Skocz do zawartości
IGNORED

Esoteric X-05 SACD-opinie...


feluś

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się trafi to podmienię, a tymczasem zawitał do mnie X-05 i złego słowa na temat tego playera nie dam powiedzieć.

Naprawdę kawał porządnej maszyny z doskonałym dźwiękiem. Jest to pierwsze urządzenie Esoterica, którego zostałem właścicielem i zastanawiam się czemu tak późno? ...czemu Esoteric jest tak mało popularny w Polscce?

Gdybym miał wybierać pomiędzy moim starym Accu Dp-78 czy X-05 ... wybrałbym Esoterica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mało popularny, bo jest bardzo drogi i często po początkowych zachwytach z czasem ludzie zauważają, że gra dobrze ale można lepiej. Nie jest bardzo muzykalny, raczej analityczny. W ocieplonych, mniej rozdzielczych czy nawet przymulonych systemach to się sprawdzi. Ale w systemach szybkich, rozdzielczych może brakować ducha muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że muzykalnością nie odbiega od DP-78 a kontury ma jednak lepiej wyrysowane. Nie ma tu żadnego przerysowania ani skłonności do analityczności.

Z Air Tight ATM-300 zgrywa się bardzo dobrze.

Chciałem wreszcie spróbować Esoterica, długo chodziłem wokół, zacząłem z niskiego pułapu... a tu taki poziom!

To jest entry level, ale od razu... widać i słychać, że to klasowe urządzenie.

Co ciekawe nie czuję również niedostatków w porównaniu do Dac'a Yamamoto, którego używałem przez kilka lat.

To dobry prognostyk, spróbuję jeszcze wyżej ...ale w swoim czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie słyszysz różnic między między muzykalnością Esoterica i topowego niegdyś Accuphase oraz między przeciętnym DAC-iem jaki jest w X-05, a innym DAC-iem lampowym, to przypuszczam, że wina leźy po stronie kolumn. Może to jakieś vintage? Albo coś DIY z mało rozdzielczymi driverami? Na czym grasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja inna... to inne zupełnie już systemy, z resztą u mnie ciężko mówić o systemie.

Zazwyczaj mam kilka par kolumn i kilka wzmacniaczy, zmienia się to cały czas.

Zawsze są to jednak wzmacniacze lampowe i ...japońskie.

Opisałem jedynie swoje spostrzeżenia.

DP-78 właścicielem byłem nawet dwa razy, w tym czasie miałem masę innych komponentów, jedynie Dac Yamamoto stał na swoim miejscu kilka lat. (wersja solid a nie lampowa)

W tym przypadku swoje opinie wydaję na podstawie tego jak się dany komponent wpisuje w szereg różnych konfiguracji.

Kolumny mam Audio Note AN-E He Alnico... i one akurat w tej wersji, moim zdaniem podkreślenia konturów potrzebują.

Wiem, że teoretycznie dużo lepszy Dac leży w Accuphase, sam dobrze go przerobiłem i odnoszę wrażenie, że strata w kwestii muzykalności nie jest tak duża... a z drugiej strony skłonność Esoteric'a do podrysowania ataku jest tutaj odpowiednia i ...adekwatna do moich aktualnych potrzeb, co powinno być oczywiste i generalnie odbieram go jako uniwersalniejszy player.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że w danym układzie, przy danych kolumnach, bardziej pasuje właśnie taki podkreślający kontury ataku i analityczny Esoteric. To nie są złe cechy. Są jakie są i czasem, to się sprawdza. Znów mając szybkie kolumny na rozdzielczych driverach i tweeterach wstęgowych, diamentowych czy berylowych, to moim zdaniem dużo lepiej sprawdzi się Accuphase czy coś innego z tej bardziej muzykalnej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiły się i szybko zniknęły z ogłoszeń X05 i X03 i X03SE wszystkie w okolicach 5-6,5 kzł.

Skąd tak niskie ceny?

 

Zauważyłem ten ciekawy post. Otóż, już w tamtym czasie interesował mnie Esoteric i wszystkie te ogłoszenia sprawdziłem w owym czasie i wszystkie to wg. mnie był wałek. Próbowałem się kontaktować w sprawie wszystkich i niczego nie udało mi się zdziałać, albo sprzedany albo bez odpowiedzi, a pamiętam, że podchodziłem do tematu natychmiastowo.

Był jeden forumowicz, który w ten sposób negocjował i wystawiał "fake'owe" ogłoszenia...

 

Audio Forever, właśnie wydaję mi się, że ta legendarna analityczność Esotericów to przesada...

 

Któś może słyszał Dac'a D-03? Jestem nim zainteresowany... czy lepiej jednak myśleć o starym D70? ...kwoty podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się... Jakieś porównania do K03? Będę się przymierzal do zmiany sprzętu. Czy lepiej iść w nowsze czy starsze wersje? Kupował będę i tak uzywke.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj X-03 se

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Spokojnie 10% można zejsc z ceny - dogadac sie z wlascicielem i kupic bez ebay - poprzez paypal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś porównywaliśmy X-05 do DP-78 i paru jeszcze innych CD...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że muzykalnością nie odbiega od DP-78 a kontury ma jednak lepiej wyrysowane. Nie ma tu żadnego przerysowania ani skłonności do analityczności.

Z Air Tight ATM-300 zgrywa się bardzo dobrze.

Chciałem wreszcie spróbować Esoterica, długo chodziłem wokół, zacząłem z niskiego pułapu... a tu taki poziom!

To jest entry level, ale od razu... widać i słychać, że to klasowe urządzenie.

Co ciekawe nie czuję również niedostatków w porównaniu do Dac'a Yamamoto, którego używałem przez kilka lat.

To dobry prognostyk, spróbuję jeszcze wyżej ...ale w swoim czasie.

Yoa

a tego esoterica nie kupiłeś czasem na allegro z tyłu jest data produkcji 2008 rok niedawno był taki w sprzedaży ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest 2009...

 

Kiedyś porównywaliśmy X-05 do DP-78 i paru jeszcze innych CD...

 

Dziękuję za link, nigdy wcześniej nie trafiłem na ten wątek. Ciekawe opisy...

Wynika z nich, że nie myliłem się co do tego cedeka.

Mam jednak apetyt na więcej... X-05 pokazała mi jak doskonale zbalansowany dźwięk oferuje Esoteric.

Zastanawiam się nad kilkoma opcjami:

D-70

D-03

...i na razie używać "X - piątki" jako transport, o dedykowanym pewnie mógł bym zacząć myśleć w przyszłym roku.

 

...lub kupić integrę

 

X-01 lub X-01 D2 (...dosyć trudno namierzyć i ceny są raczej wysokie)

X-03se (...najtańsza droga, wydaję mi się, że dla mnie będzie wystarczająco dobry by zatrzymać go dłużej...)

Wszystkie opcje dobre... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj X-03 se

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Spokojnie 10% można zejsc z ceny - dogadac sie z wlascicielem i kupic bez ebay - poprzez paypal.

Ten X03 z ebay jest zasilany na 120v, nie wiem czy zwróciliście na ten drobiazg uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z opisu nie wynika zeby byl 120v. Czyzby sprzedawca ukrywal to? Pisales do niego?

 

Co do x-01,03. Na audiogon bylo kilka wpisow porownawczych i padly stwierdzenia ze x-01 jest bardziej detaliczny/suchy traci na muzykalnosci wzgledem x-03se. I wlasnie ten drugi jest zlotym srodkiem i najlepszym wyborem jezeli chodzi o serie X. Sam nie sprawdzalem ale x-03se jest wlasnie taki- duzo detalu, dynamiki ale nie brak mu muzykalnosci. Taki wlasnie zloty srodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z opisu nie wynika zeby byl 120v. Czyzby sprzedawca ukrywal to? Pisales do niego?

 

Co do x-01,03. Na audiogon bylo kilka wpisow porownawczych i padly stwierdzenia ze x-01 jest bardziej detaliczny/suchy traci na muzykalnosci wzgledem x-03se. I wlasnie ten drugi jest zlotym srodkiem i najlepszym wyborem jezeli chodzi o serie X. Sam nie sprawdzalem ale x-03se jest wlasnie taki- duzo detalu, dynamiki ale nie brak mu muzykalnosci. Taki wlasnie zloty srodek.

Obejrzałem dokładnie zdjęcia z wystawionej aukcji i na tylnej ściance takie jest podane napięcie 120v.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawila sie druga sztuka x-03se na ebay. Cena wyzsza ale mozna negocjowac zwazywszy ze ta "pierwsza" jest tansza:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten X03 z ebay jest zasilany na 120v, nie wiem czy zwróciliście na ten drobiazg uwagę.

 

Chyba ...na telefonie oglądałeś fotografie z tej aukcji, ewidentnie na tabliczce jest napisane 230... na ściance nie ma tej informacji.

Tak więc wszystko jest OK.

 

Będę starał się namierzyć i odsłuchać obie integry... zobaczymy, tymczasem X-05 gra sobie spokojnie... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.