Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do filmów i muzyki do 6 000 zł


Szymex

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję stereo do pokoju (niecałe 15m2). Z racji niewielkiego metrażu muszę zdecydować się na kompromis w postaci stereo do filmów i muzyki. Sprzęt ma być podłączony do Sony KDL-W829. Zaznaczę, że nie jestem wielkim znawcą tematu audio, ale cenie sobie dobrej jakości dźwięk. Jeśli chodzi o wymagania/preferencje dźwiękowe, to oczywiście, żeby bas nie był dudniący i słychać było jego jakość, bo to mnie często razi podczas słuchania zestawów audio. Niestety wybór zawęża też kolorystyka jeśli chodzi o kolumny to musi to być biel, lub biel z czernią. Budżet jak w temacie do 6 000 zł - mam nadzieję, że w tej cenie uda się złożyć już coś przyzwoitego.

 

Jestem z Trójmiasta, także jest tu kilka salonów audio z możliwością odsłuchu, ale proszę o propozycje/rady/uwagi, bo wiem, że z pracownikami takich salonów bywa różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, które warto rozważać, potrzebujemy więcej informacji. Przede wszystkim czy w podanym budżecie musi znaleźć się wzmacniacz, odtwarzacz Blu-Ray i dwie kolumny? Czy masz inne wymagania w kwestii funkcjonalnej, czy zestaw 5.0, 5.1?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,

w takim razie moja sugestia to wzmacniacz NAD C356 BEE DAC (wersja z wbudowanym przetwornikiem, pozwalająca na podłączenie i uzyskanie dobrej jakości dźwięku z zewnętrznych, cyfrowych źródeł) lub Marantz PM6005. NAD będzie dynamiczny, otwarty, szybki i mocny. Marantz zaoferuje raczej spokojniejszy charakter z lekkim ociepleniem środka.

Spójrz proszę na kolumny Dali Zensor 5 lub Q Acoustics QA3050 Lacquer. Obydwie kolumny idealnie sprawdzą się w nagłośnieniu Twojego pomieszczenia odsłuchowego, gwarantując uniwersalność.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje, mam natomiast pytanie co do samego podłączenia wzmacniaczy do TV, tak jak podałem, w moim TV jedyne wyjścia to wyjście słuchawkowe oraz cyfrowe (optyczne) - które z nich jest lepsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz chciał podłączyć telewizor do wzmacniacza, musisz wykorzystać wyjście cyfrowe. W moich propozycjach zawarłem dwa wzmacniacze, które mają wbudowany przetwornik i wejście optyczne. Dzięki takiemu połączeniu uzyskasz dobrej jakości dźwięk (nie wykorzystujesz kiepskich przetworników w telewizorze, tylko porządny wbudowany przetwornik we wzmacniacz).

 

pozdrawiam

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytania:

 

Gdyby źródłem był komputer to lepszym rozwiązaniem jest ten NAD bo posiada wejście USB? Wtedy ominę kartę dźwiękową w komputerze?

 

Do podłączenia zestawu będę potrzebował kabli: optycznego i głośnikowych, czy ich wybór jest uzależniony od zestawu, który wybiorę, czy tylko jest to kwestia solidności wykonania, trwałości i firmy danego kabla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję stereo do pokoju (niecałe 15m2). Z racji niewielkiego metrażu muszę zdecydować się na kompromis w postaci stereo do filmów i muzyki. Sprzęt ma być podłączony do Sony KDL-W829. Zaznaczę, że nie jestem wielkim znawcą tematu audio, ale cenie sobie dobrej jakości dźwięk. Jeśli chodzi o wymagania/preferencje dźwiękowe, to oczywiście, żeby bas nie był dudniący i słychać było jego jakość, bo to mnie często razi podczas słuchania zestawów audio. Niestety wybór zawęża też kolorystyka jeśli chodzi o kolumny to musi to być biel, lub biel z czernią. Budżet jak w temacie do 6 000 zł - mam nadzieję, że w tej cenie uda się złożyć już coś przyzwoitego.

 

Jestem z Trójmiasta, także jest tu kilka salonów audio z możliwością odsłuchu, ale proszę o propozycje/rady/uwagi, bo wiem, że z pracownikami takich salonów bywa różnie.

A jakich gatunkow muzyki glownie sluchasz?

 

Tak sobie mysle jeszcze, ze moglbys pomyslec o subwooferze do tego zestawu - jesli masz zamiar uzywac do ogladania filmow. Nisko schodzacy bas dodaje wiele w tym przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać jeszcze jedno pytanie do tych z kilku postów wyżej. Jeżeli podłącze komputer po HDMI do TV, a potem TV będzie podłączony cyfrowo ze wzmacniaczem, to czy będzie jakaś utrata jakości audio?

 

Dziękuję za odpowiedź na wszystkie pytania.

 

Przepraszam moderatorów, ze post pod postem, pomyliłem się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać jeszcze jedno pytanie do tych z kilku postów wyżej. Jeżeli podłącze komputer po HDMI do TV, a potem TV będzie podłączony cyfrowo ze wzmacniaczem, to czy będzie jakaś utrata jakości audio?

 

Dziękuję za odpowiedź na wszystkie pytania.

 

Przepraszam moderatorów, ze post pod postem, pomyliłem się.

Jeśli nie masz wyjścia optycznego z karty dźwiękowej to chyba nie masz lepszej opcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli źródłem będzie komputer, to najlepszym rozwiązaniem będzie NAD w wersji z przetwornikiem, gdyż komputer możesz podłączyć do wzmacniacza kablem USB. W takiej konfiguracji wzmacniacz jest widziany przez komputer jako zewnętrzna karta muzyczna.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz proszę na kolumny Dali Zensor 5

I wrzuć je do ogniska:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak dla mnie kolumny, które mają SPL skaczące w granicach +-4,5dB to syf i malaria i za darmo bym takiego szrotu nie chciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.