Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana wzmacniacza na lepszy...


Jakub_59318

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem forum i proszę o poradę. Obecnie posiadam wzmacniacz denon pma 500ae, ale nie mam ochoty już męczyć sie jego ograniczonym brzmieniem i dlatego chcę kupić zdecydowanie lepszy w każdym względzie wzmacniacz. Kwota jaką dysponuję to 2,5 tys. zł.

 

Dodam jeszcze, że posiadam kolumny wharfedale diamond 9.3 i cd denon 520ae. W przyszłości zmienię kolumny, ale na razie skupiam się na zmianie wzmacniacza co jest dla mnie obecnie najważniejsze.

 

Słucham funku, soulu, disco, jazzu, bluesa, rocka i muzyki elektronicznej.

 

Czekam na porady i sugestie.

 

Pozdrawiam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

masz dosyć duże spektrum gatunków muzycznych, wspomniałeś że kolumny też będą wymienione, tak więc moim zdaniem powinniśmy szukać wzmacniacza, o solidnej budowie, raczej uniwersalnym charakterze brzmienie. Moim zdaniem optymalnym dla Ciebie rozwiązaniem będzie NAD C356 BEE. Ewentualnie jeśli lubisz dźwięk dynamiczny, lubisz raczej efektowną prezentację, spójrz na francuską integrę BC Acoustique EX-322D.

 

W przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zrobiłem podobnie. Wedle mojego odczucia zmiana wzmacniacza z tego co masz na wzmacniacz za 2.500, może nie być tak dużym krokiem jakiego oczekujesz. Jeśli mógłbyś budżet trochę podnieść to może kupiłbyś wzmacniacz na dłużej. Może warto poczekać i dozbierać, a Q21 polecam mają mnóstwo sprzętu w różnych pułapach cenowych i ludzi z pasją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy na to chciałbym dozbierać więcej pieniędzy, to wtedy w jaką półkę cenową powinienem celować, ewentualnie w jakie modele ? ...

 

... powiedzmy kwota 4 tys....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem forum i proszę o poradę. Obecnie posiadam wzmacniacz denon pma 500ae, ale nie mam ochoty już męczyć sie jego ograniczonym brzmieniem i dlatego chcę kupić zdecydowanie lepszy w każdym względzie wzmacniacz. Kwota jaką dysponuję to 2,5 tys. zł.

 

Dodam jeszcze, że posiadam kolumny wharfedale diamond 9.3 i cd denon 520ae. W przyszłości zmienię kolumny, ale na razie skupiam się na zmianie wzmacniacza co jest dla mnie obecnie najważniejsze.

 

Słucham funku, soulu, disco, jazzu, bluesa, rocka i muzyki elektronicznej.

 

Czekam na porady i sugestie.

 

Pozdrawiam :-)

 

Kilka lat temu też miałem Wharfedale tylko inny model.

Powiem tak, panowie ze sklepu doradzili mi do tych kolumn Rotela ponieważ twierdzili, że te kolumny mają dźwięk troszeczke przymulony i potrzebują ostrzejszego brzmieniem wzmacniacza. Mieli rację, kupiłem Rotela RA05 i było super. W twoim przypadku Rotel RA12.

 

Dajmy na to chciałbym dozbierać więcej pieniędzy, to wtedy w jaką półkę cenową powinienem celować, ewentualnie w jakie modele ? ...

 

... powiedzmy kwota 4 tys....

 

4K? Odsłuchaj Roksan Kandy K2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolumny które nie nadają się do odtwarzania gatunków muzycznych jakich słuchasz.

 

Zastanów się czy nie chcesz wzmacniacza używanego. Za 1000 - 1200 zł można utrafić coś bardzo przyzwoitego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nie mam pojęcia jak określić granie moich kolumn, a to dlatego, że nigdy ich nie porównywałem z innymi.

A jakie kolumny byś polecił, podstawkowe oczywiście ? No i oczywiście coś z używanych wzmacniaczy, ale to już tak bardziej przez ciekawość? ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nie mam pojęcia jak określić granie moich kolumn, a to dlatego, że nigdy ich nie porównywałem z innymi.

A jakie kolumny byś polecił, podstawkowe oczywiście ? No i oczywiście coś z używanych wzmacniaczy, ale to już tak bardziej przez ciekawość? ...

 

Podstawkowe B&W CM1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon to nie jest zły wzmacniacz. Pomyśl może faktycznie nad zmianą kolumn. Miałem dawno temu wersje 9.1 i nie wspominam ich dobrze - brzmienie szorstkie i mało zróżnicowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy wpływ na zmianę brzmienia ma wzmacniacz.

Kolumny to zakończenie systemu (oczywiście też mają swój charakter) ale największą zmiane uzyskasz zmieniając wzm.

Później pomyśl nad zmianą kolumn z tego względu, że łatwiej jest dobrać kolumny do wzm. niż odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy wpływ na zmianę brzmienia ma wzmacniacz.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą tezą! Na pewno,kolumny bardziej wpływają na dźwięk,niż wzmacniacz i to zasadniczo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ma znacznie mniejszy wpływ na dźwięk niż kolumny. Różnice brzmieniowe w pułapie do 2.5 tys - są oczywiście że tak - ale znikome - generalnie wpływ ma podbicie - bardziej lub mniej - pewnego zakresu częstotliwości. Ja bym wymienił w pierwszej kolejności kolumny - wkładając tutaj 2.5 tys. uzyskasz znaczną poprawę - chyba że Denon się już sypie to inna para kaloszy.

Posłuchaj NAD 356 Bee, Yamahy A-S 501 - chociaż jak masz DAC to może być A-S 500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahe? :)

 

W moim przekonaniu wzmacniacz bardziej wpływa na brzmienie. Nie inaczej. Maglowałem ten temat dosyć długo z koneserami dobrego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj :) Dopełniacz Kogo? Czego? Yamahy.

Kup Kogo? Co? Yamahę.

Jak by nie odmieniać - czy to przypadki czy sprzęt zawsze Yamaha wychodzi :)

 

Proszę rozwiń swoją wypowiedz.. jaki wzmacniacz jakie kolumny.

Ja nie tak dawno porównywałem jeden wzmacniacz po drugim: Denon 720 AE, Yamaha A-S 501, NAD 356 i różnice były bardzo subtelne.

 

Zgodzę się że łatwiej dobrać kolumny do wzmacniacza z czysto praktycznych względów - łatwiej zanieść wzmacniacz do studia żeby posłuchać kolumn - niż zabrać do sklepu kolumny... chociaż w przypadku Wharfedali 9.3 może już nie tak oczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahe? :)

 

W moim przekonaniu wzmacniacz bardziej wpływa na brzmienie. Nie inaczej. Maglowałem ten temat dosyć długo z koneserami dobrego dźwięku.

 

Polecam przemaglowac troche sprzetu i wtedy wyciagnac wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj :) Dopełniacz Kogo? Czego? Yamahy.

Kup Kogo? Co? Yamahę.

Jak by nie odmieniać - czy to przypadki czy sprzęt zawsze Yamaha wychodzi :)

 

Proszę rozwiń swoją wypowiedz.. jaki wzmacniacz jakie kolumny.

Ja nie tak dawno porównywałem jeden wzmacniacz po drugim: Denon 720 AE, Yamaha A-S 501, NAD 356 i różnice były bardzo subtelne.

 

Zgodzę się że łatwiej dobrać kolumny do wzmacniacza z czysto praktycznych względów - łatwiej zanieść wzmacniacz do studia żeby posłuchać kolumn - niż zabrać do sklepu kolumny... chociaż w przypadku Wharfedali 9.3 może już nie tak oczywiste.

 

Napisane jest wyżej jaki np wzmacniacz i jakie np kolumny.

A Yamaha to zawsze mi wychodziła ale bokiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja, wątek ciekawie rozwija się ;-). Przy okazji dziękuje za wszelakie sugestie i uwagi.

Daca mam - nostromo 5h, więc nie potrzebny mi dac we wzmaku.

Wzmaka obecnego w cholere zmieniam bo chciałbym słyszeć więcej i lepiej, coś znajdę na pewno. Polatam po odsłuchach w stolicy, a trochę tych miejsc jest.

Kolumny zmienie w następnej kolejności, bo obecne wharfedale też podejrzewam o niezbyt ciekawe brzmienie.

Ciekawi mnie czemu akurat nad 356 tak często jest cytowany, to że sklep w pierwszej odpowiedźi to raczej zrozumiałe. To naprawdę tak fajnie gra?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale niech nikt nie mówi, że denon pma 500ae to dobry wzmacniacz, na miejscu autora tez bym go od razu zmienił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale niech nikt nie mówi, że denon pma 500ae to dobry wzmacniacz, na miejscu autora tez bym go od razu zmienił.

Jak to obecnie się mòwi, Lajkuję ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Nada 356 słuchalem na samym końcu jako ciekawostkę, był za drogi dla mnie prawie 2400. Yamahy A-S 500 już nie ma w sprzedaży kosztowala 1300. Kupiłem Denona 720ae bo wygrał ceną. Ale teraz wybrał bym A-S 501 myśle że lepiej zgrała by się z moimi mx4 missina. Więcej powietrza i mniej basu. NAD łączy zalety Yamaszki: - dynamikę powietrze szczegóły - z zaletami Denona: cieplo i dociążenie na dole.

 

Nie zròb mojego błędu posłuchaj więcej niż godzinę,umów się na wypożyczenie sprzętu do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach domowych słuchałem ponad tydzień czasu Nada 356 i 375 .

Za 2500zł Nad 356 to naprawdę dobra inwestycja i wiem co piszę.

Pomyśl też o Creek'u Evolution 50 - bardzo muzykalny piecyk .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.