Skocz do zawartości
IGNORED

Wydajnosc pradowa wzmacniacza


BlueDot

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku z tym, ze przymierzam sie do wymiany wzmacniacza, mam kilka pytan dotyczacych parametrow na ktore warto zwrocic uwage podczas dokonywania wyboru.

Jak rozpoznac wzmacniacz o duzej wydajnosci pradowej? Czy producent podaje ten parametr w specyfikacji? Co to dokladnie jest? Mowi sie tutaj na forum, ze slabszy wzmacniacz o duzej wydajnosci pradowej moze zagrac lepiej od tego mocniejszego. To skad slabszy wzmacniacz bierze wiecej mocy, skoro jest slabszy.

Druga sprawa to damping factor. Nie wiem, czy im wiekszy rym lepsz, czy na odwrot?

Wszystkie wzmacniacze z przedzialu cenowego od 2 do 7 tysiecy jakie mialem okazje zobaczyc mialy ten parametr na poziomie 150. Wiec czy to jest jakas norma, ktorej trzymaja sie wszyscy producenci i jest ona w zupelnosci wystarczajaca?

Jest jeszcze sprawa mocy RMS, ale o tym juz sa 3 inne tematy, wiec pominmy.

Prosze o odpowiedz w miare zrozumiala dla czlowieka, ktory na temat liczb i wykresow w swerze audio wie niewiele;-)

Dodam, ze moje kolumny to USHER x 718 i chcialbym optymalnie dobrac do nich wzmacniacz, poniewaz przez dluzszy okres czasu nie bede nic wymienial.

 

Prosze o pomoc, bo chcialbym kupic raz a dobrze i miec spokojna glowe o wydajnosc pradowa jak i damping factor mojego nowego wzmacniacza.

 

Moze sa jeszcze inne wazne parametry na ktore warto zwrocic uwage podczas poszukiwan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznac wzmacniacz o duzej wydajnosci pradowej? Czy producent podaje ten parametr w specyfikacji? Co to dokladnie jest? Mowi sie tutaj na forum, ze slabszy wzmacniacz o duzej wydajnosci pradowej moze zagrac lepiej od tego mocniejszego. To skad slabszy wzmacniacz bierze wiecej mocy, skoro jest slabszy.

Wystarczyło poszukać ...

 

Parametry:

Podwajanie mocy . Czyli jak ma 2x100W/8 om , 2x200W/4omy a te jeszcze lepsze mają 2x400W/2omy

 

Wielkość trafa - jak coś ma z tyłu napisane że max pobór jest mniejszy od 300W - dać sobie spokój .

Chociaż nie do końca tyczy to klasy D .

 

Wszystkie wzmacniacze z przedzialu cenowego od 2 do 7 tysiecy jakie mialem okazje zobaczyc mialy ten parametr na poziomie 150. Wiec czy to jest jakas norma, ktorej trzymaja sie wszyscy producenci i jest ona w zupelnosci wystarczajaca?

Nie patrz na to .

Calyx CTI ma bardzo duży współczynnik tłumienia a Denon PMA2020AE ma zwinniejszy , szybszy i bardziej zróżnicowany bas .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza w/w - może się jeszcze przydać duża pojemność kondensatorów w zasilaniu i ilość tranzystorów mocy (wyjściowych) . Nie chodzi oczywiście o to żeby je bezsensownie zwiększać - ale dobry sprzęt ma przeważnie zaprojektowane duże pojemności kondensatorów w zasilaniu (mój Marantz miał 120.000) i większą niż 1 parę ilość tranzystorów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak coś ma z tyłu napisane że max pobór jest mniejszy od 300W - dać sobie spokój .

 

Napisy na tabliczkach znamionowych to zazwyczaj czysta fantazja producenta.

Jednym z najbardziej fantazyjnych producentów był swego czasu Pioneer, który w polu 'pobór mocy' umieszczał liczby wzięte z sufitu. Nie mam zielonego pojęcia wedle jakich norm Pioneer sygnował swe klocki.

 

Poniżej przykład.

Zwykły amplituner z trafem mizernej wielkości a pobór mocy na tabliczce - UWAGA - 580W

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1956-0-37435400-1433182887_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza w/w - może się jeszcze przydać duża pojemność kondensatorów w zasilaniu i ilość tranzystorów mocy (wyjściowych) . Nie chodzi oczywiście o to żeby je bezsensownie zwiększać - ale dobry sprzęt ma przeważnie zaprojektowane duże pojemności kondensatorów w zasilaniu (mój Marantz miał 120.000) i większą niż 1 parę ilość tranzystorów..

Duża ilość kondensatorów przydaje się , zwłaszcza jak jest ich dużo w mniejszej pojemności ( Xindak A600P ma 350.000uF ;) )

A co do ilości tranzystorów .

Hmm...

Wspomniany A600P ma na kanał 12 ogromnych Sankenów .

Denon PMA2020AE tylko parę tranzystorów a dynamika czy wywijanie basem dużo lepsze od Xindaka .

Fakt , że Xindak przy max SPL ma lepszy rozmach - swobodę . Ale kto tak głośno słucha ?

 

Napisy na tabliczkach znamionowych to zazwyczaj czysta fantazja producenta.

Daje nam jako taki pogląd .

Nie każdy na oko oceni wydajność zasilacza ale jak widze Marantza za 6 koła z " poborem " 200W i faktycznie małym trafkiem ...

Poniżej przykład.

Zwykły amplituner z trafem mizernej wielkości a pobór mocy na tabliczce - UWAGA - 580W

Trafo jest dosyć wysokie , trzeba by policzyć rdzeń .

Niektóre miały też gniazda do zasilania innych urządzeń i być może ten pobór był też podawany jako wspólny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Marantz PM 15S1 faktycznie ma pobór mocy tylko 220W, jednak w teście robionym przez Audio parę lat temu osiągnął 2x93W przy 8 ohmach i 2x151W przy 4 ohmach. Jak to wytłumaczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie audio podaje dla wzmacniaczy magiczną liczbę ak. Im większa tym lepiej, można sobie porównać. Uwzględnia ona wiele czynników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wydajność prądową to najprościej sprawdzić po mocy na 8/4 Ohm, tak jak pisał to muda44. Jeżeli nie mamy zaufania do producenta to trzeba zobaczyć zasilacz. W pierwszej kolejności transformator. Im większy zapas mocy tym lepiej. W drugiej kolejności pojemność kondensatorów. Pojemność kondensatorów jest ważna, ale wtórna. Niektórzy producenci dają mniejsze trafo ale więcej kondensatorów, zakładając, że w przypadku potrzeby oddania dużego impulsu prądu z zasilacza, zrobią to kondensatory, które będą miały czas na naładowanie się z mniejszego trafa podczas odtwarzania spokojniejszych fragmentów. Gorzej jak będzie potrzeba oddania kilku impulsów w krótkim czasie. W latach 90 taką drogą poszedł Technics. Niekoniecznie wyszło to im na zdrowie. Ilość tranzystorów końcowych w zasadzie niewiele mówi. Ważne są ich parametry. I tak jak przedmówcy pisali. Można mieć 4 pary na kanał, a można mieć dwie pary na kanał. Zależy jakie.

 

Bardziej złożonym parametrem jest damping factor (współczynnik tłumienia). Teoretycznie im większy tym lepszy. Praktycznie ten współczynnik jest podany tylko dla wzmacniacza bez obciążenia. W praktyce ten parametr jest bardzo mocno uzależniony od konstrukcji kolumny. Wpływ na niego mają filtry (cewki, rezystory) a nawet podłączone kable, jeżeli są długie i mają stosunkowo wysoką rezystancję. Czasami też jest tak, że duża kontrola głośnika powoduje, że taki dźwięk niektórzy odbierają jako jasny. Bas staje się sprężysty, szybki ale relatywnie jest go mniej. Niektórzy wolą jak jest go pozornie więcej przez mniejszą kontrolę głośnika. Tutaj już raczej decydują gusta.

Przykładem chociażby wzmacniacze lampowe, które mają df na niskim poziomie, a z niektórymi kolumnami grają świetnie, fajnym sprężystym basem. W tym przypadku nadal bez słuchania się nie obejdzie.

 

To tak pokrótce i w uproszczeniu. Bo temat jest bardziej złożony.

 

Już po napisaniu znalazłem ten artykuł. Tutaj poszli dalej odnośnie mniejszego znaczenia wartości DF aniżeli ja to napisałem. Może nie do końca się z tym zgadzam ale warto przeczytać. Pomiary też dużo mówią. Generalnie wg mnie czy wzmacniacz ma df na poziomie 100 czy 200 specjalnie nie ma to znaczenia. Ale też widziałem takie które miały ok 1000 i tutaj ten parametr może mieć znaczenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wydajność prądową to najprościej sprawdzić po mocy na 8/4 Ohm, tak jak pisał to muda44. Jeżeli nie mamy zaufania do producenta to trzeba zobaczyć zasilacz. W pierwszej kolejności transformator. Im większy zapas mocy tym lepiej. W drugiej kolejności pojemność kondensatorów. Pojemność kondensatorów jest ważna, ale wtórna. Niektórzy producenci dają mniejsze trafo ale więcej kondensatorów, zakładając, że w przypadku potrzeby oddania dużego impulsu prądu z zasilacza, zrobią to kondensatory, które będą miały czas na naładowanie się z mniejszego trafa podczas odtwarzania spokojniejszych fragmentów. Gorzej jak będzie potrzeba oddania kilku impulsów w krótkim czasie. W latach 90 taką drogą poszedł Technics. Niekoniecznie wyszło to im na zdrowie. Ilość tranzystorów końcowych w zasadzie niewiele mówi. Ważne są ich parametry. I tak jak przedmówcy pisali. Można mieć 4 pary na kanał, a można mieć dwie pary na kanał. Zależy jakie.

 

Bardziej złożonym parametrem jest damping factor (współczynnik tłumienia). Teoretycznie im większy tym lepszy. Praktycznie ten współczynnik jest podany tylko dla wzmacniacza bez obciążenia. W praktyce ten parametr jest bardzo mocno uzależniony od konstrukcji kolumny. Wpływ na niego mają filtry (cewki, rezystory) a nawet podłączone kable, jeżeli są długie i mają stosunkowo wysoką rezystancję. Czasami też jest tak, że duża kontrola głośnika powoduje, że taki dźwięk niektórzy odbierają jako jasny. Bas staje się sprężysty, szybki ale relatywnie jest go mniej. Niektórzy wolą jak jest go pozornie więcej przez mniejszą kontrolę głośnika. Tutaj już raczej decydują gusta.

Przykładem chociażby wzmacniacze lampowe, które mają df na niskim poziomie, a z niektórymi kolumnami grają świetnie, fajnym sprężystym basem. W tym przypadku nadal bez słuchania się nie obejdzie.

 

To tak pokrótce i w uproszczeniu. Bo temat jest bardziej złożony.

 

Już po napisaniu znalazłem ten artykuł. Tutaj poszli dalej odnośnie mniejszego znaczenia wartości DF aniżeli ja to napisałem. Może nie do końca się z tym zgadzam ale warto przeczytać. Pomiary też dużo mówią. Generalnie wg mnie czy wzmacniacz ma df na poziomie 100 czy 200 specjalnie nie ma to znaczenia. Ale też widziałem takie które miały ok 1000 i tutaj ten parametr może mieć znaczenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Dzieki za konkretna wypowiedz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość trafa - jak coś ma z tyłu napisane że max pobór jest mniejszy od 300W - dać sobie spokój .

Wielkosc trafa owszem, ale pobor mocy podany przez producenta mozna o kant dupy rozbic bo nie podaje on nam warunkw pomiaru, samo max consumprion" niewiele nam mowi

 

Jak rozpoznac wzmacniacz o duzej wydajnosci pradowej?

Transformator im wiekszy tym mocniejszy i lepszy, z tym ze toroid o tej samej mocy bedzie sporo mniejszy od trafa IE

Bateria kondensatorów, im wieksza ich pojemnsoc w polaczeniu z mocnym trafem tym napiecie sztywniejsze nawet podczas duzych spadkow impedancji

 

2x 10.000uF to takie minimum

 

Druga sprawa to damping factor. Nie wiem, czy im wiekszy rym lepsz, czy na odwrot?

DF to mit, oczywiscie jest to mierzalny parametr ale nie wplywa on bezposrednio na to jak wzmacniacz kontroluje glosnik

sam sie o tym przekonalem gdy wzmacniacze z DF 30 lepiej kontrolowaly garnki od takich z DF 1000

 

Moze sa jeszcze inne wazne parametry na ktore warto zwrocic uwage podczas poszukiwan.

Dobry wzmacniacz musi swoje wazyc, jesli jest to tranzystorowy piecyk to moim zdaniem sensowne maszyny zaczynaja sie od 10kg w gore, za tym idzie i moc i wydajnosc

 

Nie chodzi oczywiście o to żeby je bezsensownie zwiększać - ale dobry sprzęt ma przeważnie zaprojektowane duże pojemności kondensatorów w zasilaniu (mój Marantz miał 120.000) i większą niż 1 parę ilość tranzystorów...

Zalezy jeszcze jakie tranzystory, bo czasami 2 slabe pary beda gorsze od jednej dobrej

 

Sa pojedyncze pary tranzystorow zdolne pracowac stabilnie przy 2ohm

 

Nie każdy na oko oceni wydajność zasilacza ale jak widze Marantza za 6 koła z " poborem " 200W i faktycznie małym trafkiem ...

A mierzyles takiego marantza?

 

sony tez podawalo male pobory, 670ES ma chyba podane 310W a przy srednim graniu ciagnie z gniazdka 1,5A, do maksymalnego wysterowania daleko

 

tak wiec jak napisalem, nie wiadomo w jakich warunkach byl dokonywany pomiar producenta na podstawie ktorego okreslil pobor, mogl to byc minimalny, sredni, maksymalny dla jednego, dwuch kanalow, dla sygnalu 50Hz lub 1kHz wedle fantazji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics słynął z idiodycznych poborów mocy wypisanych na tylnim panelu. Byle gówienko na STK miało pobór w granicach 300-400W.

Dla przykładu budżetowy model SU-Z45 - w środku pojedyńczy STK2038 oddający 2x35W i pobór mocy 310W.

 

Myslę że wielkość zasilacza ma ogromne znaczenie ale tak samo ważna jest szybkość z jaką zasilacz jest w stannie dostarczyć tą energię końcówce.

Crown K2 mimo ogromnych 500W na kanał przy ośmiu ohmach ma "tylko" 2x10.000uF na kanał ale za to sam zasilacz jest cholernie szybki (dlatego też ww. kondy często padają) i bas z tego wzmacniacza jest uważany przez niektórych jako 'referencyjny'.

 

Stary Krell KSA-50 miał 2x40.000uF beczki na kanał i b.prostą topologię, to prawdopodobniej najmocniej brzmiące 50W wszech czasów :-)

Dzięki tym kondom ma niesamowitą moc i siłę na basie ale nawet mimo wysokiego DF (według oryg. broszurki - 250) bas nie jest wcale tak szybki jak mogłoby się wydawać.

 

Zgadzam się również w 100% że wzmacniacz z wysokim współczynnikiem DF może brzmieć chudo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziekuje za wyjasnienie sprawy.

Moze nie bede zakladal kolejnego tematu, tylko zadam pytanie tutaj.

Czy znajde uzywany wzmacniacz, ktory spelni te wszystkie te wymagania w kwocie nie przekraczajacej 4000zl.

Jesli tak, to jaki mozecie polecic, bez wzgledu na moje preferencje muzyczne?

Chcialbym wiedziec w co celowac, zeby nie tracic czasu na szczegolowe ogledziny kazdej propozycji dostepnej na rynku, bo jest tego troche.

Jezeli macie jakies propozycje, to bede bardzo wdzieczny za ich zamieszczenie w tym temacie. No chyba, ze do 4000zl prozno szukac wzmacniacza o takich parametrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co za dużo kombinować. Wydajność prądowa jest pojęciem bardziej marketingowym niż technicznym i wokół niej krąży dlatego duzo mitów. Podobnie z DF.

Wzmacniacz powinien mieć odpowiednią moc do nagłosnienia danego pomieszczenia z danymi kolumnami (efektywność) .

Istotne jest, by moc na 4 ohm była prawie dwa razy większa od tej podawanej na 8 ohm, bo to wskazuje, ze zasilanie nie jest zbyt słabe i zapewni, że z trudniejszymi kolumnami nie będzie problemów.

DF można sobie darować, bo i tak mało producentów chyba go nawet podaje.

I tak dźwięk i jakość zależy głównie od rodzaju konstrukcji i tego, jak wzmacniacz został wykonany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"magiczna liczb ak"

 

ktoś zna jej definicję (jak się ją wyznacza)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajde uzywany wzmacniacz, ktory spelni te wszystkie te wymagania w kwocie nie przekraczajacej 4000zl.

W tym przedziale cenowym mozna trafić którąś ze starszych integr Krella z serii KAV - 300i ub 300iL, albo klasyczne "złote" Electrocompaniety - ECI1 / ECI2. Każdy z tych wzmacniaczy to solidna elektrownia, a niektóre dodatkowo z funkcją spawarki. Wysterują nawet sztachetę od płotu.

 

Oczywiście brzmieniowo to dwie zupełnie różne szkoły dźwięku, ale o wydajność w obu przypadkach nie będzie trzeba się martwić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Marantz PM 15S1 faktycznie ma pobór mocy tylko 220W, jednak w teście robionym przez Audio parę lat temu osiągnął 2x93W przy 8 ohmach i 2x151W przy 4 ohmach. Jak to wytłumaczyć?

Jeżeli pomiar był robiony przy 1KHz i w jakiś impulsach to jest to możliwe . Nas bardziej interesuje moc ciągła w paśmie 20-20000Hz

 

A mierzyles takiego marantza?

Wystarczy znać jego wymiary i popatrzeć na trafo / jego gabaryty względem obudowy i te właśnie w Marantzach są małe . Bardzo małe jak na cenę tych wzmacniaczy .

 

Czy znajde uzywany wzmacniacz, ktory spelni te wszystkie te wymagania w kwocie nie przekraczajacej 4000zl.

Gdybyś miał DACa z regulacją głośności to w taj kasie trafiają się fajne końcówki

EMil sprzedawał fajną końcówkę w podobnej kasie . Nie wiem czy sprzedał .

 

Z integrami w tej kasie zostają albo leciwe wzmacniacze albo coś nowszego ale już nie tej klasy i wydajności .

Z nowszych i mocnych : Anthem 225 , Xindaki 6950 , Roksan Kandy , Denony z serii PMA20XX .

Lampa - Yaqin MC-100B

 

Mając to co masz ja bym kupił DACa z regulacją głośności i wpiął się w końcówki tego NADa i byś miał już lepsze źródło .

Dozbierał i kupił coś co nie będzie wiekowe a w miarę młode i wysokiej klasy , czyli jakieś 6-8000zł albo końcówkę pod tego DACa i nim sterować głośnością

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"magiczna liczb ak"

 

ktoś zna jej definicję (jak się ją wyznacza)?

 

Nie spotkałem się nigdzie z dokładnym wzorem, ale brana jest pod uwagę moc wzmacniacza w zależności od impedacji obciążenia i przesunięcia fazy. Przesunięcie fazy to jest to, co w danych technicznych jest najczęściej pomijane. Audio.de robi taki wykres wszystkich tych zależności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pytanie jest inne. Po co w ogóle zawracać sobie głowę tym wydumanym bez dwóch zdań problemem?

Miej litość dla tego forum , tych co czytają i będą to czytać .

Na elektrodzie przyjmą cię z otwartymi rękami ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektrodzie? Ten dyletant dostałby tam bana w ciągu 24godzin od rejestracji.

Już prędzej pasowałby tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Marantz PM 15S1 faktycznie ma pobór mocy tylko 220W, jednak w teście robionym przez Audio parę lat temu osiągnął 2x93W przy 8 ohmach i 2x151W przy 4 ohmach. Jak to wytłumaczyć?

Tak, że w praktyce wzmak może pobrać 2x tyle mocy (i więcej) w porównaniu to tego co ma namalowane na obudowie (to się tyczy też ampli kina)

 

Jeżeli pomiar był robiony przy 1KHz i w jakiś impulsach to jest to możliwe . Nas bardziej interesuje moc ciągła w paśmie 20-20000Hz

Tam jest zdaje się moc ciągła, przy 1 kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny link wstawił kiedyś BlueMax.

Warto zobaczyć ten filmik do końca, nawet jak się nie zna angielskiego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe wytłumaczcie jak to jest z wartościami" stosunek sygnał/szum"? Czy niskie wartości będą przeszkodą słyszalną w słuchaniu muzyki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej tym lepiej, ale nie sądzę, żeby teraz produkowało się urządzenia o tak niskim tym parametrze, aby był on odczuwalny.

 

Odczuwalny był w pierwszym moim urządzeniu stereofonicznym M531S. Śmialiśmy się, że to S to nie skrót od Stereo tylko od Szumu. Ale wtedy to było urządzenie, że hoho....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sprostowanie. Mówimy tutaj o wzmacniaczach, a nie DAC-ach i źródłach. Bo tam ten parametr określa także rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało który producent to podaje ale bardzo ważny we wzmacniaczach poza np DF jest czas narastania sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas narastania jest chyba bezpośrednio powiązany z pasmem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa jak koledzy wyżej a i czarny lepiej gra

 

Zgłosiłem nick do moderacji. Apeluję aby koledzy mnie poparli, bo taki nick to szczyt chamstwa i arogancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem nick do moderacji. Apeluję aby koledzy mnie poparli, bo taki nick to szczyt chamstwa i arogancji.

 

 

 

Chyba nie ma sensu. Pierwsze trzy posty musza byc zaakceptowane przez moderatora, wiec chyba widzial nick.

Tak jak sie nazwal, tak sie zachowal. Gnida i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.