Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz zbudować?


Gość kizol666

Rekomendowane odpowiedzi

Patrze na wasze poczynania z E-450 to az korci żeby mojego dokończyć, jakoś zebrać się nie mogę, a większość elementów już jest w pudełku. Na poczekaniu aby zaznać smaku Accuphase nabyłem E-550 i gra dość interesująco, chociaż z opinii biegłych słyszałem że E-450 bije go na głowę. Kiedyś na pewno skończę, a jak skończę to się pochwalę tylko ten czas - strasznie mnie ogranicza w temacie elektronika-audio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze może wyrazić swoją opinię na temat e-450

 

Oczywiście rozmawiamy o klonie i raczej nie biorę na poważnie recenzji zawodowych bajkopisarzy to pod tą mógłbym się podpisać :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywał na temat ugody bo zaraz się zaczną przepychanki, ale pożycz od kogoś 450 lub podjedź z ugodą, sam oceń i zrecenzuj.

Miałem ugodę i sprzedałem na rzecz 450 (to było na początku zabawy z klonami accu), ale ponoć ugoda gra lepiej na wyższym napięciu i kilku modyfikacjach (nie drążyłem tematu bo już jej nie miałem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozmawiamy o klonie i raczej nie biorę na poważnie recenzji zawodowych bajkopisarzy to pod tą mógłbym się podpisać :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak, widać, że napisał to fachowiec z głęboką znajomością elektroniki:

 

"Sygnał prowadzony jest w aż ośmiu biegach - sumowanych na wyjściu tak, aby powstał sygnał zbalansowany, stąd obecność czterech stereofonicznych przetworników."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

Zastanawiam się z czego zrobić przód... Wszyscy kupują te same obudowy a mi się to nie podoba, wolę zrobić sam poza tym zawsze większa satysfakcja jak się samemu zrobi. Ktoś ma jakiś fajny pomysł na wykonanie przodu i się podzieli pomysłem? Zastanawiam się nad zastosowaniem drewna Jatoba (2 x bardziej twarde od dębu) i lakier na high gloss. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

Jeżeli Tobie się podoba z drewna to czemu nie, nie wszyscy muszą mieć aluminium.

Drewno jest o.k tylko sama decha z włącznikiem na środku będzie wyglądała trochę za bardzo minimalistycznie może zrobić frez i połączyć ją np. z dibondem w czarnym macie. Będzie jakiś kontrast decha połysk i dibond czarny mat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bum-dobrze wiemy,że są to poetycko-techniczne elaboraty nie mające nic wspólnego z fachową elektroniką.Takich "kwiatków"jest więcej,ale mnie chodziło o walory brzmieniowe e450,które pan redaktor tak pięknie opisuje...Potrafisz tak ? bo ja raczej nie,nawet jakby dobrze zapłacili :)

Chociaż,podsuwanie takich recenzji to nietrafiony pomysł.Czytał ktoś jakąś złą,produktu znanej marki audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

@bum-dobrze wiemy,że są to poetycko-techniczne elaboraty nie mające nic wspólnego z fachową elektroniką.Takich "kwiatków"jest więcej,ale mnie chodziło o walory brzmieniowe e450,które pan redaktor tak pięknie opisuje...Potrafisz tak ? bo ja raczej nie,nawet jakby dobrze zapłacili :)

Chociaż,podsuwanie takich recenzji to nietrafiony pomysł.Czytał ktoś jakąś złą,produktu znanej marki audio ?

 

Wiesz ja akurat spotkałem się z opinią że 450-tka to bardzo średni wzmacniacz a uwierz mi że rozmawiałem z redaktorem z bardzo znanego pisma i mało tego druga osoba z tej samej redakcji również to potwierdziła. Dodam jeszcze że testowali osobno.

Ja natomiast niezrażony dwoma opiniami postaram się to jak najlepiej złożyć i sam ocenię czy mi odpowiada czy nie. Tak jak napisałeś poza tym nie czytałem żadnej negatywnej opinii ani na temat oryginału ani na temat klona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może redaktor pisma mógłby Ci wskazać, który wzmacniacz jest dobry. Oczywiście trzeba brać pod uwagę projekty, które można samemu wybudować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja akurat spotkałem się z opinią że 450-tka to bardzo średni wzmacniacz a uwierz mi że rozmawiałem z redaktorem z bardzo znanego pisma i mało tego druga osoba z tej samej redakcji również to potwierdziła.

Albo firma nie zapłaciła redaktorkom za dobre opinie o sprzęcie, choć może być też tak że redaktor chciał porównać do sprzętu za pierdylion dolców, tak czy inaczej trza samemu posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

haj-fajowo jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

Nie był w stanie jednoznacznie wskazać jakiegokolwiek sprzętu. Ja sobie myślę że to kwestia gustu albo coś komuś leży albo nie. Jeden lubi mietową w o listkach a drugi owocową w drażetkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał luźną gotówkę to kupił bym oryginał 450'tki, do niej dedykowany dac, później jakieś kolumny do tego (tylko diy) i dalej nie szukał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz,posłuchasz-ocenisz.Innej drogi nie widzę.

Z ostatnich moich doświadczeń:ten skromny klon rozpieprzył w drobny mak pod każdym aspektem cenione monobloki lampowe Phast'a z takimże preampem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno nie nakręcam, słyszałem parę "wyrobów" diy i akurat ten mi przypadł do gustu.

Nie ukrywam że mógł by być bardziej dopracowany (pierdoły - ale jednak), trza było powoli samemu kombinować, ale teraz jestem zadowolony.

Wcześniej grał na zmianę z 7100, ale nie mam na tyle dobrych kolumn żebym aż takiego kolosa potrzebował, po za tym w brzmieniu są bardzo podobne (w sumie to niemal identyczny układ).

Dla tego zawszę radzę aby w miarę możliwości posłuchać najpierw i sam też tak robię jeżeli jest okazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skąd mogę kupić komplet jakiś wypasionych kondensatorów elektrolitycznych do 450-tki?

 

Ale po co ? Masz te Nippony-w zupełności wystarczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o komplecie na płytki :)

 

A to przepraszam :)

A odnośnie tych o które pytasz-ja kupowałem w różnych miejscach,bo kompletu raczej nie dostaniesz u jednego sprzedawcy.

I wsadziłem do 450 raczej popularne :Nichicon,Rubycon itp...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

A to przepraszam :)

A odnośnie tych o które pytasz-ja kupowałem w różnych miejscach,bo kompletu raczej nie dostaniesz u jednego sprzedawcy.

I wsadziłem do 450 raczej popularne :Nichicon,Rubycon itp...

 

O.k tak myślałem bo właśnie nikt nie ma w sprzedaży wszystkich które potrzebuję. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście okazję posłuchać E-406/405? Jak to gra? podobnie do E-450? czy to zupełnie inna bajka?

 

406 to był pierwszy projekt klona Accuphase.Miał sporo błędów i towarzyszyły temu tematowi inne mniej przyjemne historie.

Byłem mocno zaangażowany w budowę tego wzmacniacza ale ostatecznie odpuściłem i same końcówki uruchomił adik i on może coś powiedzieć tym klonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam już trochę elementów w postaci 2 x transformatorów o napięciu wyjściowym 45v zmiennego z amplitunerów Onkyo TX-SR806

Z tego co mi wiadomo pochodzą raczej z Onkyo TX-NR3008 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.