Skocz do zawartości
IGNORED

wybór wzmacniacza zamiast pianocraft


Jared7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Myślę ostatnio o kroku naprzód, jeżeli chodzi o jakość dźwięku. Do klocków Yamaha Pianocraft 640 używam obecnie Tannoy Mercury V4. Po przejściu z zestawowych monitorów nastąpiła spora poprawa, ale...no właśnie, jest kilka "ale". Przy muzyce spokojnej, czy delikatnej elektronice jest całkiem fajnie. Natomiast dźwięk "rozmywa" się przy ostrzejszych rockowych rytmach (Paradise Lost, Rammstein). Bas także czasami wydaje się płytki. Dlatego też postanowiłem zamienić Pianocraft na jakiś bardziej zaawansowany zestaw pasujący do moich V4. Czytam ostatnio o Yamaha A-S501, Denon PMA720 oraz Marantz PM6004. Nie ukrywam też, że słucham czasami radia i w grę może wchodzić też Yamaha RS 700. Czy powyższe typy mają sens i poprawią mocno jakość dźwięku? Dodam, że pomieszczenie to otwarty salon ok. 30m. Muzykę, jaką słucham to głownie alternatywa, od DM, po Moonspell itp. Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno zastosowanie dobrego wzmacniacza stereofonicznego zamiast elektroniki od Pianocraft bardzo korzystnie wpłynie na brzmienie. Podstawowym powodem Twoich zastrzeżeń może być ograniczona moc wzmacniacza, który nie jest w stanie prawidłowo wysterować kolumn, co przy większych obciążeniach generuje hałas, brak spójności, analityczności.

Zastosowanie wzmacniacza Yamaha A-S501 spowoduje dużą zmianę, natomiast będzie to system kierowany raczej do muzyki dynamicznej, rockowej, gdzie szukamy wyeksponowanych skrajow pasma. Amplituner R-S700 to klasa niżej niż A-S501, tak więc jeśli jakość dźwięku stawiasz na pierwszym miejscu, pozostań przy wzmacniaczu.

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz Marantz PM6005, który bardzo dobrze współpracuje z kolumnami Tannoy. Najlepszym jednak rozwiązaniem moim zdaniem byłby wzmacniacz NAD C326 BEE, który zaoferuje Ci pełny, dynamiczny dźwięk. To wzmacniacz o bardzo przemyślanej konstrukcji, dużej rezerwie wydajności.

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchalem tych Tannoy, ale jesli brzmia tak jak starsze serie, to bral bym do nich cos jasniej brzmiacego. Czyli Rotel, CA, Yamaha. Polecam brac najwyzszy dostepny model w zalozonym budzecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

jeśli lubisz słuchać cicho, to odpuść sobie Nada, ma problem z czułością potencjometru na małej głośnośći i albo gra za głośno albo nie słychac nic :-( . Mnie to bardzo irytowało, na szczęście to juz historia ;)

 

Yamaha R-S700 to następca bardzo chwalonego rx-797, więc zakup tego amplitunera to byłby dobry wybór i z Tannoyami fajnie by się uzupełnił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia polecałbym Ci do rocka Yamahe. Porównywałem w odsłuchach do osławionego NAD-a i u mnie NAD nie miał startu do Yamahy. Brakowało mu tego pazura. Takie ciepłe kluchy wg mnie. Oczywiście najlepiej będzie jak sam sobie posłuchasz i ocenisz. U mnie w Yamaha As 700 potencjometr jest bardzo czuły i pozwala na naprawdę ciche słuchanie. W Nadzie podczas odsłuchu w salonie (jak zaczynałem powoli podgłaśniać od 0 db) najpierw zaczynał grac lewy kanał potem prawy co przy cichym słuchaniu jest dość denerwujące. Co do amplitunera to się nie wypowiem bo nie słuchałem. Zaufałem opiniom z forum ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym jednak rozwiązaniem moim zdaniem byłby wzmacniacz NAD C326 BEE

Tysięczny wpis Q21 i NAD 326!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Najlepszy wzmacniacz na świecie....... Do wszystkiego NAD 326......

Panowie to się staje nudne.... !!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jared7

Faktycznie wymiana Pianocrafta poprawi jakość.

Do Tannoya dobrze jest wybrać dynamiczny i jasny wzmacniacz. Z Twoich wymienionych Yamaha AS 501 Yamaha RS 700.

Jeśli chodzi o Denona oraz Marantza to nie są to klocki to tego połączenia.

 

ALFdj

Tak do 12 metrów Pianocraft 640 wystarczy. Z czasem zawsze możesz pomyśleć o wymienianie jak kolega na lepsze głośniki. Jednak i takjest to jedna z lepiej grających kompaktowych mini zestawów.

 

W razie pytań lub wycen, zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.