Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana Lamp


kamilolow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Mam pytanie do użytkowników lub byłych użytkowników Vincenta SV 226. Miał ktoś ten sam problem, czyli szorstką stosunkowo wyschniętą górę. Gdzie tkwi problem czy w zużytych już lampach czy on po prostu tak gra czy może tak kiepsko zgrał się z moim wysoko tonowym(Vifa Xt 25)

 

 

 

 

Pozdrawiam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On tak grał od początku czy zaczął tak grać od pewnego czasu?

Vifa XT jak jest dobrze zaaplikowana gra bardzo przyjemnie. Raczej to nie głośnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku jak go kupiłem tak gra. Wcześniej miałem inny system pod tymi głośnikami i było ok, dlatego też lubię górę z vify i nie mam zamiaru jej zmieniać, a tutaj zastanawia mnie czy to może być wina tego że lampy są już zużyte!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że kupiony używany?

jeżeli tak to sprawdź czy nie był modyfikowany, szczególnie kondensatory na wyjściu. Sprawdź jakie masz lampy. Tutaj można dużo zmienić, ale to też jest droga do niekończących się wydatków. Przeczytaj na temat lamp w necie i dobierz coś rozsądnego dla siebie (także cenowo).

Lampa jak pada to raczej zniekształca w całym paśmie albo pojawia się drop-out (jakby skwierczenie), świszczenie, buczenie szum. Zresztą większość lamp sygnałowych ma minimalną trwałość 5 tys godz. Często wytrzymują dłużej. Więc raczej to nie to, chyba, że poprzednik już wstawił jakieś paście.

A może po prostu ten typ tak ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiony używany, modyfikowany nie był na pewno, wymienię w nim lampy i zobaczę. Sprzedający mi powiedział, że lampy są do wymiany, ale żeby taka słaba góra w nim była czy to możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz nie ma takich problemów jakie opisujesz. Można zaobserwować róznice w prezentacji górnych rejestrów po wymianie lamp ale nawet z standardowymi nie mam takiego efektu o jakim ty mówisz.

Lampy dołączone do wzmacniacz przez producenta u mnie grają dobrze choć już mają na liczniku "trochę" godzin, przejście na lampy Psvane pokazuje dopiero jak pieknie może grać ten wzmacniacz, i że warto w nim zmienić lampki na lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.