Skocz do zawartości
IGNORED

DENON PMA-2000R vs MARANTZ PM-16


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie. Jak myślicie, który lepszy? Denon PMA-2000R czy Marantz PM-16? Dodam ze posiadam PMA-2000R i odpowiada mi jego precycja i szybkość... Ale nie byl bym sobą żebym czegoś nie chciał zmienić. Porównywał ktos do PM-16?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, skręć w kierunku Accu, a jak! ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Nikt nie porównywał to porównuję sobie sam:

2fa40854d489a3678ecb5cf9d44fd177_1.jpg

 

Może zacznę od najprostszej rzeczy czyli budowy. Oba po 20kg wagi, zbudowane podobnie, ale w PM-16 zamiast dwóch traf kwadratowych jeden toroid, czuć też mniejszą moc jak i widac na papierze. Jeśli chodzi o obudowę to PM-16 przebija PMA-2000R mimo że nie ma tych fajnych zdobionych gałek. Prócz grubego aluminiowego panelu boki i góra też jest z grubego aluminium, mnostwo śrubek etc, same potencjometry też pracują z większa precyzją. Teraz ciekawe, oba wzmacniacze produkowane w drugiej połowie lat 90, niby ta sama klasa, a cenowo już nie bardzo. Koszt nowego PMA-2000R 100 tys yen, gdzie PM-16, 160 tys yen. Dla porównania Accu E-211 (o ile dobrze pamiętam model) 190 tys yen.

Dobra, jeśli chodzi o brzmienie nie ma już takich oczywistości. Marantz gra tak jak przypuszczałem, czyli dostojniej, bez takiej ofensywności. Przełączam się miedzy piecami już dlugo i nie mogę wskazać zwycięzcy. Zaczne może od góry, czyli dosłownie od góry. Nie daje tak po uszach, jest kreślona jakby cienką linią. Nie dawno miałem PMA-1500AE to tam góra była ofensywna, 2000R był już kulturalniejszy, ale PM-16 jest jeszcze bardziej poukładany. Średnica też tak nie wrzeszczy, nic się nie wybija na pierwszy plan. Skończę na dole, czyli na basie, ale samo porównanie zaczynałem od basu i skupiałem się na dolnych rejestrach, tutaj róznice są największe i też mnie nie zaskoczyły, bo znów przewidziałem brzmienie Marantza, ale*... nie do końca. Rock nie jest już taki ofensywny, stopa i wyższy bas nie daje tak do pieca z czego słynie Denon. Zacząłem od kawałków Phila Collinsa, potem Huey Lewis, De Mono, Crash Test Dummies i potem ciężkie działo i Creed. Po pierwsze żeby osiągnąć kopa na Marantzie trzeba kręcić gałą vol wiele dalej. Nie atakuje on tak jak Denon o czym wspomniałem, przez co po pewnym czasie nie jest tak jazgotliwy i nieco irytujący. W przypadku Marantza po prostu można sobie dalej pozwolić z volume bez spiny mojej i sąsiadów, chyba... Wracając do mojego ale*... Na konieć myślę - dobra dam elektornikę, czyli coś czego słucham na co dzień, od nieco undergroundowych brzmień po typowy club i tutaj micha dopiero mi się ucieszyła na wielki plus dla PM-16. Bas schodzi niżej, nie dudni tak jak w PMA-2000R. To co było pewnego rodzaju wadą w rocku, w elektronice okazało się nie lada zaletą. Bas prowadzi się na samym dole, groove jest inspirujący, niebo, a ziemia. Po prostu w typowej instrumentalnej muzyce rockowej etc bas nie chodzi zazwyczaj w takich rejestrach i ciężko było wychwycić wyższość jednego nad drugim, ale po zarzuceniu elektroniki od razu widać jak na dłoni kto tu dysponuje konkretnym zejściem bez natarczywości.

Podsumowując: Denon jest ofensywny, na basie jak i trochę na średnicy, wysokie też trochę bezpośrednie, Marantz bardziej poukładany, nie atakuje tak uszu bez pardonu. Powiem szczeze że jeszcze nie wiem którego zostawić, mimo ze Marantz czaruje basem to nadal mam "ciągoty" do tego trochę brutalnego stylu Denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM -16 dobry piecyk tylko jak dla mnie troszke zbyt spokojny i zbyt cieply :) szkoda ze nie mialem okazji posluchac go z jakims jasnym zrodlem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie słit focie:

PMA-2000R:

3730245976bfcb2c97ab8811a2e7eec6_1.jpg

 

PM-16:

3d2951943b29d75f897e4e36eddc35f0_1.jpg

 

W obu kondy Elny for audio. W Denonie 2 x 12 000, w Maranzie 2 x 15 000.

 

PM -16 dobry piecyk tylko jak dla mnie troszke zbyt spokojny i zbyt cieply :) szkoda ze nie mialem okazji posluchac go z jakims jasnym zrodlem

Na pewno nie jest taki ciepły jak niższe modele. Moj DAC Hegla jest dośc jasny, ma sporo średnicy i kontrolowanego basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze Denona sa po prostu bardziej dynamiczne dual-mono robi swoje :) Twoj opis po czesci tez pasuje do nowszych modeli, ktore odsluchiwalem.

Ja osobiscie z Maranzow sie wyleczylem za bardzo jedwabne granie. Krecenie gala volume, ktora zaczyna sie gdzies od -80db a gra od -30db moze dla kogos okazac sie precyzyjne dla mnie bylo zwyczajnie meczace. Natomiast za duzy plus uwazam w Maranzach funkcje bi-amp mode.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecenie gala volume, ktora zaczyna sie gdzies od -80db a gra od -30db moze dla kogos okazac sie precyzyjne dla mnie bylo zwyczajnie meczace.

 

A które marantze oprócz PM11S2 i PM15S2 mają "cyfrową" regulację wzmocnienia?

Pytam poważnie bo już dawno obiecałem sobie, że nie kupię żadnego wzmacniacza z regulacją volume opartą na standardowym potencjometrze.

Żaden ale to żaden potencjometr nie trzyma współbieżności a nic mnie tak nie wku..wia jak brak idealnego, równomiernego wzmocnienia obu kanałów od najniższych poziomów głośności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze Denona sa po prostu bardziej dynamiczne dual-mono robi swoje :) Twoj opis po czesci tez pasuje do nowszych modeli, ktore odsluchiwalem.

 

Nie wiem czy to zasługa dual mono, ale w PMA-2000R czasami bas jest zbyt ofensywny w górnych rejestrach co powoduje czasem dudnienie gdy wrzucamy muzyke gdzie basu jest troche dużo. Natomiast gdy jest mało jest OK. Raczej nie możliwe jest dobranie wzmacniacza idealnego do wszystkiego, biorąc jeszcze pod uwage realizacje muzyki i jej różnorodność to w ogóle.

Ciagle jestem na etapie poszukiwań 2000AE, ale jak on gra jak 1500AE, czyli wali jeszcze dosadniej wysokim basem to będzie źle. Najlepiej by było gdyby łączył zejście Marantza z uderzeniem Denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo zmiennych - realizacja nagrania, akustyka pomieszczenia, elementy toru audio, indywidualny słuch i upodobania... każdy oceni inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sobie słucham. Marantz nie za bardzo radzi sobie z dużą ilością basu. Jutro któregoś wystawię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób losowanie :)

a tak poważnie to ja bym chyba wystawił Denka.Już się go dość nasluchales, pora na zmianę, dobrą zmianę :)

Tym bardziej że miarodajnie Marantza ocenisz dopiero po pewnym czasie. Ale i tak wrócisz na stare śmieci czyli do poczciwego Denona. Stara miłość nie rdzewieje.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co przez to rozumiesz ze sobie nie radzi z duza ilością basu

Rozlewa się strasznie i buczy, ale to tylko na wybranych kawalkach gdzie jest mnóstwo basu.

 

Teraz natomiast słucham kawalka, którego dobrze znam i takich zejsc na basie to ja tu nigdy nie słyszałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej dynamiczne dual-mono robi swoje :)

 

To posłuchaj sobie Krella KSA-200S lub Crest-a CA-9 to zobaczysz co to dynamika (oba mają jedno trafo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To posłuchaj sobie Krella KSA-200S lub Crest-a CA-9 to zobaczysz co to dynamika (oba mają jedno trafo).

 

Kolego wyskoczyles jak filip z konopi....

Raz mnie takie wzmacniacze nie interesuja, dwa watek jest o Denon i Marantz a nie o klockach po 50kg ktore biora 120W w idle, trzy zawsze jest jakis lepszy wzmacniacz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyskoczyles jak filip z konopi....

 

Jak filip z konopi to wyskoczyłeś Ty w wątku o denonie i marantzu "dual mono robi swoje" (sorry ale to brzmi jak... dres, mam dres!!!)

 

Raz mnie takie wzmacniacze nie interesuja

 

No to po cholerę się tu wpisujesz?

 

trzy zawsze jest jakis lepszy wzmacniacz...

 

taa, pewnie dual mono :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham od rana i słucham i mimo że PM-16 ma fajny miekki bas z zejściem to jest go ogólnie za mało. Denon przy małych glosnosciach już zaznacza dół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy miałem PMA-1500ae, raz miałem PM-16 i dzisiaj mam bardzo podobne odczucia.

O ile Denona odruchowo chciałem ciągle przyciszać, o tyle w przypadku Marantza było całkiem na odwrót.

Często tak mam z kolumnami, że jedne po 15 minutach są już męczące, a innych człowiek by słuchał godzinami

i nie bardzo wiadomo z czego to wynika, po prostu tak jest i już.

A propos kolumn, to taka historia mi się przypomniała jak kiedyś jedne sprzedałem i już pakowałem do wysyłki,

ale przed włożeniem do pudeł jeszcze chciałem sprawdzić czy na pewno wszystko jest ok.

Szybko podłączyłem do pieca, wrzuciłem jakąś tam płytę pierwszą z brzegu, siadłem na chwilę w fotelu...

po godzinie wyrwał mnie z kapci telefon wkurzonej babki z przedszkola, bo własnego dzieciaka zapomniałem odebrać.

Nie wiadomo kiedy ten czas zleciał. Jedne kolumny to potrafią, inne nie, tak samo jest z wzmacniaczami

i w tym konkretnym przypadku radziłbym się dobrze zastanowić, żeby później nie żałować, bo odkupić może być ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też jest że z jednymi kolumnami lepiej denon, z innymi marantz.

 

proponuję jeszcze słuchać jakiś czas obu i nie podejmować decyzji co do sprzedaży

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Marantz poszedł pod młotek :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham od rana i słucham i mimo że PM-16 ma fajny miekki bas z zejściem to jest go ogólnie za mało. Denon przy małych glosnosciach już zaznacza dół.

 

Może już czas spróbować lampy ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy miałem PMA-1500ae, raz miałem PM-16 i dzisiaj mam bardzo podobne odczucia.

O ile Denona odruchowo chciałem ciągle przyciszać, o tyle w przypadku Marantza było całkiem na odwrót.

Często tak mam z kolumnami, że jedne po 15 minutach są już męczące, a innych człowiek by słuchał godzinami

i nie bardzo wiadomo z czego to wynika, po prostu tak jest i już.

A propos kolumn, to taka historia mi się przypomniała jak kiedyś jedne sprzedałem i już pakowałem do wysyłki,

ale przed włożeniem do pudeł jeszcze chciałem sprawdzić czy na pewno wszystko jest ok.

Szybko podłączyłem do pieca, wrzuciłem jakąś tam płytę pierwszą z brzegu, siadłem na chwilę w fotelu...

po godzinie wyrwał mnie z kapci telefon wkurzonej babki z przedszkola, bo własnego dzieciaka zapomniałem odebrać.

Nie wiadomo kiedy ten czas zleciał. Jedne kolumny to potrafią, inne nie, tak samo jest z wzmacniaczami

i w tym konkretnym przypadku radziłbym się dobrze zastanowić, żeby później nie żałować, bo odkupić może być ciężko.

Kiedyś przedwcześnie sprzedalem tak jeden piec i odkupywałem potem, dlatego teraz posłuchałem od rana tylko Marantza bez przełączania na Denon-a. Stwierdziłem że jest OK, po kilku kawałkach z różnych płyt wpiełem z powrotem Denona i już wiem że jednak Denek zostaje. Głowny powod to właśnie bas, który daje już o sobie znać bez kręcenia volume, a ja zazwyczaj słucham raczej cicho i bardzo mi się to przydaje. Marantz jest trochę ubogi w tym zakresie i zagra dopiero świetnie gdy tego basu jest sporo. Wrzucając choćby Bryana Adamsa jest trochę biednie, brak uderzenia, dopiero w zakresie głośności -"sąsiedzi wychodzą z mieszkań" jest dobrze. Podkreślę tu jednak jeszcze raz że 1500AE jest bardziej ofensywny w zakresie wysokiego basu niz 2000R, ten jest spokojniejszy. Na górze również. PM-16 za to jest jeszcze ciekawszy, ale nie poświęcę "swojego" basu dla fajniejszych wysokich.

 

Może już czas spróbować lampy ? ;)

Chyba całkiem bym się zamulił. W sumie myslałem ostatnio, nawet przeglądalem, ale nie mogę się przekonać.

 

Jednak Marantz poszedł pod młotek :-)

Tak, wystawiłem. Już 2 obserwują, przyznać się który to? :)

Edit, juz 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Marantz poszedł pod młotek :-)

Powiem tak - w tej cenie to prawdziwa okazja - chociaż nie jest żadną tajemnicą, że ze sprzedającym nie darzymy się sympatią :)

Mimo wszystko uważam, że 2.300zł za ten wzmacniacz to jest bardzo dobra cena,

tym bardziej że o połowę mniejszy i dużo tańszy PM-17 potrafi niekiedy chodzić w podobnych pieniądzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.