Skocz do zawartości
IGNORED

DAC S.M.S.L. Sanskrit


DeBove

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Planuję zakup budżetowego DACa do mojego systemu audio i wstępnie wybór padł na SMSL Sanskrit. Ma zagrać ze wzmacniaczem NAD C352 oraz kolumnami Wharfedfale Diamond 10.7.

Chciałbym dowiedzieć się co obecni/byli użytkownicy o nim sądzą. Czy mogę dostać coś lepszego w tej cenie? I najważniejsze, czy w Polsce ktoś to sprzedaje, czy pozostaje mi ebay i ściąganie urządzenia z Niemiec lub UK? Używkę niestety też bardzo ciężko u nas upolować (jeżeli ktoś chciałby się pozbyć takiego urządzenia to proszę o kontakt).

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi,

Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Planuję zakup budżetowego DACa do mojego systemu audio i wstępnie wybór padł na SMSL Sanskrit. Ma zagrać ze wzmacniaczem NAD C352 oraz kolumnami Wharfedfale Diamond 10.7.

Chciałbym dowiedzieć się co obecni/byli użytkownicy o nim sądzą. Czy mogę dostać coś lepszego w tej cenie? I najważniejsze, czy w Polsce ktoś to sprzedaje, czy pozostaje mi ebay i ściąganie urządzenia z Niemiec lub UK? Używkę niestety też bardzo ciężko u nas upolować (jeżeli ktoś chciałby się pozbyć takiego urządzenia to proszę o kontakt).

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi,

Krzysztof

 

Krótko mówiąc - wart wydanej kasy. Dołączony zasilacz spełnia swą rolę (realnie wart kilka, kilkanaście złotych), ale mój na przykład padł po kilku miesiącach...

Chyba tylko ściąganie - można bezpośrednio z aliexpress.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Miałem ten DAC w swojej cenie rewelacja w ogóle do 1000zł jest świetny z tym że u mnie grał z zasilaczem Tomanka z którym to grał dużo lepiej, lepszą barwą i przede wszystkim bez żadnych zakłóceń

Swoją drogą zasilacz nadal mam do sprzedania to model ULPS to była moja aukcja http://allegro.pl/tomanek-ulps-do-s-m-s-l-sanskrit-i-m8-i5314643481.html i tyle chcę za niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na swojego Sanskrita.

Ktoś próbował zasilać go z 12V? Mam zasilacz Tomaneka i akumulator, więc warto byłoby je wykorzystać zamiast tego stockowego.

Co tam w układzie ogranicza napięcie do 9VDC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Czekam na swojego Sanskrita.

Ktoś próbował zasilać go z 12V? Mam zasilacz Tomaneka i akumulator, więc warto byłoby je wykorzystać zamiast tego stockowego.

Co tam w układzie ogranicza napięcie do 9VDC?

Na 12V spalisz go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 12V spalisz go

Strzelasz, czy potrafisz to udowodnić.

Miałem kiedyś SMSLa i widziałem go w środku. Nie pamiętam by coś go ograniczało do 9V na starcie.

Jak dobrze pamiętam, to na head-fi zasilali go z 12V bez modyfikacji.

Szukam jedynie potwierdzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego SMSL,kupiłem go bezpośrednio z Chin.Czeka się za przesyłką około trzech tygodni.

Wymieniłem w nim tylko zasilacz ,na ten-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nawet nie myślę o wymianie na inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Co do zasilacza to na pewno wymienię oryginalny na coś lepszego od Tomanka. Najpierw jednak muszę mieć DACa a później kupować zasilacz :) Jeżeli się zdecyduję to pewnie kupię go na ebayu z Niemiec lub UK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Strzelasz, czy potrafisz to udowodnić.

Miałem kiedyś SMSLa i widziałem go w środku. Nie pamiętam by coś go ograniczało do 9V na starcie.

Jak dobrze pamiętam, to na head-fi zasilali go z 12V bez modyfikacji.

Szukam jedynie potwierdzenia.

nie podłączaj 12 V ja swojego sanskrita spaliłem. Kupiłem drugi i do niego zasilacz Tomanka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziękuję za odpowiedzi. Co do zasilacza to na pewno wymienię oryginalny na coś lepszego od Tomanka. Najpierw jednak muszę mieć DACa a później kupować zasilacz :) Jeżeli się zdecyduję to pewnie kupię go na ebayu z Niemiec lub UK.

Znasz jakieś zaufane sklepy, sprzedawców? Nie orientuję się w zakupach na ebayu, a z Chin nie do końca chcę to brać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ja swojego kupiłem właśnie przez ebay w Niemczech od użytkownika art-of-sound-sb. Wszystko było w porządku, szybka przesyłka, mogę polecić sprzedającego.

 

Dokupiłem również zasilacz od Tomanka za 119 zł i jestem bardzo zadowolony z DAC'a :)

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem Sanskrita Pro-B ale w środku wygląda nieźle jak na urządzenie za te pieniądze. Jeżeli ktoś go słyszał albo lepiej - porównywał z Sanskritem to bardzo proszę o wyrażenie opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz z Chin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ja kupowałem nie było problemu

Niestety, nawet nie jest to po angielsku :|

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie ja nie znając dobrze angielskiego łatwiej poruszam się po Aliexpress niż po naszym rodzimym Aledrogo. Do szału mnie doprowadza ten debilny Interfejs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, odnośnie Sanskrita - na forum bodaj mp3.store czytałem, że one mają spory rozrzut jakości. Chodziło m. in. o mocno asynchroniczne zasilanie, które trzeba poprawiać - potwierdzi ktoś? Tam różnice wynosiły powyżej 1V, jeśli dobrze pamiętam.

 

Ps - fakt, jest po polsku, dziękuję. Niestety, przejrzystość tego leży. Nawet nie widzę nazwy sprzedającego :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z aliexpress robię zakupy praktycznie po kilka miesięcznie, więc jakby co mogę pomóc. Miałem 3 DACi pod smsl. SD793, sanskrita i m8. Dolóż kasy i bierz m8, znacznie lepszy od sanskrita, ale nie nadaje się do CD. Sanskrita miałem razem z zasilaczem od Tomanka, też grał dobrze, ale np. Jeśli potrzebujesz tylko do flac ów, to taishan FiiO wcale nie grał dużo gorzej od sanskrita za to dużo tańszy.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cóś?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cóś?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak włąsnie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie cóś podłaczone do Cd Marantz cd 52 SE. Gra naprawdę ślicznie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolóż kasy i bierz m8, znacznie lepszy od sanskrita, ale nie nadaje się do CD. Sanskrita miałem razem z zasilaczem od Tomanka, też grał dobrze, ale np. Jeśli potrzebujesz tylko do flac ów, to taishan FiiO wcale nie grał dużo gorzej od sanskrita za to dużo tańszy.

 

Bierz M8, ja kupowałem na ValueBasket.pl (wiem, wiem ....), ale wszystko odbyło się bezproblemowo, paczuszka cały czas była monitorowana, kurier DPD o ile pamiętam, wszystko zamknęło się w 10 dniach. Cena w porównaniu z Ali znacznie lepsza. Śmiga wszystko łącznie z DSD64 i DSD128 (z tą uwagą, że do CD się nie nadaje), do tego zasilacz Tomanka (oryginalnego bałem się podłączać - taki lekki ;) ). Jeśli chcesz z Polski to pozostaje Aune X1S (w środku prawie to samo, dodatkowo masz wyjście na słuchawki, brak tylko ekranu OLED i chyba zmiany filtrów PCM i DSD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ali możesz się targować, nie pamiętam ile Ale dość dużo mój kolega utargował. Dodam dlaczego do CD się nie nadaje. Otuż po każdym włożeniu płyty i wciśnięciu Play, dac robi pomiar próbkowania i przez to ucina 3-4 sekundy muzyki. Dodatkowo gdy pyta jest nagrana w trybie TAO to po każdym utworze robi taki pomiar. Gdyby nie to, bo głównie słucham z CD, to nawet bym się nie zastanawiał nad nim.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Skoro M8 ma taki problem z CD to może w modelu SMSL SK PRO Silver Sanskrit Pro zostało to wyeliminowane? Ktoś może podzielić się informacjami na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.