Skocz do zawartości
IGNORED

Nakładka 3d a okulary 3d - proszę o szybką odpowiedź!


Nordock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zgromadzonych.. :)

 

Do oglądania filmów korzystam z Power DVD15. Z racji tego iż nie mam telewizora 3d to nie mogę sobie pozwolić na 3d ze strony telewizora. Wcześniej wymieniony program posiada specjalne nakładki 3d z polaryzacją anaglifową liniową i "szachową?". Czytałem na temat anaglifowej ale jest najgorsza więc zainteresowałem się tą liniową i "szachową?"... Ale jest jeden problem... Okulary pasywne, które szukam na allegro albo nie mają napisane jaką mają polaryzację, albo mają polaryzację kołową. I teraz mam pytania odnośnie tego:

 

1) Czy jak uruchomię nakładkę z polaryzacją liniową to czy muszę mieć okulary z polaryzacją liniową, czy zadziałają okulary z polaryzacją kołową też?

2) Czy w ogóle to zadziała co napisałem wyżej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nakładkę w programie i fajnie byłoby się pobawić. Czyli pozostała mi technologia anaglifowa? A jak bym nałożył programem polaryzację liniową i kupił takie okulary, nawet na allegro znalazłem za 3zł. Wiem, że to nie jest nawet amatorskie ale tu chodzi tylko i wyłącznie o zabawę z tym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi Ci o takie okulary:

jak-zrobic.jpg

to owszem - mozna programowo uzyskac efekt 3D (nie potrzeba TV z 3D). Mam odtwarzacz Mede8er kktory takie cos oferuje (nie uzywam tego, bo mam 3D w TV-polaryzacyjne i PROJ-aktywne, wiec kolejne mi nie potrzebne)

ale potestowac i pobawic sie mozna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV 3D pasywne - choćby wzmiankowane LG mają na matrycy folię polaryzacyjną to raz, dwa chipy, czy tam elektronika LG chroniona patentami.

 

Reasumując nie da się, tego obejrzeć na zwykłym monitorze. Nie mam monitora 3D - może na takim tak.

Na zwykłym bawiłem się swego czasu i lipa. Te okularki dwukolorowe których zdjęcie zamieścił Kolega hp13 działają jak najbardziej, na YT jest masa filmików pod nie.

 

Ale sorry przy 3d z tv (pasywne) i 3d z projektora (a) - to tylko namiastka...

Tak jak mówię jak ktoś ma monitor 3D to ciekaw jestem jego doświadczeń...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale da się odpowiednio zmodyfikować obraz.

Rozwiń.

Jak dla mnie cała technologia 3d na tym polega, że rozdzielamy obrazy na poszczególne oczy. Czy to za pomocą symchronizowanych przysłon (aktywnie) czy za pomocą dwóch przeciwnie spolaryzowanych szkieł i ekranu dającego co drugi piksel w przeciwnej polaryzacji.

A na ekranie świecącym w jednej polaryzacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to kwestia jakosci i rozdielczosci.

Juz w 1982 bylo 3D ale chyba ze wzgledu na jakosc i male tv sie nie za bardzo przyjelo, ale co kto lubi - jak Tobie sie podoba to czemu nie... taki efekt 3D mona uzyskac na kazdym TV za pomoca albo odpowiedniego filmu i okularow, albo za pomoca jakiegos specjalnego programu i okularow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Polaryzacyjne 3D tak jak kolega wyzej juz pisal - to technologia (sprzet). To polaczenie fizycznych filtrow polaryzacyjnych z TV i uzycie odpowiednich okularow (soczewka prawa i lewa inaczej spolaryzowane, lub tryb gry - sa 2 pary okularow - jedne maja oba szkla "lewe" a druga para ma oba "prawe" - dzieki temu kazdy widzi inny obraz ale maksymalniej wielkosci, tylko zdegradowanej rozdzielczosci) niestety kazdy widzi obraz (przykladowo )1920x540 (co druga linia)

 

Aktywne 3D - okulary migawkowe i obrazy (pelnej rozdzielczosci!) naprzemiennie wyswietlane raz dla jednego, raz dla drugiego oka - i tutaj w polaczeniu z duza wielkoscia ekranu efekt jest (w zaleznosci od materialu) zapierajacy dech w piersiach... ostry pelen szczegolow obraz i do tego 3D w ktory mozesz sie praktycznie zaglebic.

 

no i juz niedlugo okulary od oculus-rift czy kto tam bedzie pierwszy - to moze byc tez ciekawe (nie wiem jak z punktami ostrosci - watpie zeby pierwsze modele takie cos obslugiwaly) samo obracanie glowa zmienia kierunek patrzenia - moze byc fajnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.