Skocz do zawartości
IGNORED

YuLong SABRE DA8 DSD 32Bit 384KHZ są użytkownicy?


szy_a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z szanownych użytkowników forum miał styczność lub posiada to urządzenie?

Dostępne jest za kwotę 1300 $ ale niestety dzieżko jest coś w necie na temat tego daca znaleźć.

Rozumiem, że to chiński i niesprawdzony sprzęt ale jeśli już ktoś zaryzykował, to prosiłbym o opinie. Czasami chiński producent potrafi wyjść z produktem, który stosunek jakość/cena ma na prawdę dobry.

Obecnie jadę na rDac po USB z Synology.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc różnice są takie

 

THD+N 0.0003% vs. 0.003%

dynamika > 130dB vs. 104dB

 

Oczywiście z łatwością takie różnice audiofil usłyszy. Ja przykładowo słyszę THD > 1% ale przecież nie jestem audiofilem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o porównanie z rDac to nie ma się nad czym zastanawiać. Na dodatek dostajesz "gratis" porządny wzmacniacz słuchawkowy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację J@rek.

Natomiast nasuwa się następne pytanie: czy za tę kasę nie lepiej jest zainwestować w choćby Xindak DAC-8 lub Hegel HD12. Stąd też pytanie do kogoś kto ma u siebie ten sprzęt i choć trochę starał się porównać go do markowych przetworników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

z opinii wynika, że Hegle są surowe dla słabych płyt, a mam takich sporo w roku, nawet audio-gd nfb-28 (mam) czasem w rocku zakłuje, no sabre to sabre.

 

O dziwo, do rocka, bez 2 zdań Myryad z20 najlepszy z tych, które poznałem. Tu odstawia resztę...na + :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel HD25 bardzo miło wspominam. HD20 dla mnie jak pisze Kolega powyżej trochę suchy i krzykliwy ( tylko przy niektórych nagraniach ).

HD 12 znacznie poniżej poziomu poprzedników. NFB1 od Audio Gd grał znacznie lepiej ,a kosztuje trochę ponad połowę Hegla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z łatwością takie różnice audiofil usłyszy. Ja przykładowo słyszę THD > 1% ale przecież nie jestem audiofilem

To zależy jak te THD będą ukształtowane. W pewnych warunkach nawet 3% nie rzuca się w uszy bez szybkiego porównania do wzorca. Korzystały z tego magnetofony analogowe. Nawet te profesjonalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozsądnie byłoby się rozejrzeć do odsłuchów za:

Myryad z20

Audio Gd NFB1

Widząc Wasze opinie jednak w ciemno nie zainwestuję gotówki w jakiś chiński nieznany przetwornik.

 

A co z niewygórowanymi cenowo innymi propozycjami?

Może coś z odtwarzaczy sieciowych - yamaha s-2000 zebrała dobre opinie ale sprzęt drogi coś tańszych jest warte uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pojawiła się konkurencja dla Yulong DA8 nazywa się GUSTARD DAC-X20U :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czekam aż amerykanie go pomierzą. Jeśli okaże się porównywalny do DA8 to za 900$ chyba warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

z opinii wynika, że Hegle są surowe dla słabych płyt, a mam takich sporo w roku, nawet audio-gd nfb-28 (mam) czasem w rocku zakłuje, no sabre to sabre.

 

O dziwo, do rocka, bez 2 zdań Myryad z20 najlepszy z tych, które poznałem. Tu odstawia resztę...na + :)

 

Pany...powiedzcie mi proszę...po jaką cholerę te całe mecyje z dacami, jak chcecie uśrednić dźwięk do poziomu akceptowalnego dla wszystkich realizacji...? A gdzie w tym wszystkim różnicowanie nagrań, albumów...wszystko ma brzmieć tak samo...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Pany...powiedzcie mi proszę...po jaką cholerę te całe mecyje z dacami, jak chcecie uśrednić dźwięk do poziomu akceptowalnego dla wszystkich realizacji...? A gdzie w tym wszystkim różnicowanie nagrań, albumów...wszystko ma brzmieć tak samo...?

stary temat, posłuchaj Calyxa, on właśnie róznicuje wg mnie tak, jak chcieli autorzy :), będę porównywał jeszcze z m2tech i jednak Heglem, on ma swoją manierę i ogranicza dynamikę pewnych nagrań, WIEM jednak, że to działa na krótko i po 2-3 miesiącach mogę docenić "klasę' hegla, dlatego będę miał 3 faworytów na dłużej i dokonam świadomego wyboru, wiele nie stracę na sprzedaży, a i tak wygrany DAC niezależnie który kupuję w super cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

ja wcale nie wykluczam, że zostawię sobie 2 DAC z grona m2tech, calyx i hegel. Słuchałem Hegli i dla mnie szacun, kultura duża + taka fajna mocna zimna zła moc...;p;p;p, no cóż...Norwegia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zostaw sobie daca, który dźwiękowo wzbudza u Ciebie najwięcej emocji...nie takiego co brzmi przyjemnie przy każdej realizacji...pierwsze wrażenie jest złudne...później wkradnie się nuda...naucz się słuchać muzyki, to nie tylko idealna barwa, dynamika i uderzenie...

Pzdr ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wcale nie wykluczam, że zostawię sobie 2 DAC z grona m2tech, calyx i hegel. Słuchałem Hegli i dla mnie szacun, kultura duża + taka fajna mocna zimna zła moc...;p;p;p, no cóż...Norwegia :).

 

Polecam jednak zacząć od transportu ... testowanie DAC na słabym transporcie nie ma sensu. Cóż z tego skoro 99% audiofili tak robi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Zostaw sobie daca, który dźwiękowo wzbudza u Ciebie najwięcej emocji...nie takiego co brzmi przyjemnie przy każdej realizacji...pierwsze wrażenie jest złudne...później wkradnie się nuda...naucz się słuchać muzyki, to nie tylko idealna barwa, dynamika i uderzenie...

Pzdr ...

dlatego właśnie chyba kupię fsyskie 3 używane w fajnych cenach, transport przyzwoity (a co, karta kredytowa jest) i będę 2-3 miesiące słuchał, docelowy zostanie, stracę niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polecam jednak zacząć od transportu ... testowanie DAC na słabym transporcie nie ma sensu. Cóż z tego skoro 99% audiofili tak robi ;-)

 

No niestety nadeszła era plików plus dostępu do różnych ruskich stron wiec co poniektorzy szukaja szczęścia w lepszych i gorszych playerach i w pc a tam tylko polsrodki chociaż jest coraz lepiej juz najlepsze playery sieciowe sa na pograniczu sredniej-wyzszej polki więc w przyszłości może i będzie z pc coś wysokiej jakości.

Ale teraz właśnie największe ograniczenie w tej zabawie z plikami to właśnie transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PC już dużo więcej się nie wyciągnie. Karta USB czy Uptone REGEN + zasilanie liniowe to szczyt możliwości. Można niby jeszcze dalej kombinować ale to kosztuje a efekt jest mizerny.

Natomiast streamery będę się rozwijać. Myślę, że będą coraz lepiej grać aż do poziomu Lumina T1. To jest moim zdaniem wzorzec na dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega wyżej wspomniał o GUSTARD DAC-X20U.

Przyznam ze bardzo ciekawa konstrukcja...może ktoś użytkuje i może coś napisać o dźwięku i funkcjonalności urządzenia, a cena jak za tą budowę wielki szacun ale jakość, jakość nuty to się liczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.