Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie PC - amplituner


swierszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupuję właśnie zestaw kina domowego mający służyć również do muzyki. Filmy będę odtwarzał z komputera po HDMI i muzykę myślałem by również tak przesyłać. Dodatkowo chciałem wykorzystać przewód minijack --> 2 x RCA aby mieć połączenie analogowe do funkcji Zone2 w amplitunerze (przesyłanie sygnału z wejść cyfrowych poddane jest pewnym ograniczeniom), jak również może to być wygodne do szybkiego przełączenia wyjścia dźwięku z głośników komputerowych poprzez wpięcie tego przewodu w gniazdo słuchawkowe. Czy poprawnie to zaplanowałem; czy połączenie przewodem optycznym jest mi potrzebne? W komputerze i ampli mam bluetooth - czy to też warto jakoś wykorzystać?

 

pozdrawiam

Świerszcz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bluetooth to degradacja sygnału - lepiej nie.

Co do analoga dla Zone2 - myślisz poprawnie - mam tak samo ( u mnie w ampli jest funkcja FOLLOW MAIN, która przepuści dźwięk na ZONE2 także ze złącz cyfrowych, ale wtedy ampli musi być włączony a jak jest analog, to nie musi - jest taka opcja half-sleep)

nie wiem jaką masz dźwiękówkę ale ja przez 10lat jechałem na integrze... i nie wiem jak się tego dało słuchać, a właściwie to wiem - miałem lichy sprzęt i nie słyszałem różnicy między dźwiękówkami. Więc jak masz dobre nagłośnienie to zainwestuj w dobrą dźwiękówkę (do muzyki) a filmy puść po HDMI (powinno działać, ale o DTS-MA i Dolby TrueHD zapomnij - tylko 2 czy 3 programy to obsługują) samo jądro czy to DTS czy DOLBY prześle każdy program

 

ja np kompa mam podłączonego przez HDMI, Coaxialem i 2xRCA (z DACA na USB)

bo czasem chcę oglądać coś z HDMI4 (odbiornik satki) a słuchać czegoś w 5.1 z kompa i muszę zrobić tzw SPLIT (obraz z HDMI4 a dźwięk z coaxiala z PC) bo jak chce słuchać czegoś w stereo to używam RCA analogów (z DACa)

 

pozdrowionka

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tomku za rozjaśnienie tematu. Proszę o jeszcze. :)

 

nie wiem jaką masz dźwiękówkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zainwestuj w dobrą dźwiękówkę (do muzyki)

Możesz podać z głowy jakiś przykładowy model, żebym wiedział co (i ile) się kryje pod "dobra"? Zawsze mogę też potraktować komputer jako serwer plików (np. flac) i przesyłać jako dane po ethernecie. Swoją drogą mogę też w ten sposób łatwo sprawdzić różnicę dekodowania dźwięku w ampli i w integrze.

 

filmy puść po HDMI (powinno działać, ale o DTS-MA i Dolby TrueHD zapomnij - tylko 2 czy 3 programy to obsługują) samo jądro czy to DTS czy DOLBY prześle każdy program

Nie znam się na kodekach. W kompie nie mam Blu Raya, czyli mnie to nie dotyczy? Do tej pory filmy odtwarzałem z plików ~3-4 GB (720-1080p / AC3 5.1).

 

ja np kompa mam podłączonego przez HDMI, Coaxialem i 2xRCA (z DACA na USB)

To znaczy, ze Coaxial > Optical? Rozumiem, że kabelek do analogowego audio ze względu na małe prądy i częstotliwości może być taki zwykły z komputerowego (długość 10m)?

 

pozdrawiam

Świerszcz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Aa nie moge powiedziec co dla kogo onzacza "dobre" - moze jakis SoundBlaster (Creative) bedzie juz dobry - wszystko lepsze od integry.

 

Ja mam DAC na usb o takiego:

Bez%20nazwy-2.jpg

Untitled-5.jpg

do kompa podlaczony jest pod usb i wykrywany jako dzwiekowka STEREOfoniczna

na wyjsciach L i R podlaczony mam jednoczesnie amplituner i wzmacniach sluchawkowy.

Jednoczesnie analogowe strero "leci" na ampli i na sluchawki (zeby w sluchawkach nie bylo nic slychac, po prostu wylaczam wzmacniach sluchawkowy, a ampli, wiadomo, wylaczam, lub zmieniam zrodlo na inne).

Dziala wszytsko. Program do muzyki, gry filmy... wszystko, ale tylko w stereo.

 

cyfrowych wyjsc do samego dzwieku sa 2 rodzaje

SPDIF (Sony Philips Digital Interface) Coaxial (elektryczne) RCA

SPDIF (Sony Philips Digital Interface) Optical (optyczne) Toslink

zalety jednego nad drugim to ciezki temat, sa zwolennicy jednego i drugiego.

najlepiej jak nie masz wyboru (bo np w kompie masz tylko jedno) ja mam tylko coaxiala

ale jak widzisz na obrazku powyzej Nostromo ma wejscia OPTICAL i COAXIAL - tak one wygladaja

 

Coaxial podatny na zaklocenia elektryczne (bo to jednak prad)

Problem zlacza optycznego to koniecznosc konwersji sygnalu na swiatlo i spowrotem, a jak wiadomo jazde urzadzenie zrobi to na swoj sposob i tu pojawiaja sie przeklamania - wazne dla audiofilow dla ktorych efekt placebo to cos co oni slysza (ja sie do nich nie zaliczam)

 

jesli filmy masz glownie w DTS i AC3 to nie probolem dla zadnego programu na PC (pusci bezproblemu po HDMI)

ale jakbys pokusil sie o czystego bluraya (plyta lub obraz ISO) to tam na 90% bedzie DTS-MA albo DOLBY-TrueHD i kazdy program (poza chyba trzema) do odtwarzania filmow przepusci przez HDMI tylko CORE (tzw. rdzen) dzwieku czyli DTS lub AC3 (oczywiscie w 5.1 - jesli taki dzwiek jest) - wiec jesli to nie problem to nie masz sie o co martwic.

 

10m kabelek Jack-2xRCA - nie kupowal bym byle czego (kabel musi miec swoja grubosc i jakosc)

bedziesz tego codziennie sluchal - zainwestuj (po 20x wyciagnieciu wtyczki nie zacznie przerywac ani sie kaszanic)

 

co do samych plikow FLAC to polecam program Foobar (po przesiadce z Winampa :) jest troche dzicz, ale po kilku dniach idzie sie przyzwyczaic a nwet poustawiac conieco zeby zachowywal sie jak winamp (przyzwyczajen nie oszukasz)

 

milego podlaczania

Tomek

 

Moj komp :)

DSC_0201.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.