Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MS-30L


cygaret
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.11.2019 o 15:07, Barthezz napisał:

A gdy juz powymieniasz wszystko co chciałeś................sprzedasz ten wzmacniacz ?

Hmm... Pouczająca wypowiedź. Wzmacniacz nadal mam. Wymienione lampy i kondensatory.
Ale dziękuję za chęć pomocy ?

W dniu 27.12.2019 o 14:38, McGyver napisał:

Jak już wspomniałem, jest tego naprawdę dużo...

 

Rozumiem że to: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
jest dwa razy droższe od tego: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
Ale żeby kwotę 12zł (słownie: dwanaście złotych) za lampę GE nazywać "dzikimi pieniędzmi"??? Powinny istnieć jakieś granice sknerstwa ?

Ja przyznam że mam wątpliwości co do tego czy to są NOS-y. Na niektórych fotkach widać prawie że niebieskie nogi, co może sugerować celowe podgrzewanie palnikiem by nogi za bardzo nie błyszczały i wyglądały na stare... Nie jestem ekspertem, jednak aż tak niebieskie nogi wzbudzają moją nieufność ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę oczywiście o tych :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

widać prawie że niebieskie nogi, co może sugerować celowe podgrzewanie palnikiem by nogi za bardzo nie błyszczały i wyglądały na stare...

Przekombinowałeś. A teraz zastanów się jak się te nogi znalazły w szklanym denku lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, McGyver napisał:

Przekombinowałeś. A teraz zastanów się jak się te nogi znalazły w szklanym denku lampy.

No tak ale kilkadziesiąt lat leżakowania a one nadal błyszczące, to mnie zastanawia ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, McGyver napisał:

No to się zastanawiaj i nie zawracaj gitary.

Co nie zawracaj gitary...
Proponujesz kupno lamp NOS ze świecącymi jak psu jajca nogami, z aukcji na ebay z wysyłką z Chin...
Nie podważam Twojej wiedzy i doświadczenia... i właśnie o to doświadczenie mi chodzi.
Jeszcze rok temu brałbym je jak świeże bułeczki, dziś błyszczące nogi budzą wątpliwości. 
I raczej oczekiwałem byś rozwiał moje wątpliwości i wytłumaczył dlaczego lampy z proponowanej aukcji mają błyszczące niebieskie nogi skoro to NOSy.
Ale wolałeś napisać bym nie zawracał gitary... Ok...
Na ali jest łudząco podobna lampka :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Proszę przeczytać opinie kupujących.
Ja mam wątpliwości, inni mogą kupować amerykanskie NOSy prosto z  Shanghai-u.




 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Proponujesz kupno lamp NOS ze świecącymi jak psu jajca nogami, z aukcji na ebay z wysyłką z Chin...

Nie proponuję. To nie moje aukcje. 
Dla ścisłości dodajmy że te lampy są po12zł (dwanaście!!). Tańsze od sowieckich!

 

16 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

I raczej oczekiwałem byś rozwiał moje wątpliwości i wytłumaczył dlaczego lampy z proponowanej aukcji mają błyszczące niebieskie nogi skoro to NOSy.

Napisałem powyżej. Ale skoro nie chce się ruszyć głową...

 

16 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Ja mam wątpliwości, inni mogą kupować amerykanskie NOSy prosto z  Shanghai-u.

To nie kupuj, ale już nie męcz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
typo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Ja mam wątpliwości, inni mogą kupować amerykanskie NOSy prosto z  Shanghai-u.

Może 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) artykuł rozjaśni (lub pogłębi) nieco Twoje wątpliwości ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Może 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) artykuł rozjaśni (lub pogłębi) nieco Twoje wątpliwości ?

I wszystko jasne ? . Czytałem owego czasu coś podobnego ale ten artykuł jest obszerniejszy.
Każdy kto zaczyna zabawę z lampowcami powinien przeczytać i z dużą rezerwą podchodzić do aukcji.
Dziękuję i już nie zawracam gitary ?
 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko jasne. Przypominam że tu chodzi o lampy po dwanaście złotych. Tańsze od sowieckich. Tańsze od czeskich. Niewiele droższe od chińskich, a przy tym bardzo wyraźnie różniące się od nich budową. Zatem przemalowane chinole to na pewno nie są. Wątpliwe jest także aby komukolwiek opłacało się budować całą linię technologiczną do produkcji lamp po to, by wytwarzać podróbki sprzedawane po dwanaście złotych W DETALU. Fakt, że pojawiły się negatywne opinie o ich brzmieniu i parametrach może natomiast wskazywać na to że są to jakieś odrzuty niespełniające kryteriów kontroli jakości które ktoś przejął i sprzedaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOS ma być NOS-em, nie ważne ile ktoś sobie za niego życzy.
Jeśli sprzedam Ci lampy tytułując je NOS-ami które okażą się malowankami, przyjmiesz moją odpowiedz: "O co Ci chodzi przecież kosztowały paręnaście złotych."
Nic do Ciebie nie mam. Nie podważam Twojej wiedzy i doświadczenia.
Jedynie moim zdaniem podana przez Ciebie aukcja wydaje mi się trefna.
Ale mogę się mylić.
Chodzi mi też o to, by ktoś nie kreował opinii na temat lamp które myśli że ma.

Nie drążmy tematu, to do niczego nie prowadzi.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć pewność co do pochodzenia lamp, i kupić na 100% sprawdzone lampki - kup je po prostu od autora powyższego artykułu. Jac van de Walle to świetny fachowiec i dżentelmen starej szkoły, kupuję u niego i nigdy się nie zawiodłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle kupować akurat te lampy ? Akurat one chyba nie są "grzechu warte".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GLęboko powątpiewam by te GE z Ebay po 12zł były "malowankami".  Powyżej wyjaśniłem dlaczego. Nie twierdzę przy tym że są to lampy wysokiej jakości. Powyżej wyjaśniłem dlaczego. Nie spodziewam się cudów od lampek po 12zł.

3 godziny temu, Łukasz_62438 napisał:

Jeśli chcesz mieć pewność co do pochodzenia lamp, i kupić na 100% sprawdzone lampki - kup je po prostu od autora powyższego artykułu. Jac van de Walle to świetny fachowiec i dżentelmen starej szkoły, kupuję u niego i nigdy się nie zawiodłem.

Ale zapewne nie po dwanaście złotych za sztukę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam do Yaqina MS30L z lamp sterujących np. RCA 6AK5, na drugim miejscu GE JAN 5654W, 3 Siemens EF95 i 4 najtańsze RTC 5654RT, tylko mój Yaqin ma wymienione kondensatory na Mundorf Supreme i mocy mam RFT i gra z Tannoy Precision DC 6.2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłbyś się o krótką charakterystykę sygnatury dzwiękowej każdej z proponowanych lampek? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Jeśli chcesz mieć pewność co do pochodzenia lamp, i kupić na 100% sprawdzone lampki - kup je po prostu od autora powyższego artykułu. Jac van de Walle to świetny fachowiec i dżentelmen starej szkoły, kupuję u niego i nigdy się nie zawiodłem.

A mógłbyś, proszę, podrzucić link do sklepu? Może być choćby na priv. Mam Yaqina MS-30L i szukam do niego dobrych sterujących z pewnego źródła :).

 

EDIT: O, już znalazłem. Ale rekomendacje konkretnych modeli/aukcji zawsze mile widziane :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Moriarty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Moriarty napisał:

EDIT: O, już znalazłem.

Tyle, że do 30-tki tam praktycznie nic nie ma.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre i pewne źródło jest jeszcze tutaj, tylko że przesyłka wychodzi drożej. Brent Jessee 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2020 o 13:37, Kalasanty Ciaputko napisał:

Piszę oczywiście o tych :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie widzę nic podejrzanego w tych lampach, mam takie same z wyglądu. Nogi jak najbardziej ok, bardziej interesujące co jest w szklanej bańce. Jest tam na dole poprodukcyjny szary nalot charakterystyczny dla lamp GE.

 Moje kupione kilka lat temu w Kanadzie po 4 dolary za sztukę. Dałem do pomiarów, wszystkie miały katalogowe wartości. Grają tak samo jak RCA. Wszystkie z szarymi blachami grają bardzo podobnie, a cena nie jest żadną wykładnią brzmienia. Poszukajcie lamp z czarną blachą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, ziemniak58 napisał:

Nie widzę nic podejrzanego w tych lampach, mam takie same z wyglądu. Nogi jak najbardziej ok, bardziej interesujące co jest w szklanej bańce. Jest tam na dole poprodukcyjny szary nalot charakterystyczny dla lamp GE.

 Moje kupione kilka lat temu w Kanadzie po 4 dolary za sztukę. Dałem do pomiarów, wszystkie miały katalogowe wartości. Grają tak samo jak RCA. Wszystkie z szarymi blachami grają bardzo podobnie, a cena nie jest żadną wykładnią brzmienia. Poszukajcie lamp z czarną blachą.

Nie twierdzę że to są złe lampy. Ale wysyłka z Chin nakazuje dużą ostrożność...
Jednak gdzieś w głowie rodzi się myśl by kupić 10szt z czystej ciekawości  ? .

Przyznam też... korci mnie przerobienie Yaqina na inne sterujące, przynajmniej te na wejściu i w odwracaczu ?.

Katalogowe parametry nic nie mówią co tak naprawdę lampa jest warta. Oryginalne chińskie a RFT
U mnie w testerze chińskie wypadają lepiej od RFT, grają odwrotnie.



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

?

Katalogowe parametry nic nie mówią co tak naprawdę lampa jest warta. Oryginalne chińskie a RFT
U mnie w testerze chińskie wypadają lepiej od RFT, grają odwrotnie.



 

Tak to prawda i często dobra emisja nie przekłada się na walory muzyczne lampy. 

Nie wiem czego oczekujesz w brzmieniu. Bawiłem się przez długie lata w kupowanie lamp i mozolne wygrzewanie , słuchanie. Zabawy w kondensatory przeróżne i doszedłem do ściany, a raczej do ścian. Konkretnie trzeba zrobić poprawną w pomieszczeniu akustykę! Nie mam na myśli powieszeniu gąbek na ścianach i rozłożeniu na podłodze dywanika. Tylko kompleksowego zbudowania pomieszczenia osłuchowego no i nie było to łatwe ani proste. Nie miejsce by się rozwodzić, ale moje troski brzmieniowe zniknęły i przestałem słuchać lamp i zacząłem cieszyć się muzyką. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będziecie się śmiać, ale ja słyszę ( może to kwestia akustyki pomieszczenia ) większe różnice pomiędzy lampami mocy, niż między sterującymi. Inna rzecz, że jesli chodzi o sterujące obracam się w kręgu tych tańszych i może to dlatego. 

25 minut temu, ziemniak58 napisał:

Tylko kompleksowego zbudowania pomieszczenia osłuchowego no i nie było to łatwe ani proste.

...ani jak mniemam - tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

>>>Wzmacniacz posiadam od kilku tygodni dlatego pytam teraz a nie 4 lata temu <<<

Pytanie o kondensatory sprzęgające. Oryginalne mają wartość 220nF. Z załączonych fotografii na tym forum i zdjęciach online widzę, że wymieniane są na wartości 330nF, 470nF ..ktoś nawet pisał o 680nF. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jaki jest cel zwiększenia pojemności tych elementów, co to daje? Czy sama zamiana oryginalnych 220nF na lepsze jakościowo ale tej samej pojemności nie poprawi dźwięku?

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Filding said:

Witam,

>>>Wzmacniacz posiadam od kilku tygodni dlatego pytam teraz a nie 4 lata temu <<<

Pytanie o kondensatory sprzęgające. Oryginalne mają wartość 220nF. Z załączonych fotografii na tym forum i zdjęciach online widzę, że wymieniane są na wartości 330nF, 470nF ..ktoś nawet pisał o 680nF. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jaki jest cel zwiększenia pojemności tych elementów, co to daje? Czy sama zamiana oryginalnych 220nF na lepsze jakościowo ale tej samej pojemności nie poprawi dźwięku?

Pozdrawiam

 

Dobrze jest dać troszkę większe jak tam są 0.22uf  to lepiej jest wsadzić przynajmniej 0.33uf większych niż 0.47uF nie ma sensu. Chińczycy zazwyczaj oszczędzają na wszystkim, większy kondensator będzie pracował z większą swobodą oraz troszkę powinny poprawić się niższe pasmo. Zmień tylko na miedziane, kosztują ale warto. Nie będziesz później żałował. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filding Zgadzam się z tym co wyżej kolega napisał tylko czy jest sens poprawiać granicę dolnego pasma o kilka Hz skoro jest wystarczająco obniżona? Pisanie o większej swobodzie jest dla mnie niezrozumiałe ? 

Większa pojemność to również większy gabaryt kondensatora, który poniekąd jest anteną i na jego okładzinach będą indukowały się prądy wirowe z pól EM powodując zakłócenia sygnału audio. Większe pole powierzchni przewodnika to większe natężenie prądów. Bardziej istotne wg mnie jest żeby właściwie zamontować kondensator tzn. jego zewnętrzną okładziną w stronę źródła sygnału. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  odpowiedź dlaczego i jak sprawdzić gdzie jest okładzina zewnętrzna kondensatora. Czasami jest nadruk w postaci kreski lub innego znaku ale nie zawsze. 

Zamiana na kondensatory lepszej jakości zawsze ma sens ale jakość nie zawsze idzie w parze z ceną i miedzią. Warto przyjrzeć się takim parametrom jak dopuszczalna temperatura pracy. Ze wzrostem tego parametru rośnie żywotność kondensatorów. Niższy ESR będzie powodował mniejsze "straty" sygnału i mniejsze nagrzewanie się elementu co jak wspomniałem może skrócić żywotność szczególnie, że wewnątrz wzmacniaczy lampowych temperatury są dość wysokie. 

Wniosek. 220nF jest wystarczające. Nic się nie stanie jak zwiększysz wartość pojemności nawet do 680nF. Zwiększenie pojemności zwiększy dolną granicę pasma przenoszenia filtra jaki tworzy ten kondensator z rezystancją stopnia końcowego ale nie koniecznie pasmo całego wzmacniacza bo tu wpływają na ograniczenia jeszcze inne elementy wśród których są na przykład trafa wyjściowe. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, MariuszZ. said:

@Filding Zgadzam się z tym co wyżej kolega napisał tylko czy jest sens poprawiać granicę dolnego pasma o kilka Hz skoro jest wystarczająco obniżona? Pisanie o większej swobodzie jest dla mnie niezrozumiałe ? 

Większa pojemność to również większy gabaryt kondensatora, który poniekąd jest anteną i na jego okładzinach będą indukowały się prądy wirowe z pól EM powodując zakłócenia sygnału audio. Większe pole powierzchni przewodnika to większe natężenie prądów. Bardziej istotne wg mnie jest żeby właściwie zamontować kondensator tzn. jego zewnętrzną okładziną w stronę źródła sygnału. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  odpowiedź dlaczego i jak sprawdzić gdzie jest okładzina zewnętrzna kondensatora. Czasami jest nadruk w postaci kreski lub innego znaku ale nie zawsze. 

Zamiana na kondensatory lepszej jakości zawsze ma sens ale jakość nie zawsze idzie w parze z ceną i miedzią. Warto przyjrzeć się takim parametrom jak dopuszczalna temperatura pracy. Ze wzrostem tego parametru rośnie żywotność kondensatorów. Niższy ESR będzie powodował mniejsze "straty" sygnału i mniejsze nagrzewanie się elementu co jak wspomniałem może skrócić żywotność szczególnie, że wewnątrz wzmacniaczy lampowych temperatury są dość wysokie. 

Wniosek. 220nF jest wystarczające. Nic się nie stanie jak zwiększysz wartość pojemności nawet do 680nF. Zwiększenie pojemności zwiększy dolną granicę pasma przenoszenia filtra jaki tworzy ten kondensator z rezystancją stopnia końcowego ale nie koniecznie pasmo całego wzmacniacza bo tu wpływają na ograniczenia jeszcze inne elementy wśród których są na przykład trafa wyjściowe. Pozdrawiam.

MariuszZ i gustwao

Dzięki za odpowiedź - o to mi chodziło. Miałem wstawiać tam Czarne Mundorf MCap Supreme Capacitors ale mocno się zastanawiam i chyba jednak pójdę w Jantzen Superior Z-Cap (mam już je w klonie EAR384 -są tańsze - cena tu jednak nie gra roli). Niskich mam tyle  że 0.33uF wystarczy.

Z "polaryzacją" to właśnie myślałem, że jest odwrotnie (sygnał do + ). Sprawdziłem na schematach wzmacniaczy z elektrolitami w torze i faktycznie- sygnał ze źródła wchodzi na ujemny biegun  czyli zewnętrzną okładzinę. (Już wiem gdzie popełniłem błąd w EARze).

Wielkie dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filding Czarne Mundorf MCap Supreme czy Jantzen Superior Z-Cap to na pewno lekko poprawi brzmienie, ale to co zrobią miedziaki to tylko się dowiesz jak to sprawdzisz. Może ktoś pożyczy Ci na chwilę jakieś wtedy zrobisz oczy. Wiadomo że temperatura pracy i okładziny są ważne. Miedziaki mają bardzo dobre parametry, a w tym przypadku jakość idzie za ceną oj idzie. Kiedyś niedowiarzalem, jak czytałem w dziale diy co potrafią takie kondy. U siebie przerobiłem chyba z 10 rodzaj różnych kondensatorów od tych co powyżej, różne maści olejków z papierami aż po mundorfa golden silver oil. Jednka pow wsadzeniu miedzi zmiany były największe. Teraz w torze audio o innych nie chcę słyszeć. Warto to sprawdzić. Spróbuj pożyczyć, później już nie zapytasz o nic innego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, gustwao said:

@Filding Czarne Mundorf MCap Supreme czy Jantzen Superior Z-Cap to na pewno lekko poprawi brzmienie, ale to co zrobią miedziaki to tylko się dowiesz jak to sprawdzisz. Może ktoś pożyczy Ci na chwilę jakieś wtedy zrobisz oczy. Wiadomo że temperatura pracy i okładziny są ważne. Miedziaki mają bardzo dobre parametry, a w tym przypadku jakość idzie za ceną oj idzie. Kiedyś niedowiarzalem, jak czytałem w dziale diy co potrafią takie kondy. U siebie przerobiłem chyba z 10 rodzaj różnych kondensatorów od tych co powyżej, różne maści olejków z papierami aż po mundorfa golden silver oil. Jednka pow wsadzeniu miedzi zmiany były największe. Teraz w torze audio o innych nie chcę słyszeć. Warto to sprawdzić. Spróbuj pożyczyć, później już nie zapytasz o nic innego. 

O miedziakach nie myślałem....aczkolwiek..... Jakies sugestie odnośnie "które" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Filding napisał:

O miedziakach nie myślałem....aczkolwiek..... Jakies sugestie odnośnie "które" ?

Niestety one są minimum po 100 zł sztuka....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AL

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.