Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe najlepiej składak !


Angel_37652

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Sebastian. Planuje wymienić swoje stare kino domowe na coś lepszego. Otóż teraz używałem przez około 2 lat kino domowe SAMSUNG HT-D555 niestety dostałem w prezencie z którego zbytnio zadowolony nie jestem. Nadszedł czas, żeby wymienić na coś z lepszą jakością oraz przestrzennością.

Pokój ma wymiary około 5x4m2

TV SAMSUNG 40' niestety modelu nie pamiętam, pudełka nie mam a TV na ścianie wisi i za niego nie mam zbytnio jak zajrzeć, jeśli będzie potrzeba to poszukam dokumentów.

 

Chciałbym byście pomogli mi wybrać sprzęt najlepiej używany oraz składak, który by posiadał dobrą jakość oraz niskie zejścia basu ( przyzwyczajenie z samochodu...)

Kino będzie używane głównie do filmów oraz muzyki ,,w tle"

Cena to 1-1,5k

 

W amplitunerach jeszcze dam rade coś przebrać ale niestety kolumny do danego wybrać to jest już ciężki orzech do zgryzienia

Niestety ja słyszałem tylko swoje kino a z tego co patrzyłem to oraz Denon 1706 oraz MARANTZ SR-6200 przypadł mi do gustu, lecz swoim gustem na pewno nie będę się sugerował. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje !

 

Składałem zapytania na innych forach ale niestety bez odzewu, może uda się tutaj ! :>>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł - 1500zł na całe kino tj amplituner + kolumny 5.1 ? Zapomnij, nawet z używek nie dobierzesz nic dobrego, co prawda zagra lepiej od tego co masz teraz ale będzie daleko od zadowolenia.

Dozbieraj do około 2,5 tys. i wtedy zaczniesz kompletować, tak to szkoda Twojego i naszego czasu na grzebanie w śmieciach na Allegro.

Chyba że na początek wykładając ten górny limit 1,5 tys. przeznaczysz go w całości na amplituner + dwie kolumny, a jak dozbierasz to kupisz resztę. To miałoby już sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już teraz wiesz dlaczego na innych forach nie było odzewu na Twoją prośbę

 

Składałem zapytania na innych forach ale niestety bez odzewu, może uda się tutaj ! :>>

 

1000zł - 1500zł na całe kino tj amplituner + kolumny 5.1 ? Zapomnij, nawet z używek nie dobierzesz nic dobrego

 

właśnie dlatego, zrób jak proponuje don111

 

Chyba że na początek wykładając ten górny limit 1,5 tys. przeznaczysz go w całości na amplituner + dwie kolumny, a jak dozbierasz to kupisz resztę. To miałoby już sens.

 

co i tak nie gwarantuje jakichś rewelacji, nie wiem czy w tej kwocie znajdziesz amplituner z dekoderami HD (jeśli Ci na nich zależy) chcąc kupić jeszcze kolumny. Nie warto kupować na "HURA!". Lepiej dozbierać nawet na kolumny choćbyś miał na początek tylko sam amplituner. Kilka lat temu kolega tak kupował. Po prostu nie śpieszyło mu się. Kupił najpierw dobrej, powiedzmy dobrej klasy (nie taki za 1500zł) amplituner a po czasie nazbierał i dokupił fronty a potem resztę. Fakt, rozciąga się to w czasie ale daje zadowolenie na o wiele dłuższy czas niżby kupować za niską kwotę cały zestaw, który wiadomo jakiej jakości będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fundusze troche małe. Ale da się coś upolowac z uzywek: Onkyo 605 z kolumienkami Tannoy F4, M4 jak znajdziesz uzywki.

 

Z tym że im fundusze wieksze tym sprzet troche lepszy i nowszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo bym się bał - masowy zgon płyty HDMI.

 

Za 1500 zł coś tam pewnie kupi, Nie HI-Fi, ale używkę odpowiadającą zakupowi za 2500-3000 zł z marketu...

A przyzwyczajeń buum-buum z auta (bass) lepiej się pozbyć. Naprawdę w tym buuum-buumm ginie większość dźwięków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 605 co Ty gadasz!!

Kumpel uzywa od nowosci i nic. Ja mam 607 też nic. A czasem oboje lubimy je wygrzać. Padają jak i w każdym innym sprzecie. Wiem bezpośrednio ze źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bezpośrednio ze źródła.

 

A ja tylko z wpisów z google, a zainteresowałem się bo swego czasu nabrałem chrapki na 906 i po rozmowie z ciocią Google dałem na luz.....

Ale przyznaję iż interesowały mnie wyższe modele niż Twój 605...

 

Padają jak i w każdym innym sprzecie.

 

Niestety nie, była to wada fabryczna, ci co mieli amplitunery z papierami (kupione z pierwszej reki - ze sklepu) mieli fart, ci od używek - cóż live is brutal...

Lubię Onkyo, ale z ich amplitunerów K.D. jestem wyleczony na lata...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznaję iż interesowały mnie wyższe modele niż Twój 605...

mam 607 do kina wystarcza. Fakt jak ktos szuka czegos lepszego to warto.

Padają jak i w każdym innym sprzecie.

 

Niestety nie,

Z źródal wiemże Denon także rpzyznał że ulokowali w swoich amplitunerach HDMI zbyt blisko zasilacza i też padały. Jedyne amplitunery o których nie słyszałem otym problemie przy najmniej w nagminny s;posób to Yamahy.

 

Jasna sprawa każdy egzemplarz może inaczej i krocej lub dłuzej słuzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak głównie idzie o bas; proponuję zainteresować się samym subwooferem.

Są też pasywne które można podłączyć zamiast tego budżetowego klocka z zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

efekt powinien być od razu.

Gdyby aktywny, to będzie później jak znalazł do nowego zestawu.

Z tym, że nie polecam zamienników z innych szmatławych zestawów KD,

ale oddzielne, samodzielnie produkowane elementy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem na Alledrogo zestaw Koda/Taga 5.1 z aktywnym subem - coś koło 800 zł z przesyłką.

 

Zostaje 700 na amplituner - da się coś znaleźć.

 

Basu jest tyle, że nerwowi sąsiedzi załatwią nam bliższy związek z patrolami interwencyjnymi Policji Państwowej.

 

Na sensowny początek OK.

 

I wizualnie wstydu nie będzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy wie ze onkyo ma wadliwe hdmi ... jedynie wlasciciele onkyo zawsze mowia inaczej...

 

Skąd taki wniosek???

Ja jestem właścicielem paru Onkyo i pisałem juz na tym Forum, ze z modelem 828 mam czasami problem z shake'm, bo nie wchodzi na zródło. Nie jest to wielki problem, bo wystarczy przełączyć z danego źrodła na jakiekolwiek inne i ponownie wrócić na to ktore nie gralo i jest ok.

I nigdy nie twierdziłem inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad moj wniosek ? - z życia. ..z własnego doświadczenia. ..

Tak jak napisal kolega powyżej problem ten dotyczy modeli z niższej półki

A jeżeli kolega nie wierzy to wystarczy spojrzeć na portale aukcyjne w pl lub zagraniczne aby przekonać się jak wiele amplitunerow z uszkodzonym hdmi jest na sprzedaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.