Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacnaicz z tape monitor do 2500zł


jan0sik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam (wrażliwi prosze nei czytać) technicsa, a raczej miałem bo sprzedałem i żałuje i (jeszcze raz nei czytać) altus 300. Czyli taki zestaw dresa czy jak to sie tam nazywa. :-)

 

Po kolei:

 

Muzyki i wszystkiego słucham tak: Bas max, wysokie max, średnie minimum albo zero.

 

Kupiłem Yamahe 797> Miało być super. Niestety nie było. Może jeszcze jak przykręciłem loudness to jeszcze jako tako grało ale to nie to. Dwa miesiące temu kupiłem onkyo tx8050 i jamo studio 250. No i w porównaniu do mojego zestawu to było super na korzyść onkyo jednak jak włączyłem procesor dzwięku w techniscie to to onkyo zostało daleko w tyle. Po prostu dzwięk głuchy bez basu i wysokich. Oddałem bo nie wydam 5000zł na coś co jest gorsze od czegoś co mam w domu od 23 lat. Miesiąc temu harman kardon 3770... Porażka..... Dwa tygodnie temu był denon 720ea. No i poszedł z powrotem. Teraz szukam czegoś co obsłuży mi normalny korektor czy procesor a nie tylko wysokie i niskie które można regulować w wzmacniaczu.

 

CZego słucham? Radia. Praktycznie tylko rmf maxx czy eska. Preferencje moje to jak już pisałem max wysokich i max niskich. Dodam jeszcze że tryb DIRECT który jest dostępny w niektórych wzmacniaczach jest dla mnie totalną porażką i nie podniecam się słuchaniem muzyki bez ulepszeń.

 

Czy może ktoś polecić jakiś wzmacniacz lub amplituner do 2500zł który ma dużo wysokich i niskich, ewentualnie wzmacniacz który mogę spiąć z korektorem bo ani yamaha 797 nie dała rady ani onkyo 8050 też nie. (to znaczy można było ale nie tak jak chce czyli włączam radio, sygnał idzie do korektora i wraca do wzmacniacza.)

 

 

I z góry dziękuje za komentarze typu "sprzedej te altusy bo cokolwiek innego gra lepiej nić ten bardziew. Po 1 nie sprzedam bo nie i już a po 2 to nie widze sensu w wydawaniu 3000zł na głośniki które nie bedą grały 3 razy lepiej od tych co mam. NO niestety nie mam 50000zł na coś z najwyższej półki)

 

W niedziele w krk słuchałem MARANTZ (jakiś za 2499zł) i wszystkich dostępnych kolumn i stwerdzam że daleko im do tego co ja chce osiągnąć.....

 

Pozdrawiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj np. NAD'a 356. Wzmacniacze takie mają wyjście z przedwzmacniacza na końcówkę

zrobione na zewnętrznych gniazdach cinch. Są zwykle łączone zworami, zamiast których

wpinasz sobie korektor, albo dwa, albo trzy, albo cztery....i gra "muzyka" ;-)

Oczywiście nie musi to być NAD, ale chodzi o takie rozwiązanie.

Albo też szukaj pre z końcówką mocy; również wtedy włączysz wszystko, co chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe

...wiesz że narażasz się na ostra krytykę ;) ?

Ale chociaż wyraźnie piszesz czego oczekujesz.

 

Odradziłbym Ci wszelkie nowsze konstrukcje, które pozbawione są przycisku loudenss wogóle lub/i oferują ograniczone podbicie bas/wysokie (z reguły +6dB)

 

Rozejrzyj się za jakimś piecykiem Pioneera z lat 90tych (np Pioneer A-602R)

W starszych sprzętach prędzej uświadczysz podbicia skrajów pasma, jakiego oczekujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku pomoże tylko specjalista od uszu przynajmniej.

 

 

Rozejrzyj się za jakimś piecykiem Pioneera z lat 90tych (np Pioneer A-602R)

W starszych sprzętach prędzej uświadczysz podbicia skrajów pasma, jakiego oczekujesz

Wiekszych bzdur dawno nie czytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferencje moje to jak już pisałem max wysokich i max niskich. Dodam jeszcze że tryb DIRECT który jest dostępny w niektórych wzmacniaczach jest dla mnie totalną porażką i nie podniecam się słuchaniem muzyki bez ulepszeń.

 

Zostaw jakikolwiek wzmacniacz, kup trójdrożne kolumny i odetnij przewody od głośników średniotonowych. Niestety nikt nie robi sprzętu przenoszącego tylko fragmenty pasma, bo ktoś sobie tak wymyślił słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audioburak dzięki za namiar. Troszke poczytałem opini i może to właśnie tego szukam. W piątek jadę do Katowic na odsłuch.

 

@smotek wiem wiem. ale co zrobić..... :-)

 

@rafal735r Jak byśmy wszyscy lubili to samo, to słuchalibyśmy np. metalu i "całowali" sie z blondynkami. Niestety są gusta i gusciki. ja na przykład lubie dance i brunetki. Pisze jakie są moje upodobania i prosze sie do tego odnosić.

P.S. To że ty lubisz wąchać majtki kolegi to nie znaczy że ja mam też lubić. (to taki odnośnik do tego że ja lubię inny dźwięk a Ty inny) P.s. Twoja odpowiedz bardzo dużo wniosła w temat. Naprawdę.....

 

@gladziu A dlaczego. Jakoś głupi tani technics z procesorem ge90 dawał to czego szukam. Dziwne że 25 lat temu potrafili coś takiego zrobić a teraz nie potrafią. I uprzedzę twoją odpowiedz.... tak, kupie sobie taki procesor bo żałuje że sprzedałem. i prawdopodobnie bedzie grał z NAD 356 ale to sie okaże w piątek. Takie połączenie starego i nowego :-) Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

 

I prosze jeszcze raz. Skoro nie macie nic do wniesienia w temacie to wsadźcie sobie gdzieś komentarze wystawiane dla podbudowania swojego małego ego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw jakikolwiek wzmacniacz, kup trójdrożne kolumny i odetnij przewody od głośników średniotonowych. Niestety nikt nie robi sprzętu przenoszącego tylko fragmenty pasma, bo ktoś sobie tak wymyślił słuchać.

O tym samym pomyślałem x-) Inna sprawa, że niektóre kolumny Bowers & Wilkins mają niezły uśmiech dyskoteki, zrealizowany "sprzętowo".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.