Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie PC - amplituner


swierszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupuję właśnie zestaw kina domowego mający służyć również do muzyki. Filmy będę odtwarzał z komputera po HDMI i muzykę myślałem by również tak przesyłać. Dodatkowo chciałem wykorzystać przewód minijack --> 2 x RCA aby mieć połączenie analogowe do funkcji Zone2 w amplitunerze (przesyłanie sygnału z wejść cyfrowych poddane jest pewnym ograniczeniom), jak również może to być wygodne do szybkiego przełączenia wyjścia dźwięku z głośników komputerowych poprzez wpięcie tego przewodu w gniazdo słuchawkowe. Czy poprawnie to zaplanowałem; czy połączenie przewodem optycznym jest mi potrzebne? W komputerze i ampli mam bluetooth - czy to też warto jakoś wykorzystać?

 

pozdrawiam

Świerszcz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bluetooth to degradacja sygnału - lepiej nie.

Co do analoga dla Zone2 - myślisz poprawnie - mam tak samo ( u mnie w ampli jest funkcja FOLLOW MAIN, która przepuści dźwięk na ZONE2 także ze złącz cyfrowych, ale wtedy ampli musi być włączony a jak jest analog, to nie musi - jest taka opcja half-sleep)

nie wiem jaką masz dźwiękówkę ale ja przez 10lat jechałem na integrze... i nie wiem jak się tego dało słuchać, a właściwie to wiem - miałem lichy sprzęt i nie słyszałem różnicy między dźwiękówkami. Więc jak masz dobre nagłośnienie to zainwestuj w dobrą dźwiękówkę (do muzyki) a filmy puść po HDMI (powinno działać, ale o DTS-MA i Dolby TrueHD zapomnij - tylko 2 czy 3 programy to obsługują) samo jądro czy to DTS czy DOLBY prześle każdy program

 

ja np kompa mam podłączonego przez HDMI, Coaxialem i 2xRCA (z DACA na USB)

bo czasem chcę oglądać coś z HDMI4 (odbiornik satki) a słuchać czegoś w 5.1 z kompa i muszę zrobić tzw SPLIT (obraz z HDMI4 a dźwięk z coaxiala z PC) bo jak chce słuchać czegoś w stereo to używam RCA analogów (z DACa)

 

pozdrowionka

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tomku za rozjaśnienie tematu. Proszę o jeszcze. :)

 

nie wiem jaką masz dźwiękówkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zainwestuj w dobrą dźwiękówkę (do muzyki)

Możesz podać z głowy jakiś przykładowy model, żebym wiedział co (i ile) się kryje pod "dobra"? Zawsze mogę też potraktować komputer jako serwer plików (np. flac) i przesyłać jako dane po ethernecie. Swoją drogą mogę też w ten sposób łatwo sprawdzić różnicę dekodowania dźwięku w ampli i w integrze.

 

filmy puść po HDMI (powinno działać, ale o DTS-MA i Dolby TrueHD zapomnij - tylko 2 czy 3 programy to obsługują) samo jądro czy to DTS czy DOLBY prześle każdy program

Nie znam się na kodekach. W kompie nie mam Blu Raya, czyli mnie to nie dotyczy? Do tej pory filmy odtwarzałem z plików ~3-4 GB (720-1080p / AC3 5.1).

 

ja np kompa mam podłączonego przez HDMI, Coaxialem i 2xRCA (z DACA na USB)

To znaczy, ze Coaxial > Optical? Rozumiem, że kabelek do analogowego audio ze względu na małe prądy i częstotliwości może być taki zwykły z komputerowego (długość 10m)?

 

pozdrawiam

Świerszcz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Aa nie moge powiedziec co dla kogo onzacza "dobre" - moze jakis SoundBlaster (Creative) bedzie juz dobry - wszystko lepsze od integry.

 

Ja mam DAC na usb o takiego:

Bez%20nazwy-2.jpg

Untitled-5.jpg

do kompa podlaczony jest pod usb i wykrywany jako dzwiekowka STEREOfoniczna

na wyjsciach L i R podlaczony mam jednoczesnie amplituner i wzmacniach sluchawkowy.

Jednoczesnie analogowe strero "leci" na ampli i na sluchawki (zeby w sluchawkach nie bylo nic slychac, po prostu wylaczam wzmacniach sluchawkowy, a ampli, wiadomo, wylaczam, lub zmieniam zrodlo na inne).

Dziala wszytsko. Program do muzyki, gry filmy... wszystko, ale tylko w stereo.

 

cyfrowych wyjsc do samego dzwieku sa 2 rodzaje

SPDIF (Sony Philips Digital Interface) Coaxial (elektryczne) RCA

SPDIF (Sony Philips Digital Interface) Optical (optyczne) Toslink

zalety jednego nad drugim to ciezki temat, sa zwolennicy jednego i drugiego.

najlepiej jak nie masz wyboru (bo np w kompie masz tylko jedno) ja mam tylko coaxiala

ale jak widzisz na obrazku powyzej Nostromo ma wejscia OPTICAL i COAXIAL - tak one wygladaja

 

Coaxial podatny na zaklocenia elektryczne (bo to jednak prad)

Problem zlacza optycznego to koniecznosc konwersji sygnalu na swiatlo i spowrotem, a jak wiadomo jazde urzadzenie zrobi to na swoj sposob i tu pojawiaja sie przeklamania - wazne dla audiofilow dla ktorych efekt placebo to cos co oni slysza (ja sie do nich nie zaliczam)

 

jesli filmy masz glownie w DTS i AC3 to nie probolem dla zadnego programu na PC (pusci bezproblemu po HDMI)

ale jakbys pokusil sie o czystego bluraya (plyta lub obraz ISO) to tam na 90% bedzie DTS-MA albo DOLBY-TrueHD i kazdy program (poza chyba trzema) do odtwarzania filmow przepusci przez HDMI tylko CORE (tzw. rdzen) dzwieku czyli DTS lub AC3 (oczywiscie w 5.1 - jesli taki dzwiek jest) - wiec jesli to nie problem to nie masz sie o co martwic.

 

10m kabelek Jack-2xRCA - nie kupowal bym byle czego (kabel musi miec swoja grubosc i jakosc)

bedziesz tego codziennie sluchal - zainwestuj (po 20x wyciagnieciu wtyczki nie zacznie przerywac ani sie kaszanic)

 

co do samych plikow FLAC to polecam program Foobar (po przesiadce z Winampa :) jest troche dzicz, ale po kilku dniach idzie sie przyzwyczaic a nwet poustawiac conieco zeby zachowywal sie jak winamp (przyzwyczajen nie oszukasz)

 

milego podlaczania

Tomek

 

Moj komp :)

DSC_0201.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.