Skocz do zawartości
IGNORED

Jeśli lampa, to gdzie?


Gość Tubatoon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Dzień dobry,

Chciałbym spróbować hybrydowego toru lampowo-tranzystorowego.

W związku z tym mam pytanie: czy umiejscowienie lampy w danym elemencie toru ma znaczenie dla brzmienia całości?

Przy tej samie klasie elementów, czy któraś z poniższych konfiguracji zagra lepiej?

  1. CD z lampą na wyjściu --------> tranzystorowy wzmak
  2. CD z tranzystorem na wyjściu -------> hybrydydowy wzmak z lampą w przedwzmacniaczu

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że taniej będzie znaleźć wzmacniacz z lampowym przedwzmacniaczem. A efekt podobny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że taniej będzie znaleźć wzmacniacz z lampowym przedwzmacniaczem. A efekt podobny.

 

Niekoniecznie wszystko jest kwestią preferencji. Jest tyle różnych odtwarzaczy z lampami i każdy inaczej brzmi. Ja akurat mam lampy w odtwarzaczu i we wzmacniaczu jest co najmniej fajnie. Wiadomo każda Pliszka swój ogonek chwali. Proponuję Ayona od jedynki w górę. Teraz już sama jedynka nie jest produkowana ale jakbyś wyrwał 1sc albo jeszcze lepiej 1sx to są fajne odtwarzacze. Ja mam cd2 i na razie nie mam zamiaru zmieniać, ponieważ nie dysponuję wystarczająca kasą aby godnie zastąpić mojego CD2.

Można jeszcze inaczej klasyczny odtwarzacz (bez lamp) i do tego pełna lampa ale to trzeba posłuchać. Za chwilę będziesz miał mnóstwo różnych wpisów o wyższości jednych świąt nad drugimi. Tyle ilu użytkowników tyle różnych zdań.

Owocnych poszukiwań i doświadczeń pozdrawiam, Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyczniej jest mieć wzmak hybrydowy bo możesz do tego podłączyć kilka źródeł, nie tylko cd a brzmienie będzie lampowe.

Lama w cd to jednak ograniczenie. Słuchanie tylko z cd to jest ograniczenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie ograniczenia masz na myśli? Śmiem twierdzić że posługujesz się utartym stereotypem że jak lampa to związane z nią ograniczenia. Jakie? Napisz proszę. Z jakimi urządzeniami lampowymi miałeś do czynienia. Bo jakoś nie mogę dopatrzyć się ograniczeń zarówno w CD jak i w swoim wzmacniaczu lampowym (oczywiście w pewnych kategoriach cenowych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem,,że słuchanie tylko z cd to ograniczenie. Ja słucham trochę plików, trochę cd trochę spoty i same cd to ograniczenie.

 

Czyt ze zrozumieniem i czytaj stopkę - tam masz mój sprzęt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lama w cd to jednak ograniczenie.

 

Ok wziąłem pod uwagę tylko to zdanie choć do końca się nie zgadzam CD nie jest ograniczeniem. Pliki plikami kwesta o jakich plikach i jakiego pochodzenia mówimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD ograniczeniem, chyba odwrotnie. Na dzień dzisiejszym to pliki są ograniczeniem bo duuuużo większy wybór jest na płytach niż w plikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD ograniczeniem, chyba odwrotnie. Na dzień dzisiejszym to pliki są ograniczeniem bo duuuużo większy wybór jest na płytach niż w plikach.

 

Zgadzam się ale troszeczkę offtopujemy.W sumie chodzi o lampę pytanie padło tylko gdzie? Twierdzę że nie ma takiego pojęcia że lampa ogranicza i nie ma też takiego pojęcia jak za dużo lampy w lampie. Wszystko jest kwestią konfiguracji całego systemu. I tyle.Pozdrawiam, Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trafna uwaga.

Pod wzmacniacz hybrydowy wepniesz kilka źródeł i każde przejdzie przez zlampizowany element toru.

W przypadku zlampizowanego CD zostaje tylko płyta CD.

Więc z obu rozwiązań, lampa w CD jest mniej wszechstronna.

 

A propo jaki kolega ma budżet?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlampizowany CD i hybryda - tran tylko w koncowej fazie wzmocnienia sygnalu.

sluchalem ostatnio lekko stuningowanej cedeka - chinskiej jolidy z hybryda xindaka. tez lekko grzebnieta

za ta cene to gralo niezle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Najlepiej będzie kupić najpierw hybrydowy wzmacniacz. Wtedy rzeczywiście wszystko idzie przez lampę bez względu na rodzaj źródła.

Można do woli sobie testować CD i DAC z lampą lub tranzystorem i wybrać ile tej lampy w torze ma być.

 

Nie pomyślałem o tym w ogóle, dziękuję Wam za naprowadzenie mnie na ten trop.

 

Budżet narazie nieustalony, ale myślę o wzmacniaczu Vincenta. Dlaczego: bo mają kręciołki bass/treble. Dla mnie to kluczowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć te Vincenty bardzo muzykalne piece.

A kręciołki po to są co nie.

 

Jeszcze jest takie coś zwane prosiaczek od musical fidelity, tzw. bufor lampowy, wpinasz w sygnał i masz lampę po drodze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Proszę nawet jest na allegro nowa wersja v8.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampizacja cd oczywiście. A jeszcze lepiej przetwornika. Wtedy z czasem można zmienić napęd na lepszy, a od niego też dużo zależy. Drugim elementem z lampą powinien być pre. I w warunkach amatorskich na tym koniec. Być może chwilowy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie kupić najpierw hybrydowy wzmacniacz

no wlasnie nie

piszac o jolidzie mialem na mysli cedeka z lampka...

hybrydowy wzmacniacz to potem..

no i patrz zeby miec duzo pradu na wyjsciu z takiego odtwarzacza. zeby ladnie sie zgrywal z piecem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Lampizacja cd oczywiście. A jeszcze lepiej przetwornika. Wtedy z czasem można zmienić napęd na lepszy, a od niego też dużo zależy. Drugim elementem z lampą powinien być pre.

 

Najlepiej będzie kupić najpierw hybrydowy wzmacniacz.

no wlasnie nie

piszac o jolidzie mialem na mysli cedeka z lampka...

 

Coż, może się okazać, że CD z lampą plus hybrydowy wzmacniacz z lampą w pre to za dużo lampy w lampie.

 

Nie chcę też kombinować z lampizacją CD/DVD i/lub DAC i potem eksperymentować z lampami w każdym z tych elementów.

Ogólnie, nie bawi mnie żonglowanie klockami i przerzucanie ton sprzętu. Są ważniejsze sprawy w moim życiu i przyjemniejsze zajęcia niż uleganie "audiofilia nervosa".

Chcę maksymalnie zawęzić swoje opcje, pójść na trzy, cztery odsłuchy, kupić, przynieść, podłączyć i słuchać muzyki.

 

Zakładam, że prawie wszystko zagra lepiej niż moje obecne graty, tak więc pierwszy sprzęt, który wywoła uśmiech na gębie zostaje i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zbyt dużo lampy sie nie martw - mam dwa elementy w torze ( może i trzy licząc phono pre) i jest zacnie. Z hybryd polecam posłuchać Haiku, byłem oczarowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

o zbyt dużo lampy sie nie martw - mam dwa elementy w torze ( może i trzy licząc phono pre) i jest zacnie. Z hybryd polecam posłuchać Haiku, byłem oczarowany.

 

Lepiej zacznę od jednej, zupełnie nie wiem czy mi takie granie spasuje.

 

A Haiku nie ma kręciołków bass/treble, choć wyglądaje ładnie (Primare?) i nie kosztują za wiele.

 

Ha, Haiku Ganymede, to jest chyba TO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwałem potrzeby posiadania kręciołków ;) Warto się uśmiechnąć do p.Wiktora - produkt zacny, dopracowany i polski ;) Genialna separacja planów, hektary przestrzeni, wokale. Reszta kwestia spasowania i gustu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę maksymalnie zawęzić swoje opcje, pójść na trzy, cztery odsłuchy, kupić, przynieść, podłączyć i słuchać muzyki.

 

dowcipniś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowcipniś :)

 

Trafne spostrzeżenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafne spostrzeżenie

 

ludzie 20-30 lat pracują nad systemem / mami...

a kolega Tubatoon chciałby dostać zniżkowy bilet na nirvanę?

w 2 tygodnie zamknąć temat?

odważna teza....

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, lat temu około piętnastu też wydawało mi się że "jedną lampą w torze zamknę temat lampowego brzmienia" po wielu błędach wylądowałem z Manleyem i Ayonem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż, może się okazać, że CD z lampą plus hybrydowy wzmacniacz z lampą w pre to za dużo lampy w lampie.

sa ludzie ktorzy maja ppo 20 lamp w torze i jak by mogli to by wlozyli wiecej...

 

Chcę maksymalnie zawęzić swoje opcje, pójść na trzy, cztery odsłuchy, kupić, przynieść, podłączyć i słuchać muzyki.

to w takim wypadku zapomnij o lampie

lampowe zabawki w sumie nigdy nie sa "plug and play". zawsze sa jakies takie czy inne problemy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa ludzie ktorzy maja ppo 20 lamp w torze i jak by mogli to by wlozyli wiecej...

 

 

to w takim wypadku zapomnij o lampie

lampowe zabawki w sumie nigdy nie sa "plug and play". zawsze sa jakies takie czy inne problemy

 

No cóż można napisać dopisać. W ostatnim zdaniu Kolega "mateuszek" ma rację.

Założycielowi tematu proponuję zapoznać się chociaż teoretycznie poczytać o lampie, albo najlepiej posłuchać kilku wzmacniaczy lampowych innej drogi nie ma :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchać, wybrać co pasuje i grać i słuchać. Nie trzeba byc inżynierem żeby słuchać lampowego sprzętu. W hybrydach siedzą małe lampy, ktore bez obsługi mogą grać długie lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego, co zmarnuje opamp na wyjściu źródła - nie naprawi już żadna lampa, gdziekolwiek, ani żaden kabel, jakikolwiek by nie był. Dlatego - wyjście źródła jest tak ważne, reszta to w zasadzie konfekcja. Ważna, nawet bardzo, ale nie podstawowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.