Skocz do zawartości
IGNORED

Żródło CD. Yamaha cd s 1000?


Gość bartosz_55239

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Dosc nieoczekiwanie pod koniec roku będę miał trochę wolnej kasy. Postanowiłem więc rozejrzec się za lepszym CD. Moja konfiguracja to : wzmacniacz yamaha cd s 700, kolumny Dali ikon 1, pokój do odsłuchu ok 10m. Wiem że w cenie ok 3000zł znajdą się jakies uzywki ale mam złe doswiadczenia (audio analogue crescendo szybko padł a transport CD był drogi). Pioneera tez sobie odpuszczam pomimo że model PD 50 jest tu chwalony i podobno niezły. Jednak również awaryjny. Wybór padł na Yamahę cd s 1000, ale jestem też otwarty na inne propozycje. Proszę tez o opinie ludzi majacych Yamahę cd s 1000 jak i inne sugestie w jakim kierunku pójsc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

po pierwsze - rozumiem że masz wzmacniacz Yamaha A-S700?

Czy w przyszłości zamierzasz zmienić także wzmacniacz? Przy dobrym źródle pewnym ograniczeniem bedzie właśnie A-S700.

Proponuję posłuchać świetny odtwarzacz Rega Apollo-R oraz jeśli budżet pozwoli, trochę wyższa Polka - Primare CD22 oraz Roksan Kandy K3 CD oraz na koniec moim zdaniem najlepszy odtwarzacz w swoim budżecie Naim CD5si,

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz CD S1000, sugerowałbym inną ścieżkę, którą sam podążyłem.

S1000 jest ok, ale nie wiem czy przesiadka z S700 dużo da w kwestii poprawy dźwięku.

Jednocześnie te cd-ki są tak dobrze zbudowane, że żal się ich pozbywać.

Dlatego robiąc upgrade źródła, dokupiłem zewnętrzny DAC i sygnał z Yamahy na nim konwertuję.

Tutaj przyrost jakości dźwięku jest naprawdę znaczny.

Mając 3 tys. zł można już fajnego daczka wygrzebać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Witaj,

po pierwsze - rozumiem że masz wzmacniacz Yamaha A-S700?

Czy w przyszłości zamierzasz zmienić także wzmacniacz? Przy dobrym źródle pewnym ograniczeniem bedzie właśnie A-S700.

Proponuję posłuchać świetny odtwarzacz Rega Apollo-R oraz jeśli budżet pozwoli, trochę wyższa Polka - Primare CD22 oraz Roksan Kandy K3 CD oraz na koniec moim zdaniem najlepszy odtwarzacz w swoim budżecie Naim CD5si,

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania poszczególnych rozwiązań.

 

Tak mam wzmacniacz yamaha as 700. Primare po za moim zasiegiem jednak.

 

Jako posiadacz CD S1000, sugerowałbym inną ścieżkę, którą sam podążyłem.

S1000 jest ok, ale nie wiem czy przesiadka z S700 dużo da w kwestii poprawy dźwięku.

Jednocześnie te cd-ki są tak dobrze zbudowane, że żal się ich pozbywać.

Dlatego robiąc upgrade źródła, dokupiłem zewnętrzny DAC i sygnał z Yamahy na nim konwertuję.

Tutaj przyrost jakości dźwięku jest naprawdę znaczny.

Mając 3 tys. zł można już fajnego daczka wygrzebać...

 

Przesiadam sie z denona dcd 1500ae. Rozważam kupno DACa również ale nie myslę o strumieniowaniu z kompa. Raczej musiałbym kupic tez jakis transport a to podraża sprawę. Yamaha CD S 1000 to jedna z mozliwosci. Mam na decyzję jakies 7 miesięcy może pojawią sie jakies promocje innych playerów. Zobaczymy, na razie gram z DVD sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność gościć w domu zarówno Yamahę CD-S 1000 jak i Denona DCD1500, tylko nie pamiętam jaka końcówka typu. W każdym z przypadków przyszły odtwarzacze do mnie od klientów na modyfikacje. Co tu dużo mówić, Yamaha jest wyraźnie lepsza i mniejszym nakładem przeróbek otrzymamy jednoznacznie lepszy odtwarzacz. Surowy Denon w stosunku do fabrycznej Yamahy jest znacznie gorszy i mniej przyjemny w słuchaniu.

 

Osobiście zamiast pakować się w przetwornik, sugeruje inne, najbardziej efektywne rozwiązanie w sensie przyrostu jakości dźwięku w okolicach kwoty 3000zł brutto - zakup w pełni zmodyfikowanego odtwarzacza DVD harman/kardon, któryś wysoki model. Nie kojarzę DACów czy CDków w choć trochę zbliżonym budżecie, które mogłyby zagrać równie dobrze. Przeróbka takiego odtwarzacza jest kompleksowa, właściwie w każdym obszarze, a cena zawiera koszt nabycia używanego urządzenia. Mogę podać kontakt do użytkowników lub osób testujących takie rozwiązanie. Sprzęt otrzymuje gwarancję i plomby, a można też niezobowiązująco umówić się na odsłuch w Krakowie lub wypożyczenie.

Dodam jeszcze, że w przypadku DACa nie bez znaczenia jest jakość kabla S/PDIF, więc to kolejny wydatek, który trzeba wliczyć chcąc wycisnąć wszystkie możliwości z DACa, a sam odtwarzacz w roli transportu też będzie miał wpływ na finalny efekt. Oczywiście przeróbki CD, SACD czy innego typu odtwarzacza zdolnego odtworzyć płytę CD, poprawiają też jego jakość jako transportu. Oczywiście DVD Sony też się dają modyfikować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Osobiście zamiast pakować się w przetwornik, sugeruje inne, najbardziej efektywne rozwiązanie w sensie przyrostu jakości dźwięku w okolicach kwoty 3000zł brutto - zakup w pełni zmodyfikowanego odtwarzacza DVD harman/kardon, któryś wysoki model.

 

W takie rozwiązanie raczej nie wejdę. W razie odsprzedaży mogą byc kłopoty, wiadomo jak to z takimi DIY jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc nieoczekiwanie pod koniec roku będę miał trochę wolnej kasy. Postanowiłem więc rozejrzec się za lepszym CD. Moja konfiguracja to : wzmacniacz yamaha cd s 700, kolumny Dali ikon 1, pokój do odsłuchu ok 10m. Wiem że w cenie ok 3000zł znajdą się jakies uzywki ale mam złe doswiadczenia (audio analogue crescendo szybko padł a transport CD był drogi). Pioneera tez sobie odpuszczam pomimo że model PD 50 jest tu chwalony i podobno niezły. Jednak również awaryjny. Wybór padł na Yamahę cd s 1000, ale jestem też otwarty na inne propozycje. Proszę tez o opinie ludzi majacych Yamahę cd s 1000 jak i inne sugestie w jakim kierunku pójsc. Pozdrawiam

CD-S 1000 i CD-S 2000 maja niestety glosny naped co slychac z bliska. Niektorzy nawet slysza przy b. cichej muzyce (u mnie to nie wystepuje). Sam sprzet jest wykonany b. dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

CD-S 1000 i CD-S 2000 maja niestety glosny naped co slychac z bliska. Niektorzy nawet slysza przy b. cichej muzyce (u mnie to nie wystepuje). Sam sprzet jest wykonany b. dobrze.

 

To dziwne bo miałem cd s 700 z tym samym napędem i chodził bardzo cicho.

 

To Ty Dali User? Zmieniles nick?

 

Tak, miałem problem z kontem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Jak dowiedziałem się yamaha będzie kontynuowac produkcję modelu cd s 1000. Co ciekawe oprócz standardowych drewnianych boczków będą do wyboru boczki w lakierze piano tak jak seria 3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.