Skocz do zawartości
IGNORED

Kable jakie


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zestaw AV Marantz SR 7008 jako pre + końcówka mocy Audiolab 8000P i kolumny Monitor Audio RX8

Końcówka mocy jest spięta z głośnikami w BI wiringu kablami High preformance audio zakupiony w sklepie elektrycznym za około 15 zł metr przekroju 4mm i podobny drugi kabel o przekroju 2,5 mm.

Tu moje pytanie czy jakieś lepsze kabelki wniosą coś do mojego systemu.

 

Kable jakie sobie upatrzyłem to

Monkey Cable Clarity

QED ANNIVERSARY

Melodika PURPLE RAIN

 

Pytanie czy któryś z tych kabli polepszy dzwięk moich kolumienek i który najlepiej się nada.

Nie ukrywam ,że SR7008 jako pre w/g mojego widzi mi się wymagał by troszkę rozjaśnienia i wiecej detaliczności.

Gdy pod koncówkę mocy podłaczyłem jako pre fiio e07k dzwięk był w/g mnie ładniejszy

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey moze nie wypowiadaj sie ogolnikami? Gdyby sluchac takich zlotych rad to adepci uwierzyliby ze wzmacniacze graja tak samo. Zgodzisz sie z tym? Mi muda44 polecil qed ruby i jestem mega zadowolony wiec niech moze kazdy traktuje sprawy audio indywidualnie i wyraza swoje zdanie na podstawie doswiadczen z konkretnymi klockami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z moimi dotychczasowymi kablami jest również taki , że myślałem że one są z miedzi, a one sa tylko miedziowane, bo łatwo tą miedz z nich zetrzeć, choćby np zaciskami kolumn.

Inna sprawa zauważyłem dużą różnice miedzy single cable 4mm2, a podłaczeniu bi wiring, na dwóch osobnych kablach gra dużo lepiej.

 

 

 

 

Hey moze nie wypowiadaj sie ogolnikami? Gdyby sluchac takich zlotych rad to adepci uwierzyliby ze wzmacniacze graja tak samo. Zgodzisz sie z tym? Mi muda44 polecil qed ruby i jestem mega zadowolony wiec niech moze kazdy traktuje sprawy audio indywidualnie i wyraza swoje zdanie na podstawie doswiadczen z konkretnymi klockami

 

Świetny i nie drogi Qed Ruby.

 

Dokładnie którą wersję polecacie, tego kabelka, bo też jest ich kilka rodzajów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje skromne zdanie, zmień kolumny zanim zaczniesz szukać "niuansów" kabli głośnikowych- cena takich jest niestety dla niektórych zaporowa. Miałem okazję posłuchać MA8, dla mnie grały jakby ktoś założył na nie koc lub ręcznik jak kto woli. Na szczęście każdy posiada inny słuch i upodobania, dlatego też trzymam za Ciebie kciuki w poszukiwaniu idealnego brzmienia.

Ja co dzień słucham na różnych monitorach w moim CR i "jakieś" tam porównanie mam- przede wszystkim chodzi mi o górne pasmo, pogłos instrumentów jak i pomieszczenia które MA8 oddaje "słabo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej jest zmienic kable niz kolumny i dopiero po weryfikacji czy jest zmiana na plus probowac zmieniac kolumny

spróbuj tego qeda - 34zł/m to nie majątek albo przynajmniej sprobuj wypozyczyc ze sklepu za kaucją

 

kwestia kabli jest kontrowersyjna. Trzeba sobie zadać pytanie czy warto inwestować w kable, czy może lepiej dozbierać na lepsze kolumny czy wzmacniacz. Z poziomu systemu hifi za kilkanascie tysięcy zakup kabla jest dość oczywisty, ponieważ podobny przyrost jakościowy kosztuje kolejne kilka tysięcy. Najtańszy sposób na podrasowanie brzmienia

oczywiscie zakladajac ze slyszysz kable bo jesli nie to zabawa ogranicza sie jedynie do zonglowania kolumnami - ale co to z zabawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34zł/m to nie majątek albo przynajmniej sprobuj wypozyczyc ze sklepu za kaucją

W tym wypadku zgadzam się z wami, myślałem że rozmawiamy o kablu za metr z jednym zerem więcej, podsumowując kolega nie wyda fortuny, nie usłyszy też znacznej różnicy ale będą to na pewno kabelki trwalsze i lepiej wykonane od dotychczasowych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nic nie wniosą. Posłuchaj dobrej rady i nie daj się w to wciągnąć. Nie wyrzucaj pieniędzy!

KOLEJNY człowiek .ktory albo nie słyszy albo posiada sprzet niewrazliwy na zmianę okablowania :)

 

 

 

Ps. Kup Qed-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nawet tani, ale miedziany 2,5 mm2 - połącz tym dół pasma,

a górę srebrzanką albo solidem miedzianym do 0,5 mm średnicy.

Na próbę kup sobie po 1 zł/ m instalacyjny solid telefoniczny;

jak będzie lepiej - wtedy szukaj jeszcze lepszego.

Aha. Jeszcze jedno - daj znać o wynikach.

Ja mam z tego drutu IC - polecam pomiędzy pre a końcówkę.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nawet tani, ale miedziany 2,5 mm2 - połącz tym dół pasma,

a górę srebrzanką albo solidem miedzianym do 0,5 mm średnicy.

Na próbę kup sobie po 1 zł/ m instalacyjny solid telefoniczny;

jak będzie lepiej - wtedy szukaj jeszcze lepszego.

Aha. Jeszcze jedno - daj znać o wynikach.

Ja mam z tego drutu IC - polecam pomiędzy pre a końcówkę.

I jak wtedy bez żadnych bananów podłączyć, na zasadzie zawijanej na zworkach, czy lepiej przetykać, przez zworki we wzmaku i i kolumnach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przetykać przez otwory w żądłach, ale banany są też dobrym rozwiązaniem,

choćby ze względu na małą grubość tego 0,5 miedzianego i obawę przecięcia.

W tych 2,5 też lepiej byłoby od razu pobielić końcówki.

Przyda się jeszcze bardziej od strony wzmacniacza,

bo można razem polutować z cienkimi 0,5.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przetykać przez otwory w żądłach, ale banany są też dobrym rozwiązaniem,

choćby ze względu na małą grubość tego 0,5 miedzianego i obawę przecięcia.

W tych 2,5 też lepiej byłoby od razu pobielić końcówki.

Przyda się jeszcze bardziej od strony wzmacniacza,

bo można razem polutować z cienkimi 0,5.

Mam w domu kilka kabli telefonicznych takich do podłaczenia gniazdka z telefonem,czy po małych przeróbkach taki kabelek również sie nada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Mam w domu kilka kabli telefonicznych takich do podłaczenia gniazdka z telefonem,czy po małych przeróbkach taki kabelek również sie nada <br />

A to tak się da słuchać muzyki ?

Jakoś sobie nie wyobrażam karmić kolumn przez takie coś.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się, ale TYLKO pod warunkiem, że jest to pojedynczy drut miedziany,

a nie linka skręcona z cienkich włosków.

Wolałbym, żeby wypowiadali się Ci forumowicze, którzy znają naturalną

barwę instrumentów i przynajmniej przerabiali ten kablowy ( 0,5 mm ) temat.

Jak znajdziecie lepszy na górę pasma, dajcie znać.

A zanim co, polecam lekturę zaleceń okablowania kolumny i np. taki artykuł:

http://www.mojeaudio.pl/images/stories/2012_04_20/av_LecontoureStabile160.pdf

ze szczególnym zwróceniem uwagi na okablowanie i ilość elementów zwrotnicy.

Zdaniem zapewne większości z Was, to w ogóle działać nawet nie powinno, jednak gra...

 

Jak mawia mój Guru, Ferdek:

Są rzeczy na tym świecie, Panie Paździochu, o których się fizjologom nie śniło....

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez taki kabelek telefoniczny przy dlugosci ok 3-4m na strone to bedzie mial ze 2-3ohmy tak czysto teoretycznie to stanowic bedzie polowe obciazenia kolumny!!!

 

Jesli masz teraz kable z parwdziwej miedzi OFC to daj sobie spokoj z wymiana na cos innego bo tylko kase utopisz a efektow zadnych, lepiej kase przeznacz na plyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marketach można go nabyć poniżej 1 zł / m, a jak nie, to zamówić przez sieć np:

http://www.kablesklep.pl/bitner/kabel-telefoniczny-ytksy-2x2x0-5-1x4x0-5-1722.html

to naprawdę nie są duże pieniądze plus łatwa dostępność.

Nawet, jak nie będziesz zadowolony, niewielka strata finansowa;

u mnie działa.

 

O kablu z z linki pisałem przecież, że szkoda czasu:

post nr 17:

 

"Nada się, ale TYLKO pod warunkiem, że jest to pojedynczy drut miedziany,

a nie linka skręcona z cienkich włosków"

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marketach można go nabyć poniżej 1 zł / m, a jak nie, to zamówić przez sieć np:

http://www.kablesklep.pl/bitner/kabel-telefoniczny-ytksy-2x2x0-5-1x4x0-5-1722.html

to naprawdę nie są duże pieniądze plus łatwa dostępność.

Nawet, jak nie będziesz zadowolony, niewielka strata finansowa;

u mnie działa.

 

O kablu z z linki pisałem przecież, że szkoda czasu:

post nr 17:

 

"Nada się, ale TYLKO pod warunkiem, że jest to pojedynczy drut miedziany,

a nie linka skręcona z cienkich włosków"

 

Wracając z pracy do domu zakupiłem kabelek telefoniczny drut 2x05 mm z pełnej miedzi.

Podłączyłem i tu szok góra faktycznie stała sie bardzo szczegółowa, taka detaliczna, a w sumie o taki przekaz mi chodziło, na próbę zawołałem wyrocznie, czyli żone która potwirdziła że kilumny grają jaśniej, a predzej nic jej nie sugerowałem, żeby nie było efektu placeboo,gdy druga kolumnę podłaczyłem starym kablem, to różnica miedzy kanałami była naprawdę wyrażnie słyszalna.

Na próbę zakupiłem jeszcze kabelek 4x05 mm, ale nie miałem okazji go narazie podłaczyć, a mam w głowie wykonać po 2 żyły na plus i minus na kolumnie.

Drogą internetową zakupiłem kabalem QED XT400 Signature więc jak przyjdzie będę miał kolejne porównanie.

Ktoś powie dlaczego zakupiłem najdroższego QED`a, a no dlatego, że 4 metry kabla zakupiłem za 150 zł, a to chyba się opłacało, jak dojdzie, bedę testowałi oczywiście dam znać.

Na chwile obecna jestem napawdę zadowolony z tego co jesti dziekuje, za naprawde udaną sugestię użytkownikowi Audioburak, za 4 zł poprawiłem brzmienie mojego systemu, w ta strone której oczekiwałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze w ramach walki z wszechogarniającą nas nudą

zrobić sobie z tego drutu IC na najbardziej badziewnych wtykach po 2 zł.

Kosztów nie będzie, a sprawdzisz to, co gra dotychczas.

Wielu na forach twierdziło, że im wtyk "lżejszy" elektrycznie, tym lepszy.

Brakiem ekranu się zupełnie nie przejmuj; chyba, że mieszkasz pod mocnym nadajnikiem.

Taki zestaw drutów pozwala mi cieszyć się zarówno sonatami smyczkowymi,

jak i Prince'm czy Aerosmithem; o ACDC nie wspomnę ;-) R.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Qed xt400 ale jednocześnie zostawiłem drut na wysokie tony. Ic wykonałem sam na najbardziej gównianych wtykach jakie były po1zl za sztukę i szczerze powiedziawszy tak pięknie jak teraz mój zestaw nigdy nie grał. Teraz jeszcze kombinuje IC na lepszych wtykach

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Qed xt400 ale jednocześnie zostawiłem drut na wysokie tony. Ic wykonałem sam na najbardziej gównianych wtykach jakie były po1zl za sztukę i szczerze powiedziawszy tak pięknie jak teraz mój zestaw nigdy nie grał. Teraz jeszcze kombinuje IC na lepszych wtykach

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Pozazdrościć ... tylko pozazdrościć. :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie biorąc pod uwagę to jak zestaw grał nap poprzednich kablach to teraz jest niebo a ziemia.

I niech ktoś powie że kable nie grają

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Kable nie grają, mają jednak wpływ na brzmienie i przekaz muzyki.

Zadroszczę tylko, że wystarczą Wam gówniane wtyki i kable telefoniczne :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wyrazisz swoją nieprzychylna opinie może najpierw spróbuj, to naprawdę nie kosztuje a zawsze spróbujesz czegoś innego.

Dziś robiłem dużo ekspertów z roznymi kablami i połączenie qed xt400 z kablem telefonicznym wypada najlepiej.

Lepiej niz melodika monkey clarity i jakiś straszy chord.

Co do IC tu faktycznie nie mam jeszcze pełnego zadania bo nie mamp pełnego odniesienia.

I kable IC takie za 50-70 zeta zagrały faktycznie równiej od samorobek,ale to kwestia wtykow może być

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wyrazisz swoją nieprzychylna opinie może najpierw spróbuj, to naprawdę nie kosztuje a zawsze spróbujesz czegoś innego.

To nie była nieprzychylna opinia, źle mnie odebrałeś.

Przewaliłem już w zyciu trochę kabli począwszy od czasów Technicsa, a mam nadzieję skończę to w obecnej chwili poprzestając na Albedo Monolitch RCA który gości u mnie od 2 tyg.

Chodziło mi raczej, że mogę tylko pozazdrościć takiego podejścia i że wystarcza co po niektórym zwykły wtyk i np. kabel telefoniczny.

Ja sobie tego nie wyobrażam i tyle żeby z obecnym inwentarzem jaki mam bawić się kabelkami telefonicznymi, a wpływ przewodów na system słyszę łącznie z sieciówkami, więc wiem o czym mówisz.

Zadroszczę tego, że możesz w przeciwieństwie do mnie sporo zaoszczędzić... :)))

 

P.S.

Też czasem robię dla ludu IC, przejsciówki np. XLR-RCA, recabling słuchawek, przewody do Sennheiser HD600/650 etc. więc mnie chyba rozumiesz.

Jak lubisz się bawić to polecam audeos.pl też tam sie zaopatruję na potrzeby ludności :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.