Skocz do zawartości
IGNORED

prośba: dopasowanie wzmacniacza i kolumn do posiadanego sprzętu


Konrad Ciok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zmieniam miejsce zamieszkania i chciałbym skompletować do niego zestaw stereo

 

posiadam jedynie 5.1 Samsung HT-E5550, głośniki powędrują do szafki, bo to się nie nadaje do niczego, chciałbym zostawić sam odtwarzacz blu-ray.

 

zastosowanie:

 

- kino domowe

- muzyka z cd

- muzyka z kompa

- ps4

 

pokój 20 m2.

 

budżet - 2 500 zł

 

słucham głównie muzyki klasycznej.

 

pytania:

 

- jakiego sprzętu potrzebuję, żeby spiąć te wszystkie urządzenia (wzmacniacz, kolumny, wiadomo, coś jeszcze?)

- no i - najważniejsze - co wybrać?

 

z góry dziękuję za sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz słuchać muzykę klasyczną z KD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie no, domyślam się, że muzykę klasyczną to raczej z cd playera, który do tego dopnę, rajt? :)

 

odtwarzacz chcę zostawić od KD, żeby móc korzystać z kina po prostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie no, domyślam się, że muzykę klasyczną to raczej z cd playera, który do tego dopnę, rajt? :)

 

odtwarzacz chcę zostawić od KD, żeby móc korzystać z kina po prostu.

 

 

bez złośliwości, ale to brzmi jak : pragnę kabrioleta ale z funkcjonalnością familijnego kombi.

Według mnie reprezentujesz klasyczny ( też nim byłem) przykład słuchacza który ma problem z określeniem priorytetów.

KD oznacza że musisz mieć amplituner. Muzyka klasyczna oznacza że musisz mieć dynamiczny wzmacniacz stereo. Pośrodku są albo wypiardziste amplitunery KD z wyszukanym torem stereo albo hybrydy gdzie masz CD+BR+amplituner+wzmak stereo misternie połączone . Na pewno chcesz iść taką drogą ?

Mam taki super amplituner co grał mydło i powidło....i w końcu wykorzystuję go tylko do stereo a końcówki KD (oprócz centralnego) pozostają niewykorzystane.

Muzykę odkryłem na nowo gdy zacząłem słuchać klasycznego stereo na wzmacniaczu lampowym bądź na wzmakach stereo z lat 90.

Nie da się moim zdaniem pożenić sensownie KD i stereo klasyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez złośliwości, ale to brzmi jak : pragnę kabrioleta ale z funkcjonalnością familijnego kombi.

Według mnie reprezentujesz klasyczny ( też nim byłem) przykład słuchacza który ma problem z określeniem priorytetów.

KD oznacza że musisz mieć amplituner. Muzyka klasyczna oznacza że musisz mieć dynamiczny wzmacniacz stereo. Pośrodku są albo wypiardziste amplitunery KD z wyszukanym torem stereo albo hybrydy gdzie masz CD+BR+amplituner+wzmak stereo misternie połączone . Na pewno chcesz iść taką drogą ?

Mam taki super amplituner co grał mydło i powidło....i w końcu wykorzystuję go tylko do stereo a końcówki KD (oprócz centralnego) pozostają niewykorzystane.

Muzykę odkryłem na nowo gdy zacząłem słuchać klasycznego stereo na wzmacniaczu lampowym bądź na wzmakach stereo z lat 90.

Nie da się moim zdaniem pożenić sensownie KD i stereo klasyki

Bardzo dobra odpowiedź.

Knradzie posłuchaj kolegi Jaca i sprecyzuj priorytety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra odpowiedź.

Knradzie posłuchaj kolegi Jaca i sprecyzuj priorytety.

 

Dziękuję za odpowiedzi!

 

Nieprecyzyjnie się wypowiedziałem:

 

Chodzi mi o to, że jedynym elementem zestawu jaki posiadam jest KD (odtwarzacz), którego chcę używac do oglądania filmów. Resztę muszę skompletowac, stąd wątek ;)

 

Jedyny zestaw, jakiego miałem okazję posłuchac ostatnio to

 

Pioneer A-450R,

CD Pioneer PD-6700

i kolumny Proson Reality 66

*nie pamiętam jaki amplituner był w zestawie.

 

i myślę, że w budżecie, który zakładam można lepiej (stąd wątek)

 

czyli: potrzebna baza do muzyki, z możliwością podłączenia jako peryferia kompa i bluraya.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad

 

KD to nazwa odtwarzcza czy skrót od kina domowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncowka mocy z dwoma parami wejść,amplituner z preout i dac z funkcją przedwzmacniacza.Ale w tym budżecie może być cieżko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,za cienki jestem,żeby doradzać konkretne rozwiązania.Po prostu jakiś czas temu miałem podobny dylemat i po przemyśleniu doszedłem,ze takie rozwiazanie bedzie najlepsze.Mam stary amplituner marantr sr5001,okazyjnie wyrwałem końcówkę accuphase p11(ma wejścia rca i xlr) a teraz dokupię dac audio-gd nfb28(chwilowo słucham na dcd2700 który ma regulowane wyjście.)W ten sposób,jeżeli chce posłuchać muzyki na przyzwoitym poziomie to bedzie CD=>dac=>końcówka mocy po xlr,a jeżeli film to amplituner=>końcówka mocy po rca.Kolumny sa wpięte tak,ze surroundy i centralny sa wpięte w amplituner,a fronty w końcówkę mocy.

Ewentualnie zamiast dac może być klasyczny przedwzmacniacz,wtedy podpinasz konsole czy dekoder przez amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,za cienki jestem,żeby doradzać konkretne rozwiązania.Po prostu jakiś czas temu miałem podobny dylemat i po przemyśleniu doszedłem,ze takie rozwiazanie bedzie najlepsze.Mam stary amplituner marantr sr5001,okazyjnie wyrwałem końcówkę accuphase p11(ma wejścia rca i xlr) a teraz dokupię dac audio-gd nfb28(chwilowo słucham na dcd2700 który ma regulowane wyjście.)W ten sposób,jeżeli chce posłuchać muzyki na przyzwoitym poziomie to bedzie CD=>dac=>końcówka mocy po xlr,a jeżeli film to amplituner=>końcówka mocy po rca.Kolumny sa wpięte tak,ze surroundy i centralny sa wpięte w amplituner,a fronty w końcówkę mocy.

Ewentualnie zamiast dac może być klasyczny przedwzmacniacz,wtedy podpinasz konsole czy dekoder przez amplituner.

W swoimi poście, mając na myśli "misterne połączenia" miałem na myśli dokładnie pomysł Marcina 75, wykorzystujący wyjścia Pre Out z amplitunera. Miałem podobny dylemat jak Wy ale rozwiązałem go w ten sposób że w jednym pokoju mam KD okrojone do trzech kanałów a w drugim dwa Sterea :) na lampach i na tranach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz to czy ten kombajn samsung ma wyjście 2 RCA dla wzmacniacza stereo, bez tego będzie ciężko... Stawiam że ma in i out hdmi, może in optyczne na deser in rca.

Taki sprzęt jest stworzony do współpracy ze swoimi kolumienkami i tv, majsterkowanie nie warte świeczki.

Nie ma co się spinać na niego tylko wstaw go do innego pokoju tylko do filmów, bo za 200zł kupisz normalne używane CD a za resztę budżetu wspomniany wzmacniacz i dwie kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj tego szajsunga i kup wzmacniacz stereo + kolumny + player CD i zobaczysz raczej usłyszysz to czego wcześniej nie słyszałeś :)

Ja zaczynałem ok KD też,z tym że miałem dzielone czyli sam kompletowałem.Po przesiadce na dwa kanały dopiero słyszę muzykę,jak powinna brzmieć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekm ma rację.Zostaw tego samsunga tylko do filmów,a cały budżet przeznacz na integrę stereo , kolumny i CD.W przypadku opisywanym przeze mnie musiałbyś upchnąć w budżecie jeszcze amplituner,surroundy,i dac.A to już dużo zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedzi.

 

Znajomy ma do sprzedania zestaw

 

Rotel RA-11 V2 + Głośniki podstawkowe Bowers & Wilkins CM1 S2

 

Wzmak zintegrowany z DAC.

 

Głośniki z tego co czytam niezłe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedzi.

 

Znajomy ma do sprzedania zestaw

 

Rotel RA-11 V2 + Głośniki podstawkowe Bowers & Wilkins CM1 S2

 

Wzmak zintegrowany z DAC.

 

Głośniki z tego co czytam niezłe...

A jednak Stereo.

Dobry wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedzi.

 

Znajomy ma do sprzedania zestaw

 

Rotel RA-11 V2 + Głośniki podstawkowe Bowers & Wilkins CM1 S2

 

Wzmak zintegrowany z DAC.

 

Głośniki z tego co czytam niezłe...

 

Kolega ma ciut mocniejszego brata czyli RA-12 i podstawkowe ProAci chyba 115 . Słucha głównie klasyki i jest bardzo zadowolony. Wbudowany DAC 8740 jest całkiem sympatyczny, mam go w Ibasso DX50 i nie narzekam.

W sumie cieszę się, że wybrałeś wariant najprostszy czyli stereofoniczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, stereo.

 

Wzmak: padnie na Rotela, nie wiem jeszcze czy 11, czy 12 - główny jego plus to niezłej jakości wbudowany DAC.

Jako, że będę słuchał głównie flaców z kompa, pierwszym krokiem był zakup karty muzycznej.

 

AUDIOTRAK PRODIGY HD2 ADVANCE DE.

 

A Kolumny:

 

Na Pro AC 115 nie będzie już budżetu:

 

zastanawiam się nad:

 

rogers-ls66

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo - droższe- KEF Q300

 

co myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, stereo.

 

Wzmak: padnie na Rotela, nie wiem jeszcze czy 11, czy 12 - główny jego plus to niezłej jakości wbudowany DAC.

Jako, że będę słuchał głównie flaców z kompa, pierwszym krokiem był zakup karty muzycznej.

 

AUDIOTRAK PRODIGY HD2 ADVANCE DE.

 

A Kolumny:

 

Na Pro AC 115 nie będzie już budżetu:

 

zastanawiam się nad:

 

rogers-ls66

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo - droższe- KEF Q300

 

co myślicie?

 

Jeśli planowałeś słuchać głównie flaców z kompa za pośrednictwem np. Rotela z DACiem to zakup nowej karty muzycznej wydaje mi się nadmiarowy by nie powiedzieć niezrozumiały. Oczywiście zakładam, że na płycie głównej miałeś standardowo zamontowany moduł muzyczny , który można poprzez wyjście cyfrowe podłączyć do wzmacniacza np. Rotela z własnym DACiem. Kupno nowej karty zrozumiem jeśli planowałeś do niej podłączyć bezpośrednio słuchawki lub jakiś inny wzmacniacz bez wejścia cyfrowego.

Nie mówię że ta karta jest kiepska tylko trochę nie łapię co skusiło Cię do jej zakupu gdyż ja zrobiłem ostatnio coś zgoła odwrotnego. Do tej pory miałem Soundblastera podłączonego do wzmaka poprzez wyjścia analogowe a ostatnio kupiłem płytę główną po to by ją podłączyć przez wyjście cyfrowe z zewnętrznym DACiem i wzmacniaczami do słuchawek / do kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no różnica jest choćby taka, że powyższa karta muzyczna przenosi pasmo 22/192 i ma wyjście optyczne.

 

OK. Ja akurat wolę wyjścia cyfrowe Coax do mojej Lampucery więc szukałbym czegoś wśród kart AIM.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.