Skocz do zawartości
IGNORED

Hegel HD 12 vs DAC w Hegel H 100


spnmdm

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, wypożyczyłem DAC HEGEL HD 12 który podpiąłem pod H 100. Sprzęt mam tak spięty, że DAC H 100 podłączony jest do Macbooka i HD 21 podpięty pod drugiego Maca. Te same numery, tej samej jakości..słucham i słucham i słucham i zabijcie mnie ale różnicy nie słyszę:) Dla mnie brzmią tak samo, dynamika, bas, przestrzeń identyczne:) Raz jedno, raz drugie i ten sam efekt. Jedno co daje mi ten DAC to to, że ma silniejszy sygnał i przy niskiej głośności na integrze jest znacznie lepiej niż z DAC'a zintegrowanego, ale jak dla mnie więcej różnic nie ma, bo aż tak palec nie nie boli i zawsze głośniej nieco mogę podkręcić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź konfiguracje obydwóch komputerów, obydwa zestawy powinny grać z podobną konfiguracją.

Przy tej klasie sprzętu różnica pomiędzy obydwoma przetwornikami powinna być od razu słyszalna.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Sprawdź konfiguracje obydwóch komputerów, obydwa zestawy powinny grać z podobną konfiguracją.

Przy tej klasie sprzętu różnica pomiędzy obydwoma przetwornikami powinna być od razu słyszalna.

 

Dowiedziałem się że powraca do sprzedaży yamaha cd s 1000, będziecie ją mieli w sprzedaży jesienią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź konfiguracje obydwóch komputerów, obydwa zestawy powinny grać z podobną konfiguracją.

Zgadza się... Ponadto ważna jest całość toru (kolumny, ale również kable...)

Oprócz tego ważne jest jakiego materiału używasz do testów. Jeśli testujesz na plikach mp3 lub Spotify czy innej usłudze streamingowej z jakością "premium" to faktycznie różnice mogą być niewielkie...

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź konfiguracje obydwóch komputerów, obydwa zestawy powinny grać z podobną konfiguracją.

Przy tej klasie sprzętu różnica pomiędzy obydwoma przetwornikami powinna być od razu słyszalna.

 

ustawienia są identyczne na obu laptopach, plikie te same AIFF, FLAC, WAV. W integrze tylko przełączam źródło z BA (HD 12 podpięty pod XLR) na USB (wewnętrzny Dac H 100) i różnic nie ma...jakbym ucho nie wytężał:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie - HD12 jest bardzo dobrym DAC'iem i różnice powinno się wychwycić od razu. Jeśli liczysz na jakieś mega różnice i fajerwerki to bez przesady, różnicy kilku klas nie będzie...

Praktycznie - ... tutaj już musisz sam ocenić i właśnie to zrobiłeś. Jeśli nie słyszysz (słychać) różnicy a plików Hi-Res (w tym DSD) nie posiadasz i nie zamierzasz posiadać to HD12 nie dla Ciebie, koniec. (kropka)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko, że poziom głośności w HD 12 nie jest na 100% ale jest dostosowany do poziomu dac'a w H-100 głównie po to aby usłyszeć różnice, jeżeli podkręcimy HD12 do 100% no to dynamika i masywność dźwięku jest niesamowita:) ale nadal bez znaczących różnic w samej muzyce. W normalnym trybie musze H100 podkręcić do około 85-90 jak chcę poszaleć w domu:) przy HD 12 - 70 i mam obawy o głośniki:) Plików HI RES nie mam i raczej mieć nie będę. Jeżeli nie HD12 to co innego w cenie do 5000? Choć zamierzam jeszcze przetestować Burson Virtuoso oraz Audiobyte Black Dragon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność w Hegel HD12 podpiętym do H100 kablami XLR powinna być ustawiona na 100 a regulacji głośności dokonujesz na wzmacniaczu - wtedy jest poprawna konfiguracja. Nadmienię, że w programie odtwarzającym muzykę na Mac'u regulację głośności wyłączasz (lub ustawiasz na maxa).

W przypadku kiedy HD12 traktowałbyś jako DAC/przedwzmacniacz podpięty do końcówki mocy to wtedy możesz regulacją głośności bawić się w HD12...

Jeśli w takiej konfiguracji boisz się o wytrzymałość głośników to może ten element toru jest niedostosowany i wymaga zmiany...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki to PROAC Studio 118 mi się podobają:)...tyle że jak z podpiętym HD12 dostają mocy do około 75-80 % to już raz że jest cholernie głośno, a dwa że już słychać zniekształcenia i to duże. Bez HD 12 można podkręcić H100 trybie DAC praktycznie do 100% i jest głośno ale nie ma dużych zniekształceń. Podpięcie HD 12 daje komfort słuchania przy głośności 45-50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe na razie szukam dobrej opcji DAC tak aby zastąpić tego w H100. Jedno już widzę, że zewnętrzny daje całemu systemowi większego kopa, może przy HD12 nie idzie to z większą jakość ale zdecydowanie większa jest wydolność systemu. problem w tym, że nie chcę wydawać 5000 tylko za samego "kopniaka" mocy, jak inny DAC to taki który jeszcze coś wniesie do systemu, bo tak to zamiast DAC może lepiej rozglądać się za końcówką mocy, bo ona też da kopniaka systemowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, wypożyczyłem DAC HEGEL HD 12 który podpiąłem pod H 100. Sprzęt mam tak spięty, że DAC H 100 podłączony jest do Macbooka i HD 21 podpięty pod drugiego Maca. Te same numery, tej samej jakości..słucham i słucham i słucham i zabijcie mnie ale różnicy nie słyszę:) Dla mnie brzmią tak samo, dynamika, bas, przestrzeń identyczne:) Raz jedno, raz drugie i ten sam efekt. Jedno co daje mi ten DAC to to, że ma silniejszy sygnał i przy niskiej głośności na integrze jest znacznie lepiej niż z DAC'a zintegrowanego, ale jak dla mnie więcej różnic nie ma, bo aż tak palec nie nie boli i zawsze głośniej nieco mogę podkręcić.

 

Z jakiego zrodla masz pliki?

Sam u siebie mam podobny brak roznic i zastanawiam sie czy to wina plikow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrodlo podpięte do hd11 po coax'ie i z dac'a na h100 po RCA i jedyna słyszalna różnica jest pełniejszy, głośniejszy dzwiek po hd11 niz ten z zintegrowanego h100. Moze jeszcze lepsza jest przestrzeń, ale tutaj wchodziłbym juz w dywagacje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego zrodla masz pliki?

Sam u siebie mam podobny brak roznic i zastanawiam sie czy to wina plikow.

 

Raczej wina całego zestawu, nie różnicuje źródeł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie HD 12 daje komfort słuchania przy głośności 45-50.

Kolego, u mnie gra H100/HD25/Kef LS50... Głośność DAC to oczywiście 100. Komfort słuchania muzyki to u mnie zakres 30-42 w zależności od poziomu nagrania i realizacji oraz mojego nastroju. Na filmach to przedział ok. 45-60. No, ale dla każdego pojęcie "głośno" oznacza coś innego... ;-)

I jeszcze jedno... Posiadany przeze mnie zestaw genialnie różnicuje nagrania, mam oczywiście na myśli sferę brzmieniową a o zniekształceniach nie ma mowy... Fakt, nawet nie przyszło mi do głowy kręcić wzmacniacza powyżej 60...

 

Owocnej dyskusji życzę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wina całego zestawu, nie różnicuje źródeł.

 

Coś mam wątpliwości:) DAC w H100 jest pomijając inne parametry cichszy i tyle.

 

Kolego, u mnie gra H100/HD25/Kef LS50... Głośność DAC to oczywiście 100. Komfort słuchania muzyki to u mnie zakres 30-42 w zależności od poziomu nagrania i realizacji oraz mojego nastroju. Na filmach to przedział ok. 45-60. No, ale dla każdego pojęcie "głośno" oznacza coś innego... ;-)

I jeszcze jedno... Posiadany przeze mnie zestaw genialnie różnicuje nagrania, mam oczywiście na myśli sferę brzmieniową a o zniekształceniach nie ma mowy... Fakt, nawet nie przyszło mi do głowy kręcić wzmacniacza powyżej 60...

 

Owocnej dyskusji życzę!

 

Po podłączeniu HD 12 zdecydowanie system jest wydajniejszy, ale nie ma siły zniekształcenia pojawiłyby się przy głośności większej niż 80, no chyba że membrany wcześniej wyskoczą, to wynika z ograniczeń i wytrzymałości określonego głośnika. Miałem na testach Impuls Audio Elize, które bardzo fajnie grały i bez zewnętrznego DAC'a jak podkręciłem do 90 to już bas nie dawał rady i był zniekształcony. Proac 118 w tym zakresie są mocniejsze i na samej H100 używając DAC nie zauważyłem zniekształceń nawet przy głośności 95 :) Oczywiście to nie jest poziom słuchania muzyki który nazwałbym przyjemnym czy komfortowym:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.