Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha AX-700 syczy


Awangardowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam mały problem z Yamahą AX-700. Otóż coraz bardziej doskwiera mi syczenie ze skrzynki. No po prostu syczenie. Na pewno nie z kolumn. Stawiam, że to transformator, czyli to, co oznaczyłem w załączniku.

 

Dodam, że wzmacniacz bardzo się grzeje nawet, jak nie gra, tylko po prostu jest włączony. Syczeć zaczyna dopiero przy wysokiej temperaturze. Syczy także przy odłączonych kolumnach, także i po podłączeniu do innego gniazdka.

post-43570-0-89031700-1433159355_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Zrobię, co w mojej mocy, ale mam jeszcze łatwe pytanko. Ma może ktoś namiary na taki schemat, albo wskazówki, jak czegoś takiego szukać?

 

Z innej beczki?: "Tone bypass" dosyć ostro strzela przy włączaniu i wyłączaniu. Głośność trzasków i szumów zależy od pozycji potencjometra. Co ciekawe, gdy ta funkcja się "dotrze" po kilku włączeniach i wyłączeniach, to szumy i trzaski znacznie się wyciszają lub znikają w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bias (prąd spoczynkowy) z wiekem spada przez zużycie tranzystorów. Jeśli trafo syczy to albo w nim albo gdzieś w obwodzie jest zwarcie.

Tranzystory jak i inne elementy polprzewodnikowe nie ulegaja uszkodzeniu

 

prad spoczynkowy naturalnie dryfuje z czasem najczesciej ze wzgledu na kiepskie podkówki, zmieniajace sie napiecia w skutek wysychania kondensatorów

 

syczenie to najprawdopodobhniej przydzwiek sieciowy

a grzanie sie to sprawa wlasnie biasu

 

Z innej beczki?: "Tone bypass" dosyć ostro strzela przy włączaniu i wyłączaniu. Głośność trzasków i szumów zależy od pozycji potencjometra. Co ciekawe, gdy ta funkcja się "dotrze" po kilku włączeniach i wyłączeniach, to szumy i trzaski znacznie się wyciszają lub znikają w ogóle.

przelacznik tone bypass wymaga rozebrania i wyczyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.