Skocz do zawartości
IGNORED

Preamp....czy przedwzmacniacz może być jeszcze lepszy i co to oznacza?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

@Szymon, na stronie Einsteina mają kilka recenzji w PDF, jest w nich trochę ogólnych zdjęć środka.

 

Regulacja głośności to tzw. shunt-to-ground czyli potek jest równolegle między kanałami (no chyba że Einstein wymyślił jakiś nowy sposób).

A sam potencjometr to niebieski Alps 250K.

 

W środku jest 18 lamp ECC88/6922 + jedna 12AU7 Electro Harmonix ale nie wiem dokładnie do czego służy.

Bez przerwy pracuje "tylko" 11 - po 4 lampy na kanał we wzmocnieniu i po jednej ECC88 na kanał na wejściu i po środku jest ta 12AU7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) ... Teraz gra Vitus Masterpice. Bardzo dobry DAC w 2 częściach. Coś jak Burmester z pełnym oddzielnym zasilaniem. Generalnie powiem tak. Wg.mnie, na dziś, po kolejnych odsłuchach wróciłem do wniosków, do których już kiedyś doszedłem. Najlepsze preampy nie są lampowe. Co prawda Octave HP700, ARC Ref.10 i Einstein okazały się bardzo dobre. Skłamałbym pisząc, że coś było nie tak. Einstein najbardziej z nich kolorowy w brzmieniu. Ale Burmester, Vitus i Accuphase idą jeszcze dalej. Każdy z nich jest inny, ale wgląd w nagranie, szybkość, kreowanie przestrzeni mają jeszcze lepsze niż te lampowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitus jest kosmicznie drogi. Dlatego na dziś 2 najlepsze, realne finansowo preampy to Burmester i Accuphase C-3850. Jeśli całe okablowanie jest miedziane to nr.1 jest Burmester, jeśli srebro to Accuphase. Generalnie oba preampy rewelka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie im wiecej lamp tym wiecej znieksztalcen wiec bedzie sie to podobac. w niektorych konstrukcjach ilosc lamp przeklada sie na cos co ludzie nazywaja fluidem.

18 lamp 6922 jest jak najbardziej do ogarniecia ale latwe to to nie jest. tanie raczej tez nie bo sztuka telefunkena czy innego amperexa to koszt okolo 600pln. lampa niby popularna bo jedna z ostatnich generacji ale prawda jest taka ze najlepsze z nich wystepuja juz raczej nieczesto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wejściu jest 10 lamp: 5 wejść, po jednej lampie na kanał a pozostałe 8 się wtedy wyłącza, plusem tego rozwiązania jest to że na każdym wejściu możemy dać inne lampy - perfekcyjny preamp do porównań lamp.

 

p.s

Dzisiaj wyczaiłem dlaczego do mojego Einsteina był pilot Regi - odbiornik w Einsteinie jest z Regi Miry :)))

Chętnie kupiłbym "the remote" ale upadli na głowę z ceną, 800-900 euro za pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bym teraz wybrał preamp tranzystorowy, lampy lubię na końcu toru. DAC lampowy... również nie, już bym wolał drugą parę IC o nieco "lampowej" sygnaturze lub/i DAC z różnymi charakterystykami filtra / ew. cyfrową EQ jak accuphase do nagrań / płyt które na tym by zyskały... Ale to oczywiście kwestia indywidualna i można mieć 2 DAC-i...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wzialem dsd dac od Fikusa w maju ub roku zglosiles uwage ,ze potrzeba dodatkowego ic i zasilajacego. Mnie to nie robilo, bo dzwiek dsd z lampiego to jest cos specjalnego w swiecie audio, nie tylko moim zdaniem.

Uwazam , ze fajnie miec dwa daki o roznej sygnaturze, jesli tylko kasa i miejsce pozwalaja.

U mnie pcm to raczej Fontanna, dsd to only lampi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.