Skocz do zawartości
IGNORED

Zacząłem aranżować swój pokój pod odsłuch


yeahmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w trakcie remontu pokoju, chcę uzyskać dobrą jakość odsłuchu.

 

Kolumny: Pylon Audio Sapphire 25

Wzmacniacz: Stary Kenwood, planuję zmianę na coś lepszego, za ok 800-1000zł (propozycje mile widziane)

Wymiary: 4,20 x 3,50 [m] (wysokość 2,5m)

Ściany z grubej cegły, ściany regips, sufit też regips z tapetą baranka. Podłoże to panele podłogowe pod którą znajduje się 4-5mm gąbka.

 

Jestem otwarty, pytajcie, proponujcie itd. Dzięki!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik z komputerem mocno przeszkadza - nie powinno nic stać między miejscem odsłuchu , a bazą kolumn. Te piankowe piramidki NIC nie dają. W to miejsce poszukaj dyfuzorów Schroedera ( mogą być z polistyrenu - są tańsze niż drewniane ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wypełniłem panele watą i wata mi sięga do samego końca deski. Więc wata ma w sumie 10-11cm, i deska tyle samo. Tył panela zakleiłem czarnym streczem. Czy jak będę panel wieszał na ścianie to go podwiesić na czymś, aby odstawał od ściany jakieś 5cm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wypełniłem panele watą i wata mi sięga do samego końca deski. Więc wata ma w sumie 10-11cm, i deska tyle samo. Tył panela zakleiłem czarnym streczem. Czy jak będę panel wieszał na ścianie to go podwiesić na czymś, aby odstawał od ściany jakieś 5cm?

 

Spróbuj go odstawić jeśli możesz, ale nie wieszaj od razu - wsadź jakis dystans i poeksperymentuj, czy daje to słyszalny efekt.

 

Widzę, że ogólnie doś pusto, więc jakiś dywan lub inne wygłuszenia mogłyby pomóc. Ale dodałeś wełny teraz więc najpierw posłuchaj.

 

powodzenia, fajnie, że zdecydowałeś się ruszyć temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go odstawić jeśli możesz, ale nie wieszaj od razu - wsadź jakis dystans i poeksperymentuj, czy daje to słyszalny efekt.

 

Widzę, że ogólnie doś pusto, więc jakiś dywan lub inne wygłuszenia mogłyby pomóc. Ale dodałeś wełny teraz więc najpierw posłuchaj.

 

powodzenia, fajnie, że zdecydowałeś się ruszyć temat.

 

No właśnie tak planuję, najpierw dac rowno do sciany a pozniej stopniowo zwiekszac odleglosc na profilu. Zastanawiam się nad dywanem, ale raczej nie chcę mieć grubego, takiego włochatego, czy zwykły płaski by pomógł?

No i za chwilę przestawiam biurko, bo stoi na przeciwko odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picasso to ja nie jestem, proponuję kupić dywan i mniej masywne biurko, zrób i zainstaluj więcej pułapek gdzie się tylko da (nie zapominaj o rogach między ściana a sufitem) jest tam sporo nie używanego miejsca. Niestety w tak małym pomieszczeniu kolumny zawsze będą blisko rogów pokoju co w pewnym stopniu zwęża scenę stereo i stwarza problemy w dolę. Podstawowy błąd odsłuchu w twoim przypadku to to że teraz jesteś zbyt blisko tylnej ściany więc pewnie słyszysz mulasty ciągnący się bas gdzieś w okolicy 45Hz i znikomy efekt stereo. Spróbuj ustawić to po mojemu, nic cię to nie kosztuje prócz czasu. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko szkoda bo przednią ścianę zrobiłem tydzień temu, ten korek i wysunięte panele. Szkoda ze wtedy Was nie zapytalem o rade zanim jeszcze zacząłem remontowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Na razie przestawilem biurko na przeciwko łóżka i nie stoi frontem tylko bokiem. Wiec tylna ściana jest praktycznie wolna. Jak wiedzę przy biurku to kolumny są po mojej lewej stronie, nie szkodzi to jednak, bo fotelem mogę się obrócić o 90 stopni i będę frontem do kolumn.

 

Te pulapki basowe w narożnikach czytałem ze nic nie dają. Póki co mam 6 paneli 100x50cm wypełnionych 10cm wata. Jutro będę je podwieszał na ścianach i może na suficie. Brakuje mi dyfuzorow ale juz mi budżet nie wystarcza i nie będę mógł sobie na nie pozwolić chwilowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten korek i wysunięte panele

Different już napisał co to daję, oczywiście łagodzi w pewnym stopniu echo, lecz nie jest to ustrój szerokopasmowy i więcej szkodzi niż wnosi.

Te pulapki basowe w narożnikach czytałem ze nic nie dają

Ja ostatnio czytałem że pianki działają najlepiej na niskie częstotliwości, dlatego u siebie całe ściany wyłożyłem gąbką do mycia naczyń.

Póki co mam 6 paneli 100x50cm wypełnionych 10cm wata. Jutro będę je podwieszał na ścianach i może na suficie.

Pomysł z pułapkami na suficie jest bardzo dobry i często stosowany.

Brakuje mi dyfuzorow

Jedyne czego Ci brakuję to dobrego źródła wiedzy na temat akustyki.

Zapewne bez biurka słucha Ci się znacznie lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Different już napisał co to daję, oczywiście łagodzi w pewnym stopniu echo, lecz nie jest to ustrój szerokopasmowy i więcej szkodzi niż wnosi.

 

Ja ostatnio czytałem że pianki działają najlepiej na niskie częstotliwości, dlatego u siebie całe ściany wyłożyłem gąbką do mycia naczyń.

Pomysł z pułapkami na suficie jest bardzo dobry i często stosowany.

 

Jedyne czego Ci brakuję to dobrego źródła wiedzy na temat akustyki.

Zapewne bez biurka słucha Ci się znacznie lepiej...

 

Biurko przestawiłem, teraz wygląda to tak jak na poniższym filmiku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jak Ci graf i audiomono doradzają, powinno być ok.

Wełnę możesz sobie umieścić jak chcesz, temat jest łatwy do skorygowania na ucho.

Zajmij się pochłanianiem częstotliwości <150Hz bo one robią największy problem.

Superchunk o którym mowa jest prosty i skuteczny. Wełna powinna być o stosunkowo niskim oporze przepływu powietrza przy możliwie dużej głębokości ustroju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam taki plan podwieszenia paneli. Co do Superchunków, to nie wiem czy je zastosuję, ponieważ wtedy meble nie będą mogły stać już przy rogu a co za tym idzie powierzchnia użytkowa pokoju się zmniejszy. Spróbuję czegoś innego. Ewentualnie zamontuję gąbki w narożnikach, tak mniej więcej od 1 metra do sufitu, nad meblami, aby mogły stać tam gdzie stoją.

 

vg4dhi.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek zrobisz to posłuchaj czy okno jak i drzwi nie zaburzają Ci sceny dźwiękowej, może być tak że jedna z kolumn będzie grać np. głośniej lub jedna z nich zniknie w pokoju a druga odda stereo płasko jak deska, okna jak i drzwi nie są lubiane w pomieszczeniu odsłuchowym zwłaszcza blisko kolumn jak i pierwszych odbić, ja myślałem że będą one na przeciwległej ścianie gdzie miały by "jednakowe" warunki co jest oczywiście bardzo ważne...ale trudno.

Co do Superchunków, to nie wiem czy je zastosuję, ponieważ wtedy meble nie będą mogły stać już przy rogu a co za tym idzie powierzchnia użytkowa pokoju się zmniejszy

Wiesz... albo użytkowy albo odsłuchowy, ja też na początku mojej zabawy posiadałem mały metraż użytkowy który wyglądał fatalnie (wszędzie panele, jakieś gąbki, dyfuzory diy) ogólnie pojęty "syf" ale kompromisów nie było- zawsze dobry dźwięk jest dla mnie priorytetem.

Ewentualnie zamontuję gąbki w narożnikach

A ty dalej swoje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardzo chciał, ale mieszkam jeszcze z rodzicami i nie wiem czy mi pozwolą na postawienie takich narożników. Popytam. Okno zasłaniam grubą zasłoną (pofałdowana), drzwi planuję otulić całe watą.

 

Dzisiaj zamontowałem LEDy na ścianie, jeszcze zostało tylko podwieszenie 2 paneli na suficie i 4 na ścianach bocznych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.