Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie hi-fi musi udawać chińskie


justas32

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na niemieckiej stronie internetowej oceniającej (dobrze) kolumny Taga sprzedawane przez Polpak (polski dystrybutor sprzętu audio) przeczytałem że są to kolumny ... polskie, zaprojektowane w Polsce i produkowane w Chinach. Do tej pory polski dystrybutor opisywał je jako kolumny projektowane w USA prawdopodobnie przez chińczyków i produkowane w Chinach. Oprócz Tagi Polpak sprzedaje też inne produkty "chińskie" pod nazwami np. Koda. Nie zdziwiło by mnie gdyby również to były polskie konstrukcje. Czy tak jest w rzeczywistości ? Czy Polacy tak bardzo gardzą polskim sprzętem że konstruktorzy i dystrybutorzy muszą udawać że jest on chiński ? Kolumny Taga są ostatnio coraz lepsze, ładniejsze - i droższe niestety. Szkoda że ich konstruktor musi się ukrywać i nie może liczyć na finansowe wsparcie jego pomysłów przez "rodaków". Swoją drogą ciekawe kto to jest - ktoś z naszego forum ?

Podobna rzecz ma się z produktami audio (w tym kable) sprzedawanymi pod brandem Kruger & Matz. Nazwa wskazuje na firmę niemiecką, każdy oczywiście zdaje sobie sprawę że jest to produkt produkowany w Chinach. W rzeczywistości firma jest polska. Ostatnio oglądałem ich kable - mimo niskiej ceny wyglądały naprawdę bardzo porządnie (nie odsłuchiwałem).

Nieco inaczej było z chińskimi kolumnami Roth Oli, które nie sprzedawały się dobrze na wyspach, ale sprzedawały się dobrze w Polsce, więc polski dystrybutor wykupił je i sprzedaje w Polsce pod nazwą Melodika.

Dlaczego wstydzimy się przyznać że dany produkt został zaprojektowany w Polsce ? Dlaczego łatwiej kupimy produkt chiński niż Polski ? Czy "polskość" produktu masowego dyskwalifikuje go w oczach przeciętnych kupujących i oznacza jego rynkową klapę ?

Czy znacie inne tego typu przykłady ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie inne tego typu przykłady ?

 

Niestety w innych branżach wygląda to podobnie. Chcąc wejść na rynek zachodni trzeba ukrywać pochodzenie z Polski, udając, że lokalny dystrybutor importuje produkt np. z UE.

To wg mnie kwestia zajmowania się przez polityków np. invitro a nie strategią gospodarczą dla Polski. Dlaczego w polskich reklamach pojawia się niemieckojęzyczne np. "das auto" - odpowiedź nasuwa się sama. Polska pomimo, że posiada wysokiej jakości produkty, nie posiada marki sugerującej jakość. To zaniedbanie, brak spójnej polityki międzynarodowej i wewnętrznej. A Expo z obrazem, który poleci lub nie - można wsunąć między bajki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w tych kolumnach nie ma nic polskiego, dlatego też nie ma komu i do czego się przyznawać.

Chińczyk tłucze tysiące różnych produktów "no name" i kto chce ten sobie wymyśla nazwę i logo pod którym będzie to sprzedawał.

Na tej samej zasadzie polski Romet kilkanaście lat temu próbował rynek zawojować swoim nowym motorowerem,

w projekcie którego nawet palcem nie kiwnął i był to od początku do końca produkt made in china.

Jeszcze wcześniej różne polskie firmy sprzedawały na przykład telewizory jako nasze polskie.

Oczywiście rzeczywistość była taka, że polskiej nawet jednej śrubki w nich nie było, a cała firma, której logo na nich widniało,

to było dwóch kolesi bez najmniejszego pojęcia o elektronice, a zwłaszcza o projektowaniu czy produkcji telewizorów.

Dokładnie tak samo jest z "polskością" kolumn i kabli, o których piszesz. Jestem niemal pewien, że żaden Polak ręki do nich nie przyłożył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednej z reklam Music Hall`o pisało " Nasi inżynierowie" a firma nie zatrudnia ...żadnego . Tak a propos

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu na forum jest kilka wątków o wielkich powrotach na rynek między innymi Diory.

Oczywiście z "tą" Diorą nie ma to nic wspólnego i oczywiście podczas projektowania żaden Polak obok tego nawet nie stał.

Cały pic polega na tym, że jakiś leszcz wykupił prawa do znaków handlowych, które nakleja na gotowcach klepanych przez chińczyka.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby to samo badziewie, tylko pod innym brandem sprzedawał w czterdziestu innych krajach,

na przykład w Hiszpanii i tak samo to będzie hiszpańskie jak polskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat w sumie o niczym, a może o całej cywilizacji homo sapiens. Zależy jak się patrzy.

 

Kolumny to zapewne czysta chińszczyzna, znana i "kultowa" tylko w kraju nad Wisłą. Poza Polską traktowana jak u nas np. manta - a raczej nietraktowana..... bo nieznana..

Jeżeli zapłacisz chińczykowi (będzie mu się opłacało) jutro powstaną kolumny justas32, oczywiście Hi-Endowe. Ba nawet kartony będą po polsku...

Nie musisz nic projektować, wybierzesz z katalogu, nawet znaczek justas32 Chińczycy ci zaprojektują. Doliczysz do ceny katalogowej swoje narzuty, koszty i już masz polską/niemiecką/włoską firmę - lol, jak macie w tym momencie jakieś skojarzenia to pewnie słuszne....

To oczywista oczywistość.

 

A co do Niemców, nie spojrzą nawet na kolejnego chińczyka no-name (już się tego najedli), ale kolumny produkowane u sąsiada w europie.... Hmmmm, hmmmm ;P

Czysty marketing jednym słowem.

 

A i prawo w UE pozwala na takie jazdy: kupię ziemię w Afryce, posadzę ziemniaki, będę walił wagony chemii - bo żadne normy mnie nie obowiązują, przywiozę do polski po np 1 eurocencie, zapakuję, cena w/g mnie skoczy na 3 eurocenty i już legalnie mogę sprzedawać jako polskie kartofle... Smacznego

 

A co do chińczyków - potrafią zrobić i Hi-End. Ale nie za kilka euro. Jakość kosztuje, nawet w Chinach.

A jeśli już miałbym kupować skośnooki Hi-End to wolę od razu od chińczyka - wolę oryginalną chińską nazwę niż 50% więcej zapłacić za spryt pośrednika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruger & Matz to marka należąca do firmy Lechpol. Właściciel celuje w rynki zachodnie, a nie polski, dlatego taką markę sobie wymyślił.Polskość to tylko właściciel firmy. Słuchawki są produktem chińskim i tylko brandowane są jako Kruger & Matz. To samo z kablami. Polski jest dystrybutor w Polsce.

Nie zmienia to faktu, że słuchawki są dobrze oceniane i jest kilka testów, poszukajcie sobie w necie, bo tutaj tego adresu nie wolno wpisywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo jest z "polskością" kolumn i kabli, o których piszesz. Jestem niemal pewien, że żaden Polak ręki do nich nie przyłożył.

Tak podchodząc to prawie nie ma polskich producentów kolumn bo większość robi je na zachodnich (czyli chińskich) głośnikach. Tym niemniej ktoś włożył w stworzenie tego produktu polską myśl techniczną. Może warto by się tym pochwalić ? A może właśnie nie warto - bo to rozłoży sprzedaż takiego produktu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że Polska nie kojarzy się z innowacyjną gospodarką, a z tanią (relatywnie) siłą roboczą. Ewentualnie trochę polskiej żywności ma niezłą markę (Prince Polo na Islandii). Miliony ludzi oglądały pastwienie się Top Gear nad Polonezem, a takie obrazki zapadają w pamięć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chinach można wszystko wyprodukować,musi być tylko zamówienie na jakąś minimalną ilość.

Idziesz do producenta a tam wszystko już jest gotowe,tylko kwestia nazwy,a jak ci chińska nie pasuje to zrobią jaką chcesz,tylko np minimum 10000 szt jeden model,dwa kolory.

Jak chcesz własne specyfikacje,nie ma problemu,jak chcesz żeby słuchawki brzmiały jak jakiś model AKG nie ma problemu,tylko musisz ilość zamówić.

Przebicie ? absolutne minimum 300% to marki bazarowe,a jak lepsza znana marka minimum 500-600% do 1000%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do producenta a tam wszystko już jest gotowe,tylko kwestia nazwy

 

to nie takie proste, jak masz własne know how / projekt możesz zapomnieć, że chińczyk podoła, chyba, że masz własny zakład

 

minimum 10000 szt jeden model,dwa kolory

 

miernikiem jest kontener - najczęściej występujący w 3 rozmiarach mały, duży i duży wysoki - mówiąc po naszemu

 

absolutne minimum 300% to marki bazarowe,a jak lepsza znana marka minimum 500-600% do 1000%

 

zależy od branży, w niektórych marże to kilka procent i wysoki kurs dolara może je przewrócić, wszystko zależy od konkurencji w EU

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie takie proste, jak masz własne know how / projekt możesz zapomnieć, że chińczyk podoła, chyba, że masz własny zakład

Ale na co ci projekt, a tym bardziej zakład potrzebny? Wszystko już czeka gotowe, masz tylko sobie wybrać z katalogu model, który cię interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i w elektronice i w kolumnach projekt jest właśnie najważniejszy. A ten jakoby pochodzi z Polski, od polskiego konstruktora. Tylko dlaczego musimy się tego wstydzić, dlaczego nie podaje się tego w materiałach reklamowych ? Wszystko co chińskie odbieramy jako lepsze niż polskie ? Nawet myśl techniczną ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już czeka gotowe, masz tylko sobie wybrać z katalogu model, który cię interesuje.

 

nie takie wszystko, z katalogu gotowe do brendowania to w 80-90% towar bardzo przeciętnej jakości i co więcej - trzeba ich pilnować bo co seria to inna jakość

np. ciągnę teraz kontener podgrzewaczy elektrycznych z największego zakładu (obrót i jakość) i gałkę od potencjometru wyobraź sobie malują ręcznie pędzelkiem - wygląda to koszmarnie

współpraca w zakresie brendowania też pozostawia wiele do życzenia - posiadając dokładny projekt potrafią go zmaścić, zerowe poczucie esteteyki i niedbałość - to ich główne grzechy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że temat jest bardziej złozony.W latach 90 sprzedaliśmy naszą niezależność gospodarczą,ktora wtedy sie dopiero rodziła "za puszkę coca coli i paczkę marlboro"

A jesli sie gardzi własnym przemysłem i nie inwestuje w jego rozwój,to sprawa wydaje sie na starcie przegrana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable W&M (weber maurer) = PRC

Kable JIB Germany = PRC

Lampowe Icon Audio to chyba też rebrandowany chiński Bewitch.

BMC Audio to raczej też PRC patrząc na to jak są zbudowane.

 

Ogólnie wszystko z napisem "Engineered and designed in USA/Germany" omijam szerokim łukiem bo wiem że to Chiny.

Niemiec nie musi się tym chwalić, z USA jest różnie bo tam są dumni z produkcji we własnym kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga, Kruger i pewnie parę innych brandów dobrze wypadała potrzeby rynku. Naszą narodową skłonność do obcych marek i niechęć do naszych. Nawet jeśli ta obca marka jest z kraju wiśni. Choć te Chińskie miasta to przy Warszawie, to często metropolie nie XXI, wieku a XXII.

Jednak co do Tagi mam wątpliwość targetu klientów. Bo jakość najtańszych modeli, popularnych 606 i niższych jest dość kontrowersyjna, choć są one siłą napędową marki . Z drugiej strony Taga ostrzy zęby, chyba, na zaistnienie w świadomości zamożniejszych klientów modelami w fornirze, droższymi, z " kosmiczną technologią". Czy ma szansę ? Z KIa i Hyundai też się śmiano 20 lat temu, teraz już nie wszyscy. Taga zaistniała, też piszę chyba, już globalnie, czy za 20 lat przyzna i napisze na tabliczce znamionowej " Myśl i projekt Polska" i tylko " Wykonanie Chiny ".

Chyba że ta myśl to nie żadna myśl i badania, tylko nieco lepsza o VK masówka z napisaną ładnie marketingową gadką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym niemniej ktoś włożył w stworzenie tego produktu polską myśl techniczną.

 

projekt jest właśnie najważniejszy. A ten jakoby pochodzi z Polski, od polskiego konstruktora.

 

Rozsiewasz plotki czy możesz jakoś to udowodnić ???

 

Jestem serio ciekaw...

Bo moja wiedza jest taka iż Taga = 100% stara Koda = 100% produkt of china....

I nie ma w tym nic polskiego, amerykańskiego, marsjańskiego, itd. 100% chińczyk...

 

Ale oczywiście mogę się mylić...

 

P.S. Taga już odniosła duży sukces.... finansowy. Na rynku jest kilka produktów tej samej klasy i pewnie rodowodu, a tylko Taga ma ceny z półki wyżej i towar się sprzedaje

Na przebicie się do wyższej grupy klientów bym nie liczył. Tu już liczy się i snobizm, prestiż.............

Ale z drugiej strony sprzęt grający to teraz głównie smartfon, a jak mówią w krainie ślepców jednooki królem, także kto wie..............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsiewasz plotki czy możesz jakoś to udowodnić ???

Kultura z audiostereo, co ... ?

 

Tu o tym piszą :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultura z audiostereo, co ... ?

Hmmm Ty nie czytasz swoich postów ??? Hi, hi - poczytaj czasem, drugi raz nie spytasz.

 

Dzięki za linki. Pozwolę zachować sobie sceptycyzm. Ale firmie życzę sukcesu. Dobrze, że w końcu przeszli Odrę i promują się u sąsiadów...

Swego czasu szukałem jakiejkolwiek informacji na niemieckich stronach i czułem się jak łowca Yeti.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć te Chińskie miasta to przy Warszawie, to często metropolie nie XXI, wieku a XXII.

 

Świat się zmienia :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podchodząc to prawie nie ma polskich producentów kolumn bo większość robi je na zachodnich (czyli chińskich) głośnikach. Tym niemniej ktoś włożył w stworzenie tego produktu polską myśl techniczną. Może warto by się tym pochwalić ? A może właśnie nie warto - bo to rozłoży sprzedaż takiego produktu ?

 

Z tymi chińskimi, to bym za bardzo nie przesadzał, generalnie mamy blisko do zagłębia głośnikowego w Skandynawii czy coraz mocniejszych producentów z Niemiec. Chiny jako zagłębie produkcyjne świata, robi też głośniki ale właściwe tylko Aurum Cantus jest w 100% chiński, a pozostałe są tylko u nich produkowane. Inżyniersko w technologii głośnikowej nadal karty rozdaje Europa.

Napisałem kiedyś że statystyczny Kowalski zdecydowanie wybierze produkt importowany mimo iż polski będzie lepszy - nawet wśród użytkowników tego forum wiele razy mogłem to zaobserwować.

Co tyczy się polskiej myśli technicznej, faktycznie w audio do domu szału nie ma. Mamy kilka perełek ale na tym się właściwie temat zamyka. Inaczej wygląda na rynku profesjonalnym i na rynku instrumentów, tutaj naprawdę mamy się czym pochwalić. Świat znajduje nas jako wschodzącą gwiazdę z innowacyjnym podejściem i niezwykłą wręcz umiejętnością trafiania w potrzeby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej dziewczyn polskich nikt się nie wstydzi, a poza tym wszystko co polskie było obciachowe. To się tak wgryzło ludziom w głowę, że nawet gdyby teraz powstały naprawdę dobre produkty, to i tak każdy wolałby Nokię, Apple, Sony etc. Czasem mam wrażenie, że karty zostały już rozdane. Pewne marki, symbole są tak zakorzenione w psychice, że nawet gdyby gówno wyprodukowali, to mieliby sprzedaż. Po 89 byliśmy tak głodni zachodu, że nikt już nie chciał nosić polskich spodni z Odry, bo każdy wolał Levisy, czy Wranglery, starego Opla po Niemcu niż nowego Poloneza. Nie było wyjścia, bary mleczne przegrały ze śmierdzącym i ohydnym Mcdonaldem. A marki modowe jak ściemniają? Gino Rossi, Reserved, Coccodrillo i naście innych. Nic tu polsko nie brzmi....My się Polski wstydzimy i patriotyzm wyłazi wówczas, gdy ktoś nas atakuje. Nawet zagranicą Polacy nie trzymają się razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor skóry nie zmusza Polaków do tworzenia gett.

 

Chyba nie o to chodziło Mario.

Ale np. Polonia południowoamerykańska trzyma się razem (nie znaczy mieszka w tych samych dzielnicach) ba tam znaczek PL nie jest powodem do wstydu, a dumy...

Acz to wiedza z przed lat kilku....

 

dziewczyn polskich nikt się nie wstydzi

A tu bym podyskutował - niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu bym podyskutował - niestety

Mialem na mysli ich estetyke:)

 

Kolor skóry nie zmusza Polaków do tworzenia gett.

Zupelnie nie chodzilo o kolor skory, ani tym bardziej o getta. Wiekszosc wie o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie nie chodzilo o kolor skory, ani tym bardziej o getta. Wiekszosc wie o co chodzi.

 

To może ja faktycznie nie wiem. Ale fakt, że moje kontakty z Polakami są incydentalne i to bardziej na zasadzie, że zauważam ich w tłumie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.