Tylko w związku z większą gotówką odpuść sobie kupowanie jeszcze większych i na kilogramy, bo często już w tej cenie mniejsza kolumna, a solidniejsza, zagra lepiej i dynamicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzyłeś co już przypomniałem, ale co skłania Cię do zakupów tych maetro w te 12 m. nadal nie wiadomo.

Nowa kwota 2500zł pozwala już sporo przebierać w produktach nawet dwie klasy wyższych, względem tych małestro. Tylko w związku z większą gotówką odpuść sobie kupowanie jeszcze większych i na kilogramy, bo często już w tej cenie mniejsza kolumna, a solidniejsza, zagra lepiej i dynamicznej.

Czyli jakie kolumny ty byś proponował?

 

Powtórzyłeś co już przypomniałem, ale co skłania Cię do zakupów tych maetro w te 12 m. nadal nie wiadomo.

Do zakupu jak na razie skłaniają mnie liczne pozytywne opinie innych użytkowników oraz mój znajomy, który pracuje w salonie audio również gorąco je poleca ale wolałem się jeszcze upewnić co do ich "świetności" lecz widzę, że chyba nie jesteście zwolennikami Tonsila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karens26 nie słuchaj innych (wielu się wypowiada, którzy ich de facto nigdy nie słuchali na spokojnie we własnym systemie i z góry je krytykują bo to przecież tylko Tonsil, kojarzony z wieśniackim Altonem czy Altusem). Jeśli Maestro Ciebie zainteresowały to kupuj (tylko nie nowe, o tym niżej). Na pewno jak na początek zabawy z dobrym brzmieniem będą cieszyły. Jak nie podejdą to bez problemu je sprzedasz, gdyż cieszą się na rynku wtórnym sporym zainteresowaniem.

Maestro II to naprawdę dobre kolumny w swojej cenie, neutralne i dość liniowe. Spośród innych zdecydowanie wyróżniają się sceną, którą kreują oraz separacją pozornych źródeł. Średnicę i zwłaszcza barwę mają na bardzo dobrym poziomie, bardzo korzystnie na nich wypadają instrumenty akustyczne. W tych aspektach bronią się ze znacznie droższymi, zagranicznymi kolumnami ( ustępują im w tych względach np. 2x droższe Magnaty czy 3x droższe Paradigm Monitor) . Wyraźnie czytelny, wyższy poziom grania od nich (a nie kroki w bok) to będą konstrukcje polskie zaczynające się od 3 tys. (np. Audio Academy Phoebe) i zagraniczne dużo droższe. Jeśli się Tobie spodobały to nie słuchaj innych tylko je kup. Jednak lepiej się wysilić i poszukać oryginalne wyprodukowane przez Protonsil ( z lat 2005-2009, z tyłu mają nalepki z napisem Made in Europe by Pro Tonsil i hologramy Tonsil), gdyż te aktualnie produkowane klony grają gorzej (porównywałem i te nowe już tak nie brzmią). Wersja S też jest gorsza jak dla mnie, nie ta barwa i mniej liniowe.

Z minusów to mogłyby być bardziej detaliczne oraz mają dość kapryśny bas. Żeby zabrzmiał dobrze (potrafi zejść naprawdę nisko, szybko i w sposób kontrolowany) trzeba im zapewnić odpowiednie pomieszczenie i akustykę. 180tki najlepiej brzmią w 16-18 metrach. W 20m2 bas już się gubi, a w Twoich 12m nie wykreują dobrej sceny, wymagają trochę większej przestrzeni by pokazały na co je stać (najlepiej ze 30 metrów jeśli komuś nie zależy na basie). Na ten ich kapryśny bas znacząco pomaga wyklejenie ich od wewnątrz matami car audio z gumy butylowej i amelinium :) i fabryczne wygłuszenie zostawić jak było. Ogólnie w stosunku do brzmienia Maestro są tanie jak barszcz, a jak Tobie nie podpasują to je bezproblemowo sprzedasz bez straty (ale tylko Protonsil). Są jeszcze 130tki, których nie słuchałem ale myślę, że będą lepsze do tych 12 metrów...

Ewentualnie możesz do tego pokoju wstawić Siesty (także wyłącznie z produkcji Protonsil) - ale to już nieco inne, charakterystyczne granie do wybranych gatunków muzycznych, nie tak liniowe z troszkę ubarwioną średnicą i podbitą górą pasma.

Ze wzmacniaczy dla Maestro to zainteresuj się Denonem 710AE czy 720 lub Sony TA-F570ES a jak chcesz z pilotem to 590ES lub trochę drożej ale i lepiej 690ES.

Aaa i jeszcze na koniec dodam, że w 12m to mogą Cię zaskoczyć monitorki Maestro II 60, kiedyś na próbę zabrałem je z kina domowego do sypialni 10m2 i się mocno zdziwiłem jak zagrały, po prostu wciągnęły i chciało się ich słuchać :)

Tak na koniec jako alternatywę (mimo wszystko jednak lepszą) polecę Tobie jeszcze Melodika BL30. Ogólnie lepsze brzmienie i są mniejsze, w 12 metrach absolutnie bardziej się odnajdą niż MII180. Zainteresuj się nimi, poczytaj sobie o nich, a najlepiej gdzieś posłuchaj, możesz zacząć od mojej recenzji ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karens26 nie słuchaj innych (wielu się wypowiada, którzy ich de facto nigdy nie słuchali na spokojnie we własnym systemie i z góry je krytykują

A jak ci inni słuchali, jednak? Maestro to nie jakaś nowość i bugatti veyron i można na niego trafić. Zresztą tonsil jest już nie tylko w sklepie we Wrześni i można porównać tę firmę i modele innych marek w kilku sklepach. Może pojawią się w końcu inne ich oceny, niż dotychczasowe infantylne opisy, tych co kupili w ciemno, typu: " grają czysto i mega bass, piękne wykonanie, spokojnie pokonują najdroższe kolumny".

Reasumując Twój post, jednak sprowadza się do tego co napisałem wcześniej, że maestro II w 12 m są zbyt duże, a za podobną kwotę ( np melodika bl30), a tym bardziej za 2000-2500zł ( masa niedużych podłogówek i kolumn podstawkowych ) można o świat lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castle Knight 2 (1500) + solidne podstawki (ok 300). Bas będzie lepszy od tych wszystkich tutaj wymienionych, mimo że to podstawkowe kolumny a nie podłogowe. Tym bardziej w 12 metrach. Pozostałe pasmo też będzie zdecydowanie ciekawsze, świetna muzykalność, soczystość dźwięku, ciepła, przyjemna barwa, przestrzeń...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castle Knight 2 (1500) + solidne podstawki (ok 300)

Niemożliwe, Tonsile mają przecież najwięcej opinii w necie, więc musza być najlepsze, dla każdego i wszędzie.

Jasne że w 12m duży monitor by tu pozamiatał, nawet bardziej wszechobecnych marek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli koniecznie chcesz kupić te Tonsile to wybrał bym je z Pioneerem. Będzie nieco ostro ale to już domena kolumn.

Ewentualnie dobrym wyborem jest wybór kolumn Melodika BL 40 lub BL 30 w zależności od posiadanego miejsca. Wówczas połączenie z Pioneerem lub Yamaha będzie optymalnym połączeniem.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.