Skocz do zawartości
IGNORED

Diora WS 4421 wasze odczucia po odsłuchu


grzegorzk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z góry przepraszam jak w złym dziale poruszam taki temat. Wymieniłem na olx swoje stare zdezelowane kilumny altusa na wzmacniacz diory ws 4421, ogólnie pomyślałem że postawie go sobie w garażu. Z ciekawości podłączyłem pod swoje kolumny missiona i okazało się że dopiero diora pokazała na co stać moje kolumny :) Mam obecnie w wzmacniacze denona plus wzmacniacz sony serii es i dziś po odsłuchu wszystkich wyszło mi na to że diora jako najtańszy ze wszystkich zagrał najlepiej. Diora też jako jedyny z moich wszystkich wzmacniaczy gra dobrze bez loudnesa czy kręcenie pokrętłami od basu czy wysokich. W denonie np nie da się słuchać bez podbicia. Ogólnie chciałem się tylko zapytać o wasze doświadczenia związane z diorą bo nigdy bym chyba nie zwrócił uwagi na taką firmę a okazuje się że gra zaskakująco dobrze oczywiście jak za takie pieniądze. Opinii oczekuję od ludzi którzy mieli styczność z diorą ws4421.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się takich odpowiedzi ale widocznie lubisz sobie nabijać licznik postów takimi odpowiedziami które są zbedne. Miałeś dokładnie ten model o którym ja mówię ? To wzmak za kilkadziesiąt zł i po prostu zaskoczył mnie a ty się burzysz jak bym napisał że to najlepszy wybór do 5 tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie racja

Ogólnie nie wiem jak wy ale jak ja kupuje wzmacniacz za większą kwotę to mam duże oczekiwania i potem jest rozczarowanie a jak coś jest warte parę zł to są małe oczekiwania a gra nawet przyzwoicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wzmak za kilkadziesiąt zł i po prostu zaskoczył mnie

Jako nowy był znacznie droższy, ciężko odnieść na dzisiejsze bo to dziwne czasy były, ale powiedzmy poziomu powyżej 1,5 tys zł więc różowo już tak nie jest porównując do obecnych. Owszem grał dynamicznie, ale masa szumów własnych, nieco właśnie skraje podbite. Gorzej z całą resztą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się takich odpowiedzi ale widocznie lubisz sobie nabijać licznik postów takimi odpowiedziami które są zbedne. Miałeś dokładnie ten model o którym ja mówię ?

 

Tak dawno temu miałem, guano jakich mało... Quano nawet jak na produkcję PRL.

O takich zakupach mówi się iż cieszymy się dwa razy: raz jak kupujemy, dwa jak sprzedajemy, za drugim bardziej.

 

Jakbyś umiał czytać między wierszami to znałbyś moja opinię. Z pierwszego postu.... ;)

I z okazji w/w dnia wspomnienia jak gra ta Diora zostawimy dla siebie..

 

P.S. A pisanie iż ta Diora znokautowała Sony ES pachnie mi kryptoreklamą made in alledrogo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szczerze sony trochę przymula ale to może przez to że mam kolumny missiony a one też grają dość ciepło

 

A na diorze interesu przecież nie zrobię bo nie ma na czym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten wzmacniacz kupiony jako nowy w sklepie bodajże w 1990 albo ciut później .

Przed nim miałem amplituner Elizabetkę .

WS4421 miał mniej szumów od Elizabetki ale grał dużo , dużo gorzej ...

Wzmacniacz ten to żart . Ciągle palące się tranzystory końcowe to norma .

Trafo 120W - kolejny żart .

Jak chcesz tym grać to wymień elektrolity , chociaż dziwię się że jeszcze nie wyschły .

 

...

Później było już tylko lepiej ...

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk przedwzmacniaczy instalowanych w większości sprzętu unitra (w tym i Diora 4421) można by porównać z radiem internetowym <128kbs -wszystko brzmi tak samo... "nieosłuchanym" za pierwszym razem może się podobać bo ma np. dużo "mulastego dołu" a po przekręceniu potencjometru na 5 to już filmy na YTB nagrywają jak im ładnie membrana "lata".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.