Skocz do zawartości
IGNORED

DENON PMA-2000R vs MARANTZ PM-16


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo miło wspominam PM-75, u mnie spasował się świetnie z resztą toru.

Nie wiem jak się mają do siebie PM-16 i PM-75, ale z tego co piszesz, charakter dźwięku jest mocno zbliżony.

Cena moim zdaniem dobra, gdyby to było z rok, półtora roku temu, pewnie bym go od Ciebie kupił, bez marudzenia w tej kwocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem PM-75 nawet kilka sztuk, jednego pieknego w szampanie z żeliwnymi bokami. Przewinal się też PM-80, 8000, 7200, 78 etc. Najlepszy z nich jest zestaw SC-80 + SM-80 no i PM-16, który właśnie się sprzedał. Kupujący stwierdził że jestem arogancki, bo sobie załatwił PM-17 za 2 tys, a ja mu spuścić nie chciałem. Ale jak widać i tak kupił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM-16, który właśnie się sprzedał. Kupujący stwierdził że jestem arogancki, bo sobie załatwił PM-17 za 2 tys, a ja mu spuścić nie chciałem. Ale jak widać i tak kupił.

 

No to będzie miał dwie sztuki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się mają do siebie PM-16 i PM-75, ale z tego co piszesz, charakter dźwięku jest mocno zbliżony.

 

75 nie istnieje przy 16, lepszy od 75 jest 80 w wersji II, a jeszcze lepiej dzielonka SC-80 i SM-80, 16 jest na szczycie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spakowałem PM-16. Podpiełem z powrotem Denon-a i micha mi się cieszy.

 

Podsumowując krótko. Marantz ma ładny bas, a Denon ma basisko :) Nawet przy cichym słuchaniu czuć tę potęgę i zejście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak powiedział pan w pewnym salonie - Denon to jednak Denon :) I jak tu nie przyznać mu racji? :)

A swoją drogą coś chyba kiepsko u Ciebie ze średnicą skoro tylko piszesz o basie, to jest esensja dźwięku a bas i sopran ma być tylko dobrze z nią sklejony, wcale nie znaczy że im więcej tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnicy mam az nadto za sprawą Hegla. Wokale czasem na pierwszym planie, nic nie jest schowane. Marantz troche tłumił też średnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pm17 i pearl lite KI gdzie w hierarchii?

U marantza im niższa liczba w symbolu tym wyższy model.

PM-17 to jest połowa PM-16 (nie tylko pod względem fizycznej wielkości obydwu) więc nie wiem o co typowi chodzi,

że chciał jeszcze rabat na PM-16 skoro jak czytam zapłacił dwa koła za PM-17

Moim zdaniem ten PM-16 spokojnie mógł iść za 2.500zł, a w idealnym stanie i z oryginalnym pilotem może być wart nawet 3.000zł

Warunek że stan perfekt nic nie pierdzi nic nie buczy i na budzie żadnej ryski. Tylko weź takiego znajdź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie? Stoi dalej. I na szafce i na allegro. 17 obserwuje i każdy by chciał za 2.

 

A o gwarancję nie pytają?

 

Poczekaj i jak nie pójdzie to się sprzeda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U marantza im niższa liczba w symbolu tym wyższy model.

PM-17 to jest połowa PM-16 (nie tylko pod względem fizycznej wielkości obydwu) więc nie wiem o co typowi chodzi,

że chciał jeszcze rabat na PM-16 skoro jak czytam zapłacił dwa koła za PM-17

Moim zdaniem ten PM-16 spokojnie mógł iść za 2.500zł, a w idealnym stanie i z oryginalnym pilotem może być wart nawet 3.000zł

Warunek że stan perfekt nic nie pierdzi nic nie buczy i na budzie żadnej ryski. Tylko weź takiego znajdź.

Dziś już wysłany. Gośc chciał zebym go oddał za 2, bo PM-17 sobie za 2 załatwił. Dziwny jakiś. Wychodzi na to ze chyba myslał że PM-17 jest lepszy albo coś. Żeby tej góry nie miał podrapanej to może bym go ciut więcej wystawił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować ze w weekend nastąpi kolejne porównanie ciekawego pieca, nt którego zdania są podzielone i bardzo odmienne. :) :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.