Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz używany do 1000zł


szakaldg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę wasz o dobór używanego wzmacniacza/amplitunera stereo do kolumn Monitor Audio BX6 do kwoty 1000zł. Fajnie jak by miał pilota. Lubię dźwięk gdzie jest trochę basu ale wiadomo nie za dużo, dudnienie mnie denerwuje, lubię jak dźwięk mnie otacza, możliwe że jest to dźwięk ciepły.

Słucham:

Korn, Nero, Turbo, Nirvana, Hip-Hop polskiego, Testo, Avicii, Linkin Park, Limb Bizkit, Prodigy, Pop, Dance, House, Trance, Dubstep, chillout ,ambient, radia fm i internetowego.

 

 

Co do mojej koncepcji chce mieć Kino domowe na tych kolumnach BX6/BX central/BX2 (sub będzie później brakło gotówki) i stereo na wzmacniaczu/amplitunerze stereo. Przełączenia zrobię na wtykach bananowych.

Chce Kino domowe ONKOY TX SR 805 podłączyć z PC przez kabel HDMI a wzmacniacz/amplituner stereo przez kable jack z kartą muzyczną/DAC (nie mam jeszcze wybranego modelu)

 

 

Jeden znany forumowicz polecił mi Marantz co myślicie o tych modelach?

-pm7000,

-pm7200,

-pm68,

-pm78

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM 7000 jest tak chodliwy że trafienie reanimowanego trupa jest bardzo prawdopodobne. Jeżeli masz doświadczenie i wiesz jak słuchać to ok, lub pewne źródło. Ja dołożył bym na coś nowego/nowszego na gwarancji. Pioneer a-30 Yamaha a-s500 denon 720.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz robić jakieś przełączenia pomiędzy stereo a KD to albo spalisz wzmacniacz lub kolumny (gdy połączysz to jednocześnie) albo będzie to koszmarnie niewygodne i nigdy nie będziesz słuchał stereo (jeżeli będziesz to za każdym razem przełączał).

Trop ciepłego brzmienia i Marantza nie jest zły. Poza modelami 78 i 7200 polecam jeszcze 8000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik chce wykonać tak że jest tylko jedna możliwość podpięta wzmacniacza czy amplitunera. Od kolumn normalnie idzie kabel na stolik rtv, później zrobię na wtyczkach żeńskich i męskich kable do przełączania. Zaraz to narysuje ręcznie i dam fotkę. Czy dobrze myślę

 

 

 

 

Druga opcja wzmacniacz Denon Pma-860 opcja DIRECT na nim i ciepło grająca karta muzyczna. Może lepsze takie rozwiązanie czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bx6 to bardzo dobre kolumny w swoim przedziale cenowym i naprawdę sporo można z nich wyciągnąć .

Jeśli lubisz urozmaicony bas i detaliczność to polecam Nad 372 +/- 1299zł z rynku wtórnego, myślę że się nie zawiedziesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich w miare neutralnych Sony TA-F670ES, TA-F730ES, Denon PMA-1060 tu jest juz troszke jasniej, Yamaha AX-900 ten moze nieco przekroczyc budzet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem denona pma-920. Dobrze go wspominam, ciepły i muzykalny i ma funkcje końcówki, która powinna Cie zainteresować by nie bawić się w jakieś przełączniki na bananach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączniki na bananach to najprostsza sprawa. Ja z tego korzystam. Choć dużo wygodniejszy jest przełącznik hebelkowy który ma w ładnym pudełko polutowane kabelki. Przełączasz sobie tylko miedzy stereo a kinem a wszystko jest podłączone na stałe. Da się to oczywiście zrobić także na pilota oraz ezpoobsługowo za pomocą wyjscia RI.

 

Jako wzmacniacz Denon powinien Ci nadać odpowiednie średnich tonów natomiast Yamaha AX 900 dużo dynamiki. Wtedy poczuł byś moc kolumn.

Ewentualnie dobrym wyborem jest tez Harman HK 680

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przełączniki jak może mieć na stałe podpięte fronty pod np denona i całe sterowanie mieć z onkyo?? Po co utrudniać sobie życie?

 

ps. Na yamaszce kolumny pokażą na co je stać a na denku nie?? :) ten denek ma 105W 8 om i dynamikę na bardzo wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dopiero odebrałałem kolumny. Dobrze były zapakowane musiałem w dwie osoby wyciągać z pudełek. Widać dobre wykonanie terminali kolumn i nie będe musiał kupować wtyków płaskich na końce kabli. Co do porównania wydaje mi się że gra lepiej wzmacniacz Denon pma860 jak amplituner kina domowego. Delikatnie na nich słuchałem muzyki bo są nowe i muszą się wygrwygrzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.