Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory do Gryphon Atilla (20-30 kPLN)


Undziak

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku chciałbym poprosić Kolegów o sugestie jakie głośniki powinienem wziąć pod uwagę do kompletowania systemu opartego na Gryphonie Atilla. Wcześniej założyłem wątek w którym pytałem o źródło do Atilli ale po pierwszych odsłuchach i sugestiach sprzedawcy doszedłem do wniosku, że lepiej i łatwiej będzie dobrać najpierw głośniki. Kiedy myślałem jeszcze o zmianie źródła to w salonie słuchałem wzmacniacz Gryphon Atilla (mój obecny wzmak), CD Gryphona Scorpio oraz DAC Moon 380DSD na głośnikach ProAc D20R (mam podobne D18). Po podłączeniu B&W 805 Diamond bas zrobił się bardziej konturowy, kontrolowany, zróżnicowany, tak samo średnica i wysokie. Piszę o tym, bo po prosru nie jestem zadowolony z basu w swoich ProAcach. Oczekiwania z czasem rosną. To co zauważyłem, to ProAci grają cieplej niż B&W 805. ProAci w połączeniu z zestawem Gryphona grały chyba już zbyt ciepło. Na początku B&W grały troszkę zbyt mało muzykalnie (grały na jakiś kablach Nordosta) ale po wymianie na Audioquest pojawiła się muzykalność. Czyli można wyszlifować na koniec system.

No i teraz pytanie, co oprócz B&W 805 Diamond warto posłuchać? Szukam czegoś z dobrą kontrolą basu ale przede wszystkim coś muzykalnego. Chyba jestem za monitorami ale ewentualnie małe podłogówki też mogą być. Gryphon Atilla ma wysokie tony cofnięte więc chciałbym aby głośniki były otwarte u góry. Słucham głównie wieczorami, cicho, muzyka instrumentalna (soundtracki, łatwa elektronika, lekki jazz). Pokój około 20m2 słaby akustycznie.

Wydaje mi się, że w moim założonym budżecie łatwiej znajdzie się dobre monitory niż podłogówki.

Nie wiem co byłoby godne odsłuchów: Berylowe Focale? Dali Helicon lub Epicon? Sonus Faber? Które modele?

Szukam głośników uniwersalnych o ciekawym, żywym i angażującym brzmieniu.

Będę wdzięczny za sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku chciałbym poprosić Kolegów o sugestie jakie głośniki powinienem wziąć pod uwagę do kompletowania systemu opartego na Gryphonie Atilla. Wcześniej założyłem wątek w którym pytałem o źródło do Atilli ale po pierwszych odsłuchach i sugestiach sprzedawcy doszedłem do wniosku, że lepiej i łatwiej będzie dobrać najpierw głośniki. Kiedy myślałem jeszcze o zmianie źródła to w salonie słuchałem wzmacniacz Gryphon Atilla (mój obecny wzmak), CD Gryphona Scorpio oraz DAC Moon 380DSD na głośnikach ProAc D20R (mam podobne D18). Po podłączeniu B&W 805 Diamond bas zrobił się bardziej konturowy, kontrolowany, zróżnicowany, tak samo średnica i wysokie. Piszę o tym, bo po prosru nie jestem zadowolony z basu w swoich ProAcach. Oczekiwania z czasem rosną. To co zauważyłem, to ProAci grają cieplej niż B&W 805. ProAci w połączeniu z zestawem Gryphona grały chyba już zbyt ciepło. Na początku B&W grały troszkę zbyt mało muzykalnie (grały na jakiś kablach Nordosta) ale po wymianie na Audioquest pojawiła się muzykalność. Czyli można wyszlifować na koniec system.

No i teraz pytanie, co oprócz B&W 805 Diamond warto posłuchać? Szukam czegoś z dobrą kontrolą basu ale przede wszystkim coś muzykalnego. Chyba jestem za monitorami ale ewentualnie małe podłogówki też mogą być. Gryphon Atilla ma wysokie tony cofnięte więc chciałbym aby głośniki były otwarte u góry. Słucham głównie wieczorami, cicho, muzyka instrumentalna (soundtracki, łatwa elektronika, lekki jazz). Pokój około 20m2 słaby akustycznie.

Wydaje mi się, że w moim założonym budżecie łatwiej znajdzie się dobre monitory niż podłogówki.

Nie wiem co byłoby godne odsłuchów: Berylowe Focale? Dali Helicon lub Epicon? Sonus Faber? Które modele?

Szukam głośników uniwersalnych o ciekawym, żywym i angażującym brzmieniu.

Będę wdzięczny za sugestie.

 

Proponuję zacząć od Encore lub Aries Plus studio16hz po ich odsłuchu trudno znaleźć zagraniczne kolumny za kilkakrotnie większą sumę grające z taką klasą. Do tego Grzegorz może je dostroić do konkretnego systemu i pomieszczenia więc żal nie spróbować. Jedyny ich minus to niska cena :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które Focale na berylu? Electra? Diablo Utopia?

 

Do listy odsłuchowej proponuję dopisać JBL 4429, mogą być absolutnie poza konkurencją i pasują do założonego budżetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie głośniki powinienem wziąć pod uwagę do kompletowania systemu opartego na Gryphonie Atilla

 

Ja kupując głośniki dopasowywałbym je do swojego gustu. Gryphon nie będzie ich słuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii wyjaśnienia: muszę najpierw sprzedać obecne głośniki aby kupić kolejne, ale odsłuchy będę przeprowadzał.

 

J@rek >> wiadomo o co chodzi, gust gustem, ale wzmacniacz ma swój charakter więc głośniki muszą być do niego dopasowane. W tym wypadku powinny mieć otwartą górę itp..

 

Genesis >> ciekawa propozycja, firmy nie znam.

 

Szymon >> niska cena jest zaletą a nie wadą tylko, że te modele to podłogówki. Kiedyś słuchałem podłogówek 16Hz i było za dużo basu. Szukam raczej monitorów....raczej...

 

GT >> nie wiem jeszcze których Focali, tak naprawdę żadnych nie słuchałem, nie wiem jaka to szkoła grania.

 

Nexus >> Franco Serblin mieści się chyba w budżecie, co nieco czytałem, ponoć wymagające co do wzmaka? Sonus Faber Guarnieri Evolution za drogie dla mnie niestety.

 

Wolałbym bliżej 20 wydać niż 30 ale przede wszystkim ma mi się spodobać.

 

A jakie są Wasze opinie odnośnie B&W 805 Diamond?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałbym kolumny Diapason, może Lipiński 101 albo cos na revelatorze czyli np Xavian albo Gamut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są Wasze opinie odnośnie B&W 805 Diamond?

 

Słyszałem je w konfiguracji z Devialetem (jeszcze przed SAM) i było bardzo słabo. Dużo detalu i bardzo mało muzyki. Prawdopodobnie złe zestawienie sprzętu.

 

Przepraszam to co słyszałem to były 804d nie 805d ale pewno szkoła podobna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem je w konfiguracji z Devialetem (jeszcze przed SAM) i było bardzo słabo. Dużo detalu i bardzo mało muzyki. Prawdopodobnie złe zestawienie sprzętu.

 

Przepraszam to co słyszałem to były 804d nie 805d ale pewno szkoła podobna.

805D mają wyciszoną średnicę i podbitą górę. Tak, że detal to może i jest, w samej górze, z powodu wyciętej średnicy i precyzyjnego gwizdka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy ale jak widzę po ? nie macie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studio 16 htz

odezwij sie do Grzegorza i dokladnie pisz jakie masz wymagania

zamiast kombinowac z kablami on dopasuje wszystko do systemu i efektu jaki chcez uzyskac np dobierajac inne elementy zwrotnicy, to ma o wiele wieksze znaczenie niz jakies kable ktore powinny byc dobrej jakosci tak zeby nasze sumienie bylo spokojne, ale modyfikowac brzmienie samym kablem to zaleczanie jakiejs wady konfiguracji a nie likwidowanie jej przyczyny.

za 20tys to mozna zrobic taki wypas na naprawde najdrozszych czesciach

marka studia jest pozawana juz nie tylko a forum za wykonanie, indywidualne podejscie i bardzo niska cene w stosunku do jakosci, to jak garnitur uszyty na miare u dobrego krawca mozesz zlalezc cos chodzac po sklepach i przymierzajac kilkanascie garniakow ale on uszyje ten ktory jest idealny dla ciebie heh ;] - udalo mi sie porownanie jestem dumny!!!!

 

a jak zmienisz jakis klocek i trzeba bedzie dostroic kolumny to tez z tym nie ma problemu i szybki kontakt oraz pomoc.

osobiscie bardzo polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra Atilla ale wiem, że Diablo ,,zamordował" kilka modeli Sonusów...więc jeśli to jest podobna szkoła dźwięku to Sonusy możesz sobie odpuścić...jesli jednak to inne brzmienie to polecam spróbować modelu Olympica II w Twoim metrażu sie spokojnie zmieści a i cena w promocji zejdzie ponizej 30 tys PLN.

 

Co do 805D to efekty przestrzenne są jak w kinie domowym...i na pewno dlatego te kolumny się dobrze sprzedają w Chinach i na innych rynkach na dorobku... Szybkie demo robi wrażenie... A co potem... To już inna historia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu B&W 805 Diamond bas zrobił się bardziej konturowy, kontrolowany, zróżnicowany, tak samo średnica i wysokie. Piszę o tym, bo po prosru nie jestem zadowolony z basu w swoich ProAcach. Oczekiwania z czasem rosną. To co zauważyłem, to ProAci grają cieplej niż B&W 805. ProAci w połączeniu z zestawem Gryphona grały chyba już zbyt ciepło. Na początku B&W grały troszkę zbyt mało muzykalnie (grały na jakiś kablach Nordosta) ale po wymianie na Audioquest pojawiła się muzykalność. Czyli można wyszlifować na koniec system.

Tak, ProAki grają cieplej, naturalniej itp niż B&W i moim zdaniem są lepszymi kolumnami. Myślałeś o tym, że swoje piętno zaznacza na brzmieniu wzmacniacz, bo on ma swoje cechy, które niekoniecznie zgrywają się z ProAkami, a mogą tu pomóc B&W....

Bardzo mi się podoba n.p. Mini Utopia od Focala...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie B&W 805 Diamond, to nie jest to samo co 805 D z tego co wiem. To nie było krótkie demo a 5 godzinny odsłuch, czasami porównania do ProAc D20R.

Moje ProAci D18 grały z Creek Destiny i wiem, że po wymianie na Gryphona jest cieplej, bas jest lepiej kontrolowany, jest szybciej, jest po prostu lepiej. Gryphon Atilla nie powinien grać ze zbyt ciepłymi kolumnami a co do basu, im głośniki produkują go mniej tym lepiej bo Atilla ma bas dobry jak na integrę.

Focali nie słuchałem ale z recenzji ponoć wynika, że górę ma nieco cofniętą. Gryphon ma też cofniętą górę i to już nie pasuje. Nie ma co gdybać, trzeba posłuchać.

A B&W 805 Diamond są po prostu lepsze od ProAc D18 czy D20R - zupełnie inna rozdzielczość w całym paśmie, kontrola. Barwa to kwestia gustu. No i jak zawsze osłuchane osoby mówią - gra system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz ta nazwa padła - Diapason. Kapitalne włoskie kolumny. Mają i podłogowe, i monitory. Jest polski dystrybutor.

Zjawiskowa wręcz przestrzenność, znakomita barwa, świetny wgląd w nagranie. Lekkie ocieplenie daje wiele relaksu przy słuchaniu. Polecam.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz ta nazwa padła - Diapason. Kapitalne włoskie kolumny. Mają i podłogowe, i monitory. Jest polski dystrybutor.

Zjawiskowa wręcz przestrzenność, znakomita barwa, świetny wgląd w nagranie. Lekkie ocieplenie daje wiele relaksu przy słuchaniu. Polecam.

Pozdrawiam Stempur

 

Dzięki,

wyglądają ciekawie, powinny być łatwe w napędzeniu. Firmy do tej pory nie znałem.

Tak czy inaczej łatwiej mi będzie szukać w Niemczech bo tam mieszkam.

A ktoś słuchał Zingali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A B&W 805 Diamond są po prostu lepsze od ProAc D18 czy D20R - zupełnie inna rozdzielczość w całym paśmie, kontrola.

I co z tego, że jest rozdzielczość, jak w średnicy dziura, a soprany podbite? (i stąd poniekąd większe subiektywne wrażenie rozdzielczości) Bardzo dobra kolumna, to NIE jest taka, co ma wybitną rozdzielczość, ale słabą równowagę pasma, tylko taka, co ma bardzo dobrą rozdzielczość i bardzo dobrą równowagę w SPL.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że jest rozdzielczość, jak w średnicy dziura, a soprany podbite? (i stąd poniekąd większe subiektywne wrażenie rozdzielczości) Bardzo dobra kolumna, to NIE jest taka, co ma wybitną rozdzielczość, ale słabą równowagę pasma, tylko taka, co ma bardzo dobrą rozdzielczość i bardzo dobrą równowagę w SPL.

No cóż, ja nie bronię tych głośników, bo były to pierwsze monitory jakie słyszałem i zaobserwowałem w jakich kwestiach były lepsze od ProAcow. Wspomniana rozdzielczość była lepsza na basie, średnicy i wysokich. Podbite soprany nie wpływają przecież na rozdzielczość niskich i średnich tonów. Ponadto Gryphon Atilla ma wycofane wysokie tony, więc podbite wysokie w głośnikach spowodują, że cały system będzie zrównoważony tonalnie. Nie tylko głośnik gra w systemie. Gryphon z 805 w kwestii basu był lepiej zgrany niż z ProAcami. Jak słuchałem z 805 to bas był różnorodny a z ProAcami to była jakaś jedna dudniąca masa (taki był mój odbiór, mimo że sam mam takie głośniki to widzę teraz ich ograniczenia).

Wiem co chcesz przekazać i zgadzam się z Twoją opinią i z chęcią posłucham czegoś lepszego od 805, coś w moim guście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAD CR1 są niezłe, warto posłuchać, druga dobra pozycja wg mnie do tego wzmaka i pokoju to Thiel MCS1, nie wiem czy do zdobycia w Niemczech... B&W o których mowa będą pluć żyletkami i mało muzyki, dobry tweeter to zdecydowanie za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne,choćby 805D z Gryphonem stworzyły niezwykle synergiczny zestaw,choćby nie wiem jak bardzo to brzmienie trafiało w Twój gust...to na aprobatę-jak widać-nie masz co liczyć;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aprobata i forum..... hmmmm

W wątku ktoś się radzi - i słusznie.

A i tak powinien wybrać to, co Jemu najbardziej będzie odpowiadać!

Jak każdy zresztą;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aprobata i forum..... hmmmm

W wątku ktoś się radzi - i słusznie.A i tak powinien wybrać to, co Jemu najbardziej będzie odpowiadać!

Jak każdy zresztą;-)

 

Witoldzie,słusznie...tylko odrobinę ironicznie starałem się te "porady" skomentować,założycielowi tematu podoba się brzmienie 805D/Gryphon,dostał w odpowiedzi sporo krytyki bowersa od ludzi,którzy połączenia 805D z Gryphonem nie znają,za to jeden słucha charakterystyk,drugi zna bowersa ale z Devialetem i chyba to były jakieś podłogówki (!) ,a nie 805D,a kolejnemu bowers kojarzy się z żyletkami.

Poziom zakładki start.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrobinę ironicznie

Tak to zrozumiałem, i uważam, że masz rację.

Ja sam nie należę do wielbicieli firmy B&W, ale tego modelu z Atillą nie słuchałem, więc nie będę wyrokował, zresztą nawet gdzyby mi się podobało/nie podobało, to co?

Zadowolony ma być Autor wątku, reszta może tylko próbować doradzać;-)

BRW - usłuchałem ostatnio nowych Focali chyba 1028 - brzmiały naprawdę zachęcająco...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witoldzie,słusznie...tylko odrobinę ironicznie starałem się te "porady" skomentować,założycielowi tematu podoba się brzmienie 805D/Gryphon,dostał w odpowiedzi sporo krytyki bowersa od ludzi,którzy połączenia 805D z Gryphonem nie znają,za to jeden słucha charakterystyk,drugi zna bowersa ale z Devialetem i chyba to były jakieś podłogówki (!) ,a nie 805D,a kolejnemu bowers kojarzy się z żyletkami.

Poziom zakładki start.

 

Też to tak widzę ale z grzeczności nie piszę dosadnie. Audio to jak układanie puzzli, jeśli w jednym komponencie basu za mało to może w drugim co nieco dodać a w trzecim muzykalność i kabelkami doszlifować. Niby proste ale bez osłuchania się trudne. Poza tym, nigdy nie wiadomo czy nie można by lepiej, bo jest tyle firm których nie znam. Dlatego mój post.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem możliwość posłuchania kolejnych monitorów. Mimo ceny poza moim budżetem podszedłem inaczej do tematu. Chcę sobie po prostu wyrobić zdanie na temat możliwości różnych dobrych monitorów ale nie ekstremalnie drogich. Słuchałem dziś Gauder Akustik Berlina RC3: obudowa zamknieta, wysokotonowy był ceramiczny, ale może też być diamentowy. Po krótkim i przypadkowym odsłuchu w tą środę założyłem, że nic z tego nie będzie gdyż dźwięk płynący z zestawu w salonie szybko mnie zmęczył. Ale sprzedawca jednak naciskał żeby spróbować. Więc dziś zabrałem Atillę i płyty CD. Grało to z Ayonem CD1Sx i kablami Nordosta. Na początku było nieco jazgotliwie na trąbce ale po wygrzaniu wzmacniacza było świetnie. Nie jestem osłuchany więc ciężko mi oceniać w skali bezwględnej. To co rzuca się w uszy to niesamowite znikanie kolumn i niesamowita głębia...Lisa Gerhrad z Soundtracku Gladiatora raz była na linii głośników po czym uciekała 5 metrów w głąb. Głośniki grały spójnie, szybko, rozdzielczo z klasę. Ciągle szukałem natarczywości, którą sobie jeszcze w środę wyobrażałem i nie mogłem jej znaleźć. Może uszy się nieco zaadaptowały... a może nie są to takie złe głośniki. Instrumenty można było świetnie poukładać na scenie. Dźwięk nie był chudy, myślę, że troszkę kremowości było ale też średnica na pewno nie ociekała oliwą;) Granie tych głośników nazwałbym dość realnym. no i bas... hm... zależy od pomieszczenie i realizacji... jak dla mnie wystarczająco, czasem może lekko za mało... albo inaczej, czuć, że nie schodzi do 30Hz. ale z drugiej strony jego jakość dużo lepsza niż w moich ProAcach.

Pisze o tych głośnikach aby inni mieli jakiś wgląd i jednocześnie aby dać do zrozumienia, że z teoretycznie krzykliwymi głośnikami można zbudować system który daje frajdę z odsłuchów (słuchałem ok. 3 godziny i naprawde było świetnie).

Głosniki swoim całokształtem przypominają nieco B&W 805 Diamond z tym, że Bowersy były bardziej otwarte u góry i bas chyba nieco niżej schodził. Ale z ciekawostek, w Gauderach w sklepie mogę dostroić wysokie lub niskie tony np. +- 0,5 lub 1,5 dB. W przypadku serii Berlina to sam konstruktor w domu może dostroić. Także jak czegoś brakuje lub za dużo można zmienić. Fajna opcja jak ktoś wędruje tak jak ja.

A na koniec podłaczono jakieś XLRy Credo (coś koło 3kEuro i pojawiło się jeszcze więcej muzykalności) no ale cena chora.....! Za głośniki po rabacie wołali 8k a tam jest sporo roboty aby to zrobić a kabel to tylko kabel... tak to już jest..

Cena RC3 jest jednak zbyt duża jak dla mnie i w sumie chyba prędzej skusiłbym się na Bowersy.

Tak czy inaczej szukam dalej i skłaniam się ostatnio do wypróbowania polskich konstrukcji.

 

A Eben nie znam i nie słuchałem. Jeszcze chcę spróbować Manger, ponoć ciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.