Skocz do zawartości
IGNORED

Preamp....czy przedwzmacniacz może być jeszcze lepszy i co to oznacza?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Twoja fascynacja absolutną ciszą z uchem przy tweeterze przypomina podniecanie się Hz, bitami czy współczynnikiem tłumienia, które wpływ na dźwięk mają znikomy... żeby nie powiedzieć żaden, dopóki wszystko spełnia rozsądne minima.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się jak to się mówi rypie jak w pomieszczeniu jest bardzo cichy poziom szumów tła, wtedy także takie rzeczy przeszkadzają.

 

W typowym M takie sprawy są pomijalne bo słychać wszystkich w całym budynku ale się do tego przyzwyczajamy :)

 

Sam sobie pluję w brodę że przy hałasie na zewnątrz na poziomie 56dB wymieniłem stare okna skrzynkowe (3-200-3) na nowe "cudne" z potrójna szybą zespoloną (3-12-3-12-3) i po prostu komfort słuchania się pogorszył bo izolacyjność akustyczna spadła i w pomieszczeniu zamiast 25dB jest 30dB co i tak uchodzi dalej za dobry wynik ale widać a raczej słychać że nie dla mnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej wizyty we Wrocławiu mam na temat tej firmy zdanie swoje własne.

Nawet Roger Adamek wyeliminował z systemu pre phono thraxa z powodu tego,że Rumen Artarski musi sie dużo uczyć,bo jego

the riaa jest lepsza-a jest wykonana na opampach za 40000 pln-coś tu chyba nie gra.

Pre phono thraxa jest zrobione na znakomitych pojedynczych niskoszumowych militarnych triodach ruskich 6c3n cyrylicą,a po naszemu

6s3p.............sam mam pre phono na tych lampach i na dodatek z oddzielnym zasilaniem.

Sorry za zejście z tematu,ale trop i kierunek na tgraxa może być wlaściwy i wręcz trafiony.

Natomiast może sam konstruktor monobloków na 833 miałby cos do zaoferowania.

Widzialem to nowe pre jego konstrukcji-stylistycznie podoba mi się,a dżwiękowo nalezałoby posłuchać.

 

 

 

Audio Research ref 10.oraz jako przeciwwaga McIntosh pre 1000.

Obydwa urządzenia dzielone oferujące co innego bo siedzą tam inne lampy.

W obu przypadkach jest w nich to coś,są w klasyfikacji w 5-ciu najbardziej uniwersalnych pre.

niesamowite jest to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co na to ADAMEK BOG ANALOGU:)

 

a tym co go zna bardziej niz TY:)

 

Ty Sly nawet w nocy nie spisz hehe...

 

A kim ty jesteś, że tak go nienawidzisz?

 

a kim Ty jestes ze tak Go uwielbiasz:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

JASNE HEHE

Jasne? A może ciemne?

 

>>Sly30

Hej, mógłbyś opisać na jakim systemie aktualnie słuchasz? Preamp AR Reference 10 to niezła machina. Najlepiej jednak Audio Research gra "sam" - czyli bez ingerencji obcych marek.Tak zauważyłem. Gra to trochę zjawiskowo - może się podobać, takie estradowe granie... Za to u Ciebie jednak zdecydowanie inne podejście do dźwięku? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

U mnie ARC Ref.10 grał z monoblokami Amplifona i DAC Gryphona. Było całkiem dobrze. Dziś wjechał do mnie preamp firmy Einstein Audio. Dopiero chodzi od godzinki po długiej podróży, więc jeszcze nie czas na oceny, ale już jest obiecująco. Za kilka dni na test wjedzie preamp Vitus Masterpiece. Do dziś był Accuphase C-3850. Na wnioski przyjdzie czas za 10 dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ARC Ref.10 grał z monoblokami Amplifona i DAC Gryphona. Było całkiem dobrze. Dziś wjechał do mnie preamp firmy Einstein Audio. Dopiero chodzi od godzinki po długiej podróży, więc jeszcze nie czas na oceny, ale już jest obiecująco. Za kilka dni na test wjedzie preamp Vitus Masterpiece. Do dziś był Accuphase C-3850. Na wnioski przyjdzie czas za 10 dni.

 

No no, jestem ciekaw jak wypadnie, to jest The Tube mk2?

 

Daj mu się rozgrzać z godzinę, zimny jest taki sobie. Jaki Twój ma lampy, wszędzie standardowe JAN 6922?

Ponoć dużo daje wymiana baniek na wejściu na Siemensy albo Tele CCa, tylko ta cena...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten najnowszy The Preamp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do wymiany lamp to pewnie można osiągnąć jeszcze więcej ale nie mam lepszych zamienników,

a sam preamp mam na tydzień. Nie będzie czasu na zmiany, a poza tym nie mam uprawnień do grzebania

w nowym, nie swoim sprzęcie. I tak miło, że użyczono mi go na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie czasu na zmiany, a poza tym nie mam uprawnień do grzebania

w nowym, nie swoim sprzęcie. I tak miło, że użyczono mi go na odsłuch.

Bardzo odpowiedzialne i właściwe podejście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Einstein raczej nie wstawia JJ.

 

Największą bolączką Einsteina jest kretyńsko wysokie napięcie wyjściowe (2.5V!) a potencjometr który w środku siedzi jest słabiutki także przy cichym słuchaniu rozjeżdżają się kanały.

Ot taka Niemiecka 'precyzja'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja tym nie handluje, to o jakim zarobku piszesz? Takie info dostałem od dystrybutora, ponad 17 tys.euro. A to co ty podajesz to jak tam widać cena z 2012r, a mamy rok 2015.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, a to dlatego że sprzęt europejski jest wyraźnie droższy w USA i vice versa. To przez drogą spedycję przez ocean i cło. Dla przykładu monoblok Burmester 911mk3 ma cenę w UE 18600€ a w USA 29900$ netto!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest droższy to jedno. Problem moim zdaniem leży w tym że często amerykańskie produkty nie działają z europejską siecią jak należy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas skrobnąć kilka słów. Preamp Einstein to fajne urządzenie. Gra po prostu lampowo, trochę czaruje, nie szumi, jest świetnie wykonany i równie dobrze zapakowany w skrzynie drewnianą, która później ląduje w kartonie. Do tego ma fajnego pilota. Dźwięk jest gęsty, soczysty, barwny i trochę podobny jest do ARC Ref.10 ale barwa jest głębsza. Do tego wszystkiego cały przekaz jest doświetlony, góra daje blask w muzyce. Jest jej dość dużo ale nie jest męcząca i co ciekawe mimo, że tej góry jest sporo i blasku również sporo, to brzmienie jest ciemniejsze niż średnia. Sympatyczne urządzenie. Rozdzielczość jest mniej więcej typowa jak dla lampowego preampa. Trochę niższa niż np ma Burmester, Vitus czy Accuphase. Ale lampa już tak ma.

 

W zasadzie nie ma się do czego przyczepić poza dziwnym bardzo mocnym Gainem. Poza godzinę 9 na skali trudno odkręcić, bo gra już wtedy za głośno. Przypuszczam, że jest to Gain dobrany do ich monobloków lub końcówki stereo. U mnie w niczym nie degradowało to brzmienia tylko skoki głośności były za duże. Ponoć można zamówić wersję z mniejszym Gainem jeśli ktoś sobie tego życzy i wymagają tego monobloki innej firmy, które ktoś sobie podłączy do tego preampa. To jest cenowo klasa preampa Octave HP700, przy czym w Octave scena jest jakby bardziej rozstrzelona, a w Einsteinie bardziej skupiona. Znów blask w Einsteinie jest większy, mocniejsze doświetlenie niż w Octave. Ale to wszystko jest na fabrycznych lampach. Na pewno można się pobawić z innymi i lekko skorygować brzmienie pod własne upodobania.

 

I jeszcze jedno. Kabel AC wchodzi pod preamp, a nie od tyłu. Ma kątową wtyczkę, czyli zabawa w inne kable AC odpada, chyba że ktoś postawi go na 20cm podkładkach... :-) Ma to ten plus, że nie trzeba wydawać kasy na lepszy/droższy kabel. Nie będzie też dylematów, czy ten czy tamten. Jest jeden w komplecie i trzeba go użyć.

Fajna firma, fajny sprzęt. Z monoblokami może być ciekawie, choć one są już bardzo drogie. Ale dużo tańsza jest końcówka stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem...pracuje... :-) Ale moje przemyślenia idą jednak w stronę preampa, które nie jest lampowe. Mam zbalansowane źródło i chcę żeby sygnał jak najdalej dochodził zbalansowany. Poza tym preampy lampowe jednak trochę koloryzują i czasem jest to fajne, ale czasem przeszkadza. Obecnie skłaniam się w stronę bardziej neutralnego, rozdzielczego, zbalansowanego preampa bez lamp ale z 2 DAC-ami w systemie, gdzie jeden byłby "normalny", a drugi z tych lampowych, ciepłych, gęstych do wokali i muzyki, która preferuje takie brzmienia. A ten "normalny" do pop, rock, muzy elektronicznej itd. Na pilocie od pre można sobie przełączać i mieć 2 różne brzmienia. Ale to na razie taka wstępna myśl. Jak dostanę Lampizatora Golden Gate to będę wiedział, czy ta koncepcja jest do zrealizowania czy jeszcze nie teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiac nie wiem po co ten zbalansowany tor, ale jak juz go koniecznie miec musisz, to dobrze radze sprawdzić jak zbudowane jest urządzenie, które będziesz chciał sobie sprawić. Niestety sytuacja wygląda w ten sposób, ze wiekszosc urzadzeń, które mają napisane w instrukcji, że sa w pełni zbalansowane, wcale takie nie są. Sygnał desymetryzuje sie zaraz na wejsciu po przełączniku źródeł, regulacja wzmocnienia (właściwie powinienem powiedzieć tłumienia) jest asymetryczna, potem jest stopien wzmocnienia z ewentualna korekcja barwy, a później symetryzator. Co gorsza, nawet w drogich urządzeniach symetryzacja realizowana jest na pojedynczym wzmacniaczu operacyjnym pracujacym jako odwracajacy wtórnik (!). To juz zupelnie nie przystoi hi-endowemu urządzeniu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, czasami lepiej puścić sygnał po RCA. U mnie niestety XLR to mus - mam zbalansowaną aktywną zwrotkę Brystona (10B) a za dobre przejściówki np. Cardasa trzeba słono płacić.

 

Sly, czy w The Preamp trafa też robią się piekielnie gorące?

Mam nieodparte wrażenie że The Preamp to w środku 99% The Tube z dodanym phono.

Specyfikacja jest bardzo podobna a i oba mają taki sam potężny gain, dlatego też ich końcówki mają z tyłu regulację głośności.

 

Ciekaw jestem bardzo czy w The Preamp podczas przełączania źródeł włącza się mute?

The Tube robi to w dość ordynarny sposób - odłącza żarzenie i lampa powoli się wyłącza a z kolumn dochodzi okropnie zniekształcony sygnał.

 

Monobloki na diabłach fajne ale cena już gorsza :o)

Mi wystarczyłaby taka hybryda jak Light In The Dark, ostatnio był w Niderlandii za €3490.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiac nie wiem po co ten zbalansowany tor, ale jak juz go koniecznie miec musisz, to dobrze radze sprawdzić jak zbudowane jest urządzenie, które będziesz chciał sobie sprawić. Niestety sytuacja wygląda w ten sposób, ze wiekszosc urzadzeń, które mają napisane w instrukcji, że sa w pełni zbalansowane, wcale takie nie są. Sygnał desymetryzuje sie zaraz na wejsciu po przełączniku źródeł, regulacja wzmocnienia (właściwie powinienem powiedzieć tłumienia) jest asymetryczna, potem jest stopien wzmocnienia z ewentualna korekcja barwy, a później symetryzator. Co gorsza, nawet w drogich urządzeniach symetryzacja realizowana jest na pojedynczym wzmacniaczu operacyjnym pracujacym jako odwracajacy wtórnik (!). To juz zupelnie nie przystoi hi-endowemu urządzeniu ;-)

Nie wydaje mi się, aby szanująca się firma z jakąś już pozycją mogła sobie pozwolić na takie kałmstwo marketingowe, które jest łatwo zweryfikować. Wystarczy rozebrać urządzenie. To nawet robią recenzenci, więcej część nawet dokonuje pomiarów, więc kłamstwoo szybko wyjdzie na wierzch. Wizerunek i zaufanie spadnie znacznie a strata potencjalnych klientów w tej wąskiej branży jest śmiercią dla firmy.

Marketing ma "ogłupiać" ale nie może sobie pozwolić, na kłamstwa łatwo i szybko weryfikowalne.

 

Nie znam osobiście takich przypadków, by producent dobrego audio deklarował, ze ma układ w pełni symetryczny a tam symetryczne były tylko stopnie wejśiowe i wyjściowy.

Jeśli tak bywa, proponuję podawać konkretne przykłady.

 

PS. Oczywiście pomijać to, czy gra lepiej czy gorzej. ;) Bo wcale to nie musi być jednoznaczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly, czy w The Preamp trafa też robią się piekielnie gorące?

 

Jest gorący ale nie gotuje się. Jest OK.

 

Ciekaw jestem bardzo czy w The Preamp podczas przełączania źródeł włącza się mute?

The Tube robi to w dość ordynarny sposób - odłącza żarzenie i lampa powoli się wyłącza a z kolumn dochodzi okropnie zniekształcony sygnał.

 

 

Nie zauważyliśmy problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 lamp ECC88 w służbie niskiej impedancji wyjściowej wydaje się dość absurdalne. Proszę sobie wyobrazić zakup 18 takich lamp NOS o zbliżonych parametrach. Zadanie delikatnie mówiąc niewykonalne, dziwne że poducenci wiedząc jak słaba jest dostępność najlepszych lamp tego typu ciągle je forsują. Mogą przecież zaprojektować nowe układy na mniej znanych bańkach tylko komu się chce?

Maksymalny poziom na wyjściu to 7V więc trzeba przyjrzeć się jak zrealizowana jest regulacja głośności (może potek lub drabinka ma charakterystykę liniową zamiast logarytmiczną).

Ma ktoś zdjęcia flaków tego sprzętu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiotów na forum jar1 nie brakuje tak ze się nie dziw, klawiatura przyjmie wszystko.

 

O tak, właśnie mamy wypowiedż jednego typowego. Tą zacytowaną oczywiście.

 

Do tego, żeby coś grało wystarczy mu kabel. Reszta nieistotna.

 

Na dodatek jeszcze oszukuje wciskając innym swoje "produkty" z kuchni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.