Skocz do zawartości
IGNORED

DALI IKON 6 MKII z MARANTZ PM8005


AUDIOMARD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Szukam usilnie osób, które mają doświadczenie z Marantzem PM8005 w połączeniu z kolumnami DALI IKON 6 MkII. Wcześniej słuchałem na PM6005 z Zensor 5 i jest to zdecydowanie moja szkoła brzmienia, jednak wzmacniacz był nieco za słaby a w głośnikach czuć też niedomagania. Innymi słowy lubię brzmienie w stylu DALI Zensor czyli przestrzenne, napowietrzone, swobodne, gdy słychać wszystko nawet podczas cichego słuchania. Chciałbym wiedzieć czy przeniesienie się na półkę PM8005 plus Dali IKON 6 MKII prezentuje tę samą szkołę grania, czy nie będzie sterylnie i bez emocji, a jak wiadomo emocje w muzyce są najważniejsze. Brzmienie, którego nie lubię a z którym miałem doświadczenie to Dynaudio 3/7 z jakimś Exposure'm. Brzmienie było zaciemnione, zupełnie bez charyzmy, brak mu było przestrzenności i mimo że całość kosztowała blisko 3 razy więcej od PM6005 i Zensorów to brzmienie było dla mnie strasznie rozczarowujące bez tej świetlistości i napowietrzenia jaką znam z Dali. Prosiłbym Wasze opinie o połączeniu PM8005 z Ikonami 6 MkII. Słucham muzyki głównie jazzowej, akustycznej, głównie oszczędnych aranżacji w stylu Patricii Barber, Allana Taylora, Sary K, Diany Krall, Chris Jones, Martin Taylor i innych, jak również muzyki progresywnej głównie rockowej a zatem Waters, Pink Floyd z płyt dobrze zrealizowanych i realizacji mfsl, stockfish etc jak również nagrań koncertowych m.in Dżem. Do tego dochodzi również klasyka i akustyczne popisy instrumentalne. Generalnie uderzenia w struny muszą mieć odpowiednią energię i ciężar. Bass nie musi przewracać pomników, ale nie chcę też aby brakowało go tam gdzie być powinien. Pomieszczenie ma 18 metrów kwadratowych i przy sugestiach dotyczących alternatywy dla Ikon 6 MkII wskazane byłoby aby bass refleks był z przodu - a cena do 6 tysięcy złotych. Niestety mam duży problem z wolnym czasem - jak każdy i ciężko mi posłuchać egzotycznych propozycji kolumn, dlatego chciałbym wiedzieć jak ukierunkować się jadąc na odsłuchy i wziąć pod uwagę sugestię osób, które na porównaniach sprzętu zjadły przysłowiowe zęby. Będą bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 6 tys do marantza jesli masz mozliwosc zakupu w UK i sprowadzenia do PL to zainteresuj sie tannoy precision. To kolumny kosztujace normalnie 10 tys i w swojej cenie sa znakomicie oceniane, w uk sa w dwoch firmach dostepne za 8000funtow. Mam je z pm 8005. Bardzo dobre polaczenie.

 

Jesli natomiast nie wchodzi w gre sprowadzanie kolumn z Anglii, to prosze zwroc uwage na tannoy xt6f z Polski lub Audiosolutions Euphony 50 albobjakieś używki.Wedlug mnie obie konstrrukcje będą w stanie zaoferować lepszą scenę.Dodam, że wymieniłem właśnie Zensor 7 na Tannoy i jest znacznie lepsza barwa, góra i średnica bardziej realna, bas lepiej kontrolowany, lokalizacja źródeł pozornych bez porównania, głębia i znikanie kolumn również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mówiąc szczerze zainteresowałeś mnie tymi Tannoyami. Choć nie znam produktów tej firmy a sama nazwa kojarzy mi się z czymś hmm... chińskim w złym tego słowa znaczeniu. Seria Revolution ciekawa z ciekawie rozwiązanym dolnym bass reflexem, natomiast co do serii Precision, to wygląda całkiem luksusowo, jednak nigdy niczego poza płytami nie kupowałem w UK, będąc w kraju. Gdzie dokładnie w UK można nabyć te precisiony 6.2 w tak dobrej cenie? Jakiś sklep internetowy/stacjonarny? Pytanie o zestawienie Marantza pm8005 z Ikonami 6 MkII nadal aktualne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mówiąc szczerze zainteresowałeś mnie tymi Tannoyami. Choć nie znam produktów tej firmy a sama nazwa kojarzy mi się z czymś hmm... chińskim w złym tego słowa znaczeniu. Seria Revolution ciekawa z ciekawie rozwiązanym dolnym bass reflexem, natomiast co do serii Precision, to wygląda całkiem luksusowo, jednak nigdy niczego poza płytami nie kupowałem w UK, będąc w kraju. Gdzie dokładnie w UK można nabyć te precisiony 6.2 w tak dobrej cenie? Jakiś sklep internetowy/stacjonarny? Pytanie o zestawienie Marantza pm8005 z Ikonami 6 MkII nadal aktualne :)

 

Ja kupiłem tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale widzę, że z precision 6.2 została tylko wersja LE, reszta sprzedana. Jest natomiast model revolution dc6t se . Znajomy z forum właśnie ikony 6km2 wymienił na te dc6t se i twierdzi, że był to przeskok na plus.

 

Precision 6.2 są jeszcze w Richer Sound czy Richer Sounds ale odbiór jedynie osobisty. Musiałbyś kogoś znajomego po nie wysłać do sklepu stacjonarnego i potem wysłać kuriera do znajomego po kolumny.

 

Jede

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że Precision są jeszcze w wersji Satin Walnut. Skąd tak kosmiczne różnice w cenach w UK i u nas?? Aż się wierzyć nie chce, że to za parę wychodzi mniej niż u nas za jedną :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na calym swiecie jest praktycznie jednakowa cena. Po prostu wyprzedaja sie akurat z tego. Jak kupowalem precision 6.2 to nie bylo na tej stronie w ogole precision 6.2 LE . Zwyklych precisionow byla mala koncowka na stanie, zeszly i teraz sa te drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolumny Zensor a Ikon to jednak inne kolumny Dali i mimo że dźwięk Zensorow Ci sie podobał nie koniecznie tak bedzie w przypadku linii Ikon.

Jest to pierwsza linia posiadająca wysoko tonowy moduł hybrydowy. Dzwięk jest przez to bardzo lotny ale i jaskrawy oraz podatny na zniekształcenia. Bas to także inna liga. Są to zdecydowanie kolumny godne przesłuchania.

 

Tannoy wyprzedaje niektóre modele, ma zamiar wprowadzić pewnie nowe. Niestety w Polsce nie wchodzi to tak jak powinno przez co stocki są wciąż z wyższą ceną. Druga sprawa to gwarancja. O ile kolumny które przyjadą są sprawne to przy prawidłowym użytkowaniu powinny grać długo. Jednak zdarza się że po wyjęciu z kolumną jest coś nie tak - wówczas jest problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem swoje Ikon 6 MK na Tannoy Revolution DC6T i nie żałuję. Przez chwile miałem obie konstrukcje w domu. Mogłem swobodnie przełączać.

Rozumiem jednak zwolenników brzmienia Dali i pozdrawiam ich.

8005 gra bardziej mięsistym brzmieniem od 6005 choć nie jest on tani i nie jestem pewien czy nie lepiej wypada elektronika NAD oraz Advance Aqoustic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialbym, ze w klasie jakiej jest pm8005 , najlepszy stosunek jakosci do ceny moze miec atoll. Jest tanszy od marantza i roksana w regularnej cenie o dobry tysiac. Niestety nie slyszalem nad 375 a bardzo jestem ciekaw. Mocy ma sporo ale jakosc jest dla mnie wazniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji sprawdzić 375 u siebie w domu ale z rożnych opinii wyszło ze to już nie barwa dzwieku nizszych modeli. Podobno ten za bardzo narzuca bas w stosunku do reszty pasma. Chodz chętnie bym to sprawdził. Przy niektórych zestawieniach mogła by to być dobra kombinacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kusicie Panowie :) Właśnie obawiam się czy Ikony nie będą zbyt suche. Dużo dobrego słyszałem również o Atollu In100SE. Nie wiem czy jeszcze zawracać sobie nim głowę. W każdym razie na placu boju z kolumn zostawiłbym chyba do odsłuchu Dali Ikon 6 Mk II, Tannoy Revolution xt 6F, Tannoy Precision 6.2 (jeżeli udałoby mi się je taniej kupić w UK, choć trochę obawiam się bass refleksu z tyłu no i wpadłem na takie kolumienki serdecznie polecane - nazywają się Sonus Faber Toy Tower. Podobno warte grzechu. Macie jakieś z nimi doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa warte Grzechy zwłaszcza że da się je dostać za 4000 w dobrym stanie.

dorzuć je do listy i odsłuchaj.

Myślę że w tym zestawieniu przy odsłuchu muzyki Ikony nie wygrają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam posłuchać Tannoy Revolution DC6T, bo można kupić bardzo okazyjnie z wyprzedaży serii. Dla mojego ucha to fantastyczne kolumny! Nadają się do jazzu, muzyki klasycznej... I bardzo dobrze zgrywają się z Marantzem.

 

Miałem okazję posłuchać Marantza z serii 8005 właśnie z tymi kolumnami Tannoya i byłem oczarowany... Oczywiście to moje skromne zdanie. Marantz z serii 8005 potrafi wyciągnąć (brzydko ujmując) maxa z tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z różnicami pomiędzy modelem DC 6T a XT6F? Bardziej bym się chyba skłaniał ku modelowi XT 6F. Czy według Waszego doświadczenia różnice pomiędzy nimi są duże?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awietek jak tam opinie o nowym sprzęcie ?

Wlasnie przyjechal :)

Ale jestem w pracy wiec nie mam za bardzo mozliwosci testowania... :) W domu bede w stanie tylko na bardzo umiarkowanej glosnosci go przecwiczyc - przynajmniej do konca tygodnia. W sobote chyba tak naprawde sie okaze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z różnicami pomiędzy modelem DC 6T a XT6F? Bardziej bym się chyba skłaniał ku modelowi XT 6F.

to jednak nieco inne głosniki. XT6F ma typowy głosnik niskotonowy co porpawia dynamike tych kolumn. z kolei głosnik DC pracuje obecnie na wspolnym magnesie czego nie mogłem jeszcze usłyszeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na goraco: mialem kilka minut zeby przesluchac dwa kawalki - wszystko w ekspresowym tempie bo malucha trzeba bylo klasc do spanka...

Co jest zauwazalne w porownaniu do PM6005 zaraz po wyciagnieciu z pudla:

Rozdzielczosc, separacja dzwiekow z poszczegolnych instrumentow - to inny poziom. Bas -super kontrolowany, dynamika - znow klasa lepiej (a moze i wiecej)...

Jest jakas klarownosc w muzyce ktorej nie slyszalem w PM6005.

Czestotliwosci wysokie sa troszke bardziej wyeksponowane i srednica lepsza.

Brzmienie nie jest jakos diametralnie inne - jest wiecej srednich tonow na pewno i treoszke zajmuje przestawienie sie.

To tak na szybko. Pozwole mu pograc do soboty kilkadziesiat godzin - moze sie bestia otworzy.

Przesluchiwalem w pospiechu: Kate Melua i Cohen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na goraco: mialem kilka minut zeby przesluchac dwa kawalki - wszystko w ekspresowym tempie bo malucha trzeba bylo klasc do spanka...

Co jest zauwazalne w porownaniu do PM6005 zaraz po wyciagnieciu z pudla:

Rozdzielczosc, separacja dzwiekow z poszczegolnych instrumentow - to inny poziom. Bas -super kontrolowany, dynamika - znow klasa lepiej (a moze i wiecej)...

Jest jakas klarownosc w muzyce ktorej nie slyszalem w PM6005.

Czestotliwosci wysokie sa troszke bardziej wyeksponowane i srednica lepsza.

Brzmienie nie jest jakos diametralnie inne - jest wiecej srednich tonow na pewno i treoszke zajmuje przestawienie sie.

To tak na szybko. Pozwole mu pograc do soboty kilkadziesiat godzin - moze sie bestia otworzy.

Przesluchiwalem w pospiechu: Kate Melua i Cohen.

 

no bo roznice miedzy wzmacniaczami, jesli chodzi o barwe sa malutkie albo niezauwazalne. Nie wspomne zatem, jakie roznice sa w kablach, a jakie w przewodach zasilajacych. Ciekaw jestem teraz tylko roznicy miedzy plikiem, a CD. Niedlugo moze bede wiedzial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem roznice we wzmacniaczach sa mniejsze jednak czasem porzebne do uzyskania tego co się szukało.

Jest jakas klarownosc w muzyce ktorej nie slyszalem w PM6005.

Odnosze podobne wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem roznice we wzmacniaczach sa mniejsze jednak czasem porzebne do uzyskania tego co się szukało.

 

Odnosze podobne wrażenie.

Tzn przenoszac sie z Marantza?

Mysle ze to nie do konca fair porownywac PM6005 z MF M3i... pewnie trzeba by 8005 zaprzegnac - no ale nie mam dojscia...

Ale jset wyrazna poprawa w separacji instrumentow i poszczegolnych dzwiekow - niektore po prostu juz nie zlewaja sie tak ze soba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. 6005 to dobry wzmacniacz jednak w moim odczuciu jest nieco za drogi jak na swoje mozliwosci. Brakuje mu wlasnie tej otwartosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

... tannoy precision. .... Mam je z pm 8005. Bardzo dobre polaczenie.

z tego, co wiem masz precision 6.2. Cz z perpektywy czasu nadal uważasz je za udane połączenie z marantzem?

Pytam, bo chcę zastąpić swoje focale i się waham między nimi a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.