Jump to content
IGNORED

Yaqin MS-30L

Recommended Posts

13 minut temu, Wito76 napisał:

Co to są te ocm? Są Voskhod ze złotymi pinami?

Electronic component base of domestic production of the quality category "OSM": Electronic component base of domestic production of a higher quality level, manufactured, as a rule, in the manner prescribed for the electronic component base of the quality category "OS", and supplied in small batches.

Electronic component base of domestic production of the "OS" quality category: An electronic component base of domestic production of a higher quality level relative to the electronic component base of the "VP" quality category, which ensures increased reliability of equipment, the failure of which leads to catastrophic consequences, the repair and replacement of which is difficult or impossible.

Electronic component base of domestic production, quality category "VP": Electronic component base of domestic production, for which the level of requirements for reliability and resistance to other operational characteristics, as well as quality assurance and control, established in the design and technological documentation, standards and technical specifications, determines its suitability application in equipment, the failure of which leads to significant consequences, the repair and replacement of which is carried out at the level of cells and blocks.

13 minut temu, Wito76 napisał:

Są Voskhod ze złotymi pinami?

Są.

Smuga cienia spowija..;-)

Jest jakakolwiek roznica w dzwieku przy wymuane jedynie driveriw?
Skąd to pytanie, zauważyłeś coś? Ja miałem długi czas tylko 4 wokół potencjometru wymienione. Potem dołożyłem pozostałe 4 na drivery (Voskhod gold platinum grid) i pojawiło się więcej powietrza, detalu i mniej koca. Z moich obserwacji jest różnica /poprawa gdy zastąpisz chińskie drivery na lepsze.
P. S.
Taki nietypowy pomysł mam. Nie używasz tych swoich Mullardów teraz. Nie chciałbyś mi podesłać 2 szt na testy na jakiś tydzień ? Cholernie jestem ciekaw tych lamp. Oczywiście pokrywam koszty wysyłki i jeśli chcesz to wpłacę kaucję (lub najprościej dżentelmeńska umowa, że po tygodniu odsyłam). Wiem że to trochę kłopot i nie każdy ma czas i ochotę na takie pomysły. Jakby co to pogadamy na priv o szczegółach. Mam już trochę tych lamp sterujących i trochę mi się nie opłaca ryzykować i kupować kolejnych w ciemno a Mullard trochę droższe już są. Jakby co to mogę zrewanżować się wysłaniem Ci na testy pary GE JAN lub Voskhod lub RTC. Daj znać co sądzisz o tym nietypowym pomyśle.

Ja różne najczęściej. Od strony słuchacza mam Voskhod praktycznie cały czas (chodzi mi o to że one potrzebują 120h do wygrzania) a od strony trafo czyli w przedwzmacniaczu albo RTC albo GE. Czasem zamieniam miejscami czyli np Voskhod od strony trafo a rtc od słuchacza. Plan jest taki, że to Voskhod pójdą docelowo do przedwzmacniacza i chcę je wygrzać (pozbyć się ich delikatnej jeszcze ostrości). Chociaż nie wiem czy plan nie weźmie w łeb bo kupiłem kolejne Voskhod ale z lat 70tych i te wg zagranicznych forów miażdżą. Jakby co to w ramach opłacalności przesyłki z Ukrainy wziąłem kilka sztuk więcej niż potrzebuję i te pójdą do ludzi, tak by mi się wysyłka zwróciła.

• 5 weeks later...