Skocz do zawartości
IGNORED

DENON PMA-2000R vs MARANTZ PM-16


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak: przy obecnych cenach Sony i Sansui to tego Marantza można brać w ciemno :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - w tej cenie to prawdziwa okazja - chociaż nie jest żadną tajemnicą, że ze sprzedającym nie darzymy się sympatią :)

Mimo wszystko uważam, że 2.300zł za ten wzmacniacz to jest bardzo dobra cena,

tym bardziej że o połowę mniejszy i dużo tańszy PM-17 potrafi niekiedy chodzić w podobnych pieniądzach.

Sprzedaje za tyle ile kupilem po dodaniu kosztow allegro. Przy zakupie nie wiedziałem że góra jest po takich przejściach, spróbował bym zbić jeszcze cenę.

Nie liczę czyszczenia, bo wczoraj cały dzień w pokoju petem capiło, a jak się ciut nagrzal to w ogole. Smród jakby ktoś na nim kiepy gasił. Nie pierwszy raz taki piec kupułem. Rekordzistą był chyba PM-78, mial na sobie tyle smoły że poł godziny ręcznik był pomarańczowy i panel się ciągle mazał. O zapaszku nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik p-a-b-u dnia 18.02.2016 - 11:11 napisał

Może już czas spróbować lampy ? ;)

Chyba całkiem bym się zamulił. W sumie myslałem ostatnio, nawet przeglądalem, ale nie mogę się przekonać.

 

Zmieniłem szybki tranzystor ( Hegel H200) na lampę i naprawdę żadnego zmulenia nie zauważyłem :) Za to pojawiła się piękna barwa, gładkość przekazu, nie wspominając już o liniowym graniu pełnym pasem w praktycznie całym zakresie głośności.

 

Jak tylko będziesz miał okazję koniecznie posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: przy obecnych cenach Sony i Sansui to tego Marantza można brać w ciemno :-)

Przekonaliście mnie, zmieniam na 4 tyś i dopisze jakąś historyjkę o inżynierach japońskich co to zepsuli to i tam to i teraz sam plastik. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz jeszcze, że go specjalnie z Japonii sobie sprowadziłeś od kolekcjonera, który nie chciał sprzedać,

to jeszcze jedynkę przed 4 będziesz mógł dopisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie, czy denon ma podbite skraje pasma a marantz jest neutralny

Czy

Denon jest neutralny a marantzowi brakuje basu?

 

Moim zdaniem marantz ma w miare zachowana równowagę tonalna, o brak basu bym go nigdy nie posadzil z moimi kolumnami mogl burzyc sciany.

 

Cena jest jak najbardziej wporzadku, to wzmacniacz wart tych pieniedzy.

 

Mial pazur i mruczal od najnizszych poziomow głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co nie ma basu, ma go dużo, ale Denon daje basem od samego dolu tj. slychać go już na niskich poziomach w zadowalającej mnie ilości i lepiej daje wyższym basem i co za tym idzie stopa jest silniejsza. Ja jestem basolubem więc moje spostrzeżenia mogą być inne. Zdaje sobię sprawę że Marantz jest chyba neutralniejszy, ale ja nie dążę do neutralności. Słuchanie muzy ma wciągać. Jeden jak i drugi na pewno nie gubi detalu etc. Druga rzecz ze mam monitory, pewnie z podłogówkami było by lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia kolumn, na wieikszych klocach Marantz by Cie zadowolil, na mniejszych widocznie denek ma nieco podbity ten najnizszy bas.

Ja mam jednak 2x 8 cali, a kefy r300 pojedynczy chyba 8 czy 7 cali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

165mm. Na podłogówkach niskiego basu w tym pokoju nie miałem w ogole. Tylko lomot na klate jak z estradowych, teraz jest OK. Denek ma podbity właśnie ten wyższy bas i poza tym ogolnie jest go więcej wiec ogolnie rzecz biorąc jest wiecej basu. Marantz chodzi głownie tylko na tych najniższych rejestrach, ale jest slabiej słyszalny, cichszy po prostu. Jakby odjął na pokrętle. Teraz KEFom brak kopa na PM-16.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozlewa się strasznie i buczy, ale to tylko na wybranych kawalkach gdzie jest mnóstwo basu.

 

Chciałbym cię poinformować, że to niestety nie ten Marantz ponosi winę a twoje kolumny, które mają tendencje do wzbudzania się i dudnienia na basie.

Może na Denonie jest to mniej odczuwalne, ale zapewniam cię że jest to wina tych kolumn, Nie są to żadne przytyki , tylko zdanie moje jak i parę osób które je słyszały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna nowość że R300 maja dużo basu, dlatego trzeba dobrac odpowieni wzmacniacz. PM-16 mocniej gra najniższym basem dlatego przy dużej ilości wszystko zaczyna buczeć. Denon radzi sobie z dużą ilością basu mimo że ma go więcej. Denon jest jakiś wypośrodkowany, ma tego basu w brud, ale sie jakoś trzyma. W PM-16 albo jest tyle co kot napłakał, albo zaczyna sie lac raptem. Ciągle go teraz słucham i nie mam większych zastrzeżeń, ciekawe co będzie jak podepne po 2-3 dniach Denka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Sansui, to gra wzorcowo w każdym pomieszczeniu i z każdymi kolumnami.

Nawet z tekturowymi jamo za tysiaka wciśniętymi w narożniki pokoju, to se kupił maranca jakiegoś i się dziwi, że mu buczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Sansui, to gra wzorcowo w każdym pomieszczeniu i z każdymi kolumnami.

 

Ale najpierw musi pograć kilka dni żeby sie przyzwyczaił do reszty elementów. Kapryśny taki trochę jest, a nawet obrażalski, arystokracja prawie, ale potem to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja najpierw z PM-16 czule porozmawiam, może się odblokuje. Albo wyniose Denona do drugiego pokoju, bo po prostu wstydzi się lepiej zagrać. A tak jeden na drugiego spogląda z pod byka i tak jest!

86a7e5e46d7d3880d7c7324d1a8c03a6_1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego maranza mogles wystawic min za 3k to dalej bardzo dobry wzmacniacz. Patrz wyzej koles wystawil lite i nawet nie mial skrupulow napisac "caly w miedzi" :))) drugi buja sie juz rok z pm8005. Ja swojego lita sprzedalem wieki temu za 2,6k.

Pytam gdzie historia gdzie ten dramat ?! o audiofilu, ktory nie chcial Ci go sprzedac a i jeszcze kilka slow o magicznej sieciowce co wyprawia z tym wzmakiem tez by sie przydalo....

a no i zrobiles dobry wybor zostawiajac Denona, ale prosze postaw go jak trzeba ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon gra jak nowa wersja NAD3020 - w sensie - pionowo :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie kilka obserwuje, kto chcial przyjechać za 2tys, ale powiedziałem ze to ostateczna cena. 2 to juz w ogole lekka przesada.

 

Denon gra jak nowa wersja NAD3020 - w sensie - pionowo :-)

Przecie teraz kazdy gupi wie że wzmaki w takiej pozycji grają najlepiej, CD na odwrót, tak jak na prawym boku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To Pan przyniesie wzmacniacz na dworzec jak będę przejeżdżał przez Pana miasto i ja go wtedy odbiorę"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie najlepsi to "dam Ci za niego 1k lepszej ceny nie dostaniesz teraz sa takie realia, dokladnie przemysl sobie moja oferte" sa takie teksty az sie nogi uginaja....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie najlepsi to "dam Ci za niego 1k lepszej ceny nie dostaniesz teraz sa takie realia, dokladnie przemysl sobie moja oferte" sa takie teksty az sie nogi uginaja....

 

wtedy zawsze odpisuję: "rozumiem, że propozycja jest w Euro lub podaje Pan pierwszą z dwóch rat jakie chce zapłacić za przedmiot ?" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z trochę ciekawego wątku zrobił się znów temat dla naganiaczy i handlarzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś kupi ten klocek, postawi na półce i porówna dźwiękowo z innymi piecami.

Potem niech dorzuci swoje uwagi do tego wątku - chętnie poczytam.

 

Cena jak cena - dla jednych za drogo dla drugich w sam raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie z 10 obserwuje i żadnego meila. Chyba rzeczywiście za tanio. Trzeba doliczyć z 500zl.

Sprzedawałem kiedyś jakiegoś "klocka", cena była naprawdę niska, było z 12 obserwujących, ale czas aukcji minął i nic.

Wystawiłem zatem go ponownie, tym razem od 1 zl, sprzedał się o ok 20% więcej niż w poprzedniej opcji Kup Teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem kiedyś jakiegoś "klocka", cena była naprawdę niska, było z 12 obserwujących, ale czas aukcji minął i nic.

Wystawiłem zatem go ponownie, tym razem od 1 zl, sprzedał się o ok 20% więcej niż w poprzedniej opcji Kup Teraz.

 

Ja obserwując aukcje allegro często widuję takie zjawisko :) . W takiej formie sprzedaży jaką jest aukcja dochodzą emocje i wychodzą z ludzi pierwotne instynkty typu chęć rywalizacji :) A jak widać, że dużo licytujących to już w ogóle ludziska głupieją czasem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.