Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo: wzmacniacz, CD, gramofon, kolumny


KAF4R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

chciałbym prosić o pomoc w doborze odpowiedniego dla mnie zestawu stereo. Naczytałem się sporo o zestawach stereo ale ile piszących tyle opinii, często sprzecznych ze sobą i de facto nadal nie wiem co wybrać.

Pokrótce z czego ma się składać zestaw:

- wzmacniacz stereo (może być amplituner) - byłoby dobrze, gdyby miał w sobie trochę świeżości (mam na myśli USB, LAN, etc.);

- odtwarzacz CD stereo (najlepiej z mp3 i możliwością odtwarzania FLAC) – szczytem wygody byłoby gniazdo na karty SD (i problem porysowanych płyt z głowy);

- gramofon (zostało mi sporo winyli po rodzicach a nie mam ich na czym słuchać);

- kolumny podłogowe (jestem wyznawcą zasady: im kolumna cięższa tym lepsza).

 

Zakres cenowy: tutaj ciężko stwierdzić na dzień dzisiejszy dokładnie jaką pulą dysponuję. Myślę, że górny pułap plasowałby się w granicach 5 tys. PLN.

 

Wizualnie mam jedno kryterium - zestaw powinien być czarny ewentualnie ze srebrnymi (metalowymi) wstawkami.

 

Pomieszczenie do odsłuchu to pokój w bloku o powierzchni prawie 15,5 m2 (4,65 x 3,3 m) - kolumny będą stać na podłodze a sprzęt na komodzie - całość zlokalizowana na krótszym boku prostokąta, jaki tworzy pomieszczenie.

 

Do słuchania jakiej muzyki ma sprzęt służyć? Tu jest największy mój problem.

Mój horyzont muzyczny jest dość szeroki i nie zamykam się w jednym gatunku muzyki. Głównie lubię ciężkie brzmienia (black, death, metalcore) ale również rock (Deep Purple, Led Zeppelin, Dire Straits), sporo gotyku, bluesa, jazzu. Po przeciwnej stronie plasuje się muzyka klasyczna, filmowa, trochę trance, dance, hardstyle. Rzadziej pop, rap, r'n'b. Czyli ogólnie zarówno kawałki z wykopem jak i spokojne ballady.

 

Jest jedna rzecz, która scala całą tą pogiętą mieszankę, której słucham - konkretny bas. Uwielbiam niskie tony, lubię wychwytywać galopadę stopek perkusji czy pociągnięć na gitarze basowej podobnie zresztą w przypadku muzy elektronicznej i dźwięków 40, 50 Hz-owych. Nawet nie tyle słyszeć co czuć mięsisty potężny bas wprawiający w drgania narządy wewnętrzne. To jest jedyne, co jestem w stanie zdefiniować, jeśli chodzi o doznania muzyczne. Oczywiście wszystko w granicach dobrego smaku i możliwości jakie daje 15 m2 pokoju.

 

Nawet mam mieszane uczucia co do samego producenta sprzętu (który lepszy, który gorszy). Mam świadomość, że mój pułap cenowy to żaden hi-end. I wcale mi na hi-endzie nie zależy ani mnie na niego nie stać.

Chcę tylko mieć możliwości posłuchania czystych dźwięków zarówno w górnych jak i dolnych partiach. Z zasady odrzucam używane klocki (przewinęło się przez moje ręce ich kilka) - chcę sprzęt nowy na gwarancji co najmniej 2 letniej.

 

P.S.

Z uwagi na duży rozstrzał gatunków muzycznych - rozważam dokupienie w późniejszym czasie jakiegoś korektora graficznego - proszę wzięcie pod uwagę tego faktu przy doborze sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor graficzny odpuść na starcie.

W założonym budżecie - kolumny, odtwarzacz , gramofon, wzmacniacz - nowe i z Twoimi wymaganiami = złe podejście.

Albo dozbieraj funduszy albo szukaj używanego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor graficzny odpuść na starcie.

W założonym budżecie - kolumny, odtwarzacz , gramofon, wzmacniacz - nowe i z Twoimi wymaganiami = złe podejście.

Albo dozbieraj funduszy albo szukaj używanego sprzętu.

 

OK, jest to jakiś trop. Tylko o jakich funduszach mowa?

No i coś konkretniej na temat samego sprzętu, chociażby producenta? Bo nawet nie wiem w co celować, by nie kupić czegoś, z czego nie będę zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pojeździć po salonach i posłuchać kilku zestawów - głównie skup się na zestawie kolumny-wzmacniacz bo to ten zestaw najbardziej odpowiada za finalny efekt. Zobaczysz jaki podoba Ci się dźwięk i wówczas można szukać dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z korektora zrezygnował bym na twoim miejscu to po pierwsze a sprzęt który mógłbym Ci zaproponować to.

 

1.Wzmacniacz Onkyo A 9010

2.CD Onkyo C 7030

3 kolumny.Melodika BL 30

4.Gramofon ProJect Debut Carbon z akrylowym talerzem oraz wkładka Ortofona 2mred

całość oczywiście w kolorze black ,całość nieznacznie przekracza twój budżet.

oczywiście podstawa to przesłuchanie ww zestawu

I jeszcze jedna uwaga jeśli nie chcesz odtwarzacza cd a muze słuchac np. z laptopa to proponuje dobrego daca cena nie zmieni się

DAC Nostromo 5 zamiast cd.

 

Zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli zamierzasz używać wzmacniacza z funckjami sieciowymi przemysł konieczność posiadania odtwarzacza CD.

Wówczas różnice w uzyskanych pieniądzach możesz przeznaczyć na głośniki.

Przykładowo Yamaha RN 500 z kolumnami ELAC FS 77, dobre dynamiczne podłączenie kolumn o równym dźwięku z nieco agresywniejsza elektroniką. Jeśli to połączenie będzie zbyt łagodne dla Ciebie drugą opcją jest wybór kolumn Klipsch RF 62 II.

Jako gramofon na start polecam ci prosty model Marantza TT5005.

 

W razie pytań i wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za konkretniejsze zestawienia.

Korektor graficzny odpada - OK - przyjąłem do wiadomości.

 

Porównałem sobie zestawy od ajacz i S4home. Myślę, że zestaw z Yamahą jest zdecydowanie lepszy. Wzmacniacz Yamahy bije Onkyo pod praktycznie każdym względem - od mocy na kanał po obecne gniazdo USB czy LAN. A różnica w cenie 300 PLN - bezdyskusyjna przewaga Yamahy.

 

Faktycznie rozważam potrzebę zakupu odtwarzacza CD - chciałbym mieć jednak możliwość posłuchania oryginalnych płyt CD, których sporo mam. Ale oczywiście CD zawsze mogę dokupić później.

 

Czyli zostaje wzmacniacz, kolumny i gramofon.

 

Jeśli chodzi o wzmacniacz zdecydowanie przekonuje mnie zaproponowana Yamaha RN 500.

Mam pytanie natury ogólnej odnośnie marki Yamaha - czy takie marki jak Pioneer, Sony, Denon, Harman Kardon i tym podobne - czy warto rozważać wzmacniacze takich firm dla porównania (chodzi mi o dźwięk, jakość podzespołów, etc.)? Czy Yamaha jest po prostu lepsza ?

 

Porównałem kolumny zaproponowane przez ajacz czyli Melodika BL 30 i przez S4Home czyli ELAC FS 77. Elac parametrami depta Melodikę. Tyle, że Melodika kosztuje 1500 PLN za zestaw kolumn, a jedna kolumna Elaca kosztuje 2 tys. PLN. (Klipsch RF 62 II odpadają ze względu na pozłacane membrany - estetyczna kakofonia jak złote felgi w niebieskim subaru ;) ). Suma sumarum kompletnie nie znam tych firm ale pasmo przenoszenia i gabaryty są raczej na korzyść Elaca, tylko ta cena... Jeszcze jedno - zdecydowanie celowałbym w system trójdrożny (Melodika to dwudrożny a Elac 2,5 drożny).

 

A czy moglibyście się wypowiedzieć o takich kolumnach jak: Wharfedale Diamond 10.7 - cenowo plasują się pomiędzy Melodiką a Elaciem (można kupić 2 sztuki za 2 - 2,5 tys. PLN) a pasmo mają przesunięte ku dołowi (już od 30 Hz zaczynają) no i są trójdrożne (jak Pan Bóg przykazał, heh). Przekonują mnie absolutnie wizualnie, cenowo i parametrycznie. No i kwestia jakby współgrały z wspomnianym wzmacniaczem Yamahy.

 

Co do gramofonu - tutaj nie mam kompletnie pojęcia. Nigdy nie miałem do czynienia z gramofonem. Więc zdaję się na wasze podpowiedzi. Widzę, że gramofony można już od 800 PLN dostać, więc nie stwarza to większych kłopotów z kasą. Ktoś może podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze gramofonu ? Są jakieś istotne cechy gramofonu czy rozwiązania konstrukcyjne, które należy brać pod uwagę przy porównaniach?

 

Z góry serdeczne dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, pozostałbym przy elektronice Yamaha. Można pójść w dwóch kierunkach - zdecydować sie na amplituner Yamaha R-N500 oraz odtwarzacz CD-S300 lub wybrać klasyczny wzmacniacz stereofoniczny A-S301 oraz odtwarzacz z funkcjami sieciowymi CD-N301. Moim zdaniem pod względem jakości brzmienia opcja druga jest lepsza, po prostu wzmacniacz A-S301 oferuje trochę więcej niż amplituner.

Kwestia kolumn - jak najbardziej można przyjrzeć się ofercie Wharfedale, jednak kolumna Diamond 10.7 będzie zbyt duża do Twojego pomieszczenia, uzyskasz efekt odwrotny do zamierzonego. Ilośc basu, jego nadmiar i brak kontroli nie bedą sprzyjały przyjemnymi odsłuchowe. Znacznie lepsza opcją w Twoim przypadku jest Wharfedale Diamond 10.6 lub najnowsza, moim zdaniem lepsza seria Diamond 230 lub Diamond 240.

Wybierając jednak kolumny bardziej stawiałbym na bardzo dynamiczną, szybką kolumnę Melodika BL40 lub Dynavoice DF-5. Świetnym rozwiązaniem dla Ciebie byłyby także polskie kolumny Pylon Audio Sapphire 25.

W kwestii natomiast wyboru gramofonu proponuję Pro-Jec Debut Carbon DC (najlepiej z wkładka 2-Red) lub Rega RP1 czyli klasyczna, brytyjska konstrukcja.

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie rozważam potrzebę zakupu odtwarzacza CD - chciałbym mieć jednak możliwość posłuchania oryginalnych płyt CD, których sporo mam. Ale oczywiście CD zawsze mogę dokupić później.

 

Yamaha ma do dyspozycji prosty model odtwarzacza który jeśli z czasem uznasz za potrzebny po prostu dokupisz.

Jeśli chodzi o wzmacniacz zdecydowanie przekonuje mnie zaproponowana Yamaha RN 500.

Mam pytanie natury ogólnej odnośnie marki Yamaha - czy takie marki jak Pioneer, Sony, Denon, Harman Kardon i tym podobne - czy warto rozważać wzmacniacze takich firm dla porównania (chodzi mi o dźwięk, jakość podzespołów, etc.)? Czy Yamaha jest po prostu lepsza ?

To bardzo dobry wzmacniacz ze świetnymi funkcjami. Oczywiście możesz go porównać do innych podobnych urządzeń. Może się okazać że barwa dźwięku np. w Denonie który gra spokojniej bardziej Ci odpowiada. ta Yamaha jest w miarę uniwersalna i przy większości kolumn spisuje się dobrze a przy tym jest multi funkcjonalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Porównałem kolumny zaproponowane przez ajacz czyli Melodika BL 30 i przez S4Home czyli ELAC FS 77. Elac parametrami depta Melodikę. Tyle, że Melodika kosztuje 1500 PLN za zestaw kolumn, a jedna kolumna Elaca kosztuje 2 tys. PLN. (Klipsch RF 62 II odpadają ze względu na pozłacane membrany - estetyczna kakofonia jak złote felgi w niebieskim subaru ;) ). Suma sumarum kompletnie nie znam tych firm ale pasmo przenoszenia i gabaryty są raczej na korzyść Elaca, tylko ta cena... Jeszcze jedno - zdecydowanie celowałbym w system trójdrożny (Melodika to dwudrożny a Elac 2,5 drożny).

 

Elac to także kolumna 2 drożna. Patrzenie na plakietki nie wiele tu wniesie. ELAC jest kolumną po prostu lepsza brzmieniowo ale też dużo droższą. Z małych tańszych konstrukcji polecam Ci właśnie Melodike BL 30, Dali Zensor 5 oraz Roth Oli RA3.

 

A czy moglibyście się wypowiedzieć o takich kolumnach jak: Wharfedale Diamond 10.7 - cenowo plasują się pomiędzy Melodiką a Elaciem (można kupić 2 sztuki za 2 - 2,5 tys. PLN) a pasmo mają przesunięte ku dołowi (już od 30 Hz zaczynają) no i są trójdrożne (jak Pan Bóg przykazał, heh). Przekonują mnie absolutnie wizualnie, cenowo i parametrycznie. No i kwestia jakby współgrały z wspomnianym wzmacniaczem Yamahy.

 

Nie polecam Ci tych kolumn. Kwestia drożności kolumn nie jest istotna. Podział na drożności może wnieść więcej wad niż korzyści więc tego parametru nie powinieneś brać pod uwagę. Choć wiem że w starszych czasach przy zakupie Tonsili ybł to jeden z głównych aspektów wyboru. To się zmieniło przez lata.

 

Whatfedale ma dobrze schodzący i kontrolowany bas jednak jego góra pasma jest jazgotliwa i zniekształcona. W połączeniu z jaśniejszą i ostrzej grająca Yamahą wyjdzie słabo. Jeśli szukasz czegoś pomiędzy Melodiką a Elac'iem rozważ także kolumny Yamaha NS 555:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do gramofonu - tutaj nie mam kompletnie pojęcia. Nigdy nie miałem do czynienia z gramofonem. Więc zdaję się na wasze podpowiedzi. Widzę, że gramofony można już od 800 PLN dostać, więc nie stwarza to większych kłopotów z kasą. Ktoś może podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze gramofonu ? Są jakieś istotne cechy gramofonu czy rozwiązania konstrukcyjne, które należy brać pod uwagę przy porównaniach?

 

W przypadku gramofonu za ta cenę wielość będzie podobnej konstrukcji. Możesz popatrzeć na sposób napędu, wkładkę oraz przedwzmacniacz. Choć w tej cenie wybór zaproponowanego Marantza jest bezpieczny.

 

Pozostaje do Twojej dyspozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za konkretniejsze zestawienia.

Korektor graficzny odpada - OK - przyjąłem do wiadomości.

 

Porównałem sobie zestawy od ajacz i S4home. Myślę, że zestaw z Yamahą jest zdecydowanie lepszy. Wzmacniacz Yamahy bije Onkyo pod praktycznie każdym względem - od mocy na kanał po obecne gniazdo USB czy LAN. A różnica w cenie 300 PLN - bezdyskusyjna przewaga Yamahy.

 

Faktycznie rozważam potrzebę zakupu odtwarzacza CD - chciałbym mieć jednak możliwość posłuchania oryginalnych płyt CD, których sporo mam. Ale oczywiście CD zawsze mogę dokupić później.

 

Czyli zostaje wzmacniacz, kolumny i gramofon.

 

Jeśli chodzi o wzmacniacz zdecydowanie przekonuje mnie zaproponowana Yamaha RN 500.

Mam pytanie natury ogólnej odnośnie marki Yamaha - czy takie marki jak Pioneer, Sony, Denon, Harman Kardon i tym podobne - czy warto rozważać wzmacniacze takich firm dla porównania (chodzi mi o dźwięk, jakość podzespołów, etc.)? Czy Yamaha jest po prostu lepsza ?

 

Porównałem kolumny zaproponowane przez ajacz czyli Melodika BL 30 i przez S4Home czyli ELAC FS 77. Elac parametrami depta Melodikę. Tyle, że Melodika kosztuje 1500 PLN za zestaw kolumn, a jedna kolumna Elaca kosztuje 2 tys. PLN. (Klipsch RF 62 II odpadają ze względu na pozłacane membrany - estetyczna kakofonia jak złote felgi w niebieskim subaru ;) ). Suma sumarum kompletnie nie znam tych firm ale pasmo przenoszenia i gabaryty są raczej na korzyść Elaca, tylko ta cena... Jeszcze jedno - zdecydowanie celowałbym w system trójdrożny (Melodika to dwudrożny a Elac 2,5 drożny).

 

A czy moglibyście się wypowiedzieć o takich kolumnach jak: Wharfedale Diamond 10.7 - cenowo plasują się pomiędzy Melodiką a Elaciem (można kupić 2 sztuki za 2 - 2,5 tys. PLN) a pasmo mają przesunięte ku dołowi (już od 30 Hz zaczynają) no i są trójdrożne (jak Pan Bóg przykazał, heh). Przekonują mnie absolutnie wizualnie, cenowo i parametrycznie. No i kwestia jakby współgrały z wspomnianym wzmacniaczem Yamahy.

 

Co do gramofonu - tutaj nie mam kompletnie pojęcia. Nigdy nie miałem do czynienia z gramofonem. Więc zdaję się na wasze podpowiedzi. Widzę, że gramofony można już od 800 PLN dostać, więc nie stwarza to większych kłopotów z kasą. Ktoś może podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze gramofonu ? Są jakieś istotne cechy gramofonu czy rozwiązania konstrukcyjne, które należy brać pod uwagę przy porównaniach?

 

Z góry serdeczne dzięki za wszelkie podpowiedzi.

 

Trochę jestem zdziwiony po pierwsze jaka różnica mocy ? to bzdura lan w Onkyo jak najbardziej ale przy zakupie aces pointa (60-100 zł) a tak poprzez skętkę i jest ok brzmienie na kożyść zdecydowanie Onkyo a jak chcesz wyzszy model to proponuje BL40 Melodike ale uważam że była by za duża jak na twoje pomieszczenie ....pytanie zasadnicze czy słuchałes wymienionych zestawów czy tylko opierałes sie na suchych danych z neta ?. a usb też jest w Onkyo tak apropo.a porównywanie kolumn w tak skrajnych cenach mija sie z celem choć uważam ze za te pieniążki Melodika ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości.(Promocja BL 30 niestety skończyła sie już aktualna cena wyjsciowa to 1795 zł)

 

Pozdrawiam

 

Oczywiście mowa o TX 8050 Onkyo jeśli chcesz iść ta drogą strumieniowania w jednym klocku,zmyliła mnie nagła zmiana na strumieniowanie zamiast wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

zdecydowałem, że najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku będzie:

1. Yamaha R-N301 (wiem, że amplituner, ale posiada port LAN);

2. Yamaha CD-S300 - odtwarzacz CD z portem USB (istotne w moim przypadku);

3. Wharfedale Diamond 10.6 lub Canton Chrono 507.2;

4. gramofon dokupię później.

 

Myślę, że taki zestaw jest najrozsądniejszy cenowo i dwoma klockami załatwiam 5 istotnych rzeczy: wzmacniacz, radio, CD, LAN i USB.

 

Kwestia tylko jedna zostaje - które z tych zestawów kolumn lepiej nadadzą się do mojego 15 m2 pokoju ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat popchnąłem. Byłem wczoraj na odsłuchach w salonie.

 

Skompletowałem i zamówiłem taki zestaw:

1. Amplituner Yamaha R-N500.

2. Odtwarzacz CD Yamaha CD-S300.

3. Klipsch R-28F.

 

Odbiór w piątek. Zobaczę, jak to będzie u mnie grało.

Podzielę się oczywiście wrażeniami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

zdecydowałem, że najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku będzie:

1. Yamaha R-N301 (wiem, że amplituner, ale posiada port LAN);

Skompletowałem i zamówiłem taki zestaw:

1. Amplituner Yamaha R-N500.

A jednak...

 

Jesli byłeś na odsłyuchu i podobała ci się ta konfiguracja to nie bedziesz załował. To dobry wzmak i fajne głośniki. Miłych odsłuchów!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak...

 

Jesli byłeś na odsłyuchu i podobała ci się ta konfiguracja to nie bedziesz załował. To dobry wzmak i fajne głośniki. Miłych odsłuchów!!

 

Tak, gościu na miejscu zaproponował takie upusty cenowe, że wymieniłem R-N301 na R-N500 :)

Amplituner będzie dla mnie mega wygodny, bo oprócz odtwarzania po sieci za pomoca np. DLNA to ma jeszcze USB z odtwarzaniem FLAC. Dla mnie absolutnie wszystko, co potrzeba.

A podczas odsłuchu w salonie - Klipsch pozamiatał wszystko, co brałem pod uwagę: Canton, Monitor Audio, Dali, Taga, Jamo i JBL.

 

Dzięki serdeczne wszystkim za wszelkie uwagi i sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.