Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogie kable głośnikowe


Pap76

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja o niedrogich kablach głośnikowych.

 

Jako, że uważam, że najlepszy przewodnik to taki , który nic nie robi poza "idealnym" przenoszeniem podanej informacji nie będę rozbudowywał listy wymagań.

Zgodnie z założeniami funkcji przewodnika, powinien przewodzić możliwie idealnie (nie stanowić w żadnym razie wąskiego gardła systemu), czyli być transparentny dźwiękowo.

 

Jest, a jakby go nie było - tyle teoria..

 

W praktyce mam kilku kandydatów:

1. Cable Talk 3.1

2. Supra Ply 3.4 (S), (W)

3. Chord Carnival Silverscreen

4. DNM Reson.

 

W sumie ile razy nie zabierałbym się za poszukiwania zawsze trafiam na poz. 2 i 3 - pewnie zasługa to "zawartości" internetu, ale mnie interesowałyby Wasze bezpośrednie doświadczenia.

Najlepiej na zasadzie porównania z innymi (wymienionymi) kablami.

 

Zabawa z kablami to historia bez końca, bo idealnego wiadomo nie ma, a nieidealne jednak coś od siebie "dodają" i w związku z tym każda zmiana w systemie pociąga za sobą zmianę oceny stosowanego kabla.

Szukam więc kabla NEUTRALNEGO pod każdym względem - szukanie innych jest bez sensu.

 

Musze w końcu kupić, zapomnieć i ... wreszcie cieszyć się muzyką.

Mój system to S.M.S.L. Mini DAC Sanskrit, Marantz Pm68, Taga Harmony Platinum V2 F-60. Kable ... w zasadzie wiele o nich nie powiem. Interkonekt B-tech BTXL (albo BTXA), przewód głośnikowy jakiś 4N z prawdopodobnie srebrnym lub cynowym pokryciem części przewodów (multistrand).

W zasadzie jestem zadowolony, ale spodziewam się, że można jeszcze bardziej "otworzyć" reprodukowany dźwięk, poprawić scenę, definicję basu, etc.

 

Pomożecie? ;-)

 

Tak na marginesie, gdyby ktos miał doświadczenia z produkowanymi w Polsce:

Melodika MDC2250 Purple Rain - chociaż tutaj nie spodziewam się spełnienia wymagań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNM Reson kultowy kabelek.

Miałem go przez ładnych parę lat i pomimo zmian systemu, kabelek zawsze pozostawał.

Warto spróbować, może akurat wpasuje się w twój system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najtańszego tu i tak nie ma, a jest z dostępnych jedyny, który spełnia warunek

autora wątku:

 

""Jako, że uważam, że najlepszy przewodnik to taki , który nic nie robi poza "idealnym" przenoszeniem podanej informacji nie będę rozbudowywał listy wymagań.

Zgodnie z założeniami funkcji przewodnika, powinien przewodzić możliwie idealnie (nie stanowić w żadnym razie wąskiego gardła systemu), czyli być transparentny dźwiękowo"".

 

kosztuje grosze, ale zdaniem znakomitej większości stanowi obrazę dla nastojaszczych audiofilów,

bo jest zbyt tani i grać po prostu nie może. A moim zdaniem jest lepszy niż Reson i Audioquest,

bo tam są żyły solid 0,7 mm; ciut za grube i dźwięk nieco łagodzą na krawędziach.

AQ wylądował u mnie w tunerze, bo jestem leniem i nie chciało mi się robić drugiego IC.

Ten sam temat występuje w wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i oczywiście w mnóstwie innych, wystarczy wyszukać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""Jako, że uważam, że najlepszy przewodnik to taki , który nic nie robi poza "idealnym" przenoszeniem podanej informacji nie będę rozbudowywał listy wymagań.

Zgodnie z założeniami funkcji przewodnika, powinien przewodzić możliwie idealnie (nie stanowić w żadnym razie wąskiego gardła systemu), czyli być transparentny dźwiękowo"".

 

1. Taki przewodnik nazywa się nadprzewodnik - i choć prace nad nim trwają od dawna, to jeszcze nie istnieje. A jak już kiedyś powstanie - to tani nie będzie.

2. Do systemu założyciela wątku można wstawić dowolny kabel i na pewno nie będzie on elementem krytycznym.

3. Jantzen kosztuje 17 zł za metr - nie wydaje mi się on być drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i uwagi.

Potrzebowałbym jednak trochę innego podejścia?

Są dwie wersje...

1. Jakie są różnice między wymienianymi przewodami,

albo

2. Co ten przewód zmienił w Twoim systemie...

 

Np. DNM Reson (doszukałem) "wprowadza" sprężysty bas, Chord podobno już nim nie grzeszy..., etc...

Samo zachwalanie, świadczy o ilości "sympatyków", natomiast nic mi nie mówi o tym co dany przewód zmieni w systemie.

Chciałbym np. poprawić dynamikę i konturowość basu oraz powiększyć scenę i "dopowietrzyć" dźwięk... - który kabelek w tym kierunku mnie poprowadzi? ;-)

 

W ogóle chyba powinno się pisać co przewód zmienił w moim systemie (jaki stał się dźwięk po wpięciu do systemu danego przewodu)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym np. poprawić dynamikę i konturowość basu oraz powiększyć scenę i "dopowietrzyć" dźwięk... - który kabelek w tym kierunku mnie poprowadzi? ;-)

W takim razie spróbuj Albedo Air I tylko dobrze, gdyby był wygrzany czyli miał za sobą dobre 200 godz grania.

 

W moim systemie właśnie zastąpił Resona, bas z Albedo może sie wydawać "wyszczuplony", ale tak nie jest on poprostu jest bardziej rozdzielczy wiecej się w nim dzieje i krótko mówiąc jest prawdziwszy o kontroli nie wspomnę. A to co się dzieje ze sceną, powietrzem etc. to szczena opada, jest to efekt zastąpienia i tak dobrego przecież Resona, poźniej i tak się z tym oswajamy, ale powrotu nie ma.

Zawsze jednak trzeba pamiętać o akustyce pomieszczenia, tego nie zastapi żaden kabel, a dzięki ustrojstwom możesz więcej zyskać niż z niejednym kablem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję takie rozwiązanie:

Zostaw ten multistrandowy jako basowy - jeśli istnieje taka możliwość.

Kup za kilka zeta kabel miedziany ( może być telefoniczny ) solid 2 x 0,5 mm ŚREDNICY

i użyj go jako przewodu na wysokie tony - jeśli istnieje taka możliwość.

 

Możesz kupić też 4 x 0,5 lub więcej x i użyć go na niskie.

 

Może nie będziesz musiał szukać dalej;

ten kabel jest absolutnie przejrzysty i w 100% nic nie dodaje...

 

przeczytaj coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PS. możliwość bi-wiringu jest, ale nie chciało mi się kasować ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pap76 nikt Ci nie powie, co dokładnie zmieni dany kabel w Twoim systemie. Tu jest za dużo zmiennych. Miałem kiedyś taki kabel IC, który strasznie degradował dźwięk. Normalnie nie dało się słuchać. Po zmianie systemu zagrał całkiem fajnie. A były to systemy bardzo budżetowe. Wysłałem ten kabel kilku kolegom z forum i większość go chwaliła.

Tak więc może być różnie. To co jednym gra, Tobie wcale nie musi. Pozostaje tylko zdać się na własne uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z Melodiką masz ten komfort, że Ci nic nie zepsuje, a zazwyczaj jednak sporo poprawia, szczególnie w basie i łagodnych wysokich tonach.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.