Skocz do zawartości
IGNORED

ODTWARZACZ CD DO 2,5 TYS. ZŁ - AWARYJNOŚĆ


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Oczywiscie zdajesz sobie sprawę że napęd CD to nie tylko laser. Po za tym taki wyswietlacz tez potrafi wysiąść.

 

Laser i sekcja cyfrowa. Aczkolwiek nie rozumiem Twojego strachu. Kondensatory w zasilaczu 35-letniej Yamahy B-2 trzymają pojemność fabryczną. Współczesne klocki po 10 latach się rozlecą. A ten wyświetacz to niezły żart :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Aczkolwiek nie rozumiem Twojego strachu

 

Może po prostu po ostatnich przejsciach z audio analogue i pioneerem chcę włączyc CD player i nie bac się że cos zaraz padnie. W tym zgadzam sie z kolegą numikiem.

 

Co np...?

 

Yamaha cd s 1000? Tymbardziej że yamaha wznawia produkcję tego modelu jak sie dzis dowiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Może po prostu po ostatnich przejsciach z audio analogue i pioneerem chcę włączyc CD player i nie bac się że cos zaraz padnie. W tym zgadzam sie z kolegą numikiem.

 

 

Jaki to Pioneer i co się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim sprzęcie co posiada autor wątku to większość CD do 2,5 nowych zagra podobnie i bedą małe zmiany ,wiem bo sam przerabiałem temat CD do tej kwoty a resztę toru mam trochę lepszy

Wybór jest prosty tutaj kup marantza 6004 lub 6005 i po sprawie , w tej cenie za nowe to przodujące urządzenie ,sam miałem i grał dobrze a sprzedałem jak nówkę za jakieś 800 złotych

Używany za 2.5 złotych już można trafić na fajny i dużo lepiej grający niż te nowe budżetowe , tyle ze czasem trzeba mieć szczęście

Ktoś napisał o plikach ze stremer , trzeba dać dużo za stremera żeby osiągnąć granie jak z CD 2,5 , śmiało mogę powiedzieć ze dwa razy .Granie z plikow nie jest tanie jeśli chce się dobre brzeminie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał o plikach ze stremer , trzeba dać dużo za stremera żeby osiągnąć granie jak z CD 2,5 , śmiało mogę powiedzieć ze dwa razy .Granie z plikow nie jest tanie jeśli chce się dobre brzeminie

Hmmmmm...

To zależy od reszty toru i przygotowania np.lapka czyli stery, playery, fidelizer przed odsłuchem, kabel USB etc.

Ja śmiem twierdzić, że CD dobrze zripowana do bezstratnego pliku i puszczona przez USB audio (asynchr.) w DACu zagra lepiej niż ta sama plyta z CDka, a o gęstych plikach nie wspomnę.

Mam jeszcze na stanie CD ktory niegdyś kosztował 2,5 i w swojej cenie nie miał konkurencji jesli chodzi np. o średnicę i wokale, a po modyfikacji toru w buforze lampowym to już chyba nie ma o czym gadać.

Czasami puszczę coś, ale i tak przez coax. więc bufor lampowy pominięty, ale coaxial i CA SM6 swoje robią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Przy takim sprzęcie co posiada autor wątku to większość CD do 2,5 nowych zagra podobnie i bedą małe zmiany ,wiem bo sam przerabiałem temat CD do tej kwoty a resztę toru mam trochę lepszy

Wybór jest prosty tutaj kup marantza 6004 lub 6005 i po sprawie , w tej cenie za nowe to przodujące urządzenie ,sam miałem i grał dobrze a sprzedałem jak nówkę za jakieś 800 złotych

Używany za 2.5 złotych już można trafić na fajny i dużo lepiej grający niż te nowe budżetowe , tyle ze czasem trzeba mieć szczęście

Ktoś napisał o plikach ze stremer , trzeba dać dużo za stremera żeby osiągnąć granie jak z CD 2,5 , śmiało mogę powiedzieć ze dwa razy .Granie z plikow nie jest tanie jeśli chce się dobre brzeminie

wiesz, u mnie to będzie transport z Audio-GD nfb-28 do spokojnej muzy i Myryad z20 do ostrej i szybkiej, więc zależy mi bardziej na znośnym transporcie, gwarancji i spokoju na parę lat, to nie będzie grać bez DAC. Wyglada na to, że Pioneer jednak bardziej awaryjny od reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Ja bym celował w yamahę cd s 700. Gra ok i ma bardzo dobry napęd CD opracowany przez Yamahę

tak, to faworyt chyba z tej półki, posłucham jak Vincent się sprawuje w rywalizacji z Yamahą, jeśli wyraźnie lepiej może się skuszę, Pioneer już odpadł, on jednak jest bardziej awaryjny od reszty, Marantz też ma szanse, NAD niewielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

tak, to faworyt chyba z tej półki, posłucham jak Vincent się sprawuje w rywalizacji z Yamahą, jeśli wyraźnie lepiej może się skuszę, Pioneer już odpadł, on jednak jest bardziej awaryjny od reszty, Marantz też ma szanse, NAD niewielkie

 

Co do awaryjnosci..Nie było zadnych sygnałów o awariach yamahy cd s 700, a nie tylko ja ją miałem na forum. Natomiast wysyp awarii Pioneera był zastanawiający. Co z tego że cena atrakcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

W innym wątku napisałeś że Yamaha to solidna firma w odróżnieniu od Pioneera. Mam nadzieję że miałeś na myśli urządzenia nowe.

 

Tak. Dodałem pózniej że chodzi mi o najnowszą linię stereo Pioneera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmmmm...

To zależy od reszty toru i przygotowania np.lapka czyli stery, playery, fidelizer przed odsłuchem, kabel USB etc.

Ja śmiem twierdzić, że CD dobrze zripowana do bezstratnego pliku i puszczona przez USB audio (asynchr.) w DACu zagra lepiej niż ta sama plyta z CDka, a o gęstych plikach nie wspomnę.

Mam jeszcze na stanie CD ktory niegdyś kosztował 2,5 i w swojej cenie nie miał konkurencji jesli chodzi np. o średnicę i wokale, a po modyfikacji toru w buforze lampowym to już chyba nie ma o czym gadać.

Czasami puszczę coś, ale i tak przez coax. więc bufor lampowy pominięty, ale coaxial i CA SM6 swoje robią.

Mowię tutaj o stremerze a nie o dacu i np laptopie jako transport , stremer dla mnie to granie z plików za pomocą sieci z servera

Mam stremer Majki ds który tani nie był ale jego dać na pokładzie jest słaby , gra gorzej niż CD za2,5 złotych , oczywiście wyjściem było by tutaj dodatkowy dac lepszy niz ten co siedzi w Majik-u

Trochę nie przemyślałem bo mogłem kupić tańszy stremer i dużo lepszy dać , ale miałem nadzieje ze ten dać w Majk będzie na dobrym poziomie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowię tutaj o stremerze a nie o dacu i np laptopie jako transport , stremer dla mnie to granie z plików za pomocą sieci z servera

Mam stremer Majki ds który tani nie był ale jego dać na pokładzie jest słaby , gra gorzej niż CD za2,5 złotych , oczywiście wyjściem było by tutaj dodatkowy dac lepszy niz ten co siedzi w Majik-u

Trochę nie przemyślałem bo mogłem kupić tańszy stremer i dużo lepszy dać , ale miałem nadzieje ze ten dać w Majk będzie na dobrym poziomie

Nie wiem, ja jakoś nie narzekam na DAC w CA SM6, może gdybym miał bezpośrednie porównanie z Heglem albo M2tech Young, tego drugiego słuchałem w dobrym towarzystwie przez słuchawki.

 

Właśnie jest na allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w magie DACow nei do konca wierze. Co wiecej mialem Hegel HD20, teraz mam Vincenta CD400 i mi bardziej w systemie pasuje Vicek. Nie mowie ze jest lepszy ale subiektywnie lepiej mi to gra, stad zawsze warto posluchac. Mialem tez Cd takie jak Rotel RCD-991, Atoll CD100, Naim CD5x, Cyrus 8x, Roksan Caspian M1 i nie sadze zeby jakosciowo Vicek im ustepowal, gra inaczej ale wcale nie gorzej. Warto zwrocic uwage na to CD, serio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

ja w magie DACow nei do konca wierze. Co wiecej mialem Hegel HD20, teraz mam Vincenta CD400 i mi bardziej w systemie pasuje Vicek. Nie mowie ze jest lepszy ale subiektywnie lepiej mi to gra, stad zawsze warto posluchac. Mialem tez Cd takie jak Rotel RCD-991, Atoll CD100, Naim CD5x, Cyrus 8x, Roksan Caspian M1 i nie sadze zeby jakosciowo Vicek im ustepowal, gra inaczej ale wcale nie gorzej. Warto zwrocic uwage na to CD, serio.

bardzo na to cd zwracam uwagę, zapewniam :), a DAC są różne, ale to od systemu zależy, akustyki, słuchanej muzy, u mnie Schiit Bifrost czy RDAC średnio się wpasowały, a audio-gd nfb-28 świetnie do 1/2 moich płyt jak King Crimson, Pink Floyd, Genesis, Camel, Dead Can Dance itp. - kolosalna poprawa. Ale do drugiej połowy rocka - za chudo i za wysoko w moim systemie, ale od czego jest Myryad z20 - robi spektakl, czuję zło gdy Rogucki chce je wyrażać i potrafi zamaskować wady wielu rockowych płyt, jak Queen, Jethro Tull, wczesna Metallica itp. a z Comy, Rammsteina czy Pain of Salvation robi już niezły show z megadołem i świetnym mięskiem w riffach.

 

Polecam spróbować, ale każdy system może dać inne wyniki, mamy też różne odczucia słuchowe. Ja bez tych 2 DAC nie wyobrażam sobie słuchania mojej muzyki

 

Numik , podjedż i posluchaj Xindaka z linka , myślę że zbijesz jeszcze cenę .

 

http://allegro.pl/xindak-muse-se-z-wystawy-salonu-promocja-i5441552525.html

 

ło matko, jaki brzydal :), ja rozważam Xindak Muse 2.0, nie powiem że nie, odrobiłem lekcje i jadę na odsłuchy przygotowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

ło matko, jaki brzydal :), ja rozważam Xindak Muse 2.0, nie powiem że nie, odrobiłem lekcje i jadę na odsłuchy przygotowany :)

 

Przyznam że przez chwile brałem pod uwage jakiegos Xindaka, ale był tu ktos na forum z ciągle psującym sie Xindakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Tak. Dodałem pózniej że chodzi mi o najnowszą linię stereo Pioneera

 

Od mniej więcej 20 lat Pioneer ma niewiele do powiedzenia w audio. Wcześniej była to jedna z bardziej zasłużonych firm na świecie. Jedna z nielicznych która produkowała własne lasery, napędy i przetworniki. Dźwiękowo równała do najlepszych w swoim czasie. Te urządzenia chodzą do dziś oferując nadal bardzo dobrą jakość. Na pewno niedostępną nie tylko dla współczesniej budżetówki ale i sprzętu sporo droższego. Warunkiem jest dobrze dobrana konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Od mniej więcej 20 lat Pioneer ma niewiele do powiedzenia w audio. Wcześniej była to jedna z bardziej zasłużonych firm na świecie. Jedna z nielicznych która produkowała własne lasery, napędy i przetworniki.

 

Cos w tym jest. Kiedys Pioneer robił własne napędy, teraz napędy dla nich robi firma robiąca kiedys telewizory :) to musiało się nie udac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Lasery PEA i PWY chodzą po 20 lat. Napędy Stable Platter wraz z laserami używane są przez firmy takie jak Wadia czy Theta. Przetworniki 1-bitowe należały do najnowocześnijszych w swoim okresie. Do dziś dają się świetnie zaaplikować. Gwoli ścisłości jednak Yamaha także robia swoje przetwoniki. Także 1-bitowe MASH. Można je znaleźć w modelach CDX1030/1050 i 1060.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One chyba tez w Technicsach byly?

 

Discomaniak, ogolnie madrze piszesz I na pewno masz duzo racji jednak z zakupem sprzetu uzywanego jest jak z hazardem...duzo osob gra a malo wygrywa I nawet ten, ktory sie zna bardzo dobrze moze stracic. Ja z natury hazardzista nie jestem, moze stad wole kupic cos na gwarancji I przed jej uplywem sprzedac klocek I kupic nastepny :) Dodatkowo (moze jestem zbyt wyczolony) sprzet bym wolal naprawiac w autoryzowanym serwisie a najlepiej u producenta a to kosztuje ok 75 funtow za godzine pracy-droga zabawa, ale po przegladzie I wymianie np jakiejs czesci masz znowu gwarancje :) Pewnie sa audiofile, ktorzy potrafia sami wymienic co trzeba, ale ja sie do nich nie zaliczam niestety. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One chyba tez w Technicsach byly?

 

Discomaniak, ogolnie madrze piszesz I na pewno masz duzo racji jednak z zakupem sprzetu uzywanego jest jak z hazardem...duzo osob gra a malo wygrywa

Ot porownanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer już odpadł, on jednak jest bardziej awaryjny od reszty, Marantz też ma szanse, NAD niewielkie

Bzdura rozdmuchana przez kila osób na forum .

PD 50 dzięki polityce Pioneera można kupić w wielu marketach a do tego na raty bez odsetek i masa ludzi go kupuje więc jak w KAŻDYM sprzęcie niezależnie od ceny trafiają się egzemplarze wadliwe . Cena wyjściowa była 2600zł a obecna około 1800zł co jest mega oakazją jak za tak grający , zbudowany i wyposażony odtwarzacz .

 

Tu przyznam Ci rację co do trwałosci nowych sprzętów bo chodzi o Pioneera PD 10 którego kupiłem tanio ale bez gwarancji i po 3 miesiącach padł napęd

Przerabialiśmy to w innym wątku i dalej to powielasz.

PD 10 który miałeś a PD 50 mają inne napędy .

 

Jakbym miał kupować coś nowego w tej kasie to TYLKO PD50 .

Albo poszukać jeszcze nowego Stream Magic 6 za 2000zł + Marantz CD52 jako transport za 250zł + kabel Profigole PGA 4000 za 100zł

Będzie i CD i BDB DAC + świetne radio internetowe . Podepniesz sobie dysk zewnętrzny i będziesz mógł słuchać flaków .

 

Zanim padnie o awaryjności CD52...

Tam jest CDM4/19 . Jeden z najlepszych napędów ever . Jedyne co pada w niektórych egzemplarzach to zębatka od wysuwania tacki .

Nowe są po 50zł . Miałem kilkadziesiąt odtwarzaczy z tym transportem i ani jeden nie wykazywał objaw zużycia !

A nawet jak padnie to dawcę Philipsa z takim samym napędem można kupić za około 80zł .

Zresztą za drugie 250zł można kupić drugi na zapas a i tak taki nie zajechany przeżyje nawet te które jeszcze nie są w sprzedaży .

 

Pioneer tez ma fajne i trwałe napędy ale cena ewentualnej naprawy już jest nieco wyższa i wysoka w niektórych , najwyższych modelach .

 

jednak z zakupem sprzetu uzywanego jest jak z hazardem

Przed zakupem trzeba zapytać tego co zna daną markę i dany odtwarzacz ;)

 

I nawet ten, ktory sie zna bardzo dobrze moze stracic.

Na kilkadziesiąt Marantzów ze wspomnianym napędem jeden trafił mi się w średnim stanie .

Koszt jest wart poniesienia ryzyka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Przerabialiśmy to w innym wątku i dalej to powielasz.

PD 10 który miałeś a PD 50 mają inne napędy .

 

Ustaliłem tez że napędy inne ale FIRMA TA SAMA: orion. Co dowodzi że padały zaówno PD 50 jak i mój PD 10 z tymi samymi objawami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.