Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz zbudować?


Gość kizol666

Rekomendowane odpowiedzi

Super moja babcia miała takie pod tynkiem w dużym pokoju :)

Jesteś pewien ?

Tak na oko wyglądają na jakieś 4x20mm2 :)

Miała żelazko dużej mocy ? :):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mieliście okazję posłuchać E-406/405? Jak to gra? podobnie do E-450? czy to zupełnie inna bajka?

Mam 406 na oryginalnych płytkach Accuphase i gra gorzej niż oryginał E-450. W czasie prób oba były zasilane sygnałem z pre E-450. Ale oryginał e-450 gra niesamowicie, więc 406tka nie jest zła. Ale jak robić to 450tkę, bo jest nowszym układem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

450tka odpalona i gra u mnie jakieś 2 tygodnie. Co mogę powiedzieć... Bardzo dynamiczny, mocny wzmacniacz. Gra bardzo ciepło i szczegółowo. Ale najlepiej wychodzą gitary! Po prostu kosmos. Gra tak jak sobie wyobrażałem. Freedi idealnie opisał mi jego brzmienie więc od razu wiedziałem że go zbuduje, poza tym mamy bardzo zbliżone gusta muzyczne :) więc wiedział że mi będzie pasował. Jeszcze raz dziękuję Frediemu i Darisowi666 za to że mnie namówili na budowę tego klocka no i za wsparcie merytoryczne podczas budowy. Polecam wszystkim fanom gitarowego brzmienia! Niech żyje muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że projekt trafił w twoje preferencje odbioru dźwięku.

 

Mam nadzieję, że to nie koniec. Poprzeczka wysoko ale jeszcze do przeskoczenia :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi w tym naszym zajobie :)

Nieważne są porównania,znane marki i drwiny innych.Robimy to z pasji i dla muzyki a przede wszystkim dla siebie !

Fakt,gitary w e450 brzmią świetnie,zresztą-wszystko inne też.

 

pierwsze dźwięki z klona e450 (z Volcano w środku)-filmik z audiofilskiego jutiuba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Odgrzeję temat, zwłaszcza że w obliczu rożnych rozwiązań i dostępnych Kit'ów pytanie pozostaje wciąż aktualne, a pytanie tematyczne "jaki wzmacniacz zbudować" pozostaje jak najbardziej w domenie DIY.

Jak sami wiecie, rozwiązań układowych jest mnóstwo i w sumie ciężko zdecydować się na którekolwiek bez odsłuchu.

Bo jeśli o mnie chodzi, to najważniejszym jest dla mnie dźwięk, a następnie wygląd urządzenia.

Ceny Hi-End'owych urządzeń przyprawiają o zawrót głowy, ale nie jest nigdzie napisane, że za ułamek tej kwoty nie można takiego brzmienia "wykreować"...i to w oparciu o dość tanie i dostępne elementy.

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc posiłkuję się tym. Poniżej Hi-End za pieniądze które można wydać bez bólu, tym bardziej że nawet jeśli nie zagra jak oczekujemy, to wielkiej wtopy finansowej nie będzie.

2A3-SE TUBE AMP VS. TDA1552Q 12AU7 Hybrid AMP

 

 

Tak to w życiu jest, że jak się człowiek napatrzy, to później mu się chce.

A jak się i nasłucha, to zaczyna myśleć, jak toto zrobić.

Mam pewne przypuszczenia co do układu tej hybrydy, ale nie chcę wychodzić przed szereg.

Jakie jest Wasze zdanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest magia lamp. Coś się żarzy, coś się świeci no i kosztuje. Taki jest ten lampowy HiEnd. A tak naprawdę to lampa nadaje się tylko jako wzmacniacz napięciowy. Ja na razie słucham mojego pseudo Lamma na 6N1P z klonem First Watt M2 i jest dobrze. Ale niektóre kości do car audio grają super o czym też miałem sposobność się przekonać. Można z nimi śmiało eksperymentować właśnie pod kątem hybrydy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę to lampa nadaje się tylko jako wzmacniacz napięciowy.

Nie tylko, nie tylko....miałem, a i odsłuchiwałem parę konstrukcji (DIY) w pełni lampowych, które były nie do pobicia przez wzmacniacze tranzystorowe.

Połączenie opamów mocy z lampami na wejściu wzmacniacza to całkiem sensowny kierunek poszukiwań.

Jednak w każdej użytej technice...lampa, tranzystor, hybryda...zawsze najważniejszym będzie wybranie topologii i kości.

Hybrydy z końcówką mocy w kl. D też są już produkowane ;-)

Tube pre + Class D power

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA8221 jest suuuperrr

Problem ze wzmacniaczami TA.... jest taki, że mają za duże wzmocnienie, przeważnie większe od 40 dB. Zejście poniżej grozi brakiem stabilności takiego układu. TDA1552Q ma typowe wzmocnienie 26dB co już jest do przyjęcia i można śmiało robić hybrydę z lampą jako stopniem napięciowym. W hybrydzie lampowo-półprzewodnikowej głównie chodzi o to aby stopień wejściowy na lampie (lampach) przejął zadanie wzmocnienia napięciowego a stopień wyjściowy na krzemie jako wzmacniacz prądowy. Odwrotnie jest trochę bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ze wzmacniaczami TA.... jest taki, że mają za duże wzmocnienie, przeważnie większe od 40 dB.

A co będzie ze wzmocnieniem, jeśli taką hybrydę (lampa + opamp) zamknie się globalnym sprzężeniem zwrotnym ?

 

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.