Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w skompletowanu zestawu stereo


grick

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuję pomocy w doborze sprzętu stereo, tj. kolumn podłogowych, wzmacniacza oraz odtwarzacza cd.

 

Docelowo chce ten sprzęt rozbudować do zestawu 5.1 wraz z amplitunerem do kina domowego oraz gramofonem, jednak będę musiał to robić stopniowo ze względu na ograniczony budżet w tym momencie. Zależy mi na tym, żeby był to przyzwoity sprzęt, dlatego wole zrobić to stopniowo niż później narzekać, że pośpieszyłem się/nie dołożyłem i nie jestem do końca zadowolony. Kwota, którą mogę w tym momencie na to przeznaczyć to około 7tys, ale jeżeli będzie coś naprawdę wartego uwagi, to może uda się jeszcze coś wygospodarować. Sprzęt będzie stał w salonie 22m2, jednak jest on podzielony na część wypoczynkową i jadalną, a więc sprzęt będzie stał w części mniej więcej 3x3,5m2, tj. połowy pomieszczenia. Aha salon, od drugiej strony (tej jadalnianej) otwarty jest też na kuchnię i korytarz (około 18m2 razem), tak więc jeśli by to miało znaczenie, to taka część otwarta to około 40m2. Głośniki będą stały w odległości około 2,5m od siebie i prawie bezpośrednio przy ścianie (około 10cm odległości).

 

Muzyka która będzie słuchana, to przede wszystkim rock (trochę metalu też), ale także spokojniejsze rzeczy jak katie melua czy nawet klasyka. Przekrój jest duży, zdaje sobie z tego sprawę, ale chciałbym, żeby dało się to jakoś połączyć. Zależy mi na dynamice w mocniejszej muzyce, żeby słychać było pazur, energie i siłę przy gitarach i wokalu, jednocześnie chciałbym też czuć głębie, subtelność i czystość w spokojniejszych utworach.

 

Generalnie zależy mi na tym, aby wokal był wyraźny i czysty. Może być lekko wysunięty do przodu względem reszty (nie na tyle jednak, żeby reszta zaczęła się gubić, albo była nieczytelna i detale zostały utracone). Przy mocniejszych kawałkach chciałbym, aby dół był mięsisty i dynamiczny. Tak samo chciałbym, aby góra była dość wyraźna, ale naturalna. Może być lekko zaznaczona, ale nie przerysowana. Wiadomo chciałbym też, aby przy bardziej ambitnej muzyce było jak najwięcej szczegółów, ale zdaję sobie też sprawę z tego, że wszystkiego mieć nie można Jestem po kilku odsłuchach (m.in. Sonnus Faber Toy Tower, Canton Chrono 509, Dali Ikon 6 MK2, Pylon Audio Sapphire 25, Sounddeco Alpha F2, Monitor Audio Silver 6 w różnych konfiguracjach, tj. Denon PMA-720, Marantz 5005, CA Azur 651, Arcam F19, AMC XIA. Z tego wszystkiego najbardziej pasowały mi Sounndeco w połączeniu z CA Azur 651 (słuchałem jeszcze z AMC XIA i też było fajnie, nawet chyba bardziej dynamicznie, ale dźwięk był trochę nienaturalny, taki lekko metaliczny), ale niestety lekko wykraczają poza budżet i nie starczyłoby kasy na pozostały sprzęt w tym momencie. A poza tym nie czuję w 100%, żeby to było to czego oczekuję.

 

Sprzęty, które chce kupić nie muszą być nowe, bo zdaję sobie sprawę, że używany sprzęt w tej cenie może być dużo lepszy, jednak zależy mi na fakturze na te sprzęty, więc to trochę ogranicza dostęp do używanego sprzętu.

 

Będę wdzięczny za pomoc w ukierunkowaniu na jakieś ciekawe propozycje, które warto przesłuchać.

 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na Waszą pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ze swojej strony zwróciłbym Twoją uwagę na elektonikę NAD C356 BEE z odtwarzaczem C546 BEE oraz polskimi kolumnami Audio Academy Hyperion IV (niestety trochę powyżej budżetu) oraz polską konstrukcją Pylon Audio Sapphire 25 (moim zdaniem w Twoim pomieszczeniu rozwiązanie lepsze niż model 31). Alternatywnie posłuchaj najnowszych segmentów Cambridge Audio CXA60 z odtwarzaczem CXC oraz kolumnami Cambridge Audio Aero 6.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na porównania, odsłuchy. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to glownym problemem bedzie ustawienie kolumny. 10cm od sciany I bas reflex z tylu to moze skonczyc sie niepozadanym efektem, no chyba, za zaadaptujesz jakos pomieszczenie. Jesli rozwiazesz jakos ten problem I mozesz kupic np w UK to posluchaj marantz pm8005 cd6005 I Qacoustic 3050 albo 2050i. Zmiescisz sie w budzecie. Posluchaj tez polskich konstrukcji, duzo osob je chwali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylonów właśnie słuchałem i niestety jakoś nie przekonały mnie do siebie, ale chce posłuchać jeszcze w innym pomieszczeniu i właśnie z Nadem 356, wiec nie przekreślam ich jeszcze ostatecznie.

 

Odnośnie pomieszczenia, to niestety nic nie się nie uda już zrobić, bo w tym salonie miał być jeszcze aneks kuchenny, ale i tak przerobiliśmy inny pokój na kuchnie i salon teraz jest podzielony na część wypoczynkową i jadalnianą. No i układ już taki zostaje, bo cała jedna krótsza ściana jest z szyb balkonowych, a przeciwległa jest pół otwarta na kuchnie i korytarz, więc nie byłoby nawet jak.

 

W tygodniu właśnie mam też słuchać Qacoustic 3050. Jeżeli będzie się dało, to postaram z tym marantzem (miałem słuchać z 6005, bo to mają na stanie na pewno, ale może 8005 też będzie).

Generalnie pewnie z UK dałoby się sprowadzić, jednak nie wiem jak z vatem i cłem, jeżeli to ma być na fakturę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką propozycję. Najzupełniej serio. W czasie najbliższej wizyty w salonie poproś, aby kolumny ustawiono w odległości 10 cm od ściany i tak sobie posłuchaj i porównaj.

 

Z takiego eksperymentu mogą wyniknąć dwa wnioski. Jeden - możesz zrewidować jak grają i czy bardzo różnią się od siebie brzmieniem kolumny pracujące w takich warunkach i wybrać takie, które w takich warunkach sprawdzają się najlepiej. Albo dwa - natychmiast zmienić założenia co do ustawienia kolumn w pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.