Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie macie UPS pod projektor


jgx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

tak się zbieram ale w końcu trzeba zakupić - mój ma na tabliczce 340W - jakiej mocy UPSa trzeba żeby to pociągło max2-3 min (tylko tyle aby wyłączyć) nie chce nadmiarowego bo nie mam dużo miejsca na schowanie. Czy używacie UPS na projach, jeśli tak to ile mają zużycia energiii jakie ups pod to. Wiadomo że te 340 to ma tabliczka ale lampa i ustawienia na niskie to chyba nawet 300W nie ciągnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie pomyslalem, aby do projka zatrudnić UPS.....u mnie w rejonie nie ma az takich problemów z dostawa energii :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie oznacza, ze nigdy Ci nie wywalli :) Sam bede kupywac UPS mysle, ze cos takiego spokojnie styknie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mi potrzebny jest akurat taki kompaktowy tak co go wcisne gdzies pod sufit obok proja, jest tez jeszcze wersja tansza o mniejszej mocy, ale po co kupowac na styk lepiej troche mocy na zapas miec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kiedy wyprowadziłem się poza miasto czasami coś braknie w sieci energetycznej i ups zastosowałem...... mój to POWERWALKER z czystą sinusoidą o prawdziwych 500 watach ( nominalna 800 wat)... przy braku napiecia wszystko pięknie i szybko przełącza ..... tylko niestety jak wyłączam proja to głupieje przez wiatrak projektora, ale za namową Kolegi z forum podłączyłem pod ups jeszcze lampkę 40wat i zanim wyłącze lampe proja to zapalam tą 40 wat i wtedy robię off projka i ups ciagnie wiatrak i lampkę i nie głupieje..... no cóż małe nieudogodnienie ale ten mój ups kosztował ze 350 zł więc co tu od niego wiecej wymagać....

...jgx to jak długo pociagnie ups nie zależy od jego mocy tylko od pojemnosci aku jakie posiada... mój spokojnie starczy na 4-5 minut pracy proja z pełnym obciazeniem...czyli tryb high lampy... uzywam go od lutego i jestem na tak jesli chodzi o ten model..... jak bedziesz zainteresowany to podam Ci dokładne dane ups-a.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstremum to lampa może strzelić. ... lub takie nagłe zaniki prądu mogą skracać jej żywotność przez nagły brak chłodzenia. ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie ups zabezpiecza dodatkowo przed przepięciami w sieci i chroni nasz proj..... ja mam ups wpięty dodatkowo jeszcze w listwę przepięciową razem z ampli,ps3 i odtwarzaczem BR.... więc mam podwójnie zabezpieczonego proja przed skokami napięcia i przepięciami..... :) ale nie można wpinać listwy w ups...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze daliscie mi do myslenia z tym upsem i chyba tez sobie cos zmontuje, ale chyba nie ups, tylko jakies awaryjne chlodzenie. Cos w stylu ze jak jest prad to nic sie nie bedzie dzialo a jak nie bedzie to zalacza sie wentylatory z jakiejs baterii - jak ktos jest zainteresowany to dam znac co jest potrzebne do zrobienia takiego malego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze daliscie mi do myslenia z tym upsem i chyba tez sobie cos zmontuje, ale chyba nie ups, tylko jakies awaryjne chlodzenie. Cos w stylu ze jak jest prad to nic sie nie bedzie dzialo a jak nie bedzie to zalacza sie wentylatory z jakiejs baterii - jak ktos jest zainteresowany to dam znac co jest potrzebne do zrobienia takiego malego systemu.

Nic Ci nie da zewnętrzne chłodzenie , chłodzenie obudowy :) ;) , nawet idealnie skierowane w otwory wentylacyjne .... jak nagle wentylator wewnętrzny się wyłączy wraz z lampą to temp.bardzo wzrasta wewnątrz w otoczeniu lampy i paneli sxrd(w Twoim przypadku )... co może także prowadzić do uszkodzenia tych paneli.... najprostszym zabezpieczeniem jest po prostu ups.... ja mam ups pod ekranem koło szafki...

.... z projem łączy ups 10 metrowy kabel zasilania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że w razie czego wystarczy wyłączyć projektor, wentylator wyłączy się potem automatycznie jak już będzie bezpiecznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie da zewnętrzne chłodzenie , chłodzenie obudowy :) ;) , nawet idealnie skierowane w otwory wentylacyjne .... jak nagle wentylator wewnętrzny się wyłączy wraz z lampą to temp.bardzo wzrasta wewnątrz w otoczeniu lampy i paneli sxrd(w Twoim przypadku )... co może także prowadzić do uszkodzenia tych paneli.... najprostszym zabezpieczeniem jest po prostu ups.... ja mam ups pod ekranem koło szafki...

.... z projem łączy ups 10 metrowy kabel zasilania....

 

chm... myslalem ze wdmuchniecie powietrza jedna strona i wyciagniecie go druga cos pomoze... a rozbierac projektor zeby sie dostac do tego wewnetrznego wentalatora - nie bardzo mi sie chce...

 

tylko niestety jak wyłączam proja to głupieje przez wiatrak projektora, ale za namową Kolegi z forum podłączyłem pod ups jeszcze lampkę 40wat i zanim wyłącze lampe proja to zapalam tą 40 wat i wtedy robię off projka i ups ciagnie wiatrak i lampkę i nie głupieje....

 

z drugiej strony taka zabawa z lampka 40W tez mi sie nie usmiecha...

 

ktos zna lepsze rozwiazanie na zabezpieczenie projektora?

Pewne i niewymagajace tego typu kombinacji).

 

PS a co myslicie o takim UPSie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nie wiem tylko czy 1400 a moze 950 wystarczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że w razie czego wystarczy wyłączyć projektor, wentylator wyłączy się potem automatycznie jak już będzie bezpiecznie ?

Dokładnie tak...wszystko odbywa się jakby zasilanie szło z sieci...wentylator pracuje jeszcze około minuty po wyłączeniu projektora. ...

 

HP....

... oczywiście moja dodatkowa lampka 40wat to pewne nieudogodnienie ale tak nieznaczne że aż niezauważalne..... wystarczy tylko pamiętać o włączeniu lampki przed wyłączeniem projektora ( czas dodatkowej operacji 1 s).... ale moja lampka 40 w to też plusy.... a dlaczego? A dlatego że jak ostatnio "zabrakło prądu" to lampka schowana za komode (wraz z kablami od całego sprzętu) na której stoi ampli idealnie zdała egzamin awaryjnego oświetlenia..... i mogłem spokojnie ogarnąć pokój po przerwanym nocnym seansie :)

Uważam więc że nawet dobrze to wyszło z tym moim "nieudogodnieniem" :) ;)...... a tak jak wspomniałem ups przełącza wszystko wzorowo i ma czysty sinus (żaden tam modyfikowany) i wzorowo ciągnie projektor pod całkowitym obciążeniem ....Napewno są ups-y które nie wymagają powyższego patentu.....ale patrząc na to ilekroć ups spełnił swoje zadanie od czasu posiadania projektora (od lutego raz) to dopłacanie 100 czy 200% do lepszego ups-a uważam w moim przypadku za zbędne..... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie mieszkam na terenie niemiec - tutaj jest tak ze jak maja wylaczyc prad to okolo tygodnia predzej jest o tym informacja w postaci kartki z data i godzinami off/on :)

mieszkam tu juz od okolo 4 lat i takie cos mialo miejsce tylko raz (nieplanowane - nigdy)

ale jak wiadomo - przezorny zawsze ubezpieczony... mysle nad tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Podlaczyl bym go do projektora i kompa jednoczesnie dodatkowo pod kolejne gniazdo jakas prosta listwe (bo czytalem ze przeciwprzepieciowych nie wolno) do pozostalego sprzetu komputerowego typu monitor, dac, huby-usb...

Listwe ta planuje zmodyfikowac przekaznikiem (jak komp bedzie wlaczony to i te urzadzenia beda wlaczone a jak komp bedzie wylaczony to i one nie dostana pradu). Mam tak i teraz ale listwa ktora spelnia to zadanie ma jakies filtry przeciwprzepieciowe ktore moglyby zaszkodzic UPSowi... :(

 

dodam jeszcze ze nie ogladam filmow z kompa i na ogol jak projektor jest wlaczony to komp nie, wiec przeciazenia sie nie spodziewam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP...

...Nie jestem pewien czy do zasilania projektorów i komputerów , ogólnie elektroniki jest potrzebny czysty sinus w upesie..... upewnij się i dopiero podejmij kroki.... ja po prostu wolałem dmuchać na zimne i wybrałem ups z falą czysto sinusoidalną nie mylić z modyfikowaną... bo z tego co wiem to ups-y mają fale sinusoidalne ale czyste lub modyfikowane... Te z falą modyfikowaną sa generalnie tańsze jesli chodzi o pozycjonowanie w danej marce.... czysty sinus napędzi kazde urządzenie bez problemu , przy modyfikowanej fali niektóre urzadzenia maja problemy i moze to grozić uszkodzeniem tegoż urzadzenia.... upewnij się... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze daliscie mi do myslenia z tym upsem

 

Też się podpisuję pod tym. Nie pomyślałem, a może warto. Prądu mi co prawda nie wyłączają, ale jakiś "geniuś" notorycznie zimą lubi się zabawić ze zmianą fazy...

 

I ten patent z lampką jest super

 

Ogr ślicznie podziękował :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie oznacza, ze nigdy Ci nie wywalli :) Sam bede kupywac UPS mysle, ze cos takiego spokojnie styknie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mi potrzebny jest akurat taki kompaktowy tak co go wcisne gdzies pod sufit obok proja, jest tez jeszcze wersja tansza o mniejszej mocy, ale po co kupowac na styk lepiej troche mocy na zapas miec.

Ten Twój ups z linku ma falę modyfikowaną ( u nich nazwana symulowaną).... tak jak wspomniałem upewnij się czy modyfikowana fala nadaje się do awaryjnego napędu proja....

 

U mnie śmiga to :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmiga to :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a mają takie tylko mocniejsze? bo nie udało mi się znaleźć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mają takie tylko mocniejsze? bo nie udało mi się znaleźć

Zobacz to, tylko ja mam panel tylny na zwykłe wtyczki ( takie chciałem)...ale lampki 40W w zestawie nie dostaniesz ;) :) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

brak polskich gniazd - niby mógł bym polutować sobie takie przejściówki, ale mam obawy że skoro ich nie ma to musi "coś w tym być" może takich urządzeń nie powinno się podłączać... (z takimi wtyczkami) ja wiem że i tu i tu są 3 te same piny - ale kwestia tych sinusów - może te urządzenia co mają te komputerowe wtyczki sobie z tym radzą a te z okrągłymi nie...

 

"Ten produkt jest przeznaczony specjalnie do komputerów PC i nie zaleca się używania go

w systemach podtrzymywania życia lub innych istotnych urządzeniach."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak polskich gniazd - niby mógł bym polutować sobie takie przejściówki, ale mam obawy że skoro ich nie ma to musi "coś w tym być" może takich urządzeń nie powinno się podłączać... (z takimi wtyczkami) ja wiem że i tu i tu są 3 te same piny - ale kwestia tych sinusów - może te urządzenia co mają te komputerowe wtyczki sobie z tym radzą a te z okrągłymi nie...

 

"Ten produkt jest przeznaczony specjalnie do komputerów PC i nie zaleca się używania go

w systemach podtrzymywania życia lub innych istotnych urządzeniach."

Mój model był do wyboru z normalnymi gniazdami i z tymi do pc-tów.... wybrałem z normalnymi.... to jest tylko kwestia rodzaju gniazda, nie ma znaczenia co zasilasz , czysty sinus i tak z tego upsa wyjdzie nie wazne po jakiej wtyczce i kablu... ..... a dlatego pisza takie coś jak przytoczyłeś bo nie chca brać odpowiedzialnosci za czyjes życie i pewnie sa do tego specjalnie przeznaczone z atestami ( b.drogie) ups-y....

Sprawa następna Twój hw55 ma właśnie takie wyjście zasilania jak ups-y które Ci podrzuciłem linkiem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko niestety jak wyłączam proja to głupieje przez wiatrak projektora

 

to teraz została jeszcze sprawa tej lampki - możesz napisać co się dzieje jak jej nie miałeś ?

jak głupieje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to teraz została jeszcze sprawa tej lampki - możesz napisać co się dzieje jak jej nie miałeś ?

jak głupieje ?

Po prostu ups po wyłączeniu proja podtrzymuje wiatrak kilka sekund i się wyłącza.... bo napięcie w nim spada poniżej jakiegoś bezpiecznego progu.... jak zastosowałem lampkę to ups ma stały odbiór musi utrzymać normalne napięcie i pracuje.... ale wiatrak z projektora musi wprowadzać jakieś skoki napięcia bo gdy ups wraz z lampką podtrzymuje sam wiatrak to lampka cały czas miga z dużą częstotliwością....jak wiatrak się wyłączy to lampka świeci stałym normalnym światłem.....wiatrak musi wprowadzać duże zakłócenia i ten ups sobie z tym nie radzi....ale dodatkowe 40W go ratuje...widać to doskonale na wyświetlaczu ups-a bo napięcie wariuje między 205-245V bez lampki i między 225-250V z lampką....i pewnie ups ma jakiś próg bezpieczeństwa napięcia i się wyłącza poniżej jakiejś wartości. ....

Na początku myślałem że ups jest popsuty i wymieniałem ten model dwa razy....ale na każdym było tak samo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda z punktu widzenia gwarancji? Jeśli projektor ulegnie uszkodzeniu na skutek zaniku zasilania i coś sie tam w środku przepali, to czy nie będzie problemu z naprawą gwarancyjną? Np. tv, w który walnie piorun, nie podlega naprawie z tytułu gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu projektorowi jesienią stuknie szósty rok. Ups nie używam, i z takiej perspektywy czasowej uważam za zbędny. Na początku myślałem, coby po minięciu gwarancji zamontować równolegle do wentylatora jakiś goldcap do podtrzymania zasilania chłodzenia, ale na myśleniu się skończyło. Podczas projekcji nie zdarzył mi się zanik napięcia, za to w pierwszej godzinie eksploatacji maszyna się zawiesiła na amen, i wyłączyć ją musiałem wyciągając wtyczkę z gniazdka. Auć, ale bez negatywnych następstw.

 

@Yodas

Zamiast bawić się we włączanie i wyłączanie lampki, podłącz do wyjścia trigger projektora przekaźnik z opóźnionym odpadaniem, będzie automat. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się we włączanie i wyłączanie lampki, podłącz do wyjścia trigger projektora przekaźnik z opóźnionym odpadaniem, będzie automat. ;)

 

no niezupełnie...

po pierwsze ten projektor nie ma triggera,

Po drugie to i tak by tak nie działało.

Projektor włączony podawałby napięcie na trigger więc lampa czy cokolwiek co obciąża UPSa było by włączone podczas projekcji (niepotrzebnie).

 

w sumie to też myślałem żeby swój rozebrać i dobrać się do kabelków od wentylatora - podłączyć je równocześnie do jakiegoś awaryjnego podtrzymania (własnej konstrukcji) wrazie awarii (wszystko oczywiście odizolowane diodami)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.