Skocz do zawartości
IGNORED

HDMI czy OPTYK ?


Nordock

Rekomendowane odpowiedzi

Onkyo TX-SR608 mam podłączony z laptopem przez HDMI. Mam kartę dźwiękową Sound Blaster X-FI THX 5.1 PRO Surround, podłączyłem teraz przez kabel optyczny i włączyłem film tak jak zawsze programem PowerDVD. Jeśli chodzi o ścieżki 5.1 wszystkie odtwarza, dts i dolby digital - bez zarzutu... jeśli już włączam jakiś materiał 7.1 np. dolby true hd lub dts-hd master audio to nadal widnieje znaczek samego dts lub dolby digital podczas odtwarzania albo nie odtwarza go prawidłowo. Ktoś wie może czy to jest kwestia tego, że karta dźwiękowa odtwarza tylko 5.1 dlatego tak się dzieje? Czy może coś jest nie tak skonfigurowane? Dodam, że wraz z tą zmianą pojawiły mi się nowe tryby THX S2 Cinema, Music i Game - przy HDMI tych trybów nie ma, ale odtwarza wszystko prawidłowo.

 

Dlaczego zdecydowałem się na tą zmianę? Ponoć karta zewnętrzna jest lepsza niż zintegrowana. Proszę o komentarze w tym temacie. Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bezpośrednio z lapka do ampli po HDMI. Jako player - Kodi i spokojnie odtworzysz wszystkie formaty. W Kodi ustawiasz dekodowanie na zew. urządzeniu.Po co angażować dodatkowo kartę skoro ampli ma potrzebne dekodery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj juz więcej bo posypią Ci się kodeki audio w kompie i będziesz miał problem. Raz wyjście hdmi, raz optyk to kiedyś musi paść. Ja rozwiązałem to grafą z wyjściem hdmi i tym złączem wypuszczam i obraz i dźwięk na amplituner. Przy programie Media Player Classic (kwestia skonfigurowania go- bardxzo proste) mam dźwięk HD i zero kombinacji z dwoma kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, zastanawiał mnie tylko fakt, że tryby THX S2 Cinema, Music oraz Game były tylko wtedy kiedy dźwięk szedł przez kartę zewnętrzną. Ale sprawa się rozwiązała, odkryłem, że wcześniej HDMI miałem podłączone pod PC a teraz pod źródło GAME i teraz przy 5.1 mam ten tryb. Ja mam PowerDVD15 także wszystko mi na tym chodzi bez zarzutu :) Dzięki za odpowiedź, temat zgłaszam do zamknięcia/usunięcia. Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Onkyo 607 więc może troche Ci pomoge.

Jesli oglądasz sygnał 5.1 z MKV o jakości 1000 kb to nie ma znaczenia jakim kablem podlączysz Optym i HDMI pokaże taką samą jakośc.

HDMI zyskuje jesli bedziesz chciał odtworzyć materiał o wyższej jakości DTS HD i Dolby TRUE HD. Oraz ewentualnie sygnał 7.1 .

Ja przesiadłem się z optyka w zeszłym roku na HDMI i obecnie odpalam albo z kompa za pośrednictwem VLC Media playera albo odtwarzacza Ariva T650i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przepływność złącza HDMI starcza na przesył HD AUDIO.

Optyk nie ma takiej przepustowości. Dla dts do 1,5 Mbps.

Mało, bardzo mało.

 

Takie problemy na forum AV były w 2006 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć takie rzeczy, do tej pory jakby nie wiedziałem.. jestem jeszcze laikiem w pewnych sprawach. Jeśli chodzi o odtwarzanie to większość filmów odtwarzam za pomocą programu PowerDVD 15 - jest świetny, odtwarza mi każdy format - i większość filmów mam w HD (zarówno 5.1 jak i 7.1 ale to chyba bez różnicy).

 

Żeby nie zakładać już nowego tematu chciałbym jeszcze o coś spytać. Próbuję w swoim małym bo 8m2 pokoju uzyskać certyfikację THX, której jak wiadomo w takim małym pokoju na pewno nie uzyskam, ale... Ale robię wszystko żeby mieć jak najlepiej możliwy dźwięk tutaj, żeby wyciągnąć maksimum... I ostatnio zacząłem bawić się z regulacją fazy w subwooferze i tak sobie wpadłem na pewien pomysł... Odcięcie mam na 80Hz (jak wiadomo, bo THX) więc fale dźwiękowe w tej okolicy się troszkę na siebie nakładają. Puściłem 80Hz na youtube, faza w subwooferze na 0 stopni. W miejscu odsłuchowym po zmianie z 0 stopni na 180 znaczny przyrost głośności tejże częstotliwości. Pomysł jest taki: Jeśli dołączę drugi subwoofer, to czy jeśli fale dźwiękowe 40hz albo 30 hz będę mógł wyregulować za pomocą regulacji tak aby w miejscu odsłuchowym była inna głośność? Bo w miejscu odsłuchowym troszkę mi brak tych najniższych rejestrów. Tak czy owak subwoofer też za dużo nie może wyciągnąć bo jest to tylko zwykły Jamo SUB210

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przepływność złącza HDMI starcza na przesył HD AUDIO.

Optyk nie ma takiej przepustowości. Dla dts do 1,5 Mbps.

Mało, bardzo mało.

Takie problemy na forum AV były w 2006 roku.

 

 

 

Gdyby nie słowo.. TYLKO..na poczatku to bym się zgodził..jednak dźwięk HD master jak i truehd przesyłają również karty dźwiękowe analogowo(połączone z aAMP na przykład) np asus essence st którą posiadam z rozszerzeniem do 5.1,7.1..problemem może okazać się jedynie kalibracja pomieszczenia(którą to aAMP posiada,addysey)i tu zostaje pies pogrzebany..gdyż na ucho to możemy sąsiada podsłuchac..chyba że zrobimy akustyke pomieszczenia wtedy powinno być ok..Ale też nie sami lecz przy użyciu mikrofonu.programy.górki dołki itd itd...pzd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. słychać te najniższe rejestry ale nie tak bardzo jak w innym miejscu pokoju, może akurat akustycznie tak się składa, że to w miejscu odsłuchowym jest dobrze a tam gdzie słyszę więcej za dużo. Jeśli dałoby radę poprzez dołączenie drugiego subwoofera i regulację fazy zmienić charakterystykę, chętnie bym się podjął takiego "badania" :)

Tylko pytanie, czy rzeczywiście tak to działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżę i nie będę zakładał nowego wątku. Do tej pory z PC miałem podłączony dźwięk przez coaxial 24/192 i było wszystko ok, ale podkusiło mnie, aby zmienić kartę graficzną z wyjściem hdmi i mieć 2w1 czyli obraz i dźwięk. W tej chwili podłączony komp do preampa kablem hdmi, ale najlepszy sygnał, to 24/48 i nie mam opcji aby go polepszyć. Co muszę zrobić aby sygnał przez kabel hdmi był 24/192? Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.