Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MS-30L


cygaret
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Być może jeszcze dzisiaj jak kurier dotrze będę tracił dziewictwo w sensie wymiany lamp mocy. Pytanie, żeby czegoś nie spieprzyć. Wyciągamy lampy normalnie tak jak sterujące? Pytam bo widzę jakieś zawleczki przy gniazdach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Wito76 napisał:

Być może jeszcze dzisiaj jak kurier dotrze będę tracił dziewictwo w sensie wymiany lamp mocy. Pytanie, żeby czegoś nie spieprzyć. Wyciągamy lampy normalnie tak jak sterujące? Pytam bo widzę jakieś zawleczki przy gniazdach.

O ile już ich nie podmieniłeś, to delikatnie przechylając na boki jednocześnie ciągnąc do góry wyciągniesz lampę.
Koniecznie ustaw ponownie BIAS i oczywiście daj im trochę pograć 😉

18 godzin temu, Wito76 napisał:

Miałem w szufladzie awaryjne jakieś zwykłe ofc kierunkowe za 25 zł (vitalco czy tam prolink) i je podłączyłem by grało

Kierunkowe kable, za 25PLN🤔. To te których, kierunkowość polega na naklejeniu strzałeczki w celu łatwiejszego identyfikowania źródła? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Wymieniałem już lampy te małe. Wczoraj wrzuciłem RTC do przedwzmacniacza (zamiast Voskhod, a te poszły do odwracacza ). Zmyliły mnie te zawleczki przy lampach mocy i wolałem spytać niż szarpać się być może bez sensu.
Co do kabla to... no mają coś namalowane, niby kierunek "ciągnięcia druta" w hucie, ale biorąc pod uwagę cenę nie biorę tego zbyt poważnie. Dlatego też pytałem wcześniej o kable RCA, gdyż widzę potrzebę wymiany na coś normalnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wito76 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Wymieniałem już lampy te małe. Wczoraj wrzuciłem RTC do przedwzmacniacza (zamiast Voskhod, a te poszły do odwracacza ). Zmyliły mnie te zawleczki przy lampach mocy i wolałem spytać niż szarpać się być może bez sensu.
Co do kabla to... no mają coś namalowane, niby kierunek "ciągnięcia druta" w hucie, ale biorąc pod uwagę cenę nie biorę tego zbyt poważnie. Dlatego też pytałem wcześniej o kable RCA, gdyż widzę potrzebę wymiany na coś normalnego.

Ale co to znaczy coś normalnego? Zobacz wklejone przez mnie fotki jak wyglądają przyłącza kolumn Tanoy Precision 6.4...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu w link przez Tapatalka wrzuca mnie na pierwszą stronę postu. Za dużo postów by odnaleźć ten właściwy.
A tymczasem zamontowane nowe Tung-Sol EL34. No trochę stresujące zajęcie by nie ułamać nóżek, pilota lampy albo nie wcisnąć gniazda w podłogę. Ale udało się. Na zimno zmierzyłem Biasy i były wywalone w kosmos, od 0.60 do nawet 0.75. Ustawiłem 0.43 i po pół godziny grania lewy kanał ma już 0,48 a prawy trzyma tyle co ustawiłem. Będę obserwować. Ale już od pierwszych dźwięków jest poprawa. Jest otwarcie dźwięku, jest lepsza głębia, barwa basu, kontrola, żyleta gitar. Tadeusz Nalepa po prostu jak żywy a utwór One - Metallica, dosłownie jakby Hetfield przed chwilą włożył wtyczkę do piecyka Marshalla i zaczął dla mnie grać. Jedyny problem to taki, że trochę mi się przyplątało zapalenie ucha i lekki korek mam, coś jak chodzimy po górach, ale mimo to słyszę różnicę, echa, bas, stopę. Warto było zainwestować. Siadam na 4 literach i słucham, póki co koniec z wydawaniem kasy. Czekam tylko na resztę małych lamp i wymienię sterujące lampami mocy i basta. Fajny ten Yaqin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wito76 napisał:

Po kliknięciu w link przez Tapatalka wrzuca mnie na pierwszą stronę postu. Za dużo postów by odnaleźć ten właściwy.
A tymczasem zamontowane nowe Tung-Sol EL34. No trochę stresujące zajęcie by nie ułamać nóżek, pilota lampy albo nie wcisnąć gniazda w podłogę. Ale udało się. Na zimno zmierzyłem Biasy i były wywalone w kosmos, od 0.60 do nawet 0.75. Ustawiłem 0.43 i po pół godziny grania lewy kanał ma już 0,48 a prawy trzyma tyle co ustawiłem. Będę obserwować. Ale już od pierwszych dźwięków jest poprawa. Jest otwarcie dźwięku, jest lepsza głębia, barwa basu, kontrola, żyleta gitar. Tadeusz Nalepa po prostu jak żywy a utwór One - Metallica, dosłownie jakby Hetfield przed chwilą włożył wtyczkę do piecyka Marshalla i zaczął dla mnie grać. Jedyny problem to taki, że trochę mi się przyplątało zapalenie ucha i lekki korek mam, coś jak chodzimy po górach, ale mimo to słyszę różnicę, echa, bas, stopę. Warto było zainwestować. Siadam na 4 literach i słucham, póki co koniec z wydawaniem kasy. Czekam tylko na resztę małych lamp i wymienię sterujące lampami mocy i basta. Fajny ten Yaqin.

Kliknij ten link koło mojego avatara z "lampami Yagina"... Jest to 18 strona 2 post ( nr 512 ).
Jeszcze nie bastuj z inwestycjami, wymiana kondensatorów bardzo dużo daje 😉
Niestety tak jak sterujących trzeba 8szt 😕

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz szybko znalazłem, faktycznie przyłącza jak do żarówek w samochodzie a nie do audio. Człowiek wydaje kupę kasy na mega kable, rodowane, złocone końcówki a dalej to czego nie widać ordynarne chińskie patenty. W moim poprzednim wzmacniaczu tj hybrydzie Magnat MR 780 są fajne terminale glosnikowe, a gdy otworzyliśmy budę by wymienić lampy okazało się że do terminali dochodzi zwykła biała plastikowa kostka jak w pralce albo molex w zasilaczu ATX. Ale co zrobić, odpuścić i podpiąć byle sznurówki?
P. S.
Nie cytuj zawsze całej mojej czasem długiej wypowiedzi. Nie ma takiej potrzeby. Wiem że akurat mi odpowiadasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wito76 napisał:

Fajny ten Yaqin.

Tung-Sole chybą są jedną z dwóch najlepszych propozycji do tego modelu. Drugą ( wg. mojej subiektywnej oceny - lepszą ) propozycją są 6CA7 od Electro-Harmonixa....

W dniu 30.03.2021 o 10:30, Asdewas napisał:

A co do lamp sterujących to w innym wątku czytałem, że parę osób bardzo sobie chwali połączenie 4 rosyjskie w stopniu wejściowym i odwracaczu i 4 RTC jako drivery lamp mocy.

Te RTC wg. mnie mają strasznie matową średnicę. Lepszą propozycją wydają się być Siemensy i Tesle......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, gustwao napisał:

Wszystkie te nowe wynalazki i tak są niczym do NOS ów. Jednak coraz trudniej o nie. 

k**wa. Nie wierzę :-))))))))))))))!!!!!!!!!!!!! Z pół roku minęło, mój pierwszy post o nowych lampach i co ? I od razu gustwao ze swoimi słynnymi starymi nieużywanymi uzywanymi lampami :-)))))))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Te RTC wg. mnie mają strasznie matową średnicę. Lepszą propozycją wydają się być Siemensy i Tesle......
Mi akurat podoba się dociążenie RTC, ruskie Voskhod grają niby czysto ale jak dzisiaj na chwilę zrobiłem podmianę to okazało się że grają trochę właśnie płasko. Niby detalicznie ale jednak bez jakiejś magii, trochę zimno. Tesli jest bardzo mało, Siemensa trochę więcej, tylko czy siemens to nie będzie czasem taki trochę lepszy rusek? Nie będzie zbyt analitycznie, bez dociążenia, barwy?
Hehe jak was zobaczyłem obu to wiedziałem bez czytania że będzie dym. A tak sobie fajnie kameralnie gawędziliśmy cały tydzień z Kalasantym ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wito76 napisał:

Hehe jak was zobaczyłem obu to wiedziałem bez czytania że będzie dym. A tak sobie fajnie kameralnie gawędziliśmy cały tydzień z Kalasantym ;)

Nie panikuj, ja tu tylko na chwilkę ;-). Zaraz znikam :-) A co do Siemensów, moim zdaniem to dobra propozycja cena-jakość. Nie wiem, ja tych RTC dźwiękowo po prostu nie trawię, dla mnie to paździerz praktycznie na poziomie chińskich oryginalnych, ale to może być kwestia zgrania całości.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wito76 napisał:

W moim poprzednim wzmacniaczu tj hybrydzie Magnat MR 780 (...)
 

Jak brzmi ten Magnat? Zastanawiałem się kiedyś nad nim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bardzo podobnie. Może ciut więcej dynamiki czasem ma ten Magnat ale naturalność, barwa i przestrzeń po stronie Yaqina. Niemniej jednak bardzo dobry gracz ten Magnat. Funkcjonalnością wiadomo bije na głowę chińczyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja. Wczoraj dałem trochę a nawet sporo głośniej. Zrobiłem to na kawałku mocno obfitującym w bas, czytaj: potrzebne dużo prądu. Naprawdę głośno zrobiłem i wzmacniacz wpadł w tryb awaryjny. Zaczęły charczeć kolumny, ale dużo ciszej już i zaczęła mi mrugać czerwono-zielono dioda po prawej stronie. Wyłączyłem szybko wzmacniacz. Po minucie włączyłem i wszystko już grało normalnie. Mam się stresować tym faktem? To normalne zadziałanie zabezpieczenia (głośno, dużo prądu, impedancja kolumn pewnie spadła jak to przy niskim basie) czy mam powody do zmartwień? Wszystko działa, nic się nie usmażyło, lampy całe, oba kanały grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wito76 napisał:

Taka sytuacja. Wczoraj dałem trochę a nawet sporo głośniej. Zrobiłem to na kawałku mocno obfitującym w bas, czytaj: potrzebne dużo prądu. Naprawdę głośno zrobiłem i wzmacniacz wpadł w tryb awaryjny. ...

Też mi się tak kilka razy zdarzyło, dokładnie jak Tobie. Trochę głośniej dużo basu i wzmacniacz się wyłączył.
Wyczyściłem wszystkie nóżki lamp i od tamtej pory spokój 😉 .

 

Ale może to też być zadziałanie zabezpieczenia przeciążeniowego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Taka chwila fantazji, to był poziom głośności którego nigdy nie używam, naprawdę dałem czadu. Mam "nowe" lampy RTC i one faktycznie mają takie trochę ołowiane nóżki. Może wyjmę i wyczyszczę. Dzięki za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2021 o 13:49, Wito76 napisał:

widzę jakieś zawleczki przy gniazdach.

Jakie zawleczki? Pokaż foto.

P.S.
Generalnie, to po wyciągnięciu zawleczki następuje wybuch. Także ten...😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie się wyjmuje, kiwając na boki. Są przy gniazdach zawleczki, ale jak się wpatrzylem to one trzymają gniazdo, żeby nie wepchnąć do środka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie chcę zakładać nowego wątku więc napiszę tu.... Czy dziś (ten wątek jest już stary) tytułowy Yaqin MS-30L jest wciąż dobrym wyborem?? Czy może jest jakaś inna ciekawa lampa w tej klasie cenowej??

Lampy (o wzmacniaczach lampowych wiem tyle co nic) mają małą moc, w porównaniu do wzmacniaczy tranzystorowych. Nie ma problemów z napędzeniem większych kolumn?

Kolejna sprawa, jakie kolumny dobrze zgrywają się z Yaqin MS-30L ?

Dzięki wszystkim za podpowiedzi!

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Cześć, nie chcę zakładać nowego wątku więc napiszę tu.... Czy dziś (ten wątek jest już stary) tytułowy Yaqin MS-30L jest wciąż dobrym wyborem?? Czy może jest jakaś inna ciekawa lampa w tej klasie cenowej??

Lampy (o wzmacniaczach lampowych wiem tyle co nic) mają małą moc, w porównaniu do wzmacniaczy tranzystorowych. Nie ma problemów z napędzeniem większych kolumn?

Kolejna sprawa, jakie kolumny dobrze zgrywają się z Yaqin MS-30L ?

Dzięki wszystkim za podpowiedzi!

 

 

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje wątpliwości i pytania.
To wątek o Yaqinie MS-30L, trudno tu pisać o innym wzmacniaczu.
To ile wzmacniacz ma mocy nie ma nic wspólnego z tym czy to tranzystor czy lampa. Fakt, 30sto watowy wzmacniacz łatwiej jest zrobić na tranzystorach ( dziś to mała kostka, nie pisząc już o klasie D ) niż na lampach.
Z napędzeniem większych kolumn mają nieraz kłopoty i tranzystorowe wzmacniacze, to nie reguła.
Tytułowy Yaqin ma moc rzędu 30W, czy to mało czy dużo musisz sam sobie odpowiedzieć. Są wzmacniacze pracujące w klasie "A" o mocy kilku wat i są bardzo cenione. 30W przy kolumnach o odpowiedniej skuteczności bez problemu nagłośni pomieszczenie o powierzchni 25m2.
Jakie kolumny dla Ciebie dobrze grają? Słyszałem Infinity Kappa 8.2 podłączone do Yaqinq MS-30L, było słychać muzykę. Pewnie wzmacniacz mocniejszy/wydajniejszy prądowo lepiej by je napędził, czy są takie których ta zasada nie dotyczy?
W tej klasie cenowej, jeśli chodzi o nowe wzmacniacze lampowe trudno o dobrego oponenta dla MS-30L.
IMHO

Zadałeś pytania z serii co lepsze : BMW czy Mercedes, Diesel czy benzyna, kombik czy sedan, biały czy czarny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew!

Zgadza się, podałem (za) mało informacji.  To moje pierwsze zapytanie o lampy. Problem jest taki, że nigdy lampy nie słyszałem, nie miałem żadnej styczności. Wiem tylko, że mają charakterystyki bardzo liniowe lub ultraliniowe, co jest cechą pożądaną. Cały czas myślałem o kupnie "tranzystora", ale chęć spróbowania czegoś nowego ściągnęła mnie tu.

Musisz mieć rację z mocą. Kilka lat temu naprawiałem monitor u elektronika i on miał na biurku lampę 2x2.5W wg. swojego projektu - pamiętam, że podkreślił, że ta moc jest wystarczająca.

 

Cytat

W tej klasie cenowej, jeśli chodzi o nowe wzmacniacze lampowe trudno o dobrego oponenta dla MS-30L.
IMHO

Czyli dobrze się wstrzeliłem, w odpowiedni wątek na forum  🙂. To mój pierwszy post w dziale o lampach.

Jak na tle tytułowego MS-30L wypadają droższe (o 1000 zł) MS-34D oraz MS-34B? Ktoś miał z nimi styczność? Warto dopłacić?

Myślę o pomieszczeniu 40 m.kw (prostokąt) pod chilli / instrumentalną / jazz, rzadziej rock/pop.

Widzę, że z ALI nie bardzo się opłaca ściągać, bo w PL mamy gwarancję, a z ALI NIE + mamy kłopoty (cło, VAT i droga dostawa). Czy może wysyłają gdzieś z Europy?

Wracając do kolumn, jakie cechy kolumn są wymagane żeby się dobrze dogadały z lampą? Wysoka skuteczność? Coś jeszcze?

Cytat

Jakie kolumny dla Ciebie dobrze grają?

Nie mam takiego doświadczenia, jak wiele osób na forum, żeby sypać markami/modelami. Pytając o kolumny myślałem o czymś podkroju Tannoy Revolution XT 8 TF lub podobne (np. ich odpowiedniki od Fyne). Te akurat jako tako znam, miałem okazję przesłuchać. Zbyt wielu kolumn nie przesłuchałem, w domu mam Heco Aurora 700.

W danych piszą, że MS 30L ma 2 x 50 W (8 Ohm) i 2 x 80W (4 Ohm).

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

W danych piszą, że MS 30L ma 2 x 50 W (8 Ohm) i 2 x 80W (4 Ohm).

Nie, nie jest w stanie takiej mocy oddać. 40W to max, realnie 30W. IMHO
Zmianę miedzy 4 a 8 ohm dokonujemy wybierając odpowiedni odczep z trafa głośnikowego. Jeśli spojrzysz na tył Yaqina zobaczysz, że ma 3 wyjścia na kanał. "minus" wspólny, "plus" do wyboru albo 4ohm albo 8ohm.

Godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Tannoy Revolution XT 8 TF

Z tymi kolumnami przyszło kiedyś mojemu Yaqinowi współpracować, dawał radę bez problemu ale był to o wiele mniejszy pokój.

 

Godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Jak na tle tytułowego MS-30L wypadają droższe (o 1000 zł) MS-34D oraz MS-34B? Ktoś miał z nimi styczność? Warto dopłacić?

Ten model Yaqina jest bardzo chętnie tuningowany. Często zdarza się, że tuningujący inwestuje więcej w niego niż jest warty nowy prosto z półki. Czy warto to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć.
Moim zdaniem można jak najbardziej wymienić co nieco w tym wzmacniaczu, jednak zdrowy rozsądek jest wskazany.
Pamiętajmy że choćby nie wiem jak byśmy tuningowali fiata nigdy nie będzie mercedesem, nie bez znaczenia powinno być też to, że potencjalnie nikt nam za te podrasowanie nie zapłaci a może wręcz przeciwnie zniechęcać kupującego do przerobionego wzmacniacza.
Słyszałem że podrasowany MS-30L gra jak dwa razy droższy wzmacniacz. Ale pytanie brzmi:
Jak gra dwa razy droższy wzmacniacz? Co to znaczy, dwa razy lepiej?

 

Godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Wracając do kolumn, jakie cechy kolumn są wymagane żeby się dobrze dogadały z lampą? Wysoka skuteczność? Coś jeszcze?

To ważna cecha, jednak to nie jest wzmacniacz 3 watowy. U mnie wcześniej współpracował z kolumnami 88dB i spokojnie nagłośnił 25m2. Reszta cech należy do Twoich preferencji...
Nie sugerowałbym się tym iż ktoś mi powie: z tymi a tymi kolumnami się zgrywa. komuś to może odpowiadać Ty lubisz coś innego.
Dziś idziesz do salonu i podłączają Ci co sobie życzysz. Nie ma też problemu wzięcie wzmacniacza na próbę i możliwość oddania bez konsekwencji.

 

Godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Wiem tylko, że mają charakterystyki bardzo liniowe lub ultraliniowe

Ale to chyba dotyczy jako tako lamp ogólnie, nie jestem przekonamy czy lampowy wzmacniacz z trafem głośnikowym na wyjściu można nazwać liniowym albo ultraliniowym.
Jego liniowość ściśle zależy od obciążenia, kolumna głośnikowa daleka jest od miana linowego obciążenia.

1 godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Widzę, że z ALI nie bardzo się opłaca ściągać, bo w PL mamy gwarancję, a z ALI NIE + mamy kłopoty (cło, VAT i droga dostawa). Czy może wysyłają gdzieś z Europy?

Ja kupowałem w polskim salonie, porównując ceny chyba nawet było taniej niż z Chin i bez ryzyka.
Mogłem oddać, gwarancja 2 lata itd.
Kupowałem jakoś 2 lata temu, nie wiem jak to dziś wygląda.

Odbieranie muzyki, dźwięku itd jest bardzo indywidualną cechą każdego z nas.
Nie kupiłbym czegoś bo na forum chwalili, muszę przekonać się sam czy to mi odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

 

🙂Jak na tle tytułowego MS-30L wypadają droższe (o 1000 zł) MS-34D oraz MS-34B? Ktoś miał z nimi styczność? Warto dopłacić?

30L wykorzystuje 6J1 pentoda, a to nie trioda (mniejsze zniekształcenia). Wolałbym wybrać starszy model MC-13S na 12AU7, 12AT7 brzmi lepiej. Albo wybrać nowsze MS-34D z takich samych względów. 

Co do modyfikacji, jeśli robimy we własnym zakresie swoimi siłami to warto zawsze, pod warunkiem że wiemy co robimy. Wymiana kodów sprzegajacych, potoka, czy rezystorów lub okablowania. Przyniesie wiele dobrego. Zwlasza że te bardziej markowe, mało się różnią oprócz zastosowanych lepszych podzespołów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gustwao napisał:

Wolałbym wybrać starszy model

Tak wiemy... I starsze lampy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak zwykle rozbija się o budżet. Każdy chciałby tanio i bardzo dobrze. Akurat w audio nie ma liniowej charakterystyki cena /jakość. Dając 2 razy więcej za sprzęt nie uzyskasz 2 razy lepiej, nie mówiąc o 3-4 razy drożej. Yaqin ms-30l broni się niską ceną wyjściową i za te 2700 dostajesz już jako tako grający sprzęt w żadnym aspekcie nie ustępujący tranzystorom w tym budżecie (nie mówimy o funkcjonalności typu wejścia cyfrowe, tuner fm, DAC na pokładzie, bluetooth). Tu dostajesz golasa który nieźle gra, ale mimo wszystko bez szału. I tu kolejna zaleta 30stki, kupujesz za 500-600 zł lampy (mocy około 400zl z nowej produkcji i 8 sterujących np rtc/ruskie NOSy ) i wzmacniacz wchodzi na zupełnie inny level. Śmiało konkuruje z tranzystorami czy hybrydami za 5k. Brzmienie się otwiera, zmienia się barwa, wszystkiego jest więcej i lepiej. Za 3300zł masz naprawdę miłe słuchanie bez frustracji. Wymiana chińskich lamp na inne to niestety KONIECZNOŚĆ. Alternatywy oczywiście są, modele z serii 34, czy taki również chwalony mc 100b. Na dzień dobry masz drożej i podobnie jak w ms 30L lampy do wymiany. Z tym że wchodzisz już w lampy mocy nie stosunkowo tanie el34 tylko KT88 i za kwadrę płacisz 1000zl plus sterujące również droższe. Czy będzie lepiej? Będzie, ale i odpowiednio drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, to tak jak z kupnem komputera. Zawsze możemy dołożyć i kupić lepszy. Ale czy na pewno tego lepszego potrzebujemy? I czy ta różnica w cenie jest warta zysku jakościowego którego możemy nawet nie odczuć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Z tym że wchodzisz już w lampy mocy nie stosunkowo tanie el34 tylko KT88 i za kwadrę płacisz 1000zl plus sterujące również droższe. Czy będzie lepiej? Będzie, ale i odpowiednio drożej.

@Tweeter2016El34 i kt88 to różna szkoła brzmienia. To nie znaczy że jedne lub drugie są lepsze. Zależy od preferencji. Pierwsze brzmią zdecydowanie bardziej lampowo do "normalnej" muzyki 😉  KT88 to bliżej bardziej granie tranzytorowe zrównoważone pasma. KT88 zapewniają głębszy i mocniejszy bas niż EL34. Te pierwsze to świetne lampy mocy, jeśli słucha się dużo muzyki rockowej, hard rock . EL34 dostarczają mnóstwo środka pasma, ale często kosztem niektórych z wysokich i niskich tonów. Jednak dużo zależy od wzmacniacza no i samych lamp. EL34 są świetne, jeśli lubisz jazz, folk, bluegrass, kobiece wokale, klassik, muzyka filmowa, pop itp. Średnica EL34 może w najlepszych okolicznościach sprawić, że nic innego nie brzmi tak realnie. Brzmi jak muzyka. W dobrych lampowcach może zapierac dech w piersiach, (Choć 300B lub 2A3 mają jeszcze lepszą średnicę ale to inna liga cenowa). Jeśli jest słaby wzmak to może być odwrotna sytuacja polegająca na tym, że w niewłaściwym zastosowaniu lub systemie lampa może naprawdę wydawać się jasna i szorstka.

Lampy KT88 czy 6550 często będą brzmiały bardziej rozciągliwie na wysokich tonach, chociaż powiem, że czasami wysokie tony, które wytwarza EL34, mogą być lepsze w swojej przejrzystości. Lampy kt88 to trioda a el34 to pentoda (chociaż u mnie gra w trybie triody dokładniejszy jest przekaz ) 

6550 czy kt88 brzmi lepiej , tak mi mi się zdawało, ale jest też najbardziej nudną lampą w wielu zastosowaniach. Brzmi trochę chłodno i mało inspirująco w środku. 
Wielu ludzi uważa, że 6CA7 NOS (odpowiednik el34) jest lepszy od wszystkich, łącząc spore bogactwo, tłustość basów większych lamp z lepszym środkiem pasma, nowe lampy jednak nie są w stanie sprostać tym wymaganiom. 
Najlepiej jest posłuchać na dobrych, zaznaczam na dobrych wzmacniaczach obu rodzaji lamp i wybrać odpowiednią do swoich upodobań. 
Z nowej produkcji zwróć uwagę też na Golden Lion KT77 (el34) to jedyna nowa produkcja, którą lubię ale ma inne brzmienie niż prawdziwy EL34. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.