Skocz do zawartości
IGNORED

rozbudowa stereo do 5.1


marcinh76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam zestaw stereo gdzie do dacka dochodzi sygnał cyfrowy z karty dźwiękowej komputera po kablu optycznym. W dacku mam również wyjście cyfrowe i moje pytanie -czy jak tym wyjściem wypuszczę sygnał do, na przykład amplitunera av to będzie to dekodował do 5.1…? Wówczas do amplitunera nie podłączam frontów i grają tylko tyły i centralny a fronty ze wzmacniacza stereo.? A..... i ogólne sterowanie głośnością było by we wzmacniaczu stereo (jest on zintegrowany z dackiem)..? pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nei wiem czy dobrze zrozumiałem twoja propozycję podłączenia, ale raczej nie.

Dac przetwarza raczej tylko sygnał PCM 2.0 i żebyś coś na nim słyszał, to taki wychodzi też z komputera.

Rozwiązanie jest takie, że podłączasz sygnał cyfrowy z czego tam chcesz do ampli kina, on dekoduje sygnał jaki dostanie (PCM, DD itp) i z niego na kolumny. Jeśli masz ampli z wyjściem preout dla wszystkich kanałów, to możesz podpiąć wzmacniacz stereo do preout ampli jako końcówkę mocy i napędzić fronty.

Czyli amplituner w nowej konfiguracji zastępuje dac (lepiej lub gorzej).

Jeśli chcesz korzystać z dac dla frontów, to nie mam pojęcia jak, pewnie się nie da. Chyba, że można użyć wyjścia cyfrowego z ampli, ale to już niech się wypowie ktoś kto próbował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jeżeli jest wyjście cyfrowe we wzmacniaczu to może na zasadzie "podaj dalej" , wzmacniacz stereo dekoduje do stereo ale jak sygnał gdzieś tam dalej trafi na dekoder 5.1 to zdekoduje do 5.1...W innym przypadku po co to wyjście we wzmacniaczu stereo.? Żeby wysłać do drugiego wzmacniacza stereo z własnym dackiem, czy samego, innego dacka?- przecież to bez sensu...Mam za dobry wzmacniacz z dackiem, żeby robić to na odwrót, czyli sygnał do amplitunera- kupię pewnie jakąś używaną budżetówkę, zależy mi na stereo -kino tylko żeby był jakiś tam centralny i tyły....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym przypadku po co to wyjście we wzmacniaczu stereo.?

We wzmacniaczu, czy w dacu?

Jak podasz na daca sygnał 5.1 to prawdopodobnie usłyszysz tylko chrobotanie, albo ciszę. Bo on umie tylko PCM 2.0 Więc nawet jeśli bezpośrednio prześle sygnał 5.1 bez konwersji dalej, to i tak nic ci to nie da.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie pożyczyć od kogoś jakiś ampli i sprawdzić czy któraś konfiguracja łyknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że mam wzmacniacz tzw "kombajn" MF kW250s z wbudowanym dackiem i odtwarzaczem cd i tunerem...jest wejście i wyjście cyfrowe w dacku w tej integrze, kombajnie, bez względu jak to nazwać...Jak wypuszczę sygnał z gniazda spdif out, wcześniej oczywiście wchodzi sygnał kablem optycznym z komputera, kablem optycznym do amplitunera kina z własnymi dekoderami to czy będzie dźwięk 5.1..? Oczywiście fronty grały by z zestawu stereo a amplituner kina obsługiwał by centralny i tyły, bo tylko takie głośniki były by tam podłączone...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.