Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MS-30L


cygaret
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wręcz przeciwnie, prowadzi, bo jesteśmy na forum publicznym i może nas czytać mnóstwo ludzi. Dlatego warto by mogli się zapoznać z więcej niż tylko jednym punktem widzenia. 
Ja nie twierdzę że SET na DHT to jest panaceum na wszystko. Ja tylko staram się prostować stereotypy mówiące że SET na DHT to specyficzne dziwactwo nadające się tylko do wysokoefektywnych kolumn i spokojnego plumkania. Tak ne jest, dobry SET na DHT nadaje się do każdej muzyki oraz do większości standardowych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, McGyver napisał:

dobry SET na DHT nadaje się do każdej muzyki oraz do większości standardowych kolumn.

i tutaj jest sedno ! DOBRY set. Osobiście na taki nie trafiłem w przypadku 300B, jednak wierzę ci, że taki istnieje. Dla mnie dobrym i całkiem uniwersalnym wzmacniaczem lampowym,  za rozsądne pieniądze i po długich poszukiwaniach okazał się Yaqin MS90B. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DAWH napisał:

Osobiście na taki nie trafiłem w przypadku 300B

Ja trafiłem, ale i tak wolę 2A3 albo 845.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, McGyver napisał:

Ja trafiłem, ale i tak wolę 2A3 albo 845.

super, widzisz ja miałem na osłuchu kilka różnych SE i jakoś mnie nie przekonały swoja uniwersalnością.  To jest jednak kwestia gustu. Rozumiem ludzi którzy wybierają SE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 300b na trafonice , podpięte pod focale chorus 716 , doły są potężne , podłoga się trzęsie przy ogólnym poziomie ~75dB  (mam profi miernik) , i te doły nie przykrywają reszty pasma , granie neutralne. Co prawda lampy sterujące marconi dobrane idealnie , do tego zmodyfikowany dac ? 

Rzadko podkręcam powyżej 1/3 , bo przekraczam wtedy 80dB , a to poziom kiedy sąsiedzi mogą zapukać do drzwi.

Nie wiem skąd się biorą te mity "małej mocy" , mój ampli tranzystorowe ma niby 165W na kanał ,a przy tych ~80dB to już trudno zrozumieć co jest śpiewane ? 

PS: nie słucham jazzu czy innego plumkania , chociaż akustyczna / instrumentalna muzyka brzmi mega kameralnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Yaquin w PP Ci się podoba to najważniejsze , ale zdania nie zmienię 

mialem kilkanaście wzmacniaczy lampowych w przeróżnych konfiguracjach i na różnych lampach , firm trochę lepszych od Yaquin ( m.in PhaSt, Audio Research, McIntosh, Cary ) i PP może być wybitny jeśli chodzi o dynamikę czy nawet barwę to jak ktoś chce zasmakować "magii" lampy w pełnej krasie ( a tego chciałby @margaryna85 ) to tylko dobra trioda SE najlepiej w połączeniu z odpowiednimi kolumnami da mu to coś . Inna sprawa ze Dynaudio to nienajszczesliwszy wybór do lampy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, morawka napisał:

Inna sprawa ze Dynaudio to nienajszczesliwszy wybór do lampy

Tutaj się zgadzam, szczególnie do SE.

W przypadku Push Pull, przemówiła do mnie dynamika MS90, przestrzeń i barwa nie gorsza niż kilka SE których miałem okazję słuchać. Za to rytm trzyma jak szalony i trudno o muzykę w której się pogubi. Mój problem polega na tym, że słucham tak szerokiego spektrum gatunków, że muszę mieć w miarę uniwersalny wzmacniacz. Gdybym słuchał jazzu i małych składów, czy wokalu, to SE jak najbardziej brał bym pod uwagę.

48 minut temu, DeviLeq napisał:

Mam 300b na trafonice , podpięte pod focale chorus 716 , doły są potężne , podłoga się trzęsie przy ogólnym poziomie ~75dB  (mam profi miernik) , i te doły nie przykrywają reszty pasma , granie neutralne

Nikt tutaj nie twierdzi, że 300B ma niedostatki w ilości dołu. Potrafi zabrzmieć potężnie, to fakt. Ja słuchałem dosyć mocnego SE na 300B bo około 7W i z kilkoma kolumnami był ten sam problem, czyli zbyt słaba kontrola dołu. Wzmacniacz się gubił z szybkimi i złożonymi składami. Takie mam doświadczenia i nic na to nie poradzę.  Yaqin MS90B pod tym względem lepszy. Ale wiadomo, przestrzeń lamp 300B nie do pobicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DAWH napisał:

Nikt tutaj nie twierdzi, że 300B ma niedostatki w ilości dołu. Potrafi zabrzmieć potężnie, to fakt. Ja słuchałem dosyć mocnego SE na 300B bo około 7W i z kilkoma kolumnami był ten sam problem, czyli zbyt słaba kontrola dołu. Wzmacniacz się gubił z szybkimi i złożonymi składami. Takie mam doświadczenia i nic na to nie poradzę.  Yaqin MS90B pod tym względem lepszy. Ale wiadomo, przestrzeń lamp 300B nie do pobicia.

Podrzuć jakieś kawałki to przetestuje.

Natomiast mogę potwierdzić iż niektóre kolumny (i nie chodzi o rezystancję czy skuteczność) po prostu nie zgrywają się ,ale to może być również z tranzystorem.

Druga sprawa , jeśli wzmacniacz jest nowy , nie wygrzany , do tego są nie wygrzane lampy to nie będzie przyjemnie.

Z tego co zauważyłem ,nowe lampy mocy 300b muszą pograć te 80-120h , inaczej jest płasko , góra robi wrażenie bo tworzy się "mgiełka" i jest mega "wow" , natomiast zero dociążenia. Zresztą sterujące 6sn7gt także przez pierwsze 30h grały rozlazłym dołem , po 100h to już zupełnie inne granie. Pytanie jak testuje "kontrolę" ? Dotykając membran głośników , czuć różnice. Na pewnej parze sterujących membrany drgają prawie jak na tranzystorze ? 

Jeśli odsłuchujecie względnie świeżych wzmacniaczy , do tego na kiepskich lampach (nowej produkcji) to szału może nie być na każdym wzmacniaczu. Po pół roku sterujących marconi 6sn7gt wsadziłem tungsole z nowej produkcji (wygrzane bo były pierwsze) i tak jakby ktoś mi zdjął 2 klasy jakości brzmienia. 2 godziny wytrzymałem i wróciły do pudełka , nie chciało mi się ich ponownie "rozgrzewać" ,a tego wymaga każda lampa która dłużej nie grała bo i tak poniżej 300Hz nic lepiej by nie pograły.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, McGyver said:

Wręcz przeciwnie, prowadzi, bo jesteśmy na forum publicznym i może nas czytać mnóstwo ludzi. Dlatego warto by mogli się zapoznać z więcej niż tylko jednym punktem widzenia. 
Ja nie twierdzę że SET na DHT to jest panaceum na wszystko. Ja tylko staram się prostować stereotypy mówiące że SET na DHT to specyficzne dziwactwo nadające się tylko do wysokoefektywnych kolumn i spokojnego plumkania. Tak ne jest, dobry SET na DHT nadaje się do każdej muzyki oraz do większości standardowych kolumn.

Jezeli czyta to masa ludzi to pewnie chcieliby wiedziec co jest wyznacznikieb dobrego SET na DHT. Chcesz sie podzielic wiedza, ale tak naprawde nie piszesz ktory to wzmacniacz SET na DHT jest godny uwagi. Mowisz a, to powiedz B i napisz jaki to wzmacniacz bo inaczej wszystko co napisales bedzie bezuzyteczne dla calej tej masy ludzi ktora to czyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge jedynie obalic mit ze prawdziwe lampowe brzmienie to EL34 na podstawie wlasnych doswiadczen z Yaqin MC-13S i Cayin a-88t. Musze przyznac ze obydwa graja inaczej, ale obydwa graja lampowo. Cayin jest na KT88 i zadnych tranzystorowych nalecialosci w brzmieniu nie zauwazylem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Uchatek napisał:

Jezeli czyta to masa ludzi to pewnie chcieliby wiedziec co jest wyznacznikieb dobrego SET na DHT.

Odpowiedź jest oczywista. Brzmienie.

 

38 minut temu, Uchatek napisał:

Chcesz sie podzielic wiedza, ale tak naprawde nie piszesz ktory to wzmacniacz SET na DHT jest godny uwagi.

Ja tu się dzielę bardziej spostrzeżeniami i doświadczeniem niż wiedzą. To co opisałem nie wymaga żadnej szczególnej wiedzy, wymaga natomiast osłuchania, bezpośredniego obcowania z wieloma konstrukcjami lampowymi, a zatem poświęcenia na to czasu i pewnych środków. 

 

41 minut temu, Uchatek napisał:

Mowisz a, to powiedz B i napisz jaki to wzmacniacz bo inaczej wszystko co napisales bedzie bezuzyteczne dla calej tej masy ludzi ktora to czyta.

Panie, tak to tylko w Erze...
Bo przecież oczywistym jest ze nie istnieje i istnieć nie może jeden jedyny absolutnie najlepszy SET. A skoro tak, to również nie da się takowego wskazać palcem. 
Mogę co najwyżej wymienić SETy które uważam za konstrukcje udane bądź bardzo udane, i przez to godne uwagi. Lecąc od góry należy wspomnieć o Kondo Souga. Niewielka moc, ale ogromne serce do grania. 
Oprócz tego koniecznie trzeba wymienić Unison Research Simply 845. Wielka i ciężka integra na lampach 845 rozmiarami przypominających puszki piwa. Kapitalne granie. 
Nie może tu zabraknąć Sun Audio SV-300B i SV-2A3, to konstrukcje bliźniacze różniące się tylko zastosowanymi lampami z których pod względem brzmienia wyżej cenię słabszą mocowo wersję na 2A3 która po raz kolejny u mnie gości i gram na niej z przyjemnością od jakiegoś czasu.
Następny to New Audio Frontiers 845SE który ma zalety analogiczne jak Unison. 
No i mój Phase (Phast) Triode SE na lampach 6B4G, skromny, a brzmieniowo bardzo dobry. 
Z konstrukcji budżetowych grających kompetentnym dźwiękiem bez konieczności uprzedniego ich upgradowania warto wspomnieć o Yaqin MC-300B (jak sama nazwa wskazuje na lampach 300B) który ma niezwykle korzystny stosunek cena/jakość i do tego by cieszyć się klasowym dźwiękiem wystarczy zadbać by pracowały w nim porządne lampy sterujące. 
Nie wymieniam tu znanych mi wartościowych konstrukcji DIY gdyż są to produkty jednostkowe. 
Oczywistym jest, że nie są to wszystkie godne uwagi SETy jakie istnieją. Przedstawiłem tu tylko te które są mi dobrze znane i uznałem je za warte zapamiętania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, McGyver said:

Odpowiedź jest oczywista. Brzmienie.

 

Ja tu się dzielę bardziej spostrzeżeniami i doświadczeniem niż wiedzą. To co opisałem nie wymaga żadnej szczególnej wiedzy, wymaga natomiast osłuchania, bezpośredniego obcowania z wieloma konstrukcjami lampowymi, a zatem poświęcenia na to czasu i pewnych środków. 

 

Panie, tak to tylko w Erze...
Bo przecież oczywistym jest ze nie istnieje i istnieć nie może jeden jedyny absolutnie najlepszy SET. A skoro tak, to również nie da się takowego wskazać palcem. 
Mogę co najwyżej wymienić SETy które uważam za konstrukcje udane bądź bardzo udane, i przez to godne uwagi. Lecąc od góry należy wspomnieć o Kondo Souga. Niewielka moc, ale ogromne serce do grania. 
Oprócz tego koniecznie trzeba wymienić Unison Research Simply 845. Wielka i ciężka integra na lampach 845 rozmiarami przypominających puszki piwa. Kapitalne granie. 
Nie może tu zabraknąć Sun Audio SV-300B i SV-2A3, to konstrukcje bliźniacze różniące się tylko zastosowanymi lampami z których pod względem brzmienia wyżej cenię słabszą mocowo wersję na 2A3 która po raz kolejny u mnie gości i gram na niej z przyjemnością od jakiegoś czasu.
Następny to New Audio Frontiers 845SE który ma zalety analogiczne jak Unison. 
No i mój Phase (Phast) Triode SE na lampach 6B4G, skromny, a brzmieniowo bardzo dobry. 
Z konstrukcji budżetowych grających kompetentnym dźwiękiem bez konieczności uprzedniego ich upgradowania warto wspomnieć o Yaqin MC-300B (jak sama nazwa wskazuje na lampach 300B) który ma niezwykle korzystny stosunek cena/jakość i do tego by cieszyć się klasowym dźwiękiem wystarczy zadbać by pracowały w nim porządne lampy sterujące. 
Nie wymieniam tu znanych mi wartościowych konstrukcji DIY gdyż są to produkty jednostkowe. 
Oczywistym jest, że nie są to wszystkie godne uwagi SETy jakie istnieją. Przedstawiłem tu tylko te które są mi dobrze znane i uznałem je za warte zapamiętania. 

O. I to jest bardzo wartosciowy post. Dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry.

Użytkuję Janka  ms 30l już prawie rok.

Wymieniłem lampy mocy  na EH i sterujące Tesle.

Lampka gra z Kef Calinda.Szykuję się jednak do zmiany paczek.

Chciałbym zapytać z jakimi kolumnami lampa gra u Was?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LizardKing84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, LizardKing84 napisał:

Chciałbym zapytać z jakimi kolumnami lampa gra u Was?

U mnie gra z Tannoy Mercury 7.4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzychu9667, @andrzej1pl

Miałem u siebie na chwilkę Dali ikon 1 mk2  ,lecz to nie moja bajka:(

Zbyt ,,przenikliwe'' jak dla mnie.Drażniły przy dłuższym odsłuchu.

Miałem kiedyś Tannoy M5.Dobrze wspominam.Grały z MF E100.

Jak Brzmią Arie i Tannoy ?Słuchaliście czegoś innego z Jankiem zanim wybraliście swoje paczki?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LizardKing84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, LizardKing84 napisał:

Słuchaliście czegoś innego z Jankiem zanim wybraliście swoje paczki?

Ja nie słuchałem. Miałem już Tannoy zanim kupiłem Janka. To był zakup w ciemno z możliwością zwrotu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, krzychu9667 napisał:

Ja nie słuchałem. Miałem już Tannoy zanim kupiłem Janka. To był zakup w ciemno z możliwością zwrotu. 

Jak brzmią?Jakiej muzyki Pan  słucha i w jakim metrażu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem opisywać o ochach i achach kolumn. Moje subiektywne odczucia mówią że te kolumny słabo nadają się do muzyki ciężkiej, metalowej. Lubię czasem posłuchać Metallica i niektóre kawałki tną po uszach. Do lżejszej muzyki mi odpowiadają. Przed zakupem porównywałem je z Heko i Kef ale nie pamiętam symboli, były w podobnym przedziale cenowym jak Tannoy

Słucham różnej muzyki oprócz jazzu i klasycznej, metraż 30m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się poważnie nad tym wzmakiem, ale jedna rzecz mnie troszkę zastanawia. Mianowicie z tego, co widzę, to praktycznie poza chińskimi lampami sterującymi, nie ma do niego żadnych nowych lamp tej sekcji ? Tylko nowe chińskie, stare ruskie i....RTC ? Mam na myśli lampy, które można dostać u nas w kraju  za normalne pieniądze...

Czy może ktoś mnie wyprowadzi z błędu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, SynSama said:

Zastanawiam się poważnie nad tym wzmakiem, ale jedna rzecz mnie troszkę zastanawia. Mianowicie z tego, co widzę, to praktycznie poza chińskimi lampami sterującymi, nie ma do niego żadnych nowych lamp tej sekcji ? Tylko nowe chińskie, stare ruskie i....RTC ? Mam na myśli lampy, które można dostać u nas w kraju  za normalne pieniądze...

Czy może ktoś mnie wyprowadzi z błędu ? 

Moze powinienes zwrocic uwage na MC-13S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to straszny festyn. To wzornictwo, to gwałt na ludzkim narządzie wzroku :-(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, SynSama said:

Tylko, że to straszny festyn. To wzornictwo, to gwałt na ludzkim narządzie wzroku :-(.

Haha. No fakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, SynSama said:

Zastanawiam się poważnie nad tym wzmakiem, ale jedna rzecz mnie troszkę zastanawia. Mianowicie z tego, co widzę, to praktycznie poza chińskimi lampami sterującymi, nie ma do niego żadnych nowych lamp tej sekcji ? Tylko nowe chińskie, stare ruskie i....RTC ? Mam na myśli lampy, które można dostać u nas w kraju  za normalne pieniądze...

Czy może ktoś mnie wyprowadzi z błędu ? 

Tak chialem zapytać co to za lampa RTC? 

El34 to jedna z najbardziej popularnych i najtańszych lamp, zarówno z nowej czeskie, ruskie, amerykanskie, chińskie jak i starej produkcji tz NOS jest tego full, ja mam około 50 lamp el34, głównie chinskie, niemieckie, czeskie większość starej produkcji. Wiadomo dlaczego. Czaje się na jakieś dobre amerykańskie NOS GE. 

Więc jak nie te to jakie?

Oczywiście typów teraz lamp jest do koloru do wyboru najlepsze moim zdaniem to 2A3 i 845 ale również cena. 

Masz w czym wybierać wszystko zależy od portfela i gustu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, SynSama napisał:

poza chińskimi lampami sterującymi, nie ma do niego żadnych nowych lamp tej sekcji ? Tylko nowe chińskie, stare ruskie i....RTC ?

Lampa 6J1 ma dużo stuprocentowych zamienników. Nie upatrywałbym w tym problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, McGyver napisał:

Lampa 6J1 ma dużo stuprocentowych zamienników.

Czy mógłbym skorzystać z Twojej skarbnicy wiedzy i dowiedzieć się ..jakich ? Mam na myśli takie dziś  produkowane, które mogę kupić nowe, nie jakieś GE z 1955 za dzikie pieniądze . Pytam,bo naprawdę nie widzę :-(((.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SynSama napisał:

Czy mógłbym skorzystać z Twojej skarbnicy wiedzy i dowiedzieć się ..jakich ?

Jak już wspomniałem, jest tego naprawdę dużo...

 

8 minut temu, SynSama napisał:

nie jakieś GE z 1955 za dzikie pieniądze

Rozumiem że to: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
jest dwa razy droższe od tego: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
Ale żeby kwotę 12zł (słownie: dwanaście złotych) za lampę GE nazywać "dzikimi pieniędzmi"??? Powinny istnieć jakieś granice sknerstwa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, McGyver napisał:

Rozumiem że to: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
jest dwa razy droższe od tego: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
Ale żeby kwotę 12zł (słownie: dwanaście złotych) za lampę GE nazywać "dzikimi pieniędzmi"??? Powinny istnieć jakieś granice sknerstwa ?

Ale to są NOS-y.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.